Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

1. semestr kończy się po radzie, od tamtej pory wpisywane oceny idą na nowy semestr, bez względu na to kiedy są ferie. Ale z nieobecnościami jest chyba trochę inaczej - to się rozlicza co miesiąc (przynajmniej u mnie) i chyba nikt nie będzie dzielił stycznia na stary i nowy semestr tylko cały miesiąc podsumuje i może da się tak wywinąć, żeby nieobecności poszły na stary semestr - to już chyba od nauczycieli zależy czy też konkretnej szkoły.

Za to niefajne jest jak nauczyciel wystawia końcową ocenę 2 tygodnie przed końcem semestru i nowe stopnie wpisuje na nowy semestr, mimo że formalnie obowiązuje jeszcze stary ;/ wrrr

Za to niefajne jest jak nauczyciel wystawia końcową ocenę 2 tygodnie przed końcem semestru i nowe stopnie wpisuje na nowy semestr, mimo że formalnie obowiązuje jeszcze stary ;/ wrrr

ja mam taką babe od matmy, już jakis czas temu nam zapowiedziala klasówke na piątek(ten poprzedni) i oceny na nowy semestr, mimo że rada jest w tym tyg.  🙄
JARA taak, już nie raz jeździłam na zakupy wtedy, faktycznie jest -22%.  ;-)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 stycznia 2010 20:00
Takie chwyty polegają na tym, że np produkt A kosztuje normalnie 100zł (z VATem), a kiedy przychodzi promocja wyskakują sklepy z cenami: produkt A 122zł - bez VATu 100zł.
Na to samo wychodzi. Robienie z ludzi idiotów.
JARA No to nie wiem, wydawało mi się że faktycznie jest taniej. Może i masz rację- rzadko się zdarza żeby ktoś dawał coś nie osiągając korzyści ;-)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 stycznia 2010 20:16
Media Markt i Saturn są własnością jednego kolesia i tam też przecież były jazdy. Najpierw z reklamami gdzie jedni na drugich jechali, a później z promocjami.
W sklepie nr 1 ceny telewizorów spadały, a w sklepie nr 2 rosły. Więc ludzie automatycznie biegli do nr1 i kupowali, a jak wykupili wszystko sklep nr2 zrobił promocję na te same telewizory. Bo w nr 1 już ich nie było.
Mam dwa wazne pytanie:
1) gdzie moge kupic jakas emulsje, plyn do skóry, który ją rozmiękcza ( sprzet po umyciu i wysmarowaniu balsamem stal sie strasznie twardy i sztywny)
2) gdzie mozna znalezc rozmiar siodla? Tzn. mam siodlo, ale nie pamietam jaki to byl rozmiar. Jak moge to sprawdzic?
Czy po burzy piaskowej są takie same zniszczenia jak np. po wichurach?
mój kursor oszalał! co jakiś czas lata szybko sam po ekranie, ja próbuję ruszyc myszką to on i tak za chwile ucieka w inną stronę, a jak mam otwarte okno np przeglądarki internetowej, to w takich momentach tez przesuwa się strona w górę. odłączenie myszki nie pomaga
dlaczego tak się dzieje? co mam z tym zrobić?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 stycznia 2010 20:48
Masz mysz optyczną? Laserową?
A może wirusa.
asieńka, a próbowalaś wylączyć i włączyć ponownie komputer?
Czy to coś, co dziewczyna ze zdjęcia ma na szyji ma jakąś nazwę? Tzn mam na myśli tą apaszkę/ chustkę/ cholera wie co to.
[quote author=asieńka link=topic=20.msg446441#msg446441 date=1263847467]
mój kursor oszalał! co jakiś czas lata szybko sam po ekranie, ja próbuję ruszyc myszką to on i tak za chwile ucieka w inną stronę, a jak mam otwarte okno np przeglądarki internetowej, to w takich momentach tez przesuwa się strona w górę. odłączenie myszki nie pomaga
dlaczego tak się dzieje? co mam z tym zrobić?
[/quote]

