Maści i odmiany

MajaK   Tina 2000-2013
06 stycznia 2010 06:56
Ten ślązak to najzwyklejszy siwek a nie żaden tarant!  😂

A sie zaponiało skąd sie u siwków biora czerniaki? Że to zanikanie barwnika ze skóry i kumulowanie się w narządach? To właśnie na pysku u tego konia to objaw zanikania pigmentu w skórze (odbarwianie) a nie tarantowatość no dziewczyny no  😁 😎
MajaK i Adam to jest tarant, a zabi pysk nie wystepuje w innej masci. na szyki tez widac tarancie centki. jak kon jest siwy to jest siwy, jak tarant to tarant. a czerniaki sie biora i oweszem z kumulowania melaniny, ale nie z zanikania.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
06 stycznia 2010 09:50
ninevet - przepraszam, nie wiedziałam o tym wątku, a wczesniej była tu rozmowa na ten temat, więc napisałam w nawiązaniu do niej  😉
ślązak

smiesznie nakrapiany na nozdrzach i wokół oczu, nazywa się to jakoś ?
dziwnie siwy trochę prawda ?
ojciec siwy, matka gniada w siwiźnie



jestescie pewne ze tarant??
znam identyko konia siwka
i to na 100% siwka bo to arab
a takie nakrapiania to "zabi pysk" lub np początki bielactwa
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 stycznia 2010 12:16
A czy przypadkiem nie jest to siwek w hreczce bez pigmentu wokół oczu? Znam takiego konia, co mu się pigment zniwelował od słońca (Bischa, wie, ze chodzi o  prosiaczka 😁 )

Btw, czy przypadkiem w ślązakach maść siwa nie jest maścią uznaną?
Severus   Sink your teeth into my FLESH
06 stycznia 2010 12:33
też mi się wydaje, że to depigmentacja u siwka, nie tarantowatość, ale mogę się mylić  😀
MajaK   Tina 2000-2013
06 stycznia 2010 15:07
MajaK i Adam to jest tarant, a zabi pysk nie wystepuje w innej masci. na szyki tez widac tarancie centki. jak kon jest siwy to jest siwy, jak tarant to tarant. a czerniaki sie biora i oweszem z kumulowania melaniny, ale nie z zanikania.


Żabi pysk występuje u siwków włąśnie kiedy odbarwiają się czyli następuje depigmentacja.
Sama nakrapiana skóra nie wskazuje jeszcze tarantowatości.
I tu bym dała głowę, ze w papierach ma czysto w maściach. To jest najzwyklejszy siwek żadna odmiana taranta.

Notarialna siwy u slazakow uznany, tarant nie. ja sie dalej upieram ze to tarant. opowiem wam jeszcze jedna historie:
Pewien Bardzo Uznany Hodowca Slazakow pokazuje mi klacz, kasztanke. ja mowie, hmm, a co ona ma w papierze? on: no jak, slaska! ja mowie- jaka slaska, skoro kasztanka???  🤔 a on: a jak da gniadego zrebaka??? to przeciez slazak bedzie!!  😵
Katija, ale to chyba nie jest tak, że kasztan nie występuje, tylko nie jest pożądany i taki koń nie będzie miał prawa wpisu do ksiąg...

Zresztą mini artykuł na stronie "ślązaczej" - gdyby było tak,że u ślązaków maść kasztanowata nie występuje, to myślę, że problemu by nie było...

http://konieslaskie.com/index.php?option=com_content&task=view&id=157&Itemid=41

tu zresztą jeszcze jeden artykuł:
http://konieslaskie.com/index.php?option=com_content&task=view&id=43&Itemid=27

Zresztą nie wiem czy nie jest tak, że kiedyś kasztany były dopuszczalne... Coś mi się po głowie kołacze...
kasztany byly kiedys wpisywane. przestaly byc. zrebie kasztanowate po slaskich rodzicach, klaczka dajmy na to, nie ma prawa wpisu do ksiegi glownej sl, ale moze byc wpisana np do sp. przy czym, jaki sens ma branie od kasztanowatej klaczy zrebakow do hodowli slaskiej, skoro i tak ten gen wylezie zaraz? 
ci amerykanie to się lubują jednak w łaciatkach, mi też coraz bardziej się podobają  😜






