Kącik Rekreanta II (rok 2009)

Ja tylko na chwilkę, żeby przypomnieć się z księciuniem, który ostatnio jest okropnie niegrzeczny :/














Pozdrawiamy cały KR 😅
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
21 grudnia 2009 22:42
m0niSka, jak to niegrzeczny? znow psoci? Mam nadzieje ze nie dybie na Twoje zycie juz?
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
21 grudnia 2009 22:43
a ja jutro wreszcie znowu będę miała trening!! 😅
(znowu - bo oczywiście znowu pauzowalismy pare tygodni, jak to my 😉)
jak zwykle będzie masakra, ale i tak się cieszę 🙂

acha, znalazłam cukierki, które mój koń tak pokochał, że dokonał wyczynu interaktywnosci dzisiaj - obszukiwał mi kurtkę, wkładał pysk pod rece, targał rekawy i sprawdzał czy kurtka ma kieszenie wewnętrzne 😁 tak, tak, wiem, to nie jest szczyt zachowań poprawnych, grzecznych czy pożądanych... 😉 ale nawet za te wygłupy go lubię 😀
wątek zamknięty
kujka, zachowuje się niesympatycznie.. Ostatnio mieliśmy fajny okres, na jeździe się dogadywaliśmy, w obejściu również. Ale jak to z młodym koniem - nastąpił bunt  😀iabeł: , tzw. "dwa kroki w tył"😉
Zachowanie w obejściu tłumaczę sobie tym, że teraz mało chodzi, odkąd zaatakowała nas prawdziwa zima.
Ostatnio powitał mnie ugryzieniem w rękę, wzięłam go na spacer to były dęby i bryki - oczywiście na mnie, bo nie dałam mu pojeść trawy pod śniegiem 😁
wątek zamknięty
caroline co to za cukierki 🙂? Mój je tylko marchewki, może dosyć tego naturalsa  😁

mOniska to przez pogodę pewnie, nie martw się. Chociaż gryzące konie to dla mnie koszmar, tępię to strasznie  😀iabeł: Co do wygłupów, to mój wczoraj 3/4 naszego spaceru spędził caplując bokiem (jakby ustępowanie od łydki robił) z nosem w moim ramieniu, mimo że uwiąz był luźniutko. Na początku próbowałam go wyprostować, ale się poddałam - widocznie bokiem mu było lepiej  😁
wątek zamknięty
Dzionka, mój bokiem chodził ostatnio całą jazdę 😲 i to bez względu na rodzaj chodu...  Ale to tłumaczę sobie nowym miejscem jazdy - jeździliśmy na polu, bo na ujeżdżalni nie było warunków😉
wątek zamknięty
Hehe, trzeba pustym główkom wybaczyć 😉
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
21 grudnia 2009 23:04
ja jestem ciekawa co Gilek jutro wymysli na spacerku w reku... po calodobowym staniu w boksie o.0 szykuje sie na hmm przygody.
wątek zamknięty
kujka, łii tam, troszkę adrenaliny Ci nie zaszkodzi 😉
wątek zamknięty
kujka, Samu nie chodzi pod siodłem już tydzień. W sobotę był na opisanym wyżej spacerku.. Rano chodzi na padok i tyle. Aż się boję, co będzie jak go wezmę na lonżę 😁
A to najprędzej w środę.. Bo się rozchorowałam niestety 😵
wątek zamknięty
Dziś Donut zrobił wow na widok ujeżdżalni <tylko stępik, za suchy śnieg na więcej 🙁 >

Edit krzaczy mi buket?
wątek zamknięty
Kujka może to samo Gilutek odstawi co Bunia 😀
Tyle, że Bunior odkąd ją znam była typem konia "wyprowadzającego", a nie "wyprowadzanego" 😉, ale teraz to jest masakra.

