konie małopolskie

furmanka   zawsze pod górkę...
16 stycznia 2010 18:51
http://www.pzhk.pl/art.php?id=hod_malop.htm
Oto kilka cytatów z art. dot. programu ochrony ze strony PZHK

Na podstawie zarejestrowanych w programie klaczy i listy zatwierdzonych do reprodukcji ogierów corocznie będzie opracowywana informacja o potencjalnym inbredzie u potomstwa w kojarzeniu każdego ogiera z każdą klaczą.

Posiadacze klaczy objętych programem ochrony będą dokonywali kojarzeń zgodnie z zaleceniami prowadzącego księgę.
  oraz dalej czytamy:
    " są regularnie stanowione ogierami wybranymi przez właściciela spośród puli wskazanej przez prowadzącego księgę,"
Czyli jak to jest w Polsce, jeśli jest się hodowcą koni małopolskich objętych programem ochrony to można wszystko ze wszystkim kojarzyć ? Bo liczy się ilość? Tak by wynikało z tego co piszecie. Wg powyższego artykułu klacze objęte programem muszą spełniać pewne kryteria i kojarzone mogą być ze wskazanymi ogierami. Nie rozumiem tego  👀

Ps. Ponawiam prośbę o poradę z poprzedniego mojego posta :kwiatek:
Wybaczcie, że tak przerywam. Czy jest tutaj ktoś znający się na rodowodach? Mogłabym prosić o opinię nt konia? Informacje na pw :kwiatek:
Kilka zdjęć z zimowego treningu. Figaro Winner, 8-letni wałaszek  młp w starym typie i moja córka... Pozdrawiam!

Wybaczcie, że tak przerywam. Czy jest tutaj ktoś znający się na rodowodach? Mogłabym prosić o opinię nt konia? Informacje na pw :kwiatek:


Spróbuję pomóc!

prosze o opinie, znawców tematu, co sądzicie o ogierze Wareg?
Czyli jak to jest w Polsce, jeśli jest się hodowcą koni małopolskich objętych programem ochrony to można wszystko ze wszystkim kojarzyć ? Bo liczy się ilość? Tak by wynikało z tego co piszecie. Wg powyższego artykułu klacze objęte programem muszą spełniać pewne kryteria i kojarzone mogą być ze wskazanymi ogierami. Nie rozumiem tego  👀

Nie wszystko ze wszystkim, wymagania rodowodowe dla klaczy do programu są dziwne, tzn nie bardzo przystające do wymogów hodowli. To program "zachowawczy", stworzony dla ochrony puli genów - inna rzecz, że jego realizacja w praktyce sprowadza się do krycia klaczy dotacyjnej, dotacyjnym ogierem. Niestety niewielu hodowców zadaje sobie trud, aby dobrać ogiera z nieżłymi wynikami sportowymi czy hodowlanymi.
Njacześciej kryje się po prostu najlbiższym ogierem dotacyjnym

A nowe zaostrzenie wyklucza z programu klacze takie jak (niektóre już niezyją, ale podaję dla przykładu 😉):
- Arsena (Janów Podlaski)- matka olimpijczyka og. Askar, jego syn został uznany w związku trakeńskim w Niemczcech 😉
-Jutrznia (Walewic) - matka dwóch uznanych ogierów i klaczy ktora wygrała ZT
- Huanita - matka Huzara II w MPMK wkkw, III w MPMK w skokach w 2008
- Egzema - matka El Bonillo - I msc MPMK wkkw, III MPMK ujeżdzenie , 2009

A to tylko kilka przykładów. Ten program chroni pewną pulę genów, ale przy okazji wywołał nadprodukcję źrebiąt kompletnie bez wartości, których nagromadzenie spowodowało, że ceny za odsadka ogierka, zeszły ponizej 1000 zł  😵
Ma ktoś potomstwo po Armandzie....stał w ostatnim czasie w Andrychowie ale z tego co doszły do mnie słuchy to chyba padł;/
furmanka   zawsze pod górkę...
19 stycznia 2010 10:17
armara dzięki za wyjaśnienia, to jest chore zgadzam się. ale nie można "wrzucać wszystkich do jednego worka", ta cała seria postów po moim i azbuki zapytaniu- to rzeczywiście nie było miłe 😡

cloud http://www.bazakoni.pl/database,op-show_offspring,horse-2590.html. Mam jeszcze kilka zdjęć jego córki od klaczy Plejada. Zapraszam na PW
Czy ktoś wie co dzieje się z ogierem Monasieur Toledo? Z góry dziękuję za ifo.
Czy ktoś wie co dzieje się z ogierem Monasieur Toledo? Z góry dziękuję za ifo.


Właścicielem jest pan Piotr  Chmielarski, Pińczów ul Kołłątaja ; 0*41-357 21 53.
                                                                                                            Pozdrawiam!
Dzięki. 😉
znalazłam folder o ktorym totalnie zapomnialam. zdjecia z przeglądu u nas z wakacji

mały Halogen




Justine po Sadam



i Druzja po Baryt

Podobno Walewice muszą sprzedać 100 koni. Ceny baaardzo niskie.
Thilnen   Dżamal Ad-Din
23 stycznia 2010 10:22
Tak, też coś słyszałam. Doszły mnie plotki, że się likwidują. Mi ktoś mówił o dwóch koniach do kupienia, że ponoć reszta już sprzedana, a te dwa trochę felerne (jeden po kontuzji nogi, drugi z COPD). Bardzo mnie to zdziwiło, bo nic o tym wcześniej nie słyszałam, ale jeśli halo mówi, że to potwierdzone pogłoski... Co się stało?
Jest gigantyczna wyprzedaż, sama znam bardzo fajną klacz na sprzedaż stamtąd.
Prezesowi prokuratura postawiła zarzuty i zrezygnował, ale o żadnej likwidacji mi nie wiadomo...
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
23 stycznia 2010 19:18
armara
Czy to nie jest stajnia wyścigowa albo coś gdzie to się dokładnie znajduje? To dosyć pilne. Sama kupuje konia i jeżeli są felerne to mówcie gdzie ta stajnia dokładnie się znajduje! 🤔 🤔
Walewice gdzie się znajdują?? to stadnina państwowa, nie trudno znaleźć stronę 😉
http://www.walewice.pl/

mój młp

to nie stajnia tylko stadnina i nie wyscigowa tylko hodowlana z klubem sportowym gabon, znajduje sie kolo Lowicza
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
23 stycznia 2010 19:55
yhy to cale szczescie, bo ja mam na mysli stajnie wyscigową z folblutami, tylko nie wiem czy to własnie w Wawie czy w Bialej Podlaskiej.  😉
asior   -nothing but eventing-
23 stycznia 2010 22:42
Zadnej likwidacji nie ma. 100 koni ma byc sprzedane i tyle.
Chcialabym oficjalnie dolaczyc do grona malopolakow  😉

Przedstawiam Wam Kiare ( http://www.bