Nie tylko fotografowane, także rysowane... cz.III

Koniecznie!  🙇 efryk@wp.pl
Jakby była potrzeba, to pewnie będę mogła sporo przetłumaczyć.
A to ja tez poproszę😉
faber.oo@wp.pl
ja też poproszę k_cian@wp.pl

i ja i  ja!  🙇
buyaka@buziaczek.pl
m.indira   508... kucyków
27 grudnia 2009 12:49
hehhe człowiek uczy się całe życie więc i ja poproszę 🙂 m.indira@wp.pl
Gdybyś mogła jeszcze tak na: aflacja@wp.pl Bede wdzięczna!  🙇
busch   Mad god's blessing.
27 grudnia 2009 16:06
ja też ładnie proszę dla mojej rysującej siostruni 🙂

nerkaszatana(at)op.pl

Z góry dzięki  🙂
cieciorka   kocioł bałkański
27 grudnia 2009 16:10
ja tam nic nie zrozumiem, ale domyslam sie, ze jakies obrazki bedą 😉
Ja też poproszę jeśli mogę
ania-dziarkowska@wp.pl
proponuję przesyłać adresy maili na PW autorce, bo  🚫
cieciorka   kocioł bałkański
27 grudnia 2009 17:45

😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 grudnia 2009 18:50
😲HAHAHA czad no czad !!!!! 😂 😁 😵
m.indira   508... kucyków
28 grudnia 2009 09:04
świeta sprzyjają lenistwu , twórczemu 🙂 więc i ja się nie nudziłam , co prawda pora z jaką skończyłam nie była w moim zamyśle ale cóż , czego sie nie robi dla przyjaciół
akwarela A4 ...

ślicznie  😍
chciaż coś mi nie gra z prawą tylną nogą  🤔
m.indira   508... kucyków
28 grudnia 2009 09:33
korsik zaręczam Ci że wszystko jest ok 🙂
a tutaj link , zresztą też mojego autorstwa
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
28 grudnia 2009 10:40
Szczerze mówiąc mi też coś z tą nogą nie gra...
Ale ogólnie klasa, jak zwykle 😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
28 grudnia 2009 11:20
uff... wysłałam wszystkim 🙂
jakby komuś nie doszło proszę o wiadomość PW, wyśle komuś jeszcze raz.

nowa praca, chciałem sprawdzić czy jeszcze konie umiem rysować. słaba jakość zdjęcia, w rzeczywistości w kremowym kolorze  🙂 mówcie co nie tak  🙂

na podstawie zdjęcie M. Gadzalskiego

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 grudnia 2009 12:20
Ja jako laik zaznaczyłabym bardziej kontur pyska.. w sensie samych warg. Koniś wygląda jakby był w niepewnym usmiechu i stwarza to wrażenie nienaturalności. Ale ogólnie praca jest piekna i przyznam że miło się na nia patrzy.  :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
28 grudnia 2009 13:53
m.indira, zazdroszcze! 😜
janek15 wreszcie coś nowego 😀  😀
szyja po lewej jakaś taka gruba,szeroka ?
ciekawa kreska 🙂
Solina, wielkie dzięki😉
m.indira   508... kucyków
28 grudnia 2009 19:53
Solina , to jest to o czym zawsze mówię , gdy w jakis sposób próbuję wpłynąć na czyjeś inne widzenie postrzeganie konia...
tylko niestety , nie zawsze moje uwagi docieraja tam gdzie trzeba ...
dzięki ...
jak mi sie uda to poproszę znajomą rusycystkę o przetłumaczenie , ale to melodia przyszłości
m.indira Prawa zadnia nie jest ok i nie zgadza się ze zdjęciem. Zmyliła Cię grudka ziemi? Musi być inna linia krawędzi kopyta, bo tak to wygląda jak z profilu. Trzeba "odciąć" odrobinę rogu z lewej i zaokrąglić.
janek15 Moi profesorowie zawsze mówili, żeby zwracać pilną uwagę na to, czego nie widać. Nie zgadza się linia warg (co powinno być pod "chwościkiem"😉 i połączenie pomiędzy linia szyi z lewej a kłębem z prawej - czyli to, czego nie widać  🙂 Bardzo podoba mi się takie "tkanie" rysunku. Podziwiam, że się tego dopracowałeś.

O książce: w sumie mało mi się podoba. Jest tak jakby o rysowaniu czegokolwiek, taka "płaska" - nie wiem jak to wyjaśnić, ale świetnie mogę wyobrazić sobie identyczny "podręcznik" o kotkach, ptaszkach, kwiatkach. Jednak książek G. Bammesa (anatomia) nie da się przebić.
halo, wrzuć jakąś typową stronę z tej książki. Chciałabym zerknąć ale przyznam szczerze, ale mam niestety odgórny limit 3 GB miesięcznie (ja, siedząca w fotografii i grafice  🤔wirek: ).
aż mnie przez Was wzięło na rysowanie (i dobrze!)
i powstaje sobie taki pan ;] in progress of course - zaczęty dzis wieczorem i tak sobie rzeźbię... painter XI i wacom intuos 🙂
Anaa, szkic rewelacyjny... ciekawa tylko jestem czy będzie czarno-biały, czy potem na szarości kładziesz kolory?

Co do konia m.indiry, to mi sie zdaje, ze tej nogi której się czepiacie to by mogło nie byc w ogóle ( w sensie mogłaby być machnięta- jak bądż, zaznaczona, że koń nią macha...) bardzo niefortunne jest zdjęcie, bo po pierwsze  nózie po prostu jak kołki wyszły i bardzo są statyczne... po drugie zero światła, cienia, waloru...  ciężko coś wyciągnąć
widziałam chyba na Digarcie rysunek  z tego zdjęcia i dużo bardziej mi się podobał... bo tu płasko wyszło...
bardzo mi brakuje czegoś po czym koń idzie 😉

Halo, to ja mam zupełnie odwrotnie, bardzo walcze żeby nie malować tego czego nie widać, bo mam nadmierną zdolnosć do konfabulacji i wymyślania...


Po roku odkurzyłam farby olejne, ale nie pałam do nich miłością  wielką i się troszkę gubię... 2-godzinny wymyślony  kuń z kwadratowymi jabłuszkami na zadku 😀iabeł: 40x50cm
oj, będzie czarno-biały 🙂 dzięki.

Twoja praca świetna - dynamiczna, ciekawe kolory...
I ja w ogóle wolę takie podejście do koni w rysunku/grafice - trochę abstrakcyjne 😉
...aaa... pytam, bo jak próbowałam tabletowych to mi bardzo cięzko kolory było dobrać, i zawsze pędzle na jakąś tam przezroczystośc ustawiałam, żeby ładne przejścia uzyskać  - więc by mi czerń przeszkadzała...

... oj, kusisz mnie do tabletu🙂🙂 chyba odkurzę
hehe - odkurzaj odkurzaj 😉 będzie raźniej tworzyć 😉

z kolorami to zawsze jest walka... teraz sobie zaczęłam kolejny rysuneczek in colour właśnie 🙂 jak cos już będzie widać to wstawię 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się