Stajnie w Warszawie i okolicach

Z tego co wiem, stajni Andiablo nie przyjmuje już koni na pensjonat, będą się zwijać gdzieś na Mazury.

A stajnia Sobieskich przepiękna  😜
nyelle   buntownik z wyboru
21 grudnia 2009 20:47
latem to one wyjeżdżają na obozy i połowę dnia spedzają pasc się.
druga strona medalu to że chodzą.... 4godziny dziennie. sa w dobrej formie, dba się o nie. za moich czasów rekreacyjne konie chodziły na padoki wiec nie mogą stać cały czas uwiązane.


korund7, pokaż mi te "dobre rekreacje", skoro nie dobra polega na tym, że  konie rekreacyjne (okrąglutkie, błyszczące i hmm.. jakoś nieszczególnie przepracowane :P ) dostają zimą Chevinal Plus, ofutrzone prymitywne koniki polskie i hucułki dosychają w polaróweczkach, szamią musli/granulaty i witaminy. 😎 Że pod dzieciakami jeżdżą parkury/programy uj i wygrywają zawody Ligi Mazowsza to już nie warto wspominać :P
Zarówno konie prywatne, jak i rekreacyjne chodzą na wybiegi, których ze względu na położenie stajni nie jest niestety dużo. A stanowiska? Kierownik robi co może, żeby kolejne rekreanty jak najszybciej przeniosły się do boksów. Ale mimo sprytnych zabiegów i manipulacji pensjonariusze trzymają się Podkowy jak mogą, i jakoś widać głupio ich na siłę wyrzucać  😎

cieciorka, Andiablo to przydomowa niewielka stajnia (tak, właściciel handluje używanymi siodłami).

wspominaliście tu wcześniej o stajni Sobieskich, faktycznie panuje tam ład i porządek, jazdy rekreacyjne godne polecenia


Pensjonat też godny polecenia wedle słów znajomych tamtejszych pensjonariuszy 🙂

Lanka, peace  😎 ja tylko apeluję o czyste fakty, a co do wyrośniętych panien/dziewczynek nie sądzę, żeby palenie, picie i imprezowanie czyniło 13/14-stoletnią dziewczynkę wyrośniętą panną. Ale racja, pozory umieją stwarzać, więc można się pomylić 😉 Co do ich umiejętności - uwierz mi, z doświadczenia wiem, że większość z ma spore braki.. 🙁

edit: dopisek
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 grudnia 2009 21:33
Łaaaaaaa.... Stajnia śliczna  😜


a nie mówiłam  😎

my już w Green Grass i jestem przeszczęśliwa  💃
Edytka, to Ty aktualnie w Waw? 🙂
nyelle   buntownik z wyboru
21 grudnia 2009 21:41
Edytka, Wy?.. A jak tam dojazdy? 🙂

EDIT: Ogarnęłam podpis.. GRATULACJE dla Was obu!! Dziewczynce się należało!!!  😅
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 grudnia 2009 21:48
Anaa jak najbardziej Waw. do 7 stycznia 😉

nyelle my, czyli ja i Dobra  💃 dojazd fenomenalny, do domu wracałam 20 minut samochodem, ale komunikacja miejska też jest (ale poki temperatury nie beda na plusie to nawet nie bede probowac)
nyelle   buntownik z wyboru
21 grudnia 2009 21:57
Jej, serce rośnie! Nawet nie wiesz, jak się cieszę 🙂 Pozdrawiamy i ściskamy wespół z grubym Falconiszczem!!  🏇
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 grudnia 2009 09:01
nyelle dziękuję!  :kwiatek: ja też cieszę się niezmiernie, tylko ciągle cieżko mi w to uwierzyć, takie to surrealistyczne  😁
PS. wycałuj Falcona prosto w nos od cioci Edytki  😉
a jeśli chodzi o polecenie jakiejś stajni,to bardzo gorąco zachęcam do odwiedzenia Stajni Mariew,jak sama nazwa wskazuje w Mariewie 😉 To niedaleko Kampinosu,dojazd najlepszy samochodem,bo autobus rzadko kursuje. Okolica przepiękna,koniki sympatyczne,stajnia kameralna. Nie wiem jak inni instruktorzy (choć słyszałam wiele pochwał),ja jeździłam u Artura Angermana i Jego mogę polecić każdemu z czystym sumieniem😉! Na lekcji atmosfera jest poprostu wspaniała 😀! Nawet jak są 3 lub 4 osoby na lekcji nie ma jeżdżenia za ogonem,każdy jest traktowany indywidualnie,Artur ma ogromną wiedzę i cierpliwie,a co najważniejsze,spokojnie i z uśmiechem każdemu potrafi wytłumaczyć nawet najtrudniejsze rzeczy i sprawić,że nasze obawy gdzieś znikają i jesteśmy w stanie się przełamać. On ma coś takiego,że czuję się bardzo pewnie i bezpiecznie podczas jazdy,myślę,że dlatego,że dobrze zna konie i wie czego może od nich i od nas oczekiwać,jest wyrozumiały,a jego spokój i opanowanie udziela się jeźdźcom. No to powychwalałam 🙂 Aha! treningi są przeważnie nastawione na skoki i niestety nie ma krutej ujeżdżalni,ale w lato polecam jak najbardziej. Jeśli ktoś się zdecyduje sprawdzić czy nie przekłamałam 😉,to dajcie proszę znać jak się Wam podobało.
Pozdrawiam!



