Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

A jesteś pewna że to dobry pomysł? Jak dla mnie szczoteczka elektryczna to pic na wodę.Mam i nie używam.

Tak znalazłam w liście do Mikołaja.To co mam zrobić?
Też uważam,że pic-ale ciiiichoooo.
Ceny sa od 44 do 500,00 zl.
I jest hm... 😡 irygator /cokolwiek to znaczy-wolę nie wizualizować/
Jaką wybrać?
Żaden pic. Taka szczoteczka mądrze kupiona i używana poprawia stan jamy ustnej. Dla przykładu: mam problem z dziąsłami (recesja), szczotkowanie zwykłą szczoteczką przyczyniło się dodatkowo i cały czas postępowało, nie potrafiłam dobrze oczyścić powierzchni zębów z płytki bakteryjnej. Kupiłam szczoteczkę Brauna - rewelacja, recesja zatrzymała się, płytka bakteryjna usuwana przy każdym szczotkowaniu. Jestem bardzo zadowolona.
A irygator? To urządzenie, które służy do usuwania resztek pokarmu między zębami pod wpływem ciśnienia płynącej z niego wody - rewelacja.
Odradzam szczoteczki za 60zł niby w promocji. Warto przeznaczyć troszkę więcej. W razie czego służę radą.
P.S. Nie wierzyć, że jakakolwiek pasta, czy szczoteczka wybieli zęby. Tylko profesjonalne wybielanie w gabinecie np. lampą (tu również metoda domowa nakładkowa) jest w stanie wybielić zęby.
Edit. http://www.oral-b.com/pl/products/power/
Też mam szczoteczkę Brauna. Mam wrażenie po niej że nadal mam brudne zęby i mimo tego że ona mi tam w paszczy wibruje 😉 to macham nią jak normalną szczoteczką bo inaczej nie mogę.
Dla mnie pic.
Rozumiem jeśli jesteś za manualną. W końcu to prwatna sprawa kto czym myje zęby  :kwiatek:
Zdecydowanie. U nas w rodzinie każdy miał elektryczną, w sumie 6 osób. Nikt z nas jej nie używa.

Ale irygator - potwierdzam fajna sprawa.
U mnie też elektryczna pomogła na kiepskie dziąsła. Przestały krwawić, nie tworzą się stany zapalne (może raz na pół roku), skończył się problem z uderzaniem się szczoteczką w dziąsło, co zawsze kończyło się aftą.
Przy czym ja używam taniej szczoteczki - Oral B z drgającym włosiem a nie obrotową główką (Oral B Pulsar). Kupuję za mniej więcej 25 zł. Próbowałam zwykłych elektrycznych i tak jak Muffinka miałam wrażenie niedomytych zębów, włosie się zniekształciło itp. Ale ja nie inwestowałam w szczoteczkę 500 zł.
Ada   harder. better. faster. stronger.
02 stycznia 2010 12:11
Chcę kupić nową suszarke do włosów !
Ale tyle tego że zupełnie nie wiem czym się kierować i na jaką się zdecydować.

Może ktoś z was coś poleci ?

Zależy mi przede wszystkim na tym by szybko suszyć włosy a żeby suszarka nie ważyła z 5 kg.
wklejam z innego wątku moje testy H2O mopów, podłogi drewniane

mamy w domu 2 h2o mopy i wrazenia następujące
- nieoryginalny Clean MaXX - jest swietny! lekki, super sie nim sprząta, ma jednak mankamenty głowka nie jest osadzona na kuli - daje wieksza ruchomość i mogła by być większa, brak przystawki do dywanow - i możliwosci dokupienia - trojkąt ma inny kształt niz oferowane nakładki, nie ma włącznika
- jak oryginalny - cholernie cięzki, nie ma regulacji pary, ma włącznik ale bezsensowny, trzeba trzymac całe sprzątanie. Swietna ruchoma głowka no i duza - sprząta się wiekszą powierzchnię, podłoga jest dośc mokra, schnie znacznie dłuzej niż myta mopem nieoryginalnym, tam jest praktycznie sucha zaraz

Kupiłam pierwszy bo był tanszy, z myślą ze jak się spisze to kupię ten h20, wyreczyła mnie tesciowa kupując sobie taki. Sprawdziłam oba i myslę ze jednak wybrałam lepiej niz tesciowa;]

Dywanow jeszcze nie probowałysmy prac.

