Rollkur

Zenujace sa Wasze dowcipkujace wypowiedzi, skoro umiecie sie podzielic swoja opinia z innymi dajcie sie tez podzielic innymi opiniami z wami. A jak nie potraficie to zalozcie bloga na ten temat z zastrzezeniem komentarzy i nie bedzie problemu😉
Tu jest filmik

a tutaj petycja FEI http://www.ipetitions.com/petition/fei/index.html

Chcialabym zebyscie kiedys znalazly sie w roli niewolnikow z przed stuleci, zeby wam dali tyle pracy zebyscie nie mogli jej podolac, psychicznie jak i fizycznie. A jesli zrobice cos nie tak, nie bedziecie mieli sily czy cos bedziecie nalezycie karani!  AA i pamietajcie ze jak bedziecie mieli dzieci zacznijcie je od niemowlecia wyginac, rozciagac itp. (wiece gdzie tak robia) Po tej metodzie Wasze dzieci beda mistrzami w gimnastyce a ze na starosc beda cierpiec to nic! Na pewno nie beda mialy do Was pretensji bo przeciez ... robicie to dla ich dobra😉 Ludzie obudzcie sie, powinniscie sie cieszyc ze tak wspniale zwierzeta jakimi sa konie daly sie udomowic i uzytkowac. Powinniescie im codziennie za to dziekowac! Zamiast robic z konia niezniszczalnego Terminatora pomimo ich woli zastanowcie sie czasem czy warto utrwalac przekonanie ze czlowiek to "najwieksza bestia na swiecie" Przykre ....
A Wy to się w ogóle wszyscy nie znacie!!!!!!!!!

Wykręcanie jest tylko dla najlepszych i dzieli się na różne poziomy. Początkujący mogą tylko trochę wykręcić, ale zaawansowani robią już prawie całe kółko. Potem dochodzą jeszcze różne elementy, na przykład precel.

Najwyższy poziom jest taki, że przy rysowaniu schematu wykręca grafikowi rękę. Więc niech nikt nie mówi, że to się nie sprawdza jako metoda treningowa!!!!



(Wybaczcie głupawkę, ale ostatnio forum wznosi mnie na prawdziwe wyżyny absurdu) 😁
quantanamera to ja już byłam blisko poziomu I  🤣  😁
A ja nadal bywam przy I  😡
Fantazja, jak dobrze poćwiczysz, to może wejdziesz na poziom II. A to już daje bardzo dużo korzyści, na przykład można jeździć na bardzo krótkich wodzach i się oszczędza na rymarzu.

Kiniaasek, nasz dowcipkujący ton wynika z wyroczniowego tonu Twoich wypowiedzi.
Wiesz, ile wynosił średni czas produkcyjny niewolnika, pracującego w XIX w w USA na plantacjach lub w kopalni?
Siedem lat. Tyle tylko przeżywali.
Przyjmując, że jest to jakieś 10% czasu życia człowieka, to konie jeżdżone rollkurem powinny padać trupem po 2-2.5 roku takiej pracy. Nie zaobserwowano tego raczej - no to jak się temat ma do Twojej analogii?
quantanamera a więc o to mój plan na 2010 rok - dojść do poziomu II  🏇
Quanta - no jak nie zaobserwowano, w Centurionie się już jakiś podobno powiesił, a stajnia krótko funkcjonuje. Wiadomo, ile to będzie niedługo nieopłakanych ofiar, o których nigdy się nie dowiemy...?!
Skad masz takie dobre obliczenia, informacje? chetnie bym przeczyta.

