iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy

Ja bym prosiła tak z czystej Ciekawości 😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
14 grudnia 2009 10:03
Wow sliczny,a czemu taki drogi do jakiej klasy jest zrobiony?
A macie u siebie walaszki?
Ja zastanawiam sie nad wykastrowaniem Helio,napiszcie czy ogiery andaluzyjskie ktore macie tez zapalaja sie jak nie chca czegos zrobic i jest wojna?
Helio jest bardzo bardzo grzeczny i absolutnie bez problemowy ale jak wymaga sie czegos czego on w danym momecie nie chce zrobic to wszystko jest grane,ponoszenie,stawanie deba itd.
KarolaLiderowa, ja jestem zdania że jeśli ogier nie kryje to lepiej wykastrować 😀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 grudnia 2009 12:07
KarolaLiderowa to nie jest reczej kwestia tego czy ogier czy walach. Nie mamy żadnego ogiera póki co, Polaco jest raczej bezproblemowy, Tone jest dopiero przyuczany pod siodlo, a Farolero nie wiem.
Nie wiem też czemu taka cena 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 grudnia 2009 19:54
Mam dla Was radę: Jeśli ktoś proponuje Wam jazdę na andaluzie - nie wsiadajcie!!! TO UZALEŻNIA!!! 😜
Wsiadłam wczoraj na cudownego Farolero i... przyznam się wszem i wobec, że jego chody uzależniają 😵 Jak to moja trenerka powiedziała gdy na niego wsiadła "Pojeździłam i wszystko już wiem. Teraz weźcie go ode mnie bo się zakocham!". Święta prawda!! 😜

Zdjęcia (ja mam ok. 167cm, on 170cm):

















Dla porównania:
MG Polaco





Tone



i wszystkie w komplecie 😜




cieciorka   kocioł bałkański
16 grudnia 2009 20:21
Strucelka, chyba wałacha nie macie?

jak te jego chodzy, opisz coś 🙂!
zajeżdżany był w hispanii? do jakiego poziomu? czy sprawia to jakiś problem, czy był dobrze zrobiony?

pewnie wiele osob chciałby miec konia po takim ojcu, ale zanim cokolwiek osiagnie, a tego nie wiadomo, to tylko ładnie wyglada. nie wiadomo tez jakie cechy przekazuje. co by po nim wyszlo? sp czy nn?

jak z ich szyjami? noszą się normalnie, czy czesto się zawijają?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 grudnia 2009 20:33
Cieciorka
- nie, nie mamy żadnego wałacha, 3 4-letnie ogiery, 1 roczny ogierek i 1 roczna klaczka
- chody są wspaniałe, z wysoką akcją kończyn, kłus mięciutki, a galop rewelacyjny, cały czas jakby się galopowało pod górkę, więc baaaardzo miękko się siedzi 😜
- zajeżdżany był w Hiszpanii
ujeżdżony w stopniu podstawowym, wielokrotny uczestnik i kilkukrotny zwycięzca konkursów morfologicznych (championatowych) w Hiszpanii - m.innymi w Zamora i Sevilli
- Pochodzenie: ojciec Violin II (siwy), matka Bolera XXXI (siwa)
jak dla mnie jest najlepiej zbudowany z naszych wszystkich andaluzów, wysoki, długie nogi i kłoda, szeroka i długa szyja
- według mnie ma ogromne możliwości ujeżdżeniowe, jest bardzo miękki w pysku, wspaniale reaguje na dosiad, ma "naturalną" tendencję do dobrego ustawienia głowy

Jak wrzucę filmiki to wstawię tu linki 😉
kujka   new better life mode: on
16 grudnia 2009 20:38
Strucelka, moze to takie ujecia, ale po zdjeciach z klusa (to klus?) widac ze przednie nogi podnosi bardzo wysoko, ale tylne to tak ida jakby chcialya nie mogly... jest problem z uaktywnieniem mu zadu?
Strucelka, na zdjęciach z kłusa widać wysoką akcję przodu, ale jak z łatwością podstawienia, bo z tym, słyszałam, bywają problemy. Co rozumiesz przez dobre ustawianie głowy?

