Nie tylko fotografowane, także rysowane... cz.III

cieciorka   kocioł bałkański
17 grudnia 2009 20:21
czy na normalnym tablecie widzi się rysunek,czy tylko na monitorze?

chodzi o uczenie obslugi tego 🙂
Na normalnym tylko na monitorze komputera.
przy normalnym tablecie masz wirtualną kartkę i efekty widzisz na monitorze.
na tablecie LCD widzisz od razu to co rysujesz na tablecie (który w pewien sposób jest monitorem). 🙂

Uczenie obsługi... hm - obsługa tabletu jako taka to nic skomplikowanego - masz "piórko" - taki długopisik którym rysujesz i "kartkę" - tablet. Reszta zależy od Ciebie - nacisk piórka na tablet + ustawienia w programi w którym rysujesz (poziomy krycia, atrybuty kreski itp - np możesz ustawić sobie pędzel, który będzie zmieniał średnicę w zależności od nacisku piórka na tablet - jedną kreską możesz zrobić przejście od linii grubej do cieniutkiej). Jak coś chcesz wiedzieć konkretniej to pytaj 🙂

W ogóle tablety takie normalne są w całkiem przystępnych cenach - najtańsze wacomy kosztują już od nieco ponad 100 pln bodajże za takie "podpisowe" i ok 200/300 chyba za bamboo, na którym normalnie da się rysować. Więc jeśli ktoś lubi i chce rysować to na pewno się opłaci - zupełnie inne wrażenia niż rysowanie myszą 🙂 🙂 🙂

ja w każdym razie na LCDka składam kaskę, pewnie na tego mniejszego i z promocji 😉 no ale jest bajerancki i nie chce się odchodzić od niego :P
Ja mam taki tablet na uczelni, korzystam z niego często przy pisaniu mojej pracy badawczej bo muszę rysować badane organizmy z mikroskopu na komputer. Jest właśnie taki z ekranem, korzystam z Adobe Ilustratora i muszę powiedzieć że cud techniki  😀 Taka zabawka w domu by mnie zabiła czasowo, ma takie możliwości że nic tylko sie zakochać. Cena jednak powalająca 🙄
tablet dobra rzecz, można nim niezłe cuda tworzyć, jednak to nie to co odręczne prace  🙂
a to takie tam, moje bazgroły 🙂














Agaleon jak slicznie
Agaleon, ostatni portret - cudny(tylko ucho trochę chyba za duże😉 ). Ma w sobie to coś 🙂

janek15, IMO techniki komputerowe i "ręczne" są po prostu inne... I jedne i drugie potrafią zaprzeć dech w piersiach 🙂
anaa- wiem o tym, widziałem dużo świetnych prac robionych tabletem, ale odręczne bardziej do mnie przemawiają, nic na to nie poradzę. Każdy ma swoje zdanie i ja je szanuję.  🙂

agaleon- czy to aby nie miragee z digarta? 🙂
tak Mirageee 🙂 
janek15, tylko wiesz... te komputerowe też są odręczne 😉
jak będe miała chwilkę to wrzucę linki kilku digital artists, których prace uwielbiam😉
pewnie, że te tabletowe też sa odręczne... tylko chyba po prostu we wszystkim trzeba mieć warsztat... i duuużo malować... Moim mistrzem absolutnym na digarcie malarstwa tabletowego jest The Bugaj 
ja mam z tabletem problem okropny, bo go po prostu... nie czuję... najzwyczajniej w świecie uwielbiam papier i te wszytkie niuanse które wynikaja z jego faktury, gramatury, netęzenia plamy ilości wody itd.....

Anaa - ty te swoje robisz bez odręcznego ( w sensie skanowanego) podrysu??? Straszliwie trudno...
tabletem to w zeszłym roku takie cuś popełniłam:
taki Arabek 🙂

ze zdjęcia Gabriele Boiselle chyba :P
szyja jest taka i taka miała być 🙂 
koń tak stał śmiesznie 🙂
oj, - raczej bez. z podrysem też czasem ale to trzeba się namodzić najpierw ze skanowaniem, potem z czyszczeniem i przerysowywaniem szkicu (bo nie lubię szkiców ołówkowych w rysunku komputerowym) więc staram się zaczynać od początku na kompie...
a czy trudno... no trzeba popróbować, pokombinować 🙂 i się przyzwyczaić 😉

mam nadzieję, że nie dostanę ostrzega za rozmiar rysunków - to prace jednej z moich ulubionych autorek CG - Marty Dahlig




cieciorka   kocioł bałkański
26 grudnia 2009 00:21
świetne ma włosy 🙂
kurcze, chciałabym sie pobawic tabletem kiedys 🙂
m.indira   508... kucyków
26 grudnia 2009 10:51


w prezencie przyjacielowi , który tuż przed świętami stracił swoja najukochańszą kobyłkę
akwarela A4 , jedna z nielicznych moich akwarel
galopada_   małoPolskie ;)
26 grudnia 2009 10:56
Anaa to ostatnie cudowne  🤔  😜
m.indira super !
anaa- a rzeczywiście, masz rację. mój błąd, chodziło mi tradycyjną technikę jak rysunek czy malarstwo 🙂 Te prace, które powstawiałaś są niezłe, ale tak jak oj mówiła "najzwyczajniej w świecie uwielbiam papier i te wszytkie niuanse które wynikaja z jego faktury, gramatury, netęzenia plamy ilości wody itd. " 🙂

agaleon- coraz bardziej podobają mi się Twoje prace, sa bardzo realistyczne, chociaż brakuje mi w nich ciut luzu 🙂 ale jest nieźle
janek15 Dziękuję 🙂
"luzu"  czyli czego dokładnie ? 🙂
luzu czyli żebyś pokombinowała z kreską, nie kończyła szyi gwałtownym cięciem, tylko dodać parę energicznych kresek, które ożywiłyby pracę. 🙂
a już rozumiem 🙂  czyli tu znowu brak "luzu" 🙁
postaram sie 🙂
tzn. zbyt gwałtownie ucinasz szyję, równiutko kończysz, zamiast podejść do tego swobodniej. kilka odpowiednich kresek kończących szyje załatwiłyby sprawę 🙂 ta praca, którą teraz wstawiłaś, bardzo mi się podoba, a to przez oko, jest super, zawarłaś w nim tyle charakteru. sory, że takie "morały" Ci prawię, powinienem raczej popracować nad swoimi pracami, zwłaszcza, że mam okropne problemy z anatomią  🙂

pozdrawiam i czekam na więcej prac 🙂
janek15 postaram się.
właśnie takie uwagi są mi potrzebne, żeby poprawiaćto co źle mi wychodzi 🙂

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
26 grudnia 2009 21:34
jeśli ktos chce moge wyslac komus ksiazke w PDF Chemmond Polln - Rysujemy konie, niestety jest po rosyjsku ale znajduje sie w niej duzo rysunkow od czego zaczac rysowac.
mi niestety sie nie przyda bo jestem antytalencie, natomiast po cichu obserwuje wątek od początku i jestem pod wielkim wrażeniem niektorych prac 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
26 grudnia 2009 21:52
ja poprosze! k_cieciorka @ o2.pl
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 grudnia 2009 22:05
Solina, i ja również! justyna_kro@poczta.fm
i ja też 🙂  nietoperek10@buziaczek.pl
ja też proszę: natka6840@buziaczek.pl  :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 grudnia 2009 23:27
zabeczka17@wp.pl 😀😀 i ja  proszę  o takową pozycję 🙂 💃🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się