Sciereczki dokupiłam do mopa dodatkowe, w moim małym mopie były raz ze tylko 2, dwa że cienkie i w sumie zzsuwały mi się podczas mycia.
Ciąg dalszy remontu kuchni - z wątku o mieszkaniach. Jakiej firmy polecacie płyty indukcyjne? Jakiej firmy piekarnik? Na co zwracać uwagę? Zmywarka napewno będzie Boscha, mniejsza.
ushia   It's a kind o'magic
17 stycznia 2010 19:50
Podnoszę sprawę pralko-suszarki.
Moja dzielna pralka z whirpoola właśnie kończy dziewięć lat straszliwego katowania i jakieś dziwne dźwięki sie z niej wydobywają.
Mam poważne obawy, że pan od napraw orzecze nieodwracalne uszkodzenie wału bębna, zatem zastanawiam sie nad kombajnem.
W życiu nie uzywałam suszarki - jak to to sie sprawuje? Rzeczy nie sa straszliwie wygniecione? Bo ja generalnie nie prasuję, tylko równo rozwieszam 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 stycznia 2010 19:59
ushia ja w końcu stanęłam przy pralko-suszarce Boscha. natomiast w Anglii mam osobno suszarkę i osobno pralkę.
oba rozwiązania są fantastyczne (imo drugie lepsze, ale wiadomo miejsca zabiera sporo) 🙂

w Boschu najbardziej podoba mi się opcja zaprogramowania w taki sposób, że wrzucam do pralki brudy, a wyciągam już suche ciuchy.
co do gniecenia: są programy, które mają temu zapobiegać i generalnie działają. poza jednym wyjątkiem: bielizna pościelowa, ta zawsze wychodzi z suszarki jak psu z gardła 🤔
ushia   It's a kind o'magic
17 stycznia 2010 20:02
dziękuję - posciel mam z kory, moze się gnieśc do woli, znacznie bardziej zalezy mi na jeansach, t-shirtach i takich tam zwyklych ubrankach  :kwiatek:
CuLuLa, dopytaj o to, na ile faz jest płyta. To ma znaczenie, gdy gotujesz w kilku garnkach naraz a z prądem miewasz przeboje. Sprawdź czy wchodzą Ci garnki tak, jak sobie zaplanujesz (u mnie nie mieszczą się dwa duże obok siebie, mimo że pola teoretycznie są odpowiedniej wielkości). Polecam poszukanie kuchenki z częścią sterującą z boku. Daje to więcej miejsca na garnki i moim zdaniem jest bezpieczniejsze w użyciu - panel jest dalej od gotujących się potraw z których czasem może coś pryskać na ręce. Sprawdź czy zegar można zaprogramować dla każdego palnika, czy tylko dla jednego. I czy panel jest intuicyjny (przydaje się to, gdy coś zaczyna kipieć - widziałam np. takie, w których nie można było ustawiać temperatury na + i - ale tylko w jedną stronę).

Mieliśmy Aristona, który zepsuł się po ponad roku użytkowania (padł jeden sterownik od wentylatora, ale płyta miała dwa, więc wystarczyło przepiąć kable) i dał się naprawić metodą chałupniczą, służy już 3 rok bez dalszych problemów. Teraz kupiliśmy Mastercook i też sobie radzi mimo gwałtownych wahań napięcia.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 stycznia 2010 20:12
ushia ubrań jeszcze nigdy nie wyjełam pogniecionych 😉 za to wczoraj popełniłam błąd mojego życia, wrzuciałam do suszarki włochatą kamizelkę razem z reszta prania. po wyjęciu dosłownie wszystko było w pomarańczowych włoskach, spędziałam ponad godzinę z wałeczkiem, żeby sciągnąć te nitki.
więc taka rada na przyszłość: włochate suszyć osobno lub w tradycyjny sposób
abre...dzięki! To już wiem więcej na temat płyt.  :kwiatek:
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
05 lutego 2010 13:54
Whirlpool...właśnie minął rok jak ją mamy.Pralka na początku swojej żywotności-świetna.Cicho chodziła,właściwie nie było jej słychac ,aż tu po roku poszła na łożysku-co stwierdzil facet od naprawy,który przyszedł zobaczyc co da się zrobic i nie da się zrobic nic,gdyż bęben jest nie rozbieralny.
Do tego pasek klinowy spada przy szybkim wirowaniu,bo jest on nakładany 'luzem' bez niczego co by go przytrzymywało...
Prócz tego gośc powiedziała,że w tych pralkach to jest bardzo częste i produkują je tak ,aby chodził przez okres czasu na który jest gwarancja-czyli przez rok.Tak też było z tą pralką,więc nie polecam.

