Kącik Rekreanta II (rok 2009)

Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
15 grudnia 2009 11:26
halo
Wielkie gratulacje!!! 😅
Aż mi się łezka w oku zakręciła 😉

Sierra
Klasa  😎

kot
Ale smoczyyyyskoo 😜
wątek zamknięty
Sierra i jak się mieszka?

Halo super, że spełniłaś swoje marzenie! Oby się dobrze chował 🙂 Koniecznie musisz go nam na zdjęciach pokazać, musi być piękny 🙂

kot no kawał konia z niej  👍 co macie za siodełko? chyba nie łatwo coś dobrać
wątek zamknięty
Hihi przeciez to kruszynka jest
siodło wintec'owska isabelka  na najszerszym łeku  😂
wątek zamknięty
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
15 grudnia 2009 12:36
Hihi przeciez to kruszynka jest
siodło wintec'owska isabelka  na najszerszym łeku   😂


jak sie nazywa twoj konik? Bardzo mi przypomina pewna kobylke
wątek zamknięty
emi
wątek zamknięty
Halo gratulacje! Po 40 latach... Nic dziwnego, że płakałaś, jak to przeczytałam to nawet mi się łza w oku zakręciła 😉 Oby konik się zdrowo chował i towarzyszył jak najdłużej 🙂
wątek zamknięty
Dynamo   Dynamicznie :))
15 grudnia 2009 14:08
halo gratulacje! i zycze powodzenia na wspólnej drodze ! 😀
wątek zamknięty
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 grudnia 2009 14:10
Halo no jak mogłaś jeszcze zdjęć nie zrobić i trzymać nas wszystkich w napięciu  🤬
oczywiście gratuluję i życzę wam udanej współpracy.
wątek zamknięty
dołączam się do LoveHorses czekamy na zdjęcia!! a poza tym to wielkie gratulacje  😀 Oby wam się dobrze współpracowalo🙂
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
15 grudnia 2009 16:06
halo-OGROMNE gratulacje.Normalnie sie wzruszylam 😉 Pieknie jest jak marzenia sie spelniaja 🙂
Teraz kolej na Pauli 😉
wątek zamknięty
Gratuluję halo i już nie mogę doczekać się zdjęć - może będą już dzisiaj? Mnie i Egonowi stuknęła niedawno 1  rocznica 🙂

Poza tym zastanawiam się, gdzie można opisywać swoje przeżycia z cyklu "Pamiętnik Młodego 😉 Stajennego"? Może być tu?
Dziś zaskoczyłam konie próbą sprowadzenia ich z padoku już o 12😲0, dużo wcześniej niż zwykle. Oczywiście że stały w najdalszym punkcie padoku, oczywiście że mogłam sobie wołać, gwizdać, stukać bramą, nawet "Egon mamusi" nie pofatygował się, jak to ostatnio zazwyczaj robi. Musiałam sypać z buta taki hektar (jak to się po poznańsku mówi)... Dziecior dał się grzecznie zaprowadzić, no to pora na number two (mamy swoją kolejkę sprowadzania 😉  ) - Czar. Ale Czaruś zajęty jest naparzaniem się z Letto: dęby, gryzienie, walenie przednimi nogami, dzikie galopady wokół (ofiar w koniach i ludziach później nie stwierdzono) i dać się złapać ani myśli. Przy bramce czeka grzeczny Leo, ale ja go nie chcę - chcę Czara (już nawet nie wiem czemu - bo tak!). Więc odpędzam Leo uwiązem i skutek jest taki, że mam 3 spierniczające przede mną konie na padoku. No genialne! :emot4: Tak więc znów sypię z buta na koniec padoku wygrażając im od najgorszych i zapowiadając (jak zresztą za każdym razem, gdy nie czekają przy wyjściu), że zostawię je na dworze do jutra. Już mi było wszystko jedno który - który się pierwszy nawinie! Dzięki Bogu Leo jest grzeczny i na hasło "prrrr stój!" robi prrr i stoi. Jak koń westernowy, któremu wodzę położono na ziemi. Biorę więc Leo i kieruję się do wyjścia. Na to Czar w panikę, że mu Leosia zabierają! (bo to jest jego kumpel życia chyba, bez niego panika na padoku 😉 ) Ustawiły się za nim gęsiego i wędrujemy do wyjścia. Jednak chyba owies bardzo kłuł dziś Czara w dupkę, bo mu figle w głowie nieziemsko chodziły, po kilku krokach jak nie przyskoczy do Leo, jak go nie upie.dzieli w dupkę! Aż biedny Leloś podskoczył 🙁 Ja oczywiście odwróciłam się i usiłowałam odgonić, ale to tylko Leo wystraszyło. Ech, nieznośni dziś byli. Byłam tak wściekła, że gdy w końcu Czara odprowadzałam nie śmiał nawet ruszyć uchem, szedł grzeczniutko jak marzenie, chociaż zazwyczaj WSZYSTKO go zjada, łącznie z wyrastającymi NAGLE grzybami, kotami rzucającymi mu się do gardła i resztą dziwnego nowego otoczenia, które ma stres oglądać 2x dziennie od ponad 3 miesięcy 😉 No ale on to sportooowy jest, znaczy się elektryczny 😉
wątek zamknięty
halo, moje gratulacje !! !! !!
wątek zamknięty
Halo - gratuluję, na pewno dacie sobie wiele radości 🙂
Kot - przeurocza kluska! ale przywodziciele to musisz mieć ze stali 😉

