Święta/Boże Narodzenie/Prezenty pod choinkę

przepraszam, ale jak "przelecialam" ostatnia strone tak zgory na doł i widze tylko jak piszecie co ktos dostal... to kojarzy mi sie z dziecmi, ktore poszly do pierwszej komunii i zamiast przezywac ja jakos, to chwala sie nawzajem co dostaly na prezent i ile kasy  🙄
Ciężke świeta dla mnie. Wigilia u teściów była dla mnie okropna, mimo że było dobrze, miło, ale....źle zniosłam to że byłam z dala od swoich rodziców🙁 naszczęście po dwóch godzinach męczarni przyjechalismy do moich rodziców🙂
Prezenty się udały i ogólnie jest fajnie.
Szkoda tylko że zdycham z powodu przeziębienia.
mery Nikkor?
szepcik taaaaaaaak  😍  💘
gratuluję - choć osobiście wolałabym Canona  😎
mery - ty szczęściaro, tez poluje na jakiś fajny
Canon?? Nigdy  😎

cierp1enie- tez mi się podoba 😉
Odświeżam. Święta tuż za rogiem, znowu trzeba myśleć o prezentach. Nie mam zielonego pojęcia co kupić rodzinie. Wiekszość prezentów zakupię pewnie przez internet, bo zaoszczędzę czas i pieniądze.
Macie juz jakieś pomysły na gwiazdkę 2010? 
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
17 listopada 2010 19:40
Ja planuję w tym roku postawić na biżuterię srebrną, tudzież rzeczy ręcznie robione metodą decoupage 🙂
dobrze ze odkopałyście ten watek bo sama miałam zamiar to zrobić  🙂

Ja już myśle o prezentach , rodziny nie mam dużej na szczęście wiec dużo pomysłów mi nie potrzeba.
Wiem tylko co kupie przyjaciółce i chłopakowi  , z mamą i babcia problemu też raczej dużego nie bedzie ale ojciec... o zgrozo  .. ta sama męka jak co roku  🙄
najgorzej jest kupić prezent facetowi.  😲 Kurna, kobietom zawsze coś fajnego znajdę a jak mam kupić facetowi to normalnie  👿
Właśnie facet to duży problem ,w tym roku to ja już nie wiem co kupić na prezent  😵
a co kupowałaś wcześniej?

zainteresowania ma takie, że normalnie zero pojęcia z mojej strony  😕
Mój dostanie grę planszową, w sumie karciąną: Warhammer Inwazja 😀
Ja za to zażyczyłam sobie polskie Magnum Sal 🙂 Już się nie mogę doczekać  😡
Ja w tamtym roku kupiłam kask na motor dla męża  😅  w tym roku to nie wiem co kupić .

W tym roku zażyczyłam sobie gumowce w konie i sprzęt do kopyt  😍 
mąż dostanie kosmetyki z avonu 🙂 mam już zestaw dla niego, jeszcze coś domówię 🙂
hanoverka, ja mam większość prezentów wcześniej już kupionych,
brakuje jeszcze obiektywu dla męża a tak poza tym to książki, duuużo książek, rzeczy do domu, ubrania, a dzieciakom zabawki ręcznie szyte - dziewuszka szyje bardzo fajnie, plus jakieś edukacyjne inne
Ja część kupiłam też już. Raczej mniejszą część. Problem z ojcem i mężem mam co roku. Z ojcem trochę mniejszy niż z chłopem, bo mój chłop jest okrutnie i beznadziejnie wybredny, do tego bez hobby, zainteresowań i w ogóle  😤
Ja już znalazłam prezent dla faceta. Kupię mu wypasione szachy i koszulkę star wars( ma okrutną fazę na gwiezdne wojny). Nic więcej nie wymyślę, a on się ucieszy 😉 Bratu kupię scrabble, żeby z żonka grał. Drugiemu bratu nie wiem co, pewnie jakies ciuchy mu kupię, dla mamy torebkę muszę kupić, ojcu książki. Najgorzej mam ze szwagierką, bo ona wszystko ma, i zaskoczyć ja prezentem to nie lada wyczyn.
sznurka, a ta dziewczyna co szyje zabawki to gdzieś w necie działa?
wrrrr nie lubię świąt 😀iabeł: Lubie tylko okres przed świąteczny, a wigilii i dwóch dni świątecznych nie cierpię. Dobrze, że w tym roku jest weekend i pójdzie rach ciach!
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 listopada 2010 08:33
a my na szczescie w rodzinie nigdy nie robilismy wielce prezentow i nie mam tu problemu  😁 z M. chcemy sobie cos wspolnego kupic  😎
A ja lubię święta i już doczekać się nie mogę tylko znów problemy z prezentami mam. I najgorsze jest to że jeszcze nic nie kupiłam. Musze to szybko nadrobić.
Bratu kupię scrabble, żeby z żonka grał.

