Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 grudnia 2009 22:51
Moim zdaniem w ciągu 2 tygodni można zauważyć efekty, ale nie są to efekty w ogólnym wyglądzie konia, bardziej w "powerze". Przeważnie po tygodniu jestem w stanie powiedzieć czy dana pasza ma u nas rację bytu patrząc po tym, czy koń mi sflaczał czy utrzymał energię na porządanym poziomie, czy też go przekroczył.
Ja nigdy nic nie wiem, ale sieczka Happy Hoof jest naprawdę dobra.
Wbrew pozorom wolę ją niż Safe and Sound, bo w tym pierwszym jest mniej skrobi a ja dbam by koń jadł jak najmniej cukrów(już i tak ćwicze z klikerem i nagradzam zarciem a dokładniej owsem, troche go zawsze zje, więc nie chce za dużo cukrów w normalnym żarciu). No i dużo jest dodatków w tym Safe and Sound które mojemu koniowi nie są potrzebne, jakby miała ochwat może bym to kupiła, ale ja teraz działam tylko zapobiegawczo, kopyta są dobre, koń zdrowy, więc wolę karmić sianem i zwykłą sieczką(plus daje teraz od tygodnia Linamix - ale tylko na okres zimowy jak są mrozy).
No i powiem tak, cały rok konia była na Happy Hoof i wyglądała jak pączek, a ostatnio nie wygląda super odkąd kombinowałam z innymi paszami. Owszem dołozył się na pewno stres związany z kilkoma przenosinami konia, ale teraz jesteśmy od miesiąca w jednym miejscu a ja nie widze poprawy(choc pewnie za szybko chce efektów). Owszem jest ostatnio bardziej wesoła i chętna do pracy, ale to dlatego że sie zaaklimatyzowała i dlatego, że nagradzam ją owsem który każdy koń chyba lubi - ale poprawa w wyglądzie średnia. Więc chyba jednak lepiej jechać na sprawdzonym żarciu 🙂
Ewentualnie dać więcej czasu na zmiany - ale w przypadku jak koń czegoś i tak nie chce jeść to rozwiązanie odpada.
caroline, branka, w jakiej ilości podawałyście tę sieczkę?
Spillersa? Wiesz co dokładnie nie pamiętam, bo to zależało od tego czy jeździłam, jakie było siano(np czy wcześnie zbierane, czy takie sierpniowe - włókniste), jaka pora roku(np czy zmiana sierści itp). Ale jak daje trochę więcej(jak teraz) to 20kg worek schodzi mi na miesiąc, jak daje mniej to starcza na 6 tyg a nawet dłużej(np latem jak sa pastwiska, to koń dostaje tylko garść sieczki 'na smaka', jednym workiem można przelecieć całe wakacje).
Ludziska, a jak efekty po tych otrębach ryżowych???🙂




Ja np. jakieś 3 miesiąc daje witaminy BESTERMINE. Myślałam, że to kit, skoro są takie tanie, no ale kupiłam, skład był dość dobry, a nawet lepszy w porównaniu z drogimi i markowymi witaminami.

Nie wiem czy to dzięki witaminom, czy też musli, ale mój odkąd dostaje bestermine + inne te same dodatki co zwykle, ma super błyszczącą sierść i kopyta ma świetne :o Jestem w głębokim szoku, stosowałam jakieś Biotyny itp. itd. Przez ładne pare miesięcy, a kopyta nadal się łamały. Uznałam, że to wszystko ściema... Odstawiłam... A tu szok :o Dzisiaj termin kowala, a nic nie jest popękane ;]

Może to nie zasługa tych witamin, nie wiem 😀 ale jak dla mnie, to jak na tą cene są świetne😉
Weszłam na stronę St. Hipolyta www.hippolyt.pl i jestem mocna rozczarowana. Jak dla mnie dziwnie jest opracowana.  W opisach produktów same ogólniki, brak składu, czyli podstawowej informacji, a potem  „więcej informacji o produkcie na naszej stronie www.” Czyli gdzie?  Jest jeszcze jakaś inna? Jeśli tak, to mogli podać linka. Jeśli nie, to gdzie te informacje można znaleźć?

Pasze może i dobre (tego nie wiem i pewnie się nie dowiem), ale marketing kiepski.  Bym wolała wiedzieć, co w paszy siedzi niż że jest zapakowana w worek papierowy.



Na stronie są tylko podstawowe informacje, które cały czas są rozbudowywane.
Dostępne oficjalne strony z całościowymi opisami produktów są pod adresem:

www.st-hippolyt.com

Wkrótce będzie również dostępna oficjalna wersja polska.

Póki co osoby zainteresowane elektroniczną wersją polskiego katalogu na rok 2010 (w którym dostępne są kompletne i uaktualnione  informacje o wiodących produktach) proszę
o podanie maila.
Aquarius, ja kiedy daję mało owsa tak jak teraz to podaję 3 miarki HH dziennie, ale kiedy dawałam na 'smak' to około miarki dziennie.
Niestety z Happy Hoof  bywa różnie.