"Wiedząc, że Hyper zgięcie (lub Rollkur) praktykował w ten sposób jest to zakazane dziś przez wielu lekarzy weterynarii, terapeuci ciała i osteopaci ze względu na ograniczenia koniowi pola widzenia i bóle, (karku, wiązadeł, odcinka lędźwiowego kręgosłupa i języka) a także z punktu widzenia biologii: Taki stres wywołuje w koniach wielokrotnie trwałe uposledzenia (zespół "uwarunkowana bezsilności " i "nabyte rezygnacji)"

W sumie masz racje, dopoki nie zaczna padac jak niewolnicy a tylko troszeczke cierpiec szkoda czasu i bez sensu zaprzestwac😀
Dla zainteresowanych... ciekawe i przemawiające do wyobraźni obrazki:
http://www.sustainabledressage.com/rollkur/behind_the_vertical.php
lostak   raagaguję tylko na Domi
15 stycznia 2010 14:26
Skad masz takie dobre obliczenia, informacje? chetnie bym przeczyta.

"Wiedząc, że Hyper zgięcie (lub Rollkur) praktykował w ten sposób jest to zakazane dziś przez wielu lekarzy weterynarii, terapeuci ciała i osteopaci ze względu na ograniczenia koniowi pola widzenia i bóle, (karku, wiązadeł, odcinka lędźwiowego kręgosłupa i języka) a także z punktu widzenia biologii: Taki stres wywołuje w koniach wielokrotnie trwałe uposledzenia (zespół "uwarunkowana bezsilności " i "nabyte rezygnacji)"

W sumie masz racje, dopoki nie zaczna padac jak niewolnicy a tylko troszeczke cierpiec szkoda czasu i bez sensu zaprzestwac😀



to dlaczego Salinero jest zdrowy?
Kiniaasek, ten cytat to jest jakieś nieudolne dzieło translatora czy jak? Bo nie da się tego zrozumieć, tzn. treść jest nie po polsku.

Poza tym nadal nie czujesz problemu. Jakiekolwiek użytkowanie koni do pracy bywa przyczyną ich problemów zdrowotnych, zwyrodnień i dyskomfortu. Dlaczego zatem atakujesz akurat rollkur? Na avatarze skaczesz, wiesz, ile kontuzji niesie ze sobą skokowe użytkowanie konia? Odwracając piłeczkę, mi znany sponsor zawodniczki skokowej powiedział kiedyś, że dałby dowolne pieniądze ze 9letniego doskonale zdrowego konia skokowego - ale takich nie ma. A więc skoki to zuo!
🤔wirek:

Nie popieram rollkuru i uważam, że są inne drogi do osiągania pewnych celów - ale nie lubię też grzecznie śłuchać demagogii i bezwzględnego znawstwa, którzy z jednej strony twierdzą, że rollkur zabija, potem powołują się na to, że 80% jeźdźców najwyższych klas roluje konie, a jakoś nie dostrzegają faktów, że w tych 80% praktycznie wszystkie pary startują razem przez lata, a konie ą w doskonałej formie mimo wieku.
Ten człowiek  robi sekcje koniom, które  były zdrowe!!!. w czasie sekcji okazywało się, że maja zwyrodnienia w trzecim kręgu, miały pozrywane wiezadła języka, połamane zęby itp.





lostak   raagaguję tylko na Domi
15 stycznia 2010 14:39
co za wstretne amatorskie skoki, ten film juz byl.  ma sie nijak do omawianego tu tematu.  ale temat rolkura dla nas laikow jest tak samo nijaki, wiec ok.
haha za ostatnie wypowiedzi - respekt z mojej strony dla dziewczyn - jestem peła uznania 😉 😉

Karla🙂 - ja też byłabym chętna na te artykuły😉

quantanamera  - poziom III -  jak przeczytałam o tym wykręcaniu odrazu tak mi się skojarzyło 🤣 🤣

co do ostatniego linku - mam takie samo zdanie co lostak - obejżałam początek i zrezygnowałam - za duża wiochaa tam była:/
właśnie, w takim razie widzimy na filmikach (amatorskie, wieśniackie a co za różnica dla konia który był bity), petycjach  i innych, że to szkodzi to teraz proszę napiszcie, zamieście linki do artykułów, które mówią w czym pomaga i do czego ma doprowadzić?
lostak   raagaguję tylko na Domi
15 stycznia 2010 14:49
wielokrotny medal olimpijski i mistrzostwa swiata?  eeee... malo. 😉

jeszcze raz pytam dlaczego 18letni salinero nadal normalnie chodzi?

