Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Dlaczego na szczęście?
Czy to prawda, że koło Rosanowa jest jakiś szlak konny?
a tak z innej beczki:
Jak to jest ze szlakami i turystyką konną w Łódzkim?
ja stalam tam z konmi dawno temu. Byc moze teraz sprawy wygladaja tam inaczej.
Ja wtedy pojecia nie mialam o koniach, ani jezdziectwie. Tak samo moi rodzice i bylismy tzw "weekendowymi" rekreantami, ale wspomnienia mam naprawde kiepskie. Np mojego konia (walacha) wypuszczono na padok z mlodym ogierem, oczywiscie byla bojka. Moj kon odniosl wiele obrazen, byl kulawy. Nikt nas nie powiadomil 😀iabeł: Bylo wiele, wiele sytuacji skandalicznych jak teraz o tym mysle, ale nie ma sensu opowiadac.

Tak jak mowilam bylo to dawno i o tym co tam jest teraz nie moge sie wypowiadac.


Teraz stoje w Smolisie i jestem zadowolona  🙂
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
21 grudnia 2009 15:20
avero_2 ... pisząc "niedawno" miałam na myśli "jak ten czas szybko leci" 🙂 Bo to przecież było dopiero co 😉
Co do Rosanowa ... były gorsze i lepsze chwile. Nie ma co teraz rozpamiętywać.

ikarina ... owszem jest szlak konny, natomiast jego wytyczone drogi w większości już chyba są asfaltowe lub raczej nienadające się do jazdy konnej, bo ogólnie zbyt ruchliwe albo takie między działkami / domami. No ale fakt ... jest.

Takie info znalazłam w necie:

"Agroturystyczny szlak konny:
Długość trasy ok. 17 km, znaki czerwone.
Szlak konny bierze początek w Rosanowie w stajni koni Ceduła. Przebiega wśród pól i lasów przylegających do wsi Ciosny, Dzierżązna, Leonów i Wymokłe. Po drodze jeźdźcy spotykają rozlewisko rzeki Ciosenki, młyn, stawy, obelisk, cmentarz z 1914 r. Odpoczynek i popas zapewnia gospodarstwo agroturystyczne Pod akacjami. Następnie leonowskie lasy rowadzają jeźdźców do wsi Wymokłe sąsiadującej z Rosanowem."
http://ww6.tvp.pl/381,627403,1.view
to jesli chodzi o aktualny szlak konny, niestety wiecej nie moge zbalesc, ale wiem ze do konca roku ma byc zamkniety kolejny odcinek, wiem bo moja stajnia jest na odcinku do walewic, wiec powiedzmy ze jestem na bierzaco.
A cos o Osjakowie słyszeliście??
Osjaków?  Pierwszy raz słyszę 🤔

A szlaki konne wokół Łodzi to dla mnie jedna wielka porażka. Jest tyle pięknych miejsc, po których można by było jeździć. Ech... 🙄
AKtualnie opiekuję się trzema końmi , które się w Osjakowie urodziły. I jestem ciekawa paru rzeczy.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 stycznia 2010 20:07
marysia550, A tak z czystej ciekawości: w jakiej stajni stoisz?
Niedaleko Kielc, prywatnie pan ma właśnie te trzy koniki.
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
03 stycznia 2010 12:18
marysia550 ... Osjaków? To chodzi o ten "Gościniec Pod Lasem" koło Wielunia?
Znalazłam ich stronę, ale jest jakieś przekierowanie i wyświetla się strona z domami weselnymi 🤔
Jedyne informacje, jakie zalazłam, to:

"Gospodarstwo położone w dorzeczu rzek Warty i Wierznicy na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, przy trasie E8 Warszawa – Wrocław.
Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli koni pod siodło rasy śląskiej i małopolskiej. Możliwość przyjmowania koni na hotel, nauka jazdy konnej z instruktorem."

To o to chodzi? Był tam ktoś może?
no jakies agro ponoc tam jest, na wysoką skalę nawet. I na araby sie przerzucaja. Zdaje sie , ze konno jezdzi syn włascicieli. Jakoes przeszkody na placu ( bo o tym tez była mowa).
Drogie łodzianinki i łodzianinowie  😀
Poszukiwana stajnia w okolicach Kutna, do której można by niedrogo wstawić konia na tydzień lub dwa (od około 7 kwietnia do ? kwietnia).
Proszę o pomoc.
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
06 kwietnia 2010 20:23
W tamtych rejonach niczego nie znam 🙁
A musi być Kutno? Przyjedź do nas :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 kwietnia 2010 20:50
A ktoś zna jakiś dobry hotel do 500 zł w Łodzi, koniecznie z dobrym dojazdem MPK?
Szukam hotelu dla 20 letniego wałaszka.
hmmm Arabika? (o ile nie podnieśli cen)
Notarialna Olenka jest za 500 ale nie wiem czy  miejsca sa moj 16latek jest zadowolony🙂
kto sie wybiera do Strykowa na zawody? no i zapraszam do nas 15maja🙂 towarzyskie kucykowe, regionalne od LL do C i L licencyjna, do tego kiermasz jezdziecki, kucykowanie, bryczki itp. szczegoly na pw🙂
ja moze sie wybiore do Was jesli jakos ogarne skoki do maja 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 kwietnia 2010 21:04
Karla🙂, W tym sęk, ze szukamy stajni, gdzie nie ma rekreacji. Typowy prywatny hotel. Kilka miejsc już mamy na oku, a jedno nam sprzątnęli sprzed nosa. U księdza odpada z wiadomych powodów (zresztą nie było miejsca), jeszcze będziemy oglądać na Brzezińskiej i na Kolumny 662.