Moja koleżanka miała konia po ciężkim ochwacie i kupowała mu tą paszę.

Pierwsze dwa worki były super ale następny okazał się totalnym śmietnikiem i koń nawet powachać go nie chciał.
Obiło mi się o uszy, że Spillers zaczął produkować to gdzieś w Europie Wschodniej a to nie wróży dobrze jakości tych pasz 😤 😤 😤

Ja miałam same dobre worki, ale jeśli pasza jest mieszane poza UK to może być różnie - ale chyba Spillersy sa meiszane tylko na wyspach? Czy się mylę?

Mój szanowny koń powrócił do wyjadania Alfalfa do końca. Może na tym mrozie głodniejsza 🙂 Skoro to je to nie wiem czy jest sens zmieniać, mam dostawe z Dodsona za darmo do domu - nie powiem, wygoda też wazna :P
Hmm, brzmi niepokojąco, też daję HH (głównie dla smaku, bo kobył się rozbestwił i czasem na musli wybrzydza), jeszcze nie miałam problemów z tą sieczką, jednak to jeszcze nic nie znaczy. W poniedziałek z ciekawości zapytam dystrybutora jak to z tym produkowaniem  🤔
Ja kupuję HH z małymi przerwami od dobrego roku i nie ma żadnych zmian w zawartości. Nie ma co panikować i rozsiewać plotek.
Ja aktualnie wiernie przy Hovelerze.
Bardzo zaluje, ze Hippolyt w naszym rejonie niedostepny. To chyba najlepsze pasze z jakimi mialam doczynienia.


Apropo dostępności St. Hipolita, wczoraj właśnie panowie przywiezli mi 2 worki, chociaz u nas tez nie ma jeszcze dystrybutora z Hipolita

Jak to mowia zmieniły się czasy, zmienili się ludzie, zmieniła się też (na plus) dostępność pasz Hipolita🙂 Obecnie jak Polska długa i szeroka dostawa jest już możliwa  🏇
Ja się ostatecznie zdecydowałam, że zostane przy Alfalfa jeszcze, skoro koń ją jednak je - bo chcę zobaczyć jak będę ją dawać 2-3 miesiące jakie będą efekty. I wtedy jak nie będe zadowolona to wróce do Spillersa. W kazdym razie na pewno Alfalfa daje więcej energii niż inne sieczki, które do tej pory dawałam. Ale to mnie nie dziwi, bo na największą zawartość białka z tych co próbowałam.
Dzięki, dziewczyny.
Burza, a miarka to ile? 🙂
Miarka Pavo standardowa, nie ubita, ale ile waży to nawet nie powiem dokładnie bo nie mam wagi w stajni. Może koło 0.5 kg ubita?
Ja teraz zmieniłam paszę skaremu- do tej pory wiernie stał na Spillersie Senior- teraz od tygodnia stoi na Dodsonowym 16 plus. Parkan nadal wierny Baileysowi, zadowolona jestem z tej paszy, ale kto wie czy i Parkan nie dołączy do Dodsona i zrobię małą konną flotę 😁
Skary to poza miarką musli (wg. moich wyliczeń pełna miarka z zawartością to ok. 0,75kg) dostaje jak ja jestem otręby ryżowe z musli, czasem garść lucerny (w zależności od stanu opojów jego tylnych nóg).

Parkan za to po treningu dostaje:

miarka musli
2 miarki owsa
otręby ryżowe na mokro z suszonymi burakami i siemieniem lnianym
czosnek
witaminy
słonecznik
olej
kilka kulek dziekiej róży
garść ziół, czasem lucernę (tu też zależy od oponek na nogach..)

Zawsze coś Burzowy Piorek dostaje ode mnie przy okazji akcji "gotowanie"- zazwyczaj cuksa- bo nie mam sumienia mieszać tych specjałów niedaleko jego boksu, on tak wtedy patrzy 😁
zen, hahaa no ładnie, to mój tak żebrze okropnie? 😉
Nie żebrze, grzecznie stoi i patrzy. Tylko ja nie mam sumienia stać plecami do niego, kiedy czuję to spojrzenie zza kratek bocznych 😁 Więc jak już idę z wiadrem do Parkana, to Piorek ma po drodze obiecanego smakołyka 😉 U Kurorta mam tak samo, z tą różnicą, że jak idę z wiadrem, to rży i skary i jego kumpel 🤔 🤣
Przez okres ok 7 miesięcy podawałam Happy Hoof Spillersa i jakość każdego worka była nienaganna. A ja lubię się czepnąć 😉

