Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

żeby sprowadzić ogiera z zagranicy, czy nawet samo nasienie osoba sprowadzająca musi przedstawić dokumenty potwierdzające wartośc osobnika, żeby mógł brać udział w Polskiej hodowli...
i tak : oficjalny wynik właściwej (nie wstępnej !) próby użytkowości ogiera - dotyczy ogierów do 6-ego roku życia i
zaświadczenie z właściwego związku hodowlanego z informacją o przebiegu kariery hodowlanej i sportowej ogiera (ilość i jakość potomstwa, wyniki w sporcie jeździeckim) - dotyczy ogierów 7-letnich i starszych;
dokładnie takie same dokumanty trzeba przedstawić dla samego nasienia. W takim razie i osoba sprowadzająca i organ właściwy czyli w tym przypadku PZHK mają takie informację i można zawsze się do nich zwrócić.. myślę że Pani Anna Cuber pomocy nie odmówi
A mnie zawsze drażnią takie rzeczy w sumie prozaiczne i stosunkowo tanie w wykonaniu, a mające wielki wpływ na jakość odbioru  😉;
Na zachodzie 99,9% ogierów uznanych ma porządne strony internetowe lub chociaż "kartę" z danymi gdzie jest dokładny opis, zdjęcie, wymiary czyli full wypas jeżeli chodzi o informacje jakie mogłyby interesować potencjalnego "kupca nasienia". A u nas co?? O większości ogierów uznanych nie ma rzadnych info, a po prostu do szału mnie doprowadza jak widzę zdjęcie reklamujące danego ogiera  a nawet kopyta olejem nieprzejechane. Na szczęście coraz więcej hodowców prywatnych zaczyna zwracać na to uwagę ale to i tak kropla w morzu  🙁
No właśnie! Nie chodziło mi o informację "oficjalną" i jeszcze taką, o którą samemu trzeba zabiegać  🙁. Chodzi o informację szczodrą! Przecież - gdy dysponuje się wspaniałym ogierem - to tylko się chwalić?
a ja mam pytanie dot. Ron Williama - czy może ktoś wie, czy ogier będzie startował na zawodach w 2010?
Czy na razie będzie tylko krył?
Z ważniejszych wiadomości to ogier zbonitowany jest na 81 pkt. z czego 17 pkt za ruch. 

pzdr.
z czego 17 pkt za ruch. 

czyli tyle co Czuwaj 😉
Do bonitacji nie przykładałabym wielkiej wagi, to dośc subiektywna ocena. Mam dwie klacze zbonitowane identycznie na papierze, w rzeczywsitości hmm  😁

Fajny ten ogier, tylko trochę spora ta cena, tzn niby sportowe osiągniecia jakies ma, ale na polu hodowlanym to niewiadoma wielka. Nie lepiej sobie zainwestować w nasienie z Łącka ? Za 2000 zł (db, wiem, że tylko jedna dawka) masz choćby (z karych, bo db kojarzę, że interesuje Cię równiez masć ?) Rotspona czy Hohenstein'a. Powinnam miec trochę zdjęć młodziaków po obu tych ogierach, więc jesli by Cię to interesewoło to mogę w weekend poszukać.
Nie pisalam o bonitacji z zachwytem, tylko informacyjnie 🙂
Mnie to nie pociesza jakoś specjalnie, bo jak za ruch ma fajne noty, to pozostała liczba skłania się do 79 pkt. czyli przeciętnego ogiera (większość ma 15  za ruch)
Wiem, ze jest kilka osób zainteresowanych nim, więc jak coś wiem, to wrzucam.
Maśc ma byc dodatkowym atutem, choć np. z marszu odrzucam srokate (z całym szacunkiem do właścicieli srokaczy :kwiatek🙂 i siwki.
Poza tym, nie spieszy mi się, jak znajdę coś ciekawego, to pokryję 🙂 na siłę nie będe tego robiła 🙂

armara, to wątek o reproduktorach, tak więc jak masz jakieś fotki po ciekawych ogierach to wrzucaj - zaglądających do wątku jest wielu, więc ktoś się może skusi na danego osobnika jak będzie widzial młodziaki po nim 🙂
🙂
Jak masz coś ciekawego to wrzucaj 🙂 :kwiatek:
pozdrówka
Ok, obiecuję w weekend troszkę się ogarnąć (będa mogła siąść przy sprawniejszym kompie 😉)
mam trochę zdjeć z SO Celle, postaram się wybrać coś co się bedzie dało oglądać  😁
a Ty konkretnie szukasz ujeżdżeniowca, tak ?