źródło http://www.makingstridespainthorses.com/

kolejne miodzio, tym razem arabskie  😍






źródło http://www.sspaintedintimidator.com/

edit: usunęłam pierwszą fotkę, go się rozjeżdżała :/
heh
to jaki w końcu ten "mój" siwek jest ??
niezła masakra z tymi maściami  😵

Pinneska zmniejsz zdjęcie pierwsze !!
Te "araby" srokate, to nie araby :P
To są te Amerykańskie arabo quarter horse (lub paint - nie pamiętam)
Pursat   Абсолют чистой крови
06 stycznia 2010 18:58
To ojciec tego drugiego od dołu ogiera wklejonego przez Pinesskę, The Color Of Fame:
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
06 stycznia 2010 19:06
Pursat to co wkleiłaś to Pintabian? Arab z Pinto (głównie umaszczenie)
Panowie Jask i Karehad - mojej siostry i mój. Zupełnie po innych rodzicach gwiazdkowi i chrapkowi ;]
Pursat   Абсолют чистой крови
06 stycznia 2010 19:18
helcia, to American Saddlebred. Tak mówi Wujek Google. 😉
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
06 stycznia 2010 19:34
Pursat okej 🙂. Tak strzelałam, bo podobne mam pokazane w książce 😉
Katija, ok, ale to nie znaczy raczej, że jak kasztan to nie jest ślązakiem - z urodzenia ma rasę śląską, nawet jak się kasztanem urodził. A to jak może być użyty do hodowli to całkiem inna brocha...
O tak, ciapatki są najśliczniejsze w świecie, moim ideałem jest Hidalgo 😁

Debiutanckie fotki 🙂

Poplamione pycho z dużą ilością odmian:


Z drugiej strony bardziej poważnie:


Front z księżycem na czole:




A do tego cztery białe łapy, więc w cyrku może występować  😁
cieciorka   kocioł bałkański
07 stycznia 2010 20:49
quantanamera, jak czarodziej z księżyca!
twój? mogę wpaść i dotknąć? 😍
cieciorka, mój wstępnie od dwóch tygodni, a całkiem oficjalnie - od wczoraj  😍

Niestety, żeby podotykać, to trzeba by mieć bardzo długie łapy 😉 aktualnie dzieciak mieszka pod Hanoverem - i jeszcze trochę pomieszka, bo ma tam super warunki, przywiozę go dopiero na wiosnę. Ale żeby nie offtopikować - wrzucę fotki do ZNK, to trochę o chłopaku napiszę 🙂
quantanamera, leżę i nie wstanę, odpukać ale piękny jak obrazek! Gratuluję 🙂
Gratulować to będzie można za kilka lat - albo i nie  😀iabeł:

Wrzucę jeszcze dziecko nieogolone... Ciemny, wiśniowy kasztan - moja ulubiona maść 🙂 Jak rudego zobaczyłam ogolonego, to kolor tak zmienił, że musiałam go po odmianach identyfikować 😁

cieciorka   kocioł bałkański
07 stycznia 2010 22:06
odlot absolutny!
będę na niego czekać 😀 (zaczaję się po drodze :P)
quanta, gdzie te foty ?
ZNK już na drugiej stronie, a ja ciekawa jestem , bo bywam czasem w Celle i ostatnio zaczynam się uzależniać od hanowerów  😜
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 stycznia 2010 22:35
Słuchajcie, odmiany się wszystkim koniom powiększają przez całe życie, czy ziemniacza krew się w Piorku odzywa?


Po dwóch i pół roku odmiana wędruje nam powoli nad prawe oko 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 stycznia 2010 13:58
Burza a moze chodzi o to ze na prawej fotce siersc zimoa, dluzsza i przez to optycznie odmiana wydaje sie wieksza? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się