Po pozbyciu się mamuciej sierści możemy się chwalić piękną stalową maścią  😎




jakbyście mieli wątpliwości jak się chodzi cavaletti...


wątek zamknięty
ale on śliczny!!

a u Was ziemia nie zamarznięta? zazdroszczę... ja kolejny dzień nie pojeździłam
wątek zamknięty
halo wielkie gratulacje. Życzę miłej współpracy i czekam na fotki  😉
disco więcej zdjęć  😍
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
15 grudnia 2009 17:15
disco - a tak się dla porównania skacze 😉
czyli początki z Korabskim i jego pierwsze spotkanie z drągami :P




W ogóle to odgrzebałam foty z naszych pierwszych skoków, chcecie się pośmiać?  😎
wątek zamknięty
darolga ja nie chcę się śmiać , ale chcę widzieć zdjęcia  😀  😜
wątek zamknięty
darolga jaki spokoj bije z Twojego zdjęcia 😁 oboje wyluzowani,niezłe 😀 dawaj dawaj więcej zdjęć!!
disco cudny ten Twoj konio 😍 mój faworyt
halo gratuluje z całego serca 😉 i z niecierpliwością czekam na zdjęcia
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
15 grudnia 2009 17:23
ewciaa_ - oj, z tych już spokój nie będzie bił  😁



Początki są zawsze trudne 😉
Czyli o tym jak to Aleksandra przesiadła się z wolnego smoka 181 w kłębie na małą torpedkę z dynamitem w zadzie i niskim poziomem płynu hamulcowego 😉
Się ten konio wycierpiał przeze mnie 🙁 ale grunt, że już jest dobrze :P

Korab i jego pierwszy raz z drągami, czyli pańcia w wersji... Ciiiiisnęęęęę!


A pozostałych nie komentuję  😎 moje miny mówią same za siebie  😎









W sumie miny to my oboje dobre robimy 😉



A tutaj prawdziwa synchronizacja:

wątek zamknięty
Mam sprawę.
Czy ktoś z Warszawiaków będzie się wybierał w najbliższym czasie w kierunku woj. pomorskiego?
wątek zamknięty
halo, gratulacje i fotyy!

Sierra, witamy w sąsiedztwie 🙂 ładnie po ogoleniu Twoje rudziszcze wygląda 🙂

darolga, nie ma z czego się śmiać : P


a my we wtorek mieliśmy mega załamanie, w sobote mogłam wsiąść dopiero, w dodatku przymierzałam siodło, wziełam go na haka i był bardzo fajny, w niedziele był też całkiem spoko 🙂
a najgorsze jest w tym wszystkim to, że mam tak mało czasu dla niego 🙁 szkoła, mama, dodatkowe zajęcia, a jak mam czas to już ciemno jest... no, nic. koninka będzie miała trochę wolnego, co by na wiosne mieć energię, bo ruszamy na podbój... eee, jeszcze nie wiemy czego, ale ćśś  😁
ostatnio znalazłam zdjęcie z lata jak kłusował luzem, porównałam do tego jaki jest teraz... ale on był chudy w wakacje, teraz jest taka kuleczka, jeszcze długi irokez (jak mu grzywa szybko rośnie!) potęguje te wrażenie...  😁
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
15 grudnia 2009 17:48
Nirv - wiem, wiem, wszak to generalnie smutny obrazek, ale śmieję się jak sobie powspominam jak to mnie perfidnie na każdym kroku robił w konia 😉
wątek zamknięty
Darolga mega foty  😀 Widać, że chłopak nie miał pojęcia jak to ugryźć 🙂 A jak teraz wam idzie?

