Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

o!!! Fęx :kwiatek:
Dostałam ekspres ciśnieniowy od koleżanki. Używany. Jakiś prosty model, robi kawę i ma spieniać mleko. Ale...właśnie ale..wydaje mi się, że dysza do spieniania mleka jest niedrożna. Jak ustawiam na parę, to leci, ale z innego miejsca niż powinna 🙂 Wyczyściłam to na ile mogłam, ale obawiam się, że może być to kwestia pojawienia się kamienia. I moje pytanie brzmi jak działają odkamieniacze? One są w płynie? Gdzie się to wlewa? Wkłada? Może ktoś ma doświadczenie z ekspresami do kawy 😉

a może ktoś ma inny pomysł co to może być?
Zajrzyjcie proszę tutaj: http://peregrin-tuk.blog.onet.pl/Stefan-Batory-10-lat-czyli-dwi,2,ID397354666,DA2009-12-31,n. To ostatnio jeden z moich ulubionych blogów, zaczytuję się i nie mam, dzięki temu czasu na re-voltę  😂

Na końcu jest quiz z nagrodami - a że u nas na forum sporo wetów, a pewnie się też i jaki lekarz trafi -  to może pobawicie się w stawianie diagnoz?

Skądinąd ja słyszałem, że Batorego wykończyli właśnie medycy. W wersji soft: bo go próbowali leczyć czymś wielce niezdrowym i/lub w dodatku każdy na własną rękę i różnie. W wersji hard: bo jeden z nich (Włoch jakiś bodajże) sprzedał się Moskwie lub Turcji, albo Habsburgom (tylu potencjalnych sponsorów, że cena pewnie by niejednego skusiła...) i celowo go otruł.

Kłopoty z układem moczowym to dość typowy objaw zatrucia. Podobnie jak duszności i drgawki. Macie jakieś pomysły..?
[/quote]
Co to objaw Raynauda?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Objaw_Raynauda
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 grudnia 2009 19:43
która z przypraw daje słodki posmak?
.... cukier  no to już wiemy ;] cynamon odpada, papryka słodka w przyprawie nie jest słodka 😀
kto  sie zna?
A co chcesz dosłodzić żabeczko? Sam cukier nie wystarcza, że szukasz wśród innych przypraw?
a może miód?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 stycznia 2010 11:56
raki na maśle 🙂
http://www.konskisklep.pl/zencartpl/index.php?main_page=index&cPath=1_14_16&sort=1a&page=1

Czy te derki sa oryginalne??
Ich cena jest zaskakujaco niska, zazwyczaj derki Masty kosztuja powyzej 500zl
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
01 stycznia 2010 22:15
derki Masty nie zawsze kosztują 500zł. te cieńsze, z mniejszym wypełnieniem można dostać poniżej tej ceny. a polarki zaczynają się tak od 150zł.
Wlasnie najbardziej dziwi mnie cena zimowki z kapturem wypelnienie 340 nieprzemakalna za 350zl
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
02 stycznia 2010 16:44
Próbuje zgrać zdjęcia z aparatu na kompa. Widzę jak się zdjęcia pojawiają w folderze po kolei podczas zgrywania, a po procesie jakby się same kasowały. Nigdzie ich nie ma. Poradzicie coś?
Averis   Czarny charakter
02 stycznia 2010 16:54
Czy ktoś wie poziom jakich hormonów bada się przy problemach z tarczycą oraz gdzie i za ile mogę takowe badanie krwi wykonać w Warszawie prywatnie?
Ulena   Sky is the limit!
02 stycznia 2010 19:15
Averis powinnaś zacząć od ogólnej morfologii a jeśli wiesz już że coś jest nie tak zlecasz badanie ogólnego poziomu hormonu tarczycy TSH. Jeśli to badanie wykaże nieprawidłowości, oznacza się później obecność przeciwciał TG i TPo oraz t3 i t4 a następnie usg tarczycy. Podstawowy pakiet (T3, T4 i TSH) kosztuje ok 100 zł
Averis   Czarny charakter
02 stycznia 2010 21:19
Ulena Dziękuję ślicznie  :kwiatek:
Z tym że TSH nie jest hormonem tarczycy a hormonem przysadki mózgowej, którego podwyższony poziom świadczy (na ogół, ale nie zawsze) o niedoczynności tarczycy.
Czy orientuje się ktoś, o ile cena mieszkania powinna być niższa, jeśli chce się je sprzedać z lokatorem (który dostał już wypowiedzenie)? Tak plus minus?
Pytanie do osob kumatych w dziedzinie informatyki i twoerzenia stron www.
Czym sie rozni hosting unix od hostingu windows i ktory jest lepszy????
I jeszcze co to jest dostep FTp do wydzielonego katalogu  i bazy MS SQL i MySQL???

