Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

benzyne  😍  Własnie sie zastanawiam czy nie przerobic na gaz. Ktos ma doswiadczenia? Słyszałam ze automat i gaz to złe połączenie, ale nie za bardzo widzę niby czemu. Boje sie troche ze na gazie to moc straci, rózne opinie. Ktos coś wie ?  👀
Gillian   four letter word
06 stycznia 2010 21:01
ja miałam montowany gaz do Audi A3 - nie straciło mocy, dalej zapierdzielało jak głupie 🙂
kumpel jeździ A4 z automatem też w gazie i nie narzeka! 
jeżeli traci moc, to trzeba cośtam podkręcic i róznica robi się mało odczuwalna 🙂
Mechanikow moze podpytam pojutrze o koszta ..  😀  Gaz jedna duuuużo tańszy. Tylko jakos odstrasza mnie jazda z takim baniakiem,bede sie bała zapalić papierosa w aucie  😁 😁
Gillian   four letter word
06 stycznia 2010 21:08
koszty montażu są duże - uprzedzam. Ale zwracają się 🙂
palenie to swoją drogą, ale jak ja się bałam że mi ktoś w tylek wjedzie! obawy całkowicie nieuzasadnione 🙂
Coraz czesciej spotykam wieeeelki napisy ze do garazy podziemnych nie wolno wjeżdżać z autami na gaz. To rozumiem jak ktos mieszka w bloku, to musi stawiac na dworze. A co z centrami handlowymi? Tam chyba zakazów nie ma na parkingach podziemnych ?
Gillian   four letter word
06 stycznia 2010 21:15
u nas jest zakaz prz centrum handlowym (lub czymś co to centrum udaje haha).  Ale przecież są parkingi zewnętrzne 🙂
Nie no jasne ze sa, pytam z ciekawosci  😀  Choc w Wawie w Złotych Tarasach to jest chyba tylko podziemny..płatny do tego  🤔wirek: Tam stanac na zewnatrz to nie wiem gdzie,masakra.
Widzisz Avenita - Ty przynajmniej wiesz za co cierpisz. Ja oszczędzam go jak mogę: zero klimy, nie mam podgrzewanych foteli ino radia słucham ale to raczej ze spalaniem nie ma nic wspólnego. No i co? Mój rekord to 6,8/100  🙄
Ale jaki masz silnik ?  Dzis mijał mnie jakis amerykanin osobowy z silnikiem 4,6  lol  🤣
Samochody na gaz mają zakaz parkowania na parkingach piętrowych wszędzie z wyjątkiem najwyższego poziomu. Wyjeżdża się na samą górę i jest ok.
To ja Was wszystkie pocieszę- moja laseczka pali jedyne 16L/100 👍


A jak to jest z tymi samochodami, skoro jesteśmy przy gazie, w moim mini bloku w garażu podziemnym parkują zagazowane samochody. Mają prawo czy nie? Nie jest to tak, że nie ma odgórnych przepisów i osobne reguluje, hmm, zarząd? Wspólnota? Administracja?
a to nie dyrektywa ue?
Nie mam pojęcia. Jeśli tak, to gdzie jest ten przepis?
Dyrektywa ue swoje a my troche swoje. W niektorych krajach sie przystosowali i tylko pod pewnymi warunkami mozna parkowac w garazach auta na gaz.Warunki typu odpowiednia wentylacja, ile metrów pod ziemia plyta parkingu itp.
A u nas wykładnia jest różna. Nie ma jednoznacznego przepisu zakazujacego. Są ekhm.."pośrednie" typu zakaz instalowania instalacji gazowych itp, ale to nie to samo co auto w sume... zaczynam już rzeźbić swoje rozmyślenia więc kończe  😀
ja mam juz druga toyote yaris i wszystkim serdecznie polecam. swietne autko. wczesniej mialam 1,0 benzyne, teraz 1,4 diesel. do zadnej nie wlozylam ani zlotowki, nigdy sie nie zepsuly. tylko tankowac i jezdzic, a naprawde malo pala 🙂 swietny samochod dla dziewczyny na miasto. maly (wiec wszedzie sie zaparkuje), ekonomiczny i bezawaryjny.
A mi udało się kolka dni temu przepchnąć przez przegląd nasze "odlschoolowe" 27-letnie Audi "cygaro". Nie chce tego brać korozja, to się naprawia i jeździ. Żadnych komputerów i elektroniki. Nie lubię gdy auto jest inteligentniejsze ode mnie.
a ja się pochwalę - nabyłam drogą kupna Seata Leona 2.0 TDI z automatyczną skrzynią DSG i jestem w nim zakochana  😍  💘  teraz tylko muszę moją starą megankę sprzedać... i będę miała luźniej w garażu 😉

czy ktoś z Was jeździ może Leosiem? jakie wrażenia i opinie?  :kwiatek:
A mi udało się kolka dni temu przepchnąć przez przegląd nasze "odlschoolowe" 27-letnie Audi "cygaro". Nie chce tego brać korozja, to się naprawia i jeździ. Żadnych komputerów i elektroniki. Nie lubię gdy auto jest inteligentniejsze ode mnie.