Odrazu chciałabym prosic o polecenie jakieś dobrej jakościowo pralki,która pracuje dosc cicho do 1200zl.
Szukaj Electroluxa. Miałam kontakt z 3 ładowanymi od góry, wszystkie pracowały i pracują bez zarzutu.
Babeczki miała któraś może do czynienia z kuchenkami i okapami Hotpoint Ariston? Abre, jakieś większe doświadczenia w kwestii płyt gazowych? Rozważam kuchenkę ( piekarnik elektryczny, płytę gazową) tej marki i waham czy nie lepiej sprawdzonego przez wiele osób Mastercooka.. a do kompletu pewnie pójdzie okap tej samej marki. A może polecacie coś innego?
z serii agd drobne:

Kto używa grilla elektrycznego w domu i chciałby się podzielić doświadczeniem?
Planuję kupić rodzicom pod choinkę, ale niebardzo wiem na co zwrócić uwagę.
Podoba mi się taki składany, pracujący w 3 trybach: -zamknięty, uchylony, otwarty. Wydaje  mi się że to dość praktyczne.
Plus płynna regulacja temperatury, odprowadzanie tłuszczu, wyjmowane płyty. Nie można myć w zmywarce. Ma tylko 1600W, czy to nie za mało? bedzie to skutkowało tylko wolniejszym nagrzewaniem czy wynikną z tego jeszcze jakieś inne upierdliwości 😉 ?
Też jestem ciekawa jak z jakością płyt gazowych HotpointAristo. Musimy kupić nową, bo w naszym Mastercooku dwa pokrętła już nie działają  😉 Dylemat jest między Mastercookiem a właśnie HotpointAristo.
Pralkę kupujemy Samsunga, ponoć dobre.
odgrzebuję... pralka mi cieknie, był pan, ale stwierdził, że "nic nie cieknie" i pojechał. Przeprowadziłam śledztwo i jednak cieknie  😫
Nie chcę wzywać kogokolwiek po raz drugi zanim nie dowiem się czy w ogóle jest sens to naprawiać i jaki może być koszt - pomożecie?

Pralka ładowana od góry, zdjęcia poniżej - te elementy są wymienne, czy trzeba kupić nową pralkę?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 grudnia 2010 09:04
MI też ciekła pralka tyle, że wąż się przedziurawił. Ojciec naprawił i teraz znów cieknie. Wściekłam się i zamówiłam nową praleczkę 🙂
Taką o 😉
http://www.neo24.pl/pralka-bosch-waq-24460-pl.html
Kto ma maszynkę do chleba? Którą i jak się sprawuje?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 grudnia 2010 10:58
Ja mam, ale przyznam, że to był prezent którego nie używamy. Mąka do pieczenia chleba kosztuje prawie 5zł, z niej wychodzą 2 chleby (mniejsze niż te sklepowe). Koszt wychodzi taki sam lub większy niż chleb kupiony w sklepie.
Jaki jest smak chleba i bułek z takiej maszyny? Odbiega od sklepowego?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 grudnia 2010 11:53
Smak jest podobny, tylko domowy jest bez ulepszaczy. Chyba, że ktoś by się pokusił robić chleb na zakwasie.
rtk, jak gdzie odgrzebie przezpisy na chleb do ktorego wystarczy zwykla maka to ci przesle...maszynke mialam i sprzedalam, chleb najlepszy wychodzi z normalnego prodziza, ba nawet w piekarniku mozna upiec...
a ja polecam odkurzacz zelmera elf 2

mam identytczny zielony od trzech miechów.
Zbiera sierść, włosy, kurz. Leciutki, ładny, kabel trochę przy krótki ale kit. i tak go kocham 🙂
i taniutki bo niecałe 200zł 🙂
Proszę o małą pomoc. Otóż podczas wirowania pralka chodzi na boki jak szalona. Czy jakiś dywanik pod spód pomoże w tym?  😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
29 grudnia 2010 12:30
Pralko - suszarkę mam Samsunga, jest bardzo dobra, cicho pracuje, ma wiele programów prania, suszy, generalnie jest git.

Co do płyty indukcyjnej, kupilismy Boscha, ale jeszcze do nas nie przyszła, wiec nie moge na razie jej ocenić.

Odkurzacz polecam Samsunga, mamy porządny, który jak ustawie największą moc to prawie wykłądzinę zdejmuje z podłogi :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się