Tylko bardzo prosze po polsku, bo ja nierozumna informatycznie jestem, a musze skumac  :kwiatek:
Zna ktoś nazwę albo z kąd jest jakiś lud żyjący teraz/kiedyś który wierzyłby w to, że nasza osobowość jest zapisana w gwiazdach?
dempsey   fiat voluntas Tua
05 stycznia 2010 12:41
Hija, napisz jeszcze raz, ale w języku polskim.


a ja proszę o uświadomienie jak się używa takiego cholerstwa:

po co to  i na co to? dlaczego ma być niby lepsze niż zwykła łyżka ? dlaczego takie modne i och-ach a efekt taki, że mam cały słoik miodu upaćkany, bo spływa wszędzie i kapie?
czy jest jakiś sekret jak to ma działać, czy po prostu ten kształt nie ma związku z funkcją?  😵
zima wydaje mi sie ze róznica miedzy hostingami jest taka ze unix bedzie szybszy, stabilniejszy i bezpieczniejszy.
Dostęp do FTP pozwoli ci wrzucać pliki na server (jak do katalogu udostępnionego w w sieci lokalnej) możesz potem np na stronie www umiescic linki do nich. MS SQL i My SQL pozwalają na twojej stronie na obsługę baz danych czyli np. sklepu internetowego.
To tak w skrócie i uproszczeniu.
Chodzi mi o jakiś ludzi którzy wierzą w to, że nasza osobowość jest zapisana w gwiazdach. Obojętnie czy byłby to jakiś lud żyjący teraz czy taki którego już nie ma.
Teraz jaśniej?
zima wydaje mi sie ze róznica miedzy hostingami jest taka ze unix bedzie szybszy, stabilniejszy i bezpieczniejszy.
Dostęp do FTP pozwoli ci wrzucać pliki na server (jak do katalogu udostępnionego w w sieci lokalnej) możesz potem np na stronie www umiescic linki do nich. MS SQL i My SQL pozwalają na twojej stronie na obsługę baz danych czyli np. sklepu internetowego.
To tak w skrócie i uproszczeniu.


Ok, czyli jednym slowem Unix jest lepszy? Z dolaczonym MySQL i FTP?
Dzieki za pomoc :kwiatek: :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 stycznia 2010 13:15
Chodzi mi o jakiś ludzi którzy wierzą w to, że nasza osobowość jest zapisana w gwiazdach. Obojętnie czy byłby to jakiś lud żyjący teraz czy taki którego już nie ma.
Teraz jaśniej?


Może majowie, aztekowie ?
ushia   It's a kind o'magic
05 stycznia 2010 19:33
dempsey, wlasnie podobno ten ksztalt ma zapobiegac opackaniu sloika i kapaniu
na szczescie nie uzywam miodu, wiec problem mnie nie dotyczy ;0
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 stycznia 2010 17:54
Czy któraś z Voltovych dziejowi chodzi na kurs angielskiego we Wrocławiu, na ulicę Kamińskiego?
Mam dwa, może nie tyle wstydliwe, ale drobne pytania:

1. Dlaczego w czasie startu i lądowania samolotu okienka muszą być odsłonięte?
2. Czy możliwym jest, żeby bramka wykrywająca metal brzęczała, chociaż osoba przechodząca przez nią nie ma nic metalowego? (ani w elementach stroju, ani w ciele). Brzęczę prawie zawsze, chociaż zawsze zwracam uwagę, żeby nic ze sobą nie mieć o.O
In.   tęczowy kucyk <3
07 stycznia 2010 11:39
Dworcika, może ufo wstawiło Ci płytkę do mózgu? 😎
A co do pierwszego to Mój Półobecny lata balonem więc "okienka" są zawsze otwarte więc nie wiem ; )
In., 😁
Ja już właśnie brałam pod uwagę opcję, że coś mam w ciele, o czym nie wiem - może jak 18 lat temu wycinali mi wyrostek, to coś tam zostało? A może coś pożarłam i nie wiem? :P Zaczynam dumać czy nie wkręcić ludziom, że coś mi się z kręgosłupem zrobiło, żeby mi prześwietlili kadłub :| Dziwnym trafem nie piszczałam, kiedy sprawdzili mnie tym ręcznym wykrywaczem :/

ovca   Per aspera donikąd
07 stycznia 2010 11:58
Dworcika- okienka wyrównują ciśnienie w i na zewnątrz samolotu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się