edit: jade do konikow, poklepac je po szyjce, dam im marcheweczke i zabrac na spacerek na sznureczku na snieg, a co tam, zima jest, niech maja radoche. pojedziemy do lasu, galazki pozbieram na ognisko, oczywiscie zeby byla jasnosc, ja je bede niosla, konik obok nas czytaj:mnie i galazek.
No ale jednak ktos madry napisal o złym dzialaniu rollkuru, mysle ze weterynarze bardziej wyksztaleci od ciebie, wiec nie masz co zaprzeczac. Nie chodzi o sam rollkur. Chodzi o to ze ludzie zapatrzeni w wygrywanie, odnoszenie sukcesow nie licza sie z konmi.
Sadze ze skoki sa dla konia przyjemniejsze niz "spatentowana" jazda. Ludzie zakladaja na konia co tylko sie da łacznie z własnymi wylazkami. Gną te konie na prawo i lewo, zachrzaniaja w pelnym zebraniu (rollkurze) przez cala jazde. Jesli uwazasz ze te wszystkie elementy musza sie skladac na zawodowstwo to miło😉
Widac, ze piekno jezdziectwa kazdy widzi inaczej ... niektorzy widza to piekno np. w zdjeciach z linku jaki przeslala kolezanka wyzej a niektorzy naszczescie inaczej... 🙂
kiniasek masz racje, skoki są naturalne dla konia, chody boczne, piruety i inne (wszystko to robią na wolności) 🙂 chodzenie z głową w d..  napewno nie
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2010 15:09
Sadze ze skoki sa dla konia przyjemniejsze niz "spatentowana" jazda.
Rozumiem, że dla Ciebie skoki są po prostu ot biegiem przez płotki, tak?
Byłaś kiedyś na rozprężalni na zawodach skokowych, choćby zwykłych ZR-kach? O ogólnopolskich nie wspominając...?
Fakt, zero patentów. o.O

skoki są naturalne dla konia, chody boczne, piruety i inne (wszystko to robią na wolności) uśmiech chodzenie z głową w d..  napewno nie
Idąc tym tropem - Czy noszenie ludzi na plecach jest dla koni naturalne?

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 stycznia 2010 15:16
popieram moon
chociaz sama jestem bardziej skoczkiem niz pingwinem bywjac na zawodach to wlasnie na skokach az glowa boli od najrozniejszych patentow juz nie mowiac o tym ze nie zawsze sa stosowane tak jak bys powinny 🤔wirek:
dokładnie tak, niestety. czy to znaczy że sport jest "zły" a może raczej rywalizacja? może to ona powoduje, że nie oglądając się na dobro konia zakładane są te wszystkie wynalazki?
Nie chodzi o sam rollkur. Chodzi o to ze ludzie zapatrzeni w wygrywanie, odnoszenie sukcesow nie licza sie z konmi.


Hmm, mam wrażenie, że temat tego wątku to rollkur, a nie zapatrzenie w wygrywanie. Warto jednak trzymać się tematu.

zachrzaniaja w pelnym zebraniu (rollkurze) przez cala jazde


Wow, to znaczy rollkur to pełne zebranie?

Widac, ze piekno jezdziectwa kazdy widzi inaczej ... niektorzy widza to piekno np. w zdjeciach z linku jaki przeslala kolezanka wyzej a niektorzy naszczescie inaczej...