To co mam pod ręką to młody syn Lauries Crusadora xx (matka Wittinger x Eisenherz I)





generalnie Lauries'y które widzialam były mocno elektryczne (młode ogiery), zresztą ojciec w wieku 24 lat też kombinowal jakby się wyrwać prezenterowi

prawnuk (po mieczu) "polskiego" Baryshnikova
Barocelli x Wolkenstein II x Lauries Crusador



wrócę w sb, moze jednak ograniczę się do PW, bo zaśmiecę zdjęciami cały wątek  😡

titina uzyskałaś może więcej informacji o Ron Williamie?
Podziel się nimi  :kwiatek: proszę
W załączeniu filmik reklamowy z Sphere z 2004 roku -  nie nabijac się tylko, zgrywalam go komórką z telewizora, bo nie mam jak przetworzyć kasety VHS na CD 😉
Jakość marna, ale dobrze, że ogier ma białe owijki, przynajmniej widać jak nogami zamiaita  😉

pozdrówko
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
15 stycznia 2010 22:18
Ja też szukam czegoś ujeżdzeniowego... i jestem w punkcie wyjścia... Klacz Lorentin - Cor de la Bryere, obecnie pokryta De Niro... Moje marzenie to Don Schufro. Zastanawiam się też nad Jazzem, albo Belissimo M. Macie jakies inne typy?
Condina, Ty to już wyższa pólka hodowlana, wydaje mi się, że to my raczej powinniśmy czerpać wiedzę od Ciebie  :kwiatek:

mam laickie pytanie...
Powiedzmy, że na przykladzie własnie Ron Williama.
Ogier ma jakieś sukcesy za granicą, (najwyżej premiowany koń ujeżdżeniowy roku 2003 w Blue Horse Cavan Oldenburger.)
w wieku tych 9-10 lat zostaje sprzedany/dzierżawiony do Polski.
PZHK przed dopuszczeniem go do krycia w SP musi zrobić przegląd, nadać mu bonitację, tzn. ogólnie ocenić.
Robi to oczywiście w porównaniu z Polskimi ogierami.
Nasze ogiery po zakladzie treningowym są punktowane pod wzdględem pokroju, charakteru i ruchu.
Nasza punktacja to np. ocena wybitna dla ogiera, który ma przypuśćmy indeks skokowy 150, uj. 140. (lub na odwrót, nie chce mi się teraz szukac przykladu og. z oceną wybitną)
Uwaga, teraz pytanie 😉
Jak się mają indeksy skokowe/ujeżdzeniowe Ron Williama do ocen nadawanych przez PZHK?
Ron ma uj. 128, skokowy 102 czyli porównując z polskimi notami dość kiepskie, a jednak  lepiej rusza się niż większość ogierów w PL. Czy są jakieś wyznaczone współczynniki do porownań punktacji?
Tylko nie bijcie... chce się wdrożyć w oceny różnych związków aby lepiej wyciągać wnioski 😉

http://postawnawyscigi.sport.pl/WyscigiKonne/1,99644,7247497,Masini_w_Kozienicach.html
Polecam tego ogiera: Masini po Dixieland, m. Mansarda. SK Kozienice, stanówka -1000 zł, posiada licencję na półkrew.
Dzięki Megane, niestety nic nowego się nie dowiedziałam,mam jednego znajomego który pracował w Oldenburgu, ale on sprowadza nasienie z innej stajni, więc o ogierach ze stajni Sprehe, nie za dobre ma zdanie.Mnie z tej stajni bardzo podoba się San Sufro,ale podobno nasienie ma kiepski(nie wiem ile w tym prawdy), a od Sosatha,zainteresował mnie Detroit.
W Polsce ciekawymi ogierami(do ujeżdżenia)są:Love Afair, no i syn nie żyjącego już Rubina-han-og.Karbit,te mogę polecić z czystym sercem ,bo widziałam po nich potomstwo i te ruszało się na prawdę nieźle. 🙂
Condina, jak celujesz tak wysoko to może Gribaldi,wiem ,że to traken,ale ma kilka sztuk potomstwa chodzącego GP, a i cena,jak na takiego ogiera jest przystępna, sami się nad nim zastanawialiśmy,ale mamy,też pierwiastkę, więc to nie wiadoma. 😉
Co sądzicie o tym ogierze Corleone Z  ,może spodkał się ktoś z jego potomstwem .

