Ogłowia

cieciorka   kocioł bałkański
19 stycznia 2010 22:07
królik, dzięki- ten jest piękny
ale cena równie piękna 😁 za to jak ma się dobre zdjęcie można się z nim udać do rymarza 🙂
darolga   L'amore è cieco
19 stycznia 2010 22:13
Dramka - u mnie moje zboczenie antyszwedowe na skoki 😉 wiesz z resztą ile Ci marudziłam  😁
Ogłowie jest super, a wiesz co w nim jest najlepsze? Te małe brylanciki  😍 i BOSKIE wodze!  😜
Te małe brylanciki z boku?
darolga   L'amore è cieco
19 stycznia 2010 22:32
Tak  😍 są po prostu urocze  😍
cieciorka - pochwal się końcowym efektem  🙂 BTW...a u koga masz zamiar szyć, u p. Marka?

edit
Darolga - zamiast pisać jakie jest piękne, pokazałabyś na Kucykowym modelu  😉
darolga   L'amore è cieco
19 stycznia 2010 22:56
królik -  😁 jutro będą fotencje, bo dziś go ze sobą nie miałam w stajni 😀 mam nadzieję, że będzie mu do pyska i że będzie fajnie leżało! 🙂🙂

w takim razie niecierpliwie czekam  🙂
potrzebuje pomocy bo mam jakies zacmienie
rozmiary warmblut i vollblut - które to 2 a które 3?
😵
guula   Miałam zamiar coś zmienić... Zmieniłam zamiar
21 stycznia 2010 03:09
Epikea, warmblut to 3 a vollblut to 2 😉
guula jeżeli masz na patrzysz na rozmiarówke KIEFFERa to weź jeszcze pod uwagę że rozmiarówka jest duża  😀
W tych ogłowiach Kieffera co ja miałam rozmiarówka wcale duża nie była. Mój kon nosi duże 2/małe 3 i cob VB był na styk a WB też wielki nie był-miał dość mały naczółek i nachrapnik.
ja widziałam dziś w realu ogłowie Chevala, ze szerokim szwedzkim nachrapnikiem, w kolorze, który mnie powalił... wiśniowy brąz. No śliczne, ale nie ubiorę tak kasztana. Ale samo ogłowie bardzo fajne, mięciutko podszyte, fajna skórka i szeroki nachrapnik - jakby było czarne to bym brała, szczególnie,że cena 209 zł 😉.
caroline   siwek złotogrzywek :)
21 stycznia 2010 14:34
[quote author=D&A link=topic=39.msg450388#msg450388 date=1264069531]Mój kon nosi duże 2/małe 3 i cob VB był na styk a WB też wielki nie był-miał dość mały naczółek i nachrapnik.
[/quote]
hmmm... mój koń ma niemałą główkę, a paski policzkowe w kiefferze WB ma zapięte na prawie najwyższe dziurki. nie mogłabym jednak wziąć dla niego VB bo nachrapnik i naczółek byłyby wtedy za małe, a te z WB leżały idealnie.
więc jak dla mnie to kiefferowskie WB jest odpowiednio duże jak dla dużych koni 😉
My mamy WB Kieffera, koń nosi prawdziwego (solidnego) FULL  i jest dobre: naczółek ma idealną długość, paski policzkowe również wszędzie na paskach zostaje odpowiedni zapas. Także moim zdaniem trzyma rozmiarówkę elegancko, VB to VB  a WB to WB 😉
hehe to wkoncu kieffery sa małe czy duze
potrzebuję małą 2ke, a najlepiej 1

zarazona przez Pinesske (niedobra  :rozga🙂 zachorowalam na jednego kieffera, a na domiar "złego" moj kon zaakceptowal szweda bo wczesniej tylko meksykan wchodził w gre. A to ogłowie własnie szweda ma. No i teraz sama nie wiem co robić. Swoją droga to jest dyskryminacja! Co ma zrobic ktos kto chce dany model a tam tylko 2 i 3?? Jak sie ma konia na granicy pony-2...

Ja mam takiego na granicy pony/cob. Przynajmniej głowę ma taką. I mam dwa kieffery i w obu paski policzkowe pozapinane na ostatnie dziurki, ale reszta ok. Brałabym 2 na Twoim miejscu. Są właśnie takie w idealnym rozmiarze jak napisała Sierra.
hehe no nas to chyba nikt nie pobije
policzkowe i potyliczny - pony, zapiete na 1szą i 2ga dziurke
nachrapnik meksykan 2ka - w obwodzie nosa na ostatnią dziurke
szwed - na nosie na dorobioną ostatnią
naczołek - full