Kot to jest ta kobyłka uratowana ze złych warunków? Ale szpagat robisz  👍

Kurde, mój koń w nowej stajni jest TRAGICZNY  😵 Dzisiaj już się miarka przebrała, po raz drugi odkąd jesteśmy w Liderze poleciałam z niego na glebę!! A wcześniej zdarzyło się to tylko raz w Rakowcu i to na nogi a nie taką katapultą. O matkoo.

A więc bilans Dzionesława z ostatnich 2 tygodni:
- przy czyszczeniu tupie nogą i kręci się po 5 minutach stania. Raz się już odsadził i porwał kantar. Trąca mnie nosem i jest wyraźnie wkurzony, że ma stać.
- porwał derkę w serduszka w 2 miejscach  😕
- spadłam 2 razy
- na jazdach masakra. Mieliśmy może z 2 udane jazdy i jedną udaną lonżę, reszta tragedia. Dzisiaj zapieprzał ile fabryka dała, wprawdzie pięknie okrągły, ale machał łapami tak, że tempo mieliśmy błyskawiczne. Płoszy się wszystkiego, a raczej udaje, że się płoszy. Skoki? 5 wyłamań na 10 skoków.
- kopie inne konie

Ogólnie mam tylko nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy, bo mu się zbiera powoli  😀iabeł: Nie bez znaczenia dla dzisiejszych wygłupów jest z pewnością fakt, że mało u niego w tym tygodniu byłam, no ale chodzi na padok, ma gdzie spuścić parę. Ech, zobaczymy jutro  🙄 Muffinka wiem co czułaś  😀
wątek zamknięty
Dzionka nie ta  miala swietna stajnie macierzysta,jej mleka i miodu nie brakowało<---- widac 😂 😵
a szpagat robie oj robie, raz mi moje eurostarki strzeliły haha
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
15 grudnia 2009 18:15
a szpagat robie oj robie, raz mi moje eurostarki strzeliły haha

A jak ja wsiadłam na Burzowego Piorka to aż mi się rozjechał i zaciął zamek od płaszcza 😂 Musiałam go (płaszcz) przez głowę zdejmować żeby się wydostac..... :P
wątek zamknięty
darolga, ale ja w sensie, jak na pierwsze drągowanie to nie źle, Pamir w wakacje+wrzesień, październik wyglądał tak na każdej gimnastycze  😁 a jak zaczeło co raz to lepiej wyglądać, to nie mam jak przyjeżdzać  😵
wątek zamknięty
Dzionka nie przejmuj się ja też przechodzę podobny okres.  😉 W sobotę się przeprowadziliśmy, niby na jazdach ok, ale Wilga taka jakaś trochę nie spokojna, przy czyszczeniu grzebie nogą i wogóle. Dzisiaj to ze mną wleciała do boksu jak nienormalna, musiałam z nią ćwiczyć powolne, grzeczne wchodzenie  😂.
wątek zamknięty
Weronik*Wilga pocieszyłaś mnie  🙂 Mój też ze mną na padok raz tak wparował w tej nowej stajni. Puściłam uwiąz i po 2-3 fulach galopu zatrzymał się i na mnie poczekał łaskawie. Nerwy mi już dzisiaj puściły i dostał wpier... za złośliwe odchodzenie od stołka do wsiadania (po tym jak z niego glebnęłam), ale staram się kontrolować na ile tylko potrafię (a na jego szczęście potrafię). Ciekawe ile to potrwa...
Zainspirowana fotkami Darolgi poszukam czegoś z naszych pierwszych skoków  😁
wątek zamknięty
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
15 grudnia 2009 18:37
darolga, super fotki- zobaczysz jak bedziesz wspominac pozniej 😉 do takich chwil zawsze wraca sie z usmiechem 🙂

pamietacie? 😁
wątek zamknięty
Dzionka to teraz mnie rozumiesz 😉 minie mu to, napewno 😉mojemu minęło.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.