Wyjmij włosa spod lasera 😀
A propo nieobecności w szkole itp
Czy wychowawczyni ma prawo nieusprawiedliwić mi i mojemu chłopakowi nieobecności jeśli danego dnia razem nie było nas w szkole (ta sama klasa), chociaż mamy normalne usprawiedliwienia ?  🙄
Musi usprawiedliwić 😉 nawet gdyby spotkała was gdzieś na mieście w trakcie lekcji 😉
To pójdę się kłócić bo już któryś raz z rzędu mam dzień nieusprawiedliwiony  😁
Musi usprawiedliwić 😉 nawet gdyby spotkała was gdzieś na mieście w trakcie lekcji 😉

oczywiście, i to bez żadnego gadania..  😲
No właśnie z moją wychowawczynią to są takie problemy że ona sobie czasem własne zasady ustala (np. mamy tydzień na usprawiedliwienie nieobecności, a nie jak u innych 2 tygodnie), a jak ma zły humor to już w ogóle lepiej się nie odzywać bo potrafi cżłowieka złośliwie udupić  🙄
a macie dziennik internetowy=librus? Tam mogą rodzice usprawiedliwiać  😉
Nie mamy. I szczerze, to wole żeby rodzice do moich usprawiedliwieńsię nie mieszali  😁
Czyli jednak wychowawczyni dobrze wyniuchała, że coś smierdzą te usprawiedliwienia  😎 ?
[quote author=małaMi link=topic=20.msg446417#msg446417 date=1263846726]
Mam dwa wazne pytanie:
1) gdzie moge kupic jakas emulsje, plyn do skóry, który ją rozmiękcza ( sprzet po umyciu i wysmarowaniu balsamem stal sie strasznie twardy i sztywny)
2) gdzie mozna znalezc rozmiar siodla? Tzn. mam siodlo, ale nie pamietam jaki to byl rozmiar. Jak moge to sprawdzic?
[/quote]
Ad 1. do zmiękczania skóry wypranej, lub nowej, najlepiej zastosuj olej silikonowy. Kupić go możesz:
a) drogo, w sklepach z pasmanterią lub częściami AGD pod nazwą " olej do maszyn do szycia", 7zł za 50 ml.
b) tanio, na allegro pod nazwą "olej silikonowy" 21 zł za 2 l.
Nadaje się również, i z tych samych źródeł możesz go pozyskać, olej wazelinowy. Oleje nakładamy pędzlem, od "lewej" strony.
Ad 2. Najczęściej rozmiar wyciśnięty jest na patce przystułów. ( taka skórzana przykrywka na klamry popręgu. Czasami na skórce między ławkami. A jak nie znajdziesz, to zmierz je metrówką pomiędzy szczytem przedniego łęku a krawędzią tylnego i wynik podziel przez 2,5.
Od początku roku piszę sobie sama i jeśli jedno z nas jest w szkole to bez problemu usprawiedliwia. Tylko jak nas razem nie ma to uznaje, że wagarujemy  🤣
Właśnie wróciłem z terenu - gęsta mgła i lekki mróz, więc z powodu okularów miałem co chwila zerową widoczność. Przecieranie szkieł w galopie jest średnio wygodne. Macie jakiś sposób na to, aby na okularach nic nie osiadało?
zamienić na soczewki 😉 w dodatku bezpieczniejsze w razie ewentualnego upadku
Ba! Ale w okularach wyglągam, prawie, jak istota rozumna!
A do tego, mam grzebać sobie w oczach?
można się przyzwyczaić - poza tym, nie musisz ich nosić stale, tylko kupić jednorazowe i zakładać tylko w teren 😉
a bez okularów zapewne będziesz wyglądać młodziej  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 stycznia 2010 15:31
Myć płynem do szyb 'anty para' 😀  😉
strzeszynopitek, są takie psiukacze u okulistów żeby nie parowały 😉 ja po prostu do jazdy nie zakładam, ale przy mojej wadzie mogę sobie pozwolić.
[nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale potrzebuję szybkiej odp.]  🤬

Mam gotowanie, na którym mamy przygotować polskie jedzenie[jestem zagranicą;]
Zna ktoś jakiś łatwy przepis, żeby można było przygotować w max. 1,5h. (raczej nie zupy)

Ogólnie nie wiem za co się 'złapać' w google. Myślałam o zapiekance.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się