😎

dla ułatwienia dodam ze to arab  🏇
wiec ma krótki łeb, wąski nos ale szerokie czoło
a teraz bądź człowieku mądry i pisz wiersze - jak mawiała moja koleżanka 😉

ten kieffer kuuusi oj kuuuusi starsznie ale chyba by mnie szlag trafil jakbym miała w ogłowiu za ponad 500zl dorabiać dziurki
Hmm no to nie wiem.Miałam ogłowia jeansowe Kieffera i one rozmiarówkę trzymały idealnie, a model Belinda miał być WB a sprzedałam je bo właśnie nachrapnik i naczółek były ciasne,paski policzkowe też krótsze niż zwykle( w 3 zazwyczaj muszę dorabiać dziurki albo na ostatnie zapinam).
ja mam jednego Kieffera 2 i paski policzkowe sa dobre, ale naczolek byl za krotki wiec mam naczolek od 3.
drugie mialam 3 i w sumie zapinalam na ostatnie czy nawet dorabiane dziurki. a kon wcale malej glowy nie ma, kantary fulle zawsze na koncowce paska sie trzymaja...


a ja przez was zachorowalam na Ursusowe oglowie  😜
tak wiec... zbieram kaske !  😵
Epikea, znam ten ból... Z Kiefferem mieliśmy trochę szczęścia - 2-jka pasowała, natomiast Passier poszedł do poprawki do rymarza. Do tego dodać problemy z dopasowaniem siodła i jest komplet. 
Andre   I am who I am
21 stycznia 2010 19:45
A co sądzicie o ogłowiach Euroriding'a? Jak z jakością?
A HKM?
Agu siodla szukam od.... ehhhh i jeszcze troche
zaparlam sie zeby do konca stycznia cos kupic
i juz sama nic nie wiem

ale to  🚫

tutaj dalej mam tylematy ogłowiowe
na szczescie Pinesska obiecala dokonac pomiarow jak juz sie zdecyduje
Andre, HKM nawet za niewiele ponad 120-140 zł mają całkiem przyjemną skórkę, miękka, delikatna. passier to to nie jest, ale daje radę🙂 Znajoma ma dwuletnie, niesmarowane, ciorane dzień w dzień i wygląda całkiem przyzwoicie🙂
Tylko ja osobiście jakoś nie wierzę tym snapsom... mam wrażenie, że to lujstwo się szybko rozwala, pęka, odpada, choć to tylko moje prywatne wrażenie.😉
A HKM?

Ja kupiłam HKM ogłowie niedawno, dla młodej i jestem zadowolona, jest ładne a nachrapnik i naczółek ma jakościowo porównywalny z kiefferem. Rozmiarówka jest tylko nieco dziwna, bo kupiłam 2 i musiałam wymienić nachrapnik - a to nieduża klacz młp, kieffera 2 musiała mieć na maksa poskracaną  😵
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 stycznia 2010 11:27
Ja te mam HKM, samo ogłowie (mam 2) jest duże, prawie jak full innych firm, a nachrapnik mały, za to skośnik znowu typowo fullowy. Mam ze szwedem, to najtańsze a w okserze było jeszcze bardziej przecenione, nie wiem czy nadal jest. Skórka całkiem fajna, po zasmarowaniu wszystko fajnie i miękko. Bałabym się tylko to ogłowie w parafinie moczyć, wydaje mi się, że jednak tego skora nie wytrzyma, ale może to tylko moje urojenia.

EDIT:: Cięgle jest promocja, ale mają tylko w rozmiarze pony: http://www.okser.pl/hkm-oglowie-wedzidlowe-p-507.html
a ja dzisiaj kupilam brazowego  meksykanca w decathlonie 😎 ale prosze sie nie smiac bo skora na prawde w porzadku, jesli mam przyrownac to troche lepsza od chevala, tylko tylko ze podszyc nie ma takich grubych pod naczolkiem.🙂
asds   Life goes on...
23 stycznia 2010 16:28
Donia Aleksandra...powiadasz ze lepsza od Chevala? Hmm...Jutro bede w Dectahlonie a więc nie omieszkam zobaczy, moze jakies ogłowia z hanowerem bedą 🙂 u mnie .

A jakby co...

Czy ktoś wie gdzie jeszcze mozna dostac Chevala ogłowia? Było na animalii, ale już go nie ma  🤔
Skóra w ogłowiu z Decathlon jest gruba i twarda..nie podoba mi się.
oglowie Anky i ursusowy szwed w spadku po wujku Dzionku  🙂

Ja te mam HKM, samo ogłowie (mam 2) jest duże, prawie jak full innych firm, a nachrapnik mały, za to skośnik znowu typowo fullowy. Mam ze szwedem, to najtańsze a w okserze było jeszcze bardziej przecenione, nie wiem czy nadal jest. Skórka całkiem fajna, po zasmarowaniu wszystko fajnie i miękko. Bałabym się tylko to ogłowie w parafinie moczyć, wydaje mi się, że jednak tego skora nie wytrzyma, ale może to tylko moje urojenia.


a ja swoje namoczylam w oleju i jest bardzo przyjemne i miekkie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się