Hanoverka- Jeśli mogę się wtrącić, dlaczego Scrabble? Jest tyle nowoczesnych, fantastycznych i porywających gier planszowych czy karcianych poza Scrabblami, Monopolem i Chińczykiem, że aż szkoda pieniędzy wydawać na Scrabble. Choćby taka klasyka jak Carcassonne. Sama gram w różne gry z chłopakiem, oboje jesteśmy zachwyceni. Jeśli byś chciała coś innego to ja chętnie służę pomocą.
Hija nie wiem czemu tak wymysliłam. Jakoś jak mieszkaliśmy jeszcze wszyscy razem w domu rodzinnym, to często gralismy. Ja sama lubię w to grać. Ale skoro siedzisz w tym to ja chętnie poproszę jakieś info na temat innych ciekawych gier 😀
a ja znalazlam wrecz idealna ksiazke dla brata, jakby napisana dla niego, chcialam mu ja kupic na prezent i co? sam ja dorwal jakis tydzien temu 😀iabeł:
teraz juz kompletnie nie mam pomyslu

a reszta rodziny-na razie mam kilka pomyslow, ale stawiam raczej na rzeczy przydatne i takie, o ktorych wiem, ze ich potrzebuja. tylko taaak mi sie nie chce chodzic po sklepach!
Ja kupuję z siostrą rodzicom aparat pod choinkę, dużo podróżują i wiecznie narzekają że nie dorobili się swojego aparatu tylko cudze pożyczają. Nie wiem zbankrutuje w tym roku na pewno, za dużo tych ludzi mam  🙄
Hanoverka-
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=6212 tutaj masz link do poradnika dla początkujących.
Ja na Twoim miejscu zainteresowałabym się np Stone Age, K2.
K2 to Polska premiera tegorocznych targów w Essen. Zbiera bardzo dobre recenzje, ma 2 plansze o różnym stopniu trudności. A Stone Age jest bardzo popularną grą, taką nie za łatwą, nie za trudną.
Gier jest cała masa. Jakbyś znała jakieś preferencje co do zainteresowań to było by łatwiej, bo np niektóre kobiety nie chcą grać w gry o temacie fantasy czy coś.
Jakbyś się na coś zdecydowała albo się wahała to daj znać.

Edit.
Zerknij jeszcze na Magnum Sal. Nie grałam jeszcze, ale właśnie jest to gra, którą dostanę na święta. I jeszcze np możesz zobaczyć Świat bez końca. Obie to gry ekonomiczne. W Magnum Sal wydobywa się sól z kopalni i realizuje zamówienia królewskie, a w Świecie bez końca projekty budowlane. Gra ma przepiękną plansze i elementy, osadzona w średniowieczu i ma kilka fajnych rozwiązań jak np płacenie składek dla kościoła 😉
kujka   new better life mode: on
18 listopada 2010 10:52
wczoraj zrobilam z mama narade i mamy juz liste prezentow dla rodziny. jade od najstarszych do najmlodszych 😉
prababcia - boombox i audiobooki, bo juz sobie nie poczyta
babcia - nic nie wymyslilysmy, ale ona sobie wymysla zawsze prezent sama 😉
dziadek - woda kolonska i cos do majsterkowania
babcia - ksiazka i kolczyki
ojciec - zegarek i plyty z muzyka
mama - oczywiscie nie powiedziala co chce, jak zwykle sama sobie wybierze prezent, ale ja chyba poszukam jej jakiejs ladnej zawieszki/zawieszek do bransoletki 🙂
nie napisze co mam dla chlopa bo przeciez wlazi tu czasem 😁

lubie robic zakupy prezentowe, ale nie w tej chorej, bombkowo-mikolajowo-"alliwant4christmasisyou" atmosferze. dlatego postanowilam zajac sie nimi w listopadzie i miec z glowy. na grudzien zostawie sobie tylko pakowanie  😍 ktore bedzie ostatnim milym akcentem w te swieta...
Ja generalnie robię wielki prezent mojemu chrześniakowi - teraz chodzi do 1 klasy podstawówki. Wcześniej były zabawki, a teraz nie mam pojęcia co kupić młodemu uczniowi  😲
ja po prezenty mam zamiar wybrać się w sobotę a cześć zakupie przez net .
Oczywiście jak co roku mam problem z prezentami dla taty i szwagra.
kujka   new better life mode: on
18 listopada 2010 11:13
tajnaa, to samo? miedzy zerowka a 1 klasa to nie jest chyba jakas wielka przepasc, z zabawek dalej bedzie sie cieszyl... tylko dowiedz sie co jest teraz 'trędi"

W&W, prezenty dla facetow to jest zawsze koszmarna sprawa!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się