Rudy dostaje już tydzień Max-Eglo, i choć o efektach za wcześnie, to mogę powiedzieć, że po pierwszym szoku (i jego minie w stylu: WTF?! :ke🙂 chyba je polubił. Są w miarę bezzapachowe, ale smakują - bo próbowałam  😁 - trochę jak orzeszki ziemne. Oczywiście podajemy całość lekko zwilżoną, bo przy niedużej dawce owsa (1 miarka) i tych sypkich otrębach (~400g) oraz przy czubatych miareczkach Cortaflexu&Glukozaminy po prostu tam jest więcej pyłu niż jedzenia  🙄 🤣

Tak czy siak koń teraz je bardzo chętnie i do smaku przekonał się na tyle, że wylizuje żłób. A to dobra wiadomość. 😉

Gillian   four letter word
19 grudnia 2009 21:50
Słuchajcie kupiłam na próbę takie cudo: https://www.mksklep.pl/dodsonhorrellsupermolichopherbi15kg-p-3576.html

Nie z konkretnego powodu - bardziej dla ziół i generalnie potrzebowałam sieczki.

wczoraj otworzyłam - pachnie jak syrop na kaszel 😉 mokre i fajne - koń też stwierdził że fajne - chyba można polecić dla kaszlaków i alergików 🙂 więc wpisuję w listę fajnych rzeczy 😉


kupiłam z tego samego źródła i dostałam spleśniały worek, pełny cuchnącej breji 🙁
ale smakują - bo próbowałam  😁 - trochę jak orzeszki ziemne.


Ja zanim dojdę ze zwilżonymi otrębami do paszarni to już sama trochę ich wciągnę 😁 pyszne są 😁
I twój niejadek nie ma względem nich obiekcji? Czy też na początku kręcił nosem? 😉
Sierra, na początku pociamkał trochę i zostawił. Ale stajenny powiedział, że później wyjadł (o dziwo - bo zwykle jak już coś zostawił, to się na to wypinał). Na następny dzień dostał z siemieniem i wylizał żłób. Teraz nerwowo chodzi po boksie jak widzi, że idę z wiadrem na kolację 😁
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
19 grudnia 2009 22:14
[quote author=efka link=topic=25.msg400867#msg400867 date=1260521378]
Słuchajcie kupiłam na próbę takie cudo: https://www.mksklep.pl/dodsonhorrellsupermolichopherbi15kg-p-3576.html

Nie z konkretnego powodu - bardziej dla ziół i generalnie potrzebowałam sieczki.

wczoraj otworzyłam - pachnie jak syrop na kaszel 😉 mokre i fajne - koń też stwierdził że fajne - chyba można polecić dla kaszlaków i alergików 🙂 więc wpisuję w listę fajnych rzeczy 😉


kupiłam z tego samego źródła i dostałam spleśniały worek, pełny cuchnącej breji 🙁

[/quote]

???

kupowałaś w mksklepie? zgłosiłaś to?

naprawdę spleśniałe było? łoł... moje śmierdzą jak syrop, ale poza tym nic im nie jest...  🙄
Gillian   four letter word
19 grudnia 2009 22:55
spleśniałe aż ciepłe, białe naloty, wszstko aż pływa. Paczka dotarła rano, w poniedziałek do nich zadzwonię 🙁
Ponia   Szefowa forever.
19 grudnia 2009 23:14
Karmię spillersem od 3 lat, od jakiś 2 również Sieczką HH i nigdy nie było z tą paszą problemów.

Słuchajcie kupiłam na próbę takie cudo: https://www.mksklep.pl/dodsonhorrellsupermolichopherbi15kg-p-3576.html

Nie z konkretnego powodu - bardziej dla ziół i generalnie potrzebowałam sieczki.

wczoraj otworzyłam - pachnie jak syrop na kaszel 😉 mokre i fajne - koń też stwierdził że fajne - chyba można polecić dla kaszlaków i alergików 🙂 więc wpisuję w listę fajnych rzeczy 😉


Hej,
ja kupilam to samo ale bez ziol - tzw classic. Dla mnie bez rewelacji - mocno melasowane, lepkie...teraz zwierz wcina Equi Gard St. Hippolyt i normalnie rewelka - pachnie niechemicznym jabluszkiem i ma mnostwo dodtakow:
http://www.st-hippolyt.com/en2009/HTML/Hauptfutter/Equigard.htm
Tak sie zastanawiałam nad tym ze zimą , jesienią  ciagle tylko to siano , siano i siano  zero trawy  i czy ktos próbował tej kiszonki ? Tak dla odmiany  😉
http://animalia.pl/produkt,16436,537,Jopack_Horse_Dinner_sianokiszonka.html

kiedys Megi jadła kiszonke ale zamiast siana w zime i to taką z dużych białych bali , czy to jest podobne ?
Słuchajcie a gdzie można we Wrocku kupić produkty Hippolyta? Tak od ręki?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się