wypieki i słodkości domowej roboty

LOVELY

3 opakowania serka mascarpone (750 g)
6 jajek
6 łyżek cukru
trochę alkoholu
Opakowanie biszkoptów (nie San, ja najbardziej polecam tzw. ''Kocie Języczki'' z Aldi, w przystępnej cenie. Musi ich być dużo, i najlepiej, żeby były podłużne.)
Kakao do posypania.
Wywar z mocnej kawy.(duuużo)

Rozdzielasz żółtka z białkiem, to drugie wstawiasz do lodówki, żeby później było łatwiej ubijać. Żółtka mieszasz w duuuuuużej misce z cukrem, po czym dodajesz serki, aż robi się z tego taka hmmm... gęsta masa.Dodajesz też trochę alkoholu do smaku, w zależności od upodobań.;P (Tylko nie przesadzaj, bo wyjdzie tylko dla pełnoletnich. :hihi🙂. Ubijasz białka, dodajesz je do masy, aż robi się ona półpłynna i bardzo smaczna. W dużej blasze kładziesz biszkopty, nasączasz je mocną kawą (w czasie początków z tyraj-misiem może wychodzić trochę aż za nasączone, ale później nabierzesz wprawy). Kładziesz na to warstwę masy, druga warstwa biszkoptów,masa, posypujesz gęęęsto kakao. Teraz do lodówki na najlepiej całą noc.Voillla!
dziękuje bardzo  :kwiatek:
(w sumie ma być 750g serka, tak?)
tak, bo jedno opakowaniezawiera 250 g.😉
Toz to straszna ilosc,ja na 4-6 osob robilam z jednego  😉
Ja tak miałam podane w przepisie.;p Z tymże, mojego tyraj-misia, pokrojonego bardzo składnie i dokładnie jadło raz 40 osób.^^
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 grudnia 2009 17:53
Właśnie z pieca wyjęłam sernik. 😅
Jutro będzie się robić karpatka i kopiec kreta 😁
Ja mam tylko dobrą radę - na wszelki wypadek. Używajcie do przepisów jednak dobrych produktów. Robiłam trufelki, które już tu kiedyś pisałam. Wtedy zrobiłam je na czekoladzie wedlowskiej. Teraz kupiłam jakąś taką zwykłą. Już samo to, jak mi się rozpuszczała na parze powinno wzbudzić moje podejrzenia.  🙄 i co i guzik, kibel się nażarł truflami. Będzie to najbardziej poczęstowany chyba kibel na świecie. W ogóle mi się masa nie zastygła, jak próbowałam nabierać rękami, to mi się ta czekoladowa masa normalnie rozpuszczała w rękach  😤
Monny   bez odbioru .
23 grudnia 2009 19:25
Ja własnie wyjełam z piekarnika zawijańca z masą orzechową xD
IloveMosiek   Mościsław & Co
23 grudnia 2009 20:56
ja już mam blok, keksa, karpatkę, piernik, makowiec, sernik i pierniczki. miałam robic jeszcze snickersa, ale chyba mi się nie chce...  😵
IloveMosiek  😲 masz zdrowie.....

Ja też właśnie skończyłam wypieki na jutro. Murzynek, szarlotka i 4 blachy po 12 muffinków z przepisu, który wstawiała sznurka.
Czekoladowe wyszły fajne, ale w jagodowych trochę przedobrzyłam z ilością jagód i nie wyrosły za bardzo. Do tego jagody mrożone, więc mocno soczyste....
Ale jak na pierwszy raz jestem zadowolona 🙂

Edit. jednak człowiek uczy się na błędach.... nie za dużo jagód, tylko pieczenie dodatkowo w pergaminie zabiło moja przedostatnią blachę. Ostatnia bezpośrednio wyszła śliczna.... Znaczy, że ucierpiały od tego 3/4 :/
Ha robię najlepsiejsze tiramisu na świecie!! Daje mascarpone pól na pól z serkiem waniliowym i nie jest takie tluuuste 😉
ja zamiast mascarpone dawałam zwykły biały ser twarogowy, dodawałam trochę cukru waniliowego albo olejku i śmietany i też było dobre😉 i baaaaardzo podobne do oryginału!
Edytka thx :kwiatek:
Ale w jakiej formie właściwie dodajesz czekolade?
ja dzisiaj pół dnia przy makowcach, prawie wszystkie popękały 🙄
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 grudnia 2009 23:42
ogurek, Dlatego makowce mcno owija się papierem do pieczenia 😉
i nie mają chrupiącej skórki, nie dziękuje wole pęknięte 😉
Seksta   brumby drover !
27 grudnia 2009 17:30
a ja wlasie konsumuje łosie i lisy...zrobilam kruche ciastka z polewa czekoladowa z foremek z ikei. Są boskie ;D
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
30 grudnia 2009 17:34
właśnie wyszły z pieca 😍 , a jutro sernik się bedzie robił 😉
A ja zrobiłam tiramisu! I jest 1000x lepsiejsze od tiramisia Mery!😅😅😅
Monny   bez odbioru .
02 stycznia 2010 20:17
A ja zrobiłam tiramisu noworoczne i już prawie całe zniknęło 😀

[img]http://i13.photobucket.com/albums/a279/mikarulez/tiramisu003.jpg?t=1262463389[/img]


[quote author=wiedźma link=topic=236.msg421401#msg421401 date=1262201593]
A ja zrobiłam tiramisu! I jest 1000x lepsiejsze od tiramisia Mery!😅😅😅
[/quote]

czyżby zgodnie z moja rada pól na pól 😉 ? Gratuluje! Ja może tez jutro zrobię... 😉
kto ma kitchen aida?
kto ma kitchen aida?


Nie mam ale chciałabym mieć🙂
Miałam ogromna ochotę przywieżć sobie jednego z USA ale waży ponad 11kg...
I tak by Ci sie nie zdal ,inne natezenie pradu 😉
moje ciche marzenie ale cena skutecznie mnie odstrasza
zastanawiam sie czym się rozni od miksera za 70 zł z dzieżą
Scottie   Cicha obserwatorka
03 stycznia 2010 18:14
Dziewczyny, gdzie dostanę materiały do dekoracji muffinów? Chodzi mi oczywiście o spożywcze materiały, takie jak: perełki/kulki (takie jak u Edytki), kolorowy lukier lub kolorowe wióry kokosa? Da się to ostatnie jakoś samemu w domu robić?

Głupie pytanie, ale nigdy nic wymyślnego nie piekłam i nie dekorowałam 😉 A chciałabym zrobić słodki prezent chłopakowi i upiec fajne muffiny.
Dużo takich kolorowych słodkich dekoracji znajduje się np w marketach w działach z aromatami do ciast/proszkami itd 🙂
Posypki, serduszka, kwiatki, listki itd 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
03 stycznia 2010 18:48
Czy barwniki spozywcze tez w marketach dostane?
Spróbuj w Almie 😉
moje ciche marzenie ale cena skutecznie mnie odstrasza
zastanawiam sie czym się rozni od miksera za 70 zł z dzieżą



na pewno materiałem z jakiego jest wykonany,metalowy jest, a przez to wydaję sie bardzo wytrzymały
mają spore możliwości robotowe
fajny image
ogólnie rzeczy z kitchen aida, które oglądałam i dotykałam wydawały sie b.porządne(tarki, garnki,patelenie itd.)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się