Babiszon dębował (ja się tylko modliłam, zeby się nie wywaliła) i w rezultacie mi zwiał. Na szczęscie nie miała daleko (bo biegła do stajni) więc tę parę skoków galopu raczej jej nie zaszkodziło. Ale gdy patrzyłam jak leci po lodzie to byłam lekko spięta 😲
Nie mogę skontaktować się z włascicielką, ale liczę, że spacerki można by już zacząć pod siodłem. Przynajmniej większa kontrola by nad nią była 😵


Caroline a jakieś focisze z jazdowania macie? 🙂

Moniska dawaj nowe, a nie jakieś starocie 🤬 choć i tak nawet na starocie się z przyjemnością patrzy. Jest na co 😍
wątek zamknięty
amnestria, staroć to tylko pierwsze 😁

Nie ma komu robić zdjęć  🙁


edit: o jednak jeszcze 2 już były, przepraszam, zapomniałam :kwiatek:
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
21 grudnia 2009 23:20
m0niSka, nasze nawet na padok nie wyszly - taka gruda :/

amnestria, z tego co wiem to dobrze byloby, gdybys wsiadla. Bu podobno chodzila pod siodlem, a wlascicielka pojechala na swieta do domu 🙂 z M. zastanawialysmy sie dzisiaj gdzie jestes, co robisz i dlaczego nie przychodzisz pojezdzic!

lepiej zeby Gilek nie odstawial tego co Bunia bo efekty dzisiejszej pracy pojda sie... dlatego na wszelki wypadek zaopatrze sie w torbe zarcia i bede go zapychac na spacerze. on na szczescie za marfewki wszystko jest w stanie zrobic - nawet stepowac 😁 nie moge sie z nim tluc, nie moze byc szarpaniny. nie jutro.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
21 grudnia 2009 23:37
Dzionka, mietowe cukierki dodson&horrell - dostałam je z magazynu, bo miały uszkodzone opakowanie 😉 ładnie pachną, ale cudów się nie spodziewałam. a tu proszę - wziął i się zakochał w nich ten mój dziki koń 🙂
koleżanka mi mówiła, ze jabłkowe są jeszcze fajniejsze, ale nie testowałam, więc nie wiem.

amnestria, niestety (albo stety 😉) nie mam żadnych fotek. jak będę jakieś miała to na pewno się pochwalę 🙂
wątek zamknięty
Mój nauczył się jeść cukierki dopiero wtedy, kiedy jedna ze stajennych ciotek zaproponowała mu cukierki Sukcesu. I tak zostało, worek 2kg - 15zł, a ile szczęścia dla młodzieńca 😁 Chociaż już mnie drażni czasem to przeszukiwanie kieszeni😉
A cukierki wydają mi się najbardziej naturalne ze wszystkich, które dotychczas kupowałam.
wątek zamknięty
Wasze wystane wydziwiają, a moja nie wystana wydziwia. Dzisiaj się nawet zdarzyło, że dwa razy się zabrała z pańciusią na grzbiecie. Na szczęście na krótko, bo ujeżdżalnię miałam otwartą  😁 więc nie odfrunęłam do boksu. Najbardziej "pocieszające" jest to, jak ona leci, ja się usiłuję zatrzymać, a trener - no galopuj, galopuuuuuj  🏇
  A u nas zawiało, pozamiatało i mi takiego ładnego śniegu na ujeżdżalnię nawiało  😍 i dzisiaj pierwszy raz kwiczyłyśmy z Dzidonem kontrgalopy  😅

BTW muszę się chyba zaopatrzeć w te cukierki, bo aż przykro, że moje nic nie dostają. Nawet suchy chleb gotowy czy marchewki są w żłobach z reguły, więc nie wiedzą, że to ode mnie 🙂
wątek zamknięty
Moje miśki też dostają cukierki Sukcesu i UWIELBIAJĄ je. Dawałam im inne, jabłkowe, owoce leśne, bananowe, nie pamiętam już jakich firm, ale nie cieszyły się powodzeniem. Cukierki Sukcesu są dla mnie ok. 2 kg worek 15 zł. Cena niezła. 😀
wątek zamknięty
mój kucyk zabił by za cukierki o smaku owoców leśnych z Dechatlonu 😉 polecam

i pare jesiennych fotek 🙂 bo tęsknie za blotem o dziwo 😉







wątek zamknięty
Mój koń zje wszystko co mu się pod nos wsadzi. Nawet folie z tabliczki (tak tak, ostatnio ją mu z paszczy wyjmowałam).
Musiałam swojego konia zostawić w Opolu na święta, tak więc do czwartego stycznia ma przerwę ode mnie 🙁 ja się mogę lenić, on na szczęście co by świątecznego brzuszka nie dostał, ma nowy tyłek nad sobą 😉
U was nadal śnieg? U mnie wszystko się topi i na święta chyba nic nie zostanie...
escada Twój koń to nawet cukiereczek tematycznie ma na zadzie  😂
wątek zamknięty
escada, kucyk ma fenomenalną odmianę na pyszczku 😍 ślicznie!