Zastanawiam się nad kryciem tym ogierem mojej klaczy .I nie wiem czy warto  🤔 
Ja też szukam czegoś ujeżdzeniowego... i jestem w punkcie wyjścia... Klacz Lorentin - Cor de la Bryere, obecnie pokryta De Niro... Moje marzenie to Don Schufro. Zastanawiam się też nad Jazzem, albo Belissimo M. Macie jakies inne typy?



A co slyszalas/ slyszeliscie o Status Quo ?
TYlko, ze on oldenburg, takze nie Wasz kierunek. Ale info jakies moze masz  🙂
Remedioss   2* Parelli Professional
16 stycznia 2010 19:34
Ja się zastanawiam czy Lavendel jeszcze kryje? Może wiecie gdzie można go znaleźć?
Megane,chyba w ogóle nie da się porównać,indeksów,np.ogierów oldenburskich, i polskich z tego względu, że oceny z naszych zakładów treningowych są mało wiarygodne, mówimy o indeksach własnych ogiera, nie określanych na potomstwie, bo takowe nie istnieją w Polsce.
Witam wszystkich! 🙂
Jeździłam dwa młodziaki po Corleone Z z różnych matek i powiem szczerze, że byłam z nich mega zadowolona. Oba bardzo grzeczne w codziennej obsłudze i bezproblemowe w pracy (mają bardzo dobrze poukładane w głowie) , a do tego bardzo pojętne. Dobrze się ruszały i bardzo dobrze skakały - silne i lekkie w skoku.
ja ze swojej strony polecam Corleone Z! 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
16 stycznia 2010 20:09
O, a skąd można wziąć informacje o nasieniu Gribaldiego?? Z czystej ciekawości pytam 😉
erihs  dzięki za informacje ,poszukałam troszkę i wiem że konie po Corleone Z są w jakimś stopniu sprawdzone .
Teraz jest tyle ogierów że sama nie wiem którym kryć 😂 
Nasienie proponowało Celle, jeszcze w grudniu 2009,ale teraz go nie ma.
Remedioss   2* Parelli Professional
16 stycznia 2010 20:44
Mogę podać na priv e-mail do osoby sprowadzającej nasienie Gribaldiego.
Dzięki chętnie, bo powiem szczerze bardzo się zdziwiłam, że nie ma go na stronie Celle,a był w zeszłym roku na 100%,za 1000eu. ❓
titina, dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Co do Love Affair - dochowałam się ogierka po nim 🙂
Konik fajny, ale bez ruchowej rewelacji w połączeniu akurat z moją kobyłą.

LA przekazuje słabe kopyta z tego, co słyszalam ... mój na szczescie ma dobre, - zobaczymy, jak pójdzie do roboty  😉.
(LA za kopyta ma 6 pkt. tak dla informacji dla zainteresowanych)
Megane, dzięki za cenną wskazówkę,widziałam kilka klaczek po LA,bardzo m się podobał ich typ,i niezły ruch,ale były to źrebaki, ciekawa jestem jak one teraz wyglądają. ❓
LA przekazuje słabe kopyta z tego, co słyszalam ... mój na szczescie ma dobre, - zobaczymy, jak pójdzie do roboty  😉.
(LA za kopyta ma 6 pkt. tak dla informacji dla zainteresowanych)

Ja słyszałam, że któraś z przednich nóg mu "ucieka" jak ma troche dlużej nie robione kopyta...
almara, mój ma "wadliwą" prawą przednią, od maluszka uciekał mu staw do środka, teraz tego tak nie widać, wyprostował się prawie, ale nie do końca  😁... niestety przed rozczyszczaniem widać też prawe kopyto bardziej sztorcowate, - możliwe, ze to odziedziczył po tatusiu, zamiast np. ruch 😉
Róg kopytowy ma dobry, kowal nie narzeka 😉
Co do LA to ma lekki przykurcz na chyba lewym przodzie (podobno po jakiejś kontuzji).

młody sprzed trzech miesięcy czyli miał prawie 2,5 roku.


a tak w ogóle, to był cały krzywy, jak się urodził  😁
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 stycznia 2010 18:43
A wiecie coś o ogierze My Will? Gdzie obecnie stanowi, i za jaką cenę? Jak źrebaki po nim? Jakie cechy przekazuje?
Znam jednego jego syna- świetny ruch, duza potega, dobry charakter, i ladna budowa, nie wiem tylko ile w tym My Willa?
dla mnie padlina,i do tego z rorerem którego często przekazuje.Ten Twój to chyba nie po tym ojcu, albo poszedł w matkę, dobra musiała być. 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 stycznia 2010 21:05
napewno My Will, dlatego sie pytam.
titina jakie kryteria musi spelnic ogier zeby go uznać za padline?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się