Jakie pasze dajecie swoim koniom?

sierra właśnie z dodsona myślałam o pasture mix, bo ma dosyć niską zawartość białka

caroline klacz w maju skończy 4 lata, jesteśmy na etapie zajeżdżania. Potrzebuję coś o niskiej zawartości białka, ze względu na to, że jak dostawała zbyt dużo owsa to przy małej ilości ruchu widać było że nogi delikatnie jej nabierają (oczywiście nie jakoś bardzo i jest to też zrozumiałae, ze względu na to, że do tej pory była na wychowie pastwiskowym). Teraz obcięłam jej owies i jest lepiej, tylko martwię się, że ta dawka owsa jej nie wystarczy do wysiłku w początkowych fazach treningu, dlatego szukam czegoś, co ma bardzo niską zawartość białka.

Oczywiście wszystkim bardzo dziękuję za pomoc :kwiatek:
owies w całości jest gorzej przyswajalny ale nie trawiony.Ze spokojem możesz go podawać.Nasze konie jedzą głównie owies w całości i wychodzi im to na zdrowie  🤣
Jest lepiej przeżuwany przez koniska i lepiej też dla zębów.
Gnieciony owies podawany jest przeważnie ze wzgledu na oszczędności w stajniach więc bez stresa 🙂
Witam

Zna ktoś firmę Saracen ??? Karmi ktoś z was tymi paszami?? Dzięki za informacje 🙂
Pasza Classic Mix EquiFirst zawiera pre- i probiotyki. Czy one nie stanowią przeciwskazań do podawania tej paszy przez dłuzszy okres?  Moje pytanie bierze się stąd, że same probiotyki podaje się przez jakiś konkretny czas. Czy wobec tego ich obecność w paszy nie wymusza przerw w podawaniu?
trusia, skąd masz informację że classic mix zawiera pre i probiotyki?
wydaje mi się że ta pasza nie zawiera - chyba że masz na myśli fiber 😉
Zamawiał ktoś może jakieś próbki paszy Dodson & Horrell i mógłby mi powiedzieć jak są dostarczane. W sensie pocztą czy kurierem?
Ewentualnie czy mogę dostać próbki od lokalnego przedstawiciela?
Witam

Zna ktoś firmę Saracen ??? Karmi ktoś z was tymi paszami?? Dzięki za informacje 🙂


byla o niej mowa pare stron wczesniej  😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 stycznia 2010 18:05
anja, z tego co sie orientuje, to wśród pasz d&h najmniej białka ma Icelandic Power Mix, tutaj masz link: http://dodsonhorrell.pl/product/index/17/icelandic-power-mix i w nim pełen opis

azhael, a nie łatwiej byłoby pytać u źródła? 😉 http://dodsonhorrell.pl/article/contact
caroline, napisałam już i czekam na odpowiedź.
Myślałam, że ktoś mógłby wiedzieć. No nic jutro pewnie dostanę odpowiedź, nie zawracam głowy w takim razie.

Btw czy tylko ja mam problemy z formularzem kontaktowym D&H?
trusia, skąd masz informację że classic mix zawiera pre i probiotyki?
wydaje mi się że ta pasza nie zawiera - chyba że masz na myśli fiber 😉


BeAtra, masz rację w 200%: 100 że nie Classic Mix i drugie 100 że Classic Fiber. Pomyliło mi się, pewnie przez to, że worki takie same.

Azhael, ja właśnie dziś dostałam próbki D&H. Przywiózł dystrybutor.
trusia,  :kwiatek:
W takim razie jutro dzwonię do lokalnego przedstawiciela.
Hej ;>

Ponawiam pytanie,

Nikt na prawdę nie karmi CZARNYM OWSEM, zamiast zwykłego OWSA??
budynio   powrót do świata dźwięków!
06 stycznia 2010 08:20
Niestety Penguin ja swojego konia odchudzałam miesiącami i żeby osiągnąć taki efekt (wybaczcie znowu te same zdjęcie proszę  :icon_redface🙂:



nadal jestem w ciężkim szoku jak ten koń się zmienił.

Sierra gratuluje naprawdę dobrej roboty.
Hej ;>

Ponawiam pytanie,

Nikt na prawdę nie karmi CZARNYM OWSEM, zamiast zwykłego OWSA??