kare_szczescie, mój jest wybredny, ale o dziwo folie z kartek na boksach mu chyba najbardziej smakują 😁
wątek zamknięty
Moja jest tak rozpieszczana przez stajennego, ze ja już nie mam wyrzutow sumienia. Poza tym jestem pod wrażeniem jej inteligencji, bo uczy się bardzo szybko wszystkiego poza tym, ze nie można pakować lba do worka z pasza przy boksie przy każdej okazji. Najlepsze jest to, ze wie, ze złe zrobi i wystarczy ja tylko dotknąć i jest panika, ale po minucie zaczynamy od początku.
Poza tym ostatnio bała się ściany, bo pojawił się na niej śnieg. Potem śnieg zniknął, wiec ściana znów była straszna.
wątek zamknięty
kare_szczescie u nas jeszcze zalega i to sporo śniegu, a cukierek na zadku dobrze odzwierciedla charakter konia 😉

m0niSka dziękujemy :kwiatek:, nieskromnie wiem, że mam najładniejszego kunia w stajni  😍

edit: zbliżenie łebka 😉
wątek zamknięty
escada, śliczne dziewczę z Ciebie 🙂 ja tam za błotem nie tęsknię, wolę śnieg 😉
wątek zamknięty
a ja dzisiaj wsiadłam pierwszy raz od jakiegoś czasu normalnie, na łące na mego konia, bo tak to tylko tereniki... było, w sumie, bardzo milutko, tylko niewybiegane to zwierzę jest! i ... mam zdjęcia, dzięki Cioteczce Monice  😅
wątek zamknięty
Escada mniam! ciasteczko! I ta odmiana 😜


A ja dzisiaj siedziałam na Buniaku 🏇
Jest lepiej, koniu poszerzył się wykrok, no i nóżki daje bardziej do przodu niż, jak dotąd, do góry.
Póki co był to sam stęp + 2 kółka kłusa, więc myślę, że jak wrócimy do roboty to rzeczywiście poczuję różnicę.

W ogóle dziś spedziłam przemiły dzień w stajni. Jak Bunior poszedł na łąkę ze mną ("pokazywałam" konia trenerce) to mało mnie nie porwał gdzieś w las 😜 Pierwszy raz od dawna czułam, ze jest podekscytowana, ale tak pozytywnie. Szkoda, że nie mogła pobiegać, ale mam nadzieję, ze już wkrótce się uda 🙂
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
22 grudnia 2009 19:37
kare_szczescie u nas jeszcze zalega i to sporo śniegu, a cukierek na zadku dobrze odzwierciedla charakter konia 😉

m0niSka dziękujemy :kwiatek:, nieskromnie wiem, że mam najładniejszego kunia w stajni  😍

edit: zbliżenie łebka 😉



Przyznaj sie z kad masz ten kantar? moze byc na pw. sorry za  🚫
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
22 grudnia 2009 19:38
amnestria, a masz dla mnie paseczek?  😎
superancko ze Buni sie tak poprawilo! bedziesz jutro? bardzo chetnie zobacze Bu w nowym wydaniu  👀

ja tez wrocilam! i zyje! Kon mnie nie wytargal, choc jak zobaczyl ze mam torbe marfwi to malo nie wlazl na mnie zeby mi ja zabrac! no ale udalo sie postepowac jak wetka przykazala, jutro wsiadam! tzn najpierw koczuje w domu w oczekiwaniu na kuriera z prezentem swiatecznym dla Gilunia a dopiero potem lece do stajni stepowac na tym moim duperelku  💃
mam taki dobry humor, wiecie? pobylam sobie z koniem, jego humor, to ze jest taki ruchliwy i ciekawski jak kiedys, bardzo mnie cieszy. Tak mi szkoda ze musze wyjechac na swieta!
wątek zamknięty
kujka no widzisz! I wszystko jest wporzo, a tak się zamartwiałaś  😀 To ucałuj jutro Gilosława  😁
arivle jeśli mnie wzrok nie myli to to jest chyba Tattini. [[a]]http://animalia.pl/produkt,11806,Tattini_Kantar_w_kratk%C4%99_w_komplecie_z_uwi%C4%85zem.html [[a]] 😀
wątek zamknięty
escada - sliiiczny  😍


kurcze, taka ladna pogoda wczoraj czy dzis przed poludniem na taki zimowy terenik a ja konia dopiero po nowym roku zobacze 🙁
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.