Zdjęcia już kiedyś wstawiałam, jeszcze wakacyjne, teraz już wygląda trochę inaczej.



cieciorka   kocioł bałkański
16 grudnia 2009 20:51
Nie mamy żadnego ogiera póki co,
😉

mara, napisz coś więcej o waszej współpracy, naprawdę nie masz wiecej zdjęć? bardzo ładny zwierz 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 grudnia 2009 20:54
Co do nóg i zaangażowania zadu:
Była to moja pierwsza jazda na nim, koni na hali wczoraj było ok. 8 w tym 2 skakały i każdy robił co innego. Farolek póki co boi się koni, płoszył się gdy ktoś galopował za nim albo gdy jedna z klaczy (zimnokrwista) skakała i dudniła kopytami o podłoże przy lądowaniu. Tak więc cała jazda wyglądała bardzo zachowawczo, myślę, że gdybym była sama na hali, mogła się dobrze skupić i byłaby to już któraś moja jazda na tym koniu, to wyglądałoby to zupełnie inaczej 😉

Ceciorka jeej  😵 nie mamy żadnego WAŁACHA. To ostateczna wersja 😁
cieciorka   kocioł bałkański
16 grudnia 2009 21:03
ja wiem, ale napisałaś co innego, więc zwróciłam ci uwage 😉

zdradzisz kto bedzie trenował?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 grudnia 2009 21:12
Cieciorka nie ma określonej osoby do trenowania. Póki się nie sprzeda, będą jeździć na nim właściciele i jeźdźccy z sekcji jeździeckiej.
Gdybym nie miała już 3 koni na głowie i czas na jeżdżenie czwartego to nie ukrywam, że chętnie bym go jeździła... 😜
Farolek póki co boi się koni, płoszył się gdy ktoś galopował za nim albo gdy jedna z klaczy (zimnokrwista) skakała i dudniła kopytami o podłoże przy lądowaniu.

Hehe czyżbym wykrywała tutaj malutką aluzję do lądowań leciutkiej Reszki 😎🙂

Ja się podpisuję pod wszystkim co pisze Strucelka, nie miałam okazji (jeszcze;d) jeździć na Farolku, ale naprawdę super się rusza, te dwa zdjęcia z kłusa nie oddają jego ruchu i akcji tyłu o którą pytacie, bo sa chyba (przynajmniej pierwsze) jak się czegoś spłoszył i odskoczył od ściany🙂 tak mi się wydaje🙂 Dzisiaj akurat też widziałam go pod siodłem i szybko się uczy i przyzwyczaja. Dzisiaj już nie ekscytował się tak każdym przechodzącym obok niego koniem, mimo, że również hala była pełna i kilka koni skakało. Jeśli chodzi o umiejętności to ujeżdżony jest w stopniu podstawowym z tego co wiem, dzisiaj ćwiczył ustępowania i bardzo szybko załapał o co chodzi🙂
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
17 grudnia 2009 10:08
Helio wlasnie traci jajka 🙂 .
Co do tego ze jazda na andaluzie uzaleznia to sie zgadzam w 100 % 🙂
Strucelka fajnie,ze u Was takie grzeczne te andaluzy, Helio cos musieli w Hiszpanii albo zrobic albo ja nie wiem jak tam prowadza treningi bo on ma odpaly ze hej. Byl tez drugi andaluz ktory zachowywal sie identycznie wiec to chyba o czyms swiadczy. Chlopcy odpalali i zabierali sie z predkoscia swiatla 🙂