Znam stajnię w której karmią czarnym owsem i chwalą go sobie.Podobno to specjalna odmiana dla koni i lepsza od zwykłego  🤣
Weterynarz go polecał
Likier, moj kon stał na czarnym owsie jakis czas i znajome konie też. Różnica żadna. Może bardziej ekonomiczny bo daje sie go mniej niż zwykłego owsa (za to jest droższy) a efekt taki sam. Poza tym zero zmian.
Caroline dzięki, zamówiam jednak pasture mix, bo różnica w zawartości biaka niewielka, a sklad jednak bogatszy 🙂 Już nie mogę się doczekać tych musli 💃
Budynio, od tygodnia stoi na Biuld Up'ie i już mam schizy, że znowu tyje  🤔

Ale dziękuje bardzo  :kwiatek:, szmat za nami, szmat przed nami roboty. Byle do przodu,dosłownie i w przenośni 😉  🤣
Słyszałam, ze podobno od tego czarnego owsa konie bardziej tyją i mniej idzie w główkę.. Czy to prawda? Dowiem się, bo właściciel mojej stajni ma zamiar przejść na czarny.
Sierra naprawde jak zobaczyłam ostatnio zdjęcia twojego konia, to musze przynać że wygląda rewelacyjnie!!! Zmienił sie niedopoznania  🙂
Likier, wątpie. Kompletnie nic nie zauwazylismy przy żadnym z koni a dostawały go jakieś 1-1,5 miesiąca.Własnie jest on bardziej "energetyczny" dlatego daje sie go mniej.
I jak tam ta sieczka Dodsona Molichop Herbi? Ktoś już testował, macał, wąchał? 😉 Zdecydowałam skarmić worek dla odmiany.
o! to się zdziwiłam... Właściciel mówił, że jego znajoma właśnie sprowadziła sobie ten owies i jej konie pięknie tyją i nie mają szajby niby po nim... Kurde, musze więcej iść poczytać o tym, ale i tak dzieki  :kwiatek:
Meggii dzięki.  :kwiatek:

Likier z tego co si orientuje, to czarny owies ma inne parametry od złotego, czy gołego. Jednak to komponent energetyczny. Jego zaletą jest to, że przy wyższej energetyczności od zwykłego, ma niższą zawartość białka.
Ale moge coś "ściamniać" bo nie mam przed soba notatek, tylko piszę z głowy... 😡
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
07 stycznia 2010 07:34
I jak tam ta sieczka Dodsona Molichop Herbi? Ktoś już testował, macał, wąchał? 😉 Zdecydowałam skarmić worek dla odmiany.


No ja mam ją, fajna ale chyba nie powtórzę eksperymentu bo się kilka osób nacięło - no i ponoć to wcale nie jest Dodson :/ Dodson ją tylko dystrybuował czy coś...
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 stycznia 2010 08:42
efka, nikt jeszcze się (z tego co wiem) nie naciął, po prostu jest wycofana ze sprzedaży - odgórna decyzja dystrybutora.
tak, to nie jest produkt dodsona, jedynie w dystrybucji z tego samego magazynu. był 😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
07 stycznia 2010 08:43
no ale ktoś na forum pisał że zgniłą trafił
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 stycznia 2010 08:48
no ale ktoś na forum pisał że zgniłą trafił

pamiętam, ze mi o tym mówiłas, szukałam tego postu, niestety nie znalazłam.
z tego co wiem, to do dystrybutora skarg nie złozono.

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
07 stycznia 2010 08:49
To był post Gilian:

kupiłam z tego samego źródła i dostałam spleśniały worek, pełny cuchnącej breji smutek

caroline   siwek złotogrzywek :)
07 stycznia 2010 09:02
efka, dzieki 🙂

...a swoją droga dla mnie ta sieczka nawet bez grama nadgnicia była cuchnącą breją 😉 jednak wolę bardziej naturalne zapachy sianka czy ziółek 😉 ale to już mój prywatny gust 😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
07 stycznia 2010 09:04
śmierdzi jak syrop na kaszel ale koń wsuwa aż miło...
Carolina,Ty Dodsonem handlujesz?
Koleżanka dostała dziś przesyłkę i jest zachwycona szybkością realizacji zamówienia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się