Skoro tyle dostrzegasz, to śmiało, pokaż palcami, kto widzi tutaj to piękno, bo ja nie zauważyłam, żeby się ktokolwiek zachwycał?
Fajnie jest popisać ogólnikowe, bezosobowe hasła. 🙂
Jak to czemu? bo nie widzialam zeby takie metody trenigowe stosowac np. w rekreacji czy w pierwszych miesiacach nauki jazdy... tylko w sporcie?
Jakbys nie zauwazzyla rollkur jest w nawiasie, oznacza to ze jeszcze w zebraniu lub rollkurze😉
Wybacz ale moze nie jestem tak arogancka jak Ty i nie wytykam ludzi pacami😉
Prosze napiszcie co to jest rollkur i po co sie go uzywa, bez sie nie da?
bo z waszych wypowiedzi wynika ze dobry kon bez rollkuru to jak czlowiek bez powietrza.
Kiniaasek, poczytaj o zastosowaniu nawiasów. Jest to komentarz, wyjaśnienie tekstu głównego - a nie albo albo.

Ja arogancka? 😁 A kto tu przed chwilą insynuował, że reszcie rozmówców miękną kolana z wrażenia na widok zrollowanego konia?
A teraz z dodatku wszyscy uważają "ze donry kon bez rollkuru to jak czlowiek bez powietrza". Kto tak napisał, gdzie?
To nie jest przypadkiem arogancki przytyk?

Postaraj się również klikać w sprawdzanie pisowni, robisz potwornie dużo błędów i ciężko zrozumieć wypowiedzi.

Tymczasem - ja też mykam do stajni, zapytać kopytne o samopoczucie 🙂


to dlaczego Salinero jest zdrowy?


Podejrzewam, że gdybym ja miała taki serwis jak Salinero, to też nikt by się nie połapał, że mam artretyzm, dyskopatię i inne dolegliwości.  😀iabeł:

A tak serio mówiąc, są na przykład już od dobrych kilku lat znane wyniki badań dra Weilera (nawet można sobie przeczytać całość: http://www.buchhandel.de/detailansicht.aspx?isbn=978-3-88542-375-1), przeprowadzonych na ponad 1000 koni, z których wynika, że nie tylko rollkur, ale i przeganaszowanie jest przyczyną zmian zwyrodnieniowych (patologiczne skostnienia) w rejonie potylicy. Te zmiany występowały u 80% badanych koni, które chodziły ujeżdżenie lub skoki.
To dziwne ze cos widzisz bo zadnych bledow ortograficznych nie znalazlo😉
Nie jest🙂 Nie napisalam niczego cos Ty tu zainsynowala. Normalnie sie pytam bo tak to wyglada a
w dalczym ciagu nie otrzymalam odpowiedzi, Na prawde Nikt nie potrafi napisac pozytywow?!
Albo sie tu klocisz albo sprobuj wreszcie podac jakies sensowne zalety.
Triolet, "zmiany występowały u 80% badanych koni"
a u ilu procent koni, ktore chodza wypyszczone pod slabej klasy rekreacja wystepuja zmiany zwyrodnieniowe lub inne schorzenia?

Kiniaasek, tylko ty sie tutaj klocisz
do tanga trzeba dwojga jak i do kłótni 😉 ja do tej pory też się nie doczekałam odpowiedzi czemu ma służyć ta metoda treningu! Czytam tylko, że jedni podają przyklady badań, filmiki, petycje a drudzy z kolei wszystko negują nie potrafiąc zaargumentować swojej racji. hmmm nawet nie racji bo jak widze nikt nie poparł tej metody. więc o co chodzi?  🤔
czemu ma służyć ta metoda? tak jak wiele innych - przypływie gotówki 😎  😀iabeł:
"nie widzialam zeby takie metody trenigowe stosowac np. w rekreacji czy w pierwszych miesiacach nauki jazdy... tylko w sporcie?"

a ja widzialam rekreacje skaczaca na 1,5-rocznych zrebakach. skoro to widzialam, to znaczy, ze to jest dobre?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się