KarolaLiderowa, popieram decyzje o kastracji 😀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 grudnia 2009 11:03
KarolaLiderowa u nas wszystkie andaluzy są bardzo grzeczne. Trochę się bałam na początku, bo jest duży i bez problemu mógłby wysłać mnie w kosmos zarówno podczas jazdy jak i prowadzenia na halę. Konie stały na padoku a on nic nie robił, grzecznie szedł i sobie rżał. Na jeździe też ani razu nie zrobił nic nadzwyczajnego, jedynie przyspieszał trochę do przodu, ale nie tak, żebym się nie zabrała z nim 😁

to filmiki 2 póki co. Sory za jakość 😵

[url=http://picasaweb.google.com/NikolettaWozniczka/BolecinZima09I10#5415953894066943170]kłus[/url]

[url=http://picasaweb.google.com/NikolettaWozniczka/BolecinZima09I10#5415960997071328402]galop[/url]
kujka   new better life mode: on
17 grudnia 2009 11:35
KarolaLiderowa, trzymasz Helio w aromerze?
cieciorka   kocioł bałkański
17 grudnia 2009 11:40
aha, bo zrozumiałam, że idzie trening od od a do z, a nie pod jeźdzców i już.

bardziej podoba mi sie na zdjęciach 🙂
ale to chyba bardziej konie do patrzenia niz użytkowe, ale moze takie wrażenie bo mi pod siodłem sie nie podoba.

znałam kobyłę pol lusitianke, była sliczna i pod siodlem też wyglądala dobrze, ale może dlatego że nie była czysta
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 grudnia 2009 11:51
jeszcze 2 krótkie filmiki

[url=http://picasaweb.google.com/NikolettaWozniczka/BolecinZima09I10#5416165163663039762]kłus[/url]

[url=http://picasaweb.google.com/NikolettaWozniczka/BolecinZima09I10#5416167037144694930]galop[/url]

postaram się zrobić kiedyś zdjęcia pod siodłem na zewnątrz, bo na hali to ciemno jak w d...
kujka   new better life mode: on
17 grudnia 2009 11:57
Strucelka, spoko, widac wszystko.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
17 grudnia 2009 12:11
Helio stoi w Cabrioli w Gorkach.
Faktycznie wysoka ma ta akcje nog,Helio rusza sie troche inaczej,jak dojdzie do siebie to wstawie filmik 🙂
Jezu siedze jak na szpilkach i czekam kiedy sie obudzi 🙁
KarolaLiderowa, będzie dobrze 😀
A jemu bez jajek będzie przyjemniej w życiu 😀
cieciorka   kocioł bałkański
17 grudnia 2009 12:37
czy on bilarduje?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 grudnia 2009 12:54
Cieciorka tak, tak jak reszta andaluzów. Myślę, że z czasem to przejdzie, u Polaco już nie jest to tak widoczne jak po przyjeździe.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 grudnia 2009 23:07
szukałam stajni z andaluzami i znalazłam...
konie ze stajni Yeguada del Hierro de la Magdalena w Hiszpanii

SACARINO III






MG FUGADO



REGALADO VII



i mój faworyt 😵 😜 😍

LAUREADO V







niektóre na sprzedaż, niektóre już sprzedane 😉
Wszystkie ze strony http://www.prehorse.info/breeders/187/

stajnia A YEGUADA SOL DE CASTILLA

GALEON XXXI  😵





LL LLANTERO





RELENTE VII - patrzcie na palenie 😲


😜 ja już nie moge tych zjęć oglądać LL LLANTERO jest boski!  😜
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 grudnia 2009 23:16
słaba jakość, ale zaniemówiłam 😵
stajnia PRE-Imports









Z-EBANO



ALAZAN - kasztanek 😉



😲


przepraszaaaaaam 🙇 mam nadzieję że nie dostanę bana za taką ilość zdjęć 😜
A ja zapraszam na http://www.yeguadacartujana.com/ bylam,widzialam,czyscilam,bawilam sie ze zrbolami,niesamowita atmosfera prawdziwej hiszpanskiej stajni.Ogiery NIESAMOWITE.Przesle kiedys skany i foty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się