ehh az mi sie łezka w oku zakrecila
za 2 tygodnie jest rocznica tragicznej smierci mojego cygarka 🙁 rocznik 1987 czerwone 2,0
to co mowisz - korozji zero, sie naprawialo i smigało...
wielkie, zwrotne jak yariska, respect na drodze budzilo
na trasie 160 i tylko mruczało

sąsiad ma cygarko tylko combi - co je mijam to ehhh
Gratuluję zakupu fajnego autka :-) Mój facet ma Leona 1 1.9 TDi  (seryjnie 150ps; ale już dawno nie jest seryjnie :cool🙂, 4x4, w zasadzie auto ma wszystko od szyberdachu do navi. I właśnie jedyne czego brakuje to dsg, jeszcze jakby bylo to z manetkami to wypas... Samym dsg jeździlam w nowym passiorze 170-konnym, skrzynia rewelka!!!

A ja teraz jeżdżę quadem  🤣. Przy takiej ilości śniegu środek lokomocji nie zawodny, czasami wyciąga się autko.
Wracając jeszcze do parkowania autem na gaz w różnych garażach...ostatnio w naszej hali garażowej pojawiła się karteczka że jest zakaz. Garaż jest na poziomie ziemi, z jedną ścianą jakby otwartą (jest tylko niski murek). Ja mam auto na gaz, teoretycznie nie powinnam tam parkować i ciekawa jestem kiedy mnie pogonią. Ale parkuję ponieważ nie mam gdzie 😎 szczególnie teraz jak wszędzie są zwały śniegu. A poza tym zapłaciliśmy za to miejsce 25 tyś zł i troszkę mnie to wkurzyło.
_Kalia_ dzięki 😉 mój Leoś niestety nie ma napędu 4x4, navi i szyberdachu ale ma wszystko pozostałe 😉 i mam nadzieję, pojeździć nim kilka latek 😉
Wracając jeszcze do parkowania autem na gaz w różnych garażach...ostatnio w naszej hali garażowej pojawiła się karteczka że jest zakaz. Garaż jest na poziomie ziemi, z jedną ścianą jakby otwartą (jest tylko niski murek). Ja mam auto na gaz, teoretycznie nie powinnam tam parkować i ciekawa jestem kiedy mnie pogonią. Ale parkuję ponieważ nie mam gdzie 😎 szczególnie teraz jak wszędzie są zwały śniegu. A poza tym zapłaciliśmy za to miejsce 25 tyś zł i troszkę mnie to wkurzyło.

Aut z instalacją LPG nie wolno parkować w garażach podziemnych i garażach posiadających kanały naprawcze ( jak u mechaników). Inne garaże powinny mieć wentylację dolną ( na poziomie posadzki). Chodzi o to, że propan-butan jest cięższy od powietrza i normalną wentylacją nie uchodzi, lecz zbiera się w zagłębieniach.
W Twoim przypadku powinnaś poinformować zarządcę garażu, że ma on obowiązek wykonać taką wentylację, bo mu inspektor nadzoru budowlanego zakaże jego użytkowania.
Ale poinformowano nas że nie ma tam wentylacji mechanicznej (?) i parkować autem na gaz nie można.
Dzisiaj mi uświadomiono do czego służy drugi pilot w moim samochodzie 🤔 💃 💃

Jak zobaczyłam- to oniemiałam! Otóż tym drugim pilotem jedno kliknięcie odpala samochód i zaczyna grzać wnętrze 👍 Kocham to auto jeszcze mocniej 😁 😜
zen fajnie się poznaje kolejne funkcje nowych samochodów  😉  i za te nowe,  świeżo odkryte kochamy je coraz bardziej  😍 🤣  (mam to samo 😉 )
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
13 stycznia 2010 16:20
zen zazdroszcze webasto! super sprawa na taka pogode
Super uczucie 😜

Właśnie wróciłam z podróży, krótkiej bo krótkiej, ale zawsze- toyotą avensis. O nie, ja jednak chcę na te warunki moje 4x4, ile się namachałam 🤔wirek: W mieście to może jeszcze jest w porządku, ale na mojej wsi- kosmos 😀
a co myslicie o takiej Hondzie? http://otomoto.pl/honda-logo-1-3-marzenia-sie-spelniaja-C11171018.html
Czy te są też tak nieśmiertelne jak legendarne civiki?
kaczor masz po  🤬
za to wychwalanie Subaru
bo tak czytalam, czytalam, spotkałam na parkingu i się zakochałam  😵
Forester jest absolutnie genialny!
Juz siędze na forum Subaru a dziś sie chyba na spota wybiore  😎

Zen jaki Ty masz model? Bo fota juz nieaktywna
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się