Oleńki unikamy jak ognia, szczególnie ja chcę uniknąć styczności z tą stajnią 😉
A arabika też rekreację prowadzi.

A zawody się odbywają w Jantarze u A. L?
Notarialna, w Smolisie nie ma rekreacji, ale niestety dojazdu MPK nie ma, tylko busy dojezdzaja z tego co mi wiadomo.
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
06 kwietnia 2010 21:11
Za to do Grotnik dojazd MPK jest 🙂 A i miejsce się znajdzie 🙂
Kiedy te zawody w Strykowie? To i ja się może wybiorę trochę odchamić, bo daaawno już nigdzie nie byłam 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 kwietnia 2010 21:12
avero_2, W Smolisie z teg co mi wiadomo miejsc już nie ma 🙁
Gniadoszko to może się spotkamy 🙂
Notarialna, tak z ciekawości się zapytam - co zamierzasz z tym wałaszkiem robic? Jeżdżenie? Emerytura?
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
06 kwietnia 2010 21:17
Do Smolisa przecież jest super dojazd z Łodzi ... Aura chodzi z ul. Bazarowej i zatrzymuje się jakieś 300 - 400 m od stajni ...
A z tego, co ja wiem, to wolnych miejsc jest dosyć sporo, tylko trzeba się pofatygować osobiście i zagadać.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 kwietnia 2010 21:17
Na razie jest nie fajna sytuacja tam gdzie koń stoi. Okazało się, ze facet, który tam przyjeżdża konie karmi jak chce, raz dziennie i nie zajmuje się nimi poza wypuszczaniem i tym pseudo karmieniem.
Dobrodziej chudy jest, spala się szybko, do tego ma podejrzenie wrzodów. Najpierw muszimy go z właścicielką odpaść, potem zabierzemy się za lonżowanie go i przywracanie formy. Dopiero jak będzie znośnie wyglądał kondycyjnie (w granicach możliwości wiekowych oczywiści) to zaczynam wsiadać na lekkie jazdy. Żadnych skoków, ot po prostu rekreacyjne tuptanie.

To możliwe, że mam nieaktualne info. Ale w weekend z Kingą będziemy jechać do obydwu stajni (brzezińska i kolumny), a potem zahaczymy do Smolisa.
Notarialna

u nas by bylo mu dobrze 🙂 zero rekracji , tylko hotelowe konie , problem w tym ,ze nie ma juz miejsc...350 zł za hotel 🙂
aa czyli  po prostu hotelik taki przytulasny
mi tam rekreacja nie przeszkadza- maja swoj teren do jazdy, do Drapa sie nikt nie zbliza bo rece i nogi polamie  wiec mam spokoj🙂
avero do maja kawal czasu - przez te 2miechy to krowe sie na skoki przygotuje😉 wiec spokojnie wierze w Ciebie🙂 i serdecznie zapraszam
co do Strykowa to tak mi mowili, ze u Lemona, ale propozycji ani widu ani slychu...
w smolisie nie ma rekreacji?? wydawalo mi sie , ze na forum sk  dziewczyny stamtad pisaly ze jest ze jazda za 30zl itp. to juz nie ma tej rekreacji?
Juz mowie jak jest, rekreacji nie ma choc kiedys z tego co mi wiadomo byla, ale nie bylo chetnych  😉 Sa tylko konie do dzierzawy jak na razie.
O miejsca trzeba pytac bo dopiero co przyszla do nas nowa klacz 😉

Karla, tu nie chodzi o konia tylko o mnie  🏇
no przeca napisalam, ze wierze w Ciebie dasz rade🙂 poza tym parkur bedzie bardzo fair bo stawia go porzadny parkurmajster🙂
o a co nowego przyszlo? kurcze u nas tez jakies nowe konie sie co jakis czas pojawiaja😀 juz nie nadazam
w takim razie dziekuje! bede sie starala ogarnac jak najszybciej, poki co miota mna potwornie na skokach  😎
aaa kto bedzie stawial parkur ? ten co zwykle (mam na mysli Guru)?? czy moze ktos inny ?

u nas jest bardzo mila nowa klaczka Mała Czarna, z bardzo mila amozonka 🙂




Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 kwietnia 2010 21:43
Karla🙂, Tylko przekonaj właścicielkę do zmiany poglądu. Ciężkie zadanie. Ale postaram się z nią porozmawiać, bo wtedy jest łatwiej, a rekreacji jest dużo więcej w Łodzi niż prywatnych hotelów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się