zima 2009/2010 meldunki

wczoraj u mnie tak wiało ze dziś z dachu mozna było zjezdzac na sankach taka góra śniegu 🙂
Jak żyję, taaaaakie śniegu wielkiego tu u nas w wielkopolsce nie widziałam.
slojma   I was born with a silver spoon!
10 stycznia 2010 08:37
- 4 i wieje, na szczęście już nie pada śnieg
W nocy byłam w pracy. Samochód stał na bocznym parkingu. Rano chciałam wyjechać i nie mogłam!! Gasł, bo nie mógł się przebić przez góry śniegu. Nie miałam czym odgarnąć śniegu spod i sprzed samochodu. (musiałam utorować drogę wyjazdu) Musiałam to robić nogami.  🤔 Beznadzieja. Spodnie mokre do kolan, nowe buty przemoczone.

W końcu wyjechałam ale ile się naklęłam i namęczyłam by wyjechać z tego zasypanego parkingu to tylko ja wiem.  🤔
rany od rana do wieczora pada... ulice nie poodśnieżane, nie da się przejachać, a jak odśnieżone to tak, że na skrzyżowaniu zostawiony śnieg, ludzie chodzą pieszo. Pod warstwą śniegu lód... Wszyscy w bagażnigu wożą conajmniej jedną łopadę  😵
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
10 stycznia 2010 12:25
U mnie wczoraj cały dzień padał śnieg, wieczorem deszcz. Temp. -3, -4. Obecnie na grubej warstwie śniegu jest warstewka lodu. Właśnie przed chwilą mąż pomagał wyjachać dwóm chłopakom, którzy sie zakopali na naszej ulicy.

wstaję rano, patrze i mam... zamarźnięte szyby w oknach  😲 tzn tak jakby krople deszczu się ze sobą pozlewały i pozamarzały na całych szybach od gory do dołu taka mozaika  😲
u mnie okna z jednej strony domu wyglądają dzisiaj tak:


a tak wygląda mój balkon

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 stycznia 2010 12:29
W Łodzi nie pada, ale za to wczoraj zaczął lać marznący deszcz, który przemieniał się chwilami w grad 🤔wirek:
Teraz wieje, ale jest ślisko jak diabli.

Za to kot odkrył nowe możliwości śniegu 😵
Wyszła na balkon i wytarzała się w nim.
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
10 stycznia 2010 12:53
U mnie wczoraj była mega ciapa, a dziś napadało tyle śniegu, że nie nadążą z odśnieżaniem chyba 😵  Ale ja kocham śnieg! 😜
Dolny Śląsk/ Lubin    u nas śniegu masa wszystko zasypane, ledwo można się ruszyć.
slojma   I was born with a silver spoon!
10 stycznia 2010 13:00
Biała Podlaska zaczął sypać śnieg 😫
Moon   #kulistyzajebisty
10 stycznia 2010 14:07
W Sopocie śnieg pada poziomo!  😲 W dodatku tak gęsto, że biel przez okna widzę...
I dalej prawie nikogo na ulicach... W sumie się nie dziwię  🤣
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
10 stycznia 2010 18:20
ja dzis 3.5 godziny probowalam wyjechac z zaspy ( do konia mi sie zachcialo  😁 ), jade sobie jade droga sniegu z 10 cm jade dalej a tu bum i z 70cm  🙄 ile ja sie nalatalam po sasiadach po zasniezonych polach ( 100 metrow dobre pare minut bieglam a na koncu myslalam, ze pluca wypluje) nadzownilam ledwo z zimna naciskajac klawisze, pol wioski na nogi postawialm  😁 ale w koncu staruszek ursus dal rade  😁
Averis   Czarny charakter
10 stycznia 2010 18:24
A ja o 23.30 mam pks do Warszawy- trzymajcie kciuki, żebym dojechała do jutra, do 9.45  🙄
U nas paaaada. Przed wczoraj łopatą samochód odśnieżałam bo mi drzwi od kierowcy zasypało potem pół godz wyjeżdżałam z podwórka a z bramy to z rozpędu na ulicę. Wczoraj koparka pięknie odsnieżyła mi podwórko a dziś ...wychodzę rano a tu nie widać gdzie się schody kończą jakoś zlazłam i wpadłam ponad kolana i tak całe podwórko. Na chodniku 10 centymetrowa ścieżka wydeptana a w koło niej też po kolana śniegu. Ale się dziś nałopatuje. Na szczęście meżuś jeżdzi odśnieżarkami więc wieczorkiem koparka znowu odśnieży mi wjazd bo teraz za dużo roboty mają. Na minusie 5 stopni. Ale ogólnie fajnie jest w końcu mamy zime a nie lato 😀.
Raport z Siedlec
Horciakowa, odśnież go lepiej