shadow7 - a kiedy jeździłaś u Artura? 🙂 Może się znamy?  🙂
Bischa   TAFC Polska :)
22 grudnia 2009 10:54
Siwa Folblutka tak jak Ci w stajni mówiłam  😉 Nie mówiłam , że tak jest , kiedyś tak było - rozmawiałam o tym kiedyś na praktykach z obecną dzierżawczynią tegoż ogra  😉 Innych ogierów nie pamiętałam wypuszczanych z innymi końmi .
nyelle   buntownik z wyboru
22 grudnia 2009 11:14
Dzięki, wycałuję zbója  😁 Kurczę, jakbym była zmotoryzowana to bym wpadła.. Ale jak będę, na pewno Was nawiedzę, bo Nieporęt mam idealnie po drodze do Wwy, zresztą mieliśmy stać w Green Grass, ale los chciał inaczej 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 grudnia 2009 12:35
Edytka, czyżby to Twoi rodzice dzwonili w zeszłą środę z pytaniem o nią? 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 grudnia 2009 00:16
nie wiem. ja w srodę byłam jeszcze w Anglii 🙂
Znacie może jakąś stajnie w miejscowości Łąki (powiat Wołomiński) ? Kto jest jej właścicielem, co możecie o nim powiedzieć?
aaaa, nie mówisz przypadkiem o Łąkach Radzymińskich?
Nirv, miejscowość nazywa się Łąki, ale nie radzymińskie, to jest koło Radzymina.
Jedyna miejscowość ze słowem "łąki" w nazwie w okolicach Radzymina to własnie Łąki Radzymińskie (z Radzymina w stronę Zalewu).
Jeśli to ta stajnia, o której myslę to szczerze mówiąc nie polecam ani na pensjonat ani do jazd rekreacyjnych.
Szczegóły na PW.
Paris we wsi Łąki są cztery stajnie. Przynajmniej o tylu wiem. Dokładnym informacji chętnie Ci udzielę musisz jednak sprecyzować o, którą konkretnie Ci chodzi. Dwie to prywatne stajnie. Pozostałe to dawny "Oxer" oraz stajnia Olek. Dwie ostatnie nie wiem czy w ogóle nadal istnieją.
podobno konie z tej stajni startują w zawodach, to raczej, hmm, "sportowa" stajnia. tyle wiem.
Powiem szczerze, że w tej chwili ciężko mi zakwalifikować, którąś z tych stajni jako sportową.
"Oxer" kiedyś może, w tej chwili wiem, że jest wystawiony na sprzedaż. Dwie prywatne stajenki na pewno nie sportowe bo to stajnie przydomowe przeznaczone dla "krewnych i znajomych królika". No i jeszcze stajnia "Olek" - z tego co słyszałam kiedyś właściciel coś działał w sporcie, ale w zeszłym roku był tam pożar,bardzo dawno tam nie byłam i nie wiem co tam się teraz dzieje. Kiedyś na pewno był tam (i chyba tylko tam z Łąkowych stajni) pensjonat i rekreacja.

edit: literówka
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 grudnia 2009 18:54
nie wiem. ja w srodę byłam jeszcze w Anglii 🙂


Pewnie oni, bo coś było, że ma być prezent. 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 grudnia 2009 20:27
to dziwny prezent, bo sama go sobie sprawiłam i sama go utrzymuję  😉 jezeli to rzeczywiscie dzwonili moi rodzice to pewno tylko w sprawie transportu
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 grudnia 2009 20:53
Być może. W każdym razie wszyscy zgodnie stwierdzili, że dobrze, że trafiła do Ciebie.
Czy ktoś wie coś na temat stajni w mokrym jak ta stajnia wygląda i czy warto tam wstawić konia?
Czy ktoś wie coś na temat stajni w mokrym jak ta stajnia wygląda i czy warto tam wstawić konia?


Raiter temat tej stajni był już wałkowany. Poszukaj na wcześniejszych stronach.
Czy ktoś w pierwszy dzień świąt miał stajnie zamkniętą bez wstępu?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
02 stycznia 2010 09:23
Dramka, ja sobie w ogole nie wyobrazam czegos takiego jak 'stajnia zamknieta bez wstepu' :/  z zadnych powodow i w zadne swieta
No Ja też. Ale znam taką jedną...i ciesze się że już tam nie stoje z końmi
majeczka   Galopem przez życie!
02 stycznia 2010 09:43
Dramka, no coś Ty to w ogóle możliwe? 😲
Ja sobie tego nie wyobrażam, zawsze w Wigilie skacze zgodnie ze starą jeździecką tradycją i nie wyobrażam sobie żebym po skokach następnego dnia nie przyjechała i nie wylążowała chociażby koni
Ja bym im kłódki przepiłowała 😀iabeł:
Wyobraź sobie że przyjeżdżasz do stajni, zostajesz pisemko ze stajnia zamknięta i kłódka na bramie..

Ja sobie nie wyobrażam żeby moje konie stały cały dzień w boksie przez takiego durnia.. 😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się