u nas tez sypie rowno

Wawrek jak u Ciebie?
ano też sypie równo - w poziomie  🤣
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 stycznia 2010 09:01
w Gdańsku nadal sypie...do pracy jechałam dzis 1h 40 min - z czego 20 minut spędzilismy stojąc,bo odśnieżający ciągnik zapomniał się zatankować,stanał pod górke na Jabłoniowej (jeden z zjazdów z obwodnicy,tylko po pasie w każdą stronę)...wszędzie przjezdnie,ale do nas na wieś tylko 1,5 pasa i trzeba się zatrzymywać na mijanki 🤣 piękna zima  😵

ps.zostałam dziś do pracy przywieziona przez osobistego kierowcę  :kwiatek:
A no więc u mnie jest tak
I nadal pada
majek   zwykle sobie żartuję
11 stycznia 2010 09:19
ja nie dotrę dziś do pracy.
Mamy pół metra śniegu na drodze dojazdowej. Mąż poszedł odkopywać. Zaraz jadę po chleb.... konno... 😀
dempsey   fiat voluntas Tua
11 stycznia 2010 09:25
ha M4jek niezle!  😲 Fiska siodlasz chyba bo siwy pewnie na spychacz za delikatny?
podsumowanie poranka 😀
dojście do pakingu normalnie 5-7 minut  dziś 15 minut
odśnieżanie auta jedyne 15 minut
wyjazd zmiejsca parkingowego 30 minut przy pomocy 1 łopaty i 2 panów.

ale i tak jest pięknie 😀
Pięknie jest 😜
Jedyne co mnie denerwuje to spychanie na osiedlu śniegu w takie górki między wjazdem do garażu 😤 Nie dość, że wjazd jest stromy, oblodzony, to jeszcze nic teraz nie widać jak się wyjeżdża. Poza widocznością to mi to zwisa, odpalam 4x4 i nic mnie absolutnie nie rusza 😅
Ale jeździć mi się po mieście nie chce, bo korki są ogromne 😵
Ada   harder. better. faster. stronger.
11 stycznia 2010 15:34
W Łodzi nie pada,


Gdzie Ci w Łodzi nie pada ?  😁
Ja co chwila jak wyglądam za okno czy jade autem to na szybe coś mi pruszy, a to śnieg a to zamarznięty deszcz.
Dopiero dzisiaj przyszła odwilż i fakt to przyznam dzisiaj nie pada-wszystko się topi.
Ale do wczoraj 100% zimy !
o rany rany, już mam spuchnięte plecu od odśniezania  🙁 zakwasy i boli mnie gardło...

śniegu strasznie dużo, ale narazie nie pada, przynajmniej nie jest jakoś bardo zimno


W Bydgoszczy śniegu po kolana.
W Szczecinie jeszcze nie widziałam takiej ilości śniegu..
Sypie w lekkimi przejaśnieniami, miasto raczej sparaliżowane :/
Temeratura  3-5 na minusie oczywiście
odpalam 4x4 i nic mnie absolutnie nie rusza 😅


zen u nas na wsi mamy tak cudnie ze nasze 4x4 wymięka
testowalismy dzis tez na tej drodze L200 nowe i mimo lepszych napędów tez było ciężko
ale u nas jest tak cudnie ze nawet ciagnik z gminy ugrzązł

ale my dobre ludzie jestesmy
jak juz się przebijamy to odpalamy paletę i odśnieżamy społecznie
In.   tęczowy kucyk <3
12 stycznia 2010 01:13
Kraków - śnieg po podeszwy 😁 Tylko lodowisko jest :/
Lingen - snieg nadal lezy, ulice w lepszym stanie, 0° do -3°C i lekki sniezek.
Averis   Czarny charakter
12 stycznia 2010 11:43
A ja znów w Warszawie. Autobus, którym miałam jechać z Opola o 23.30 przyjechał o 2.00- nie muszę mówić, że tam nie było żadnej poczekalni?  😁 A jeśli  chodzi o zimę w Stolicy? Buty mi przemokły, sól i temperatura dopełniły reszty i w efekcie siedzę w mieszkaniu z odmrożonymi stopami, na których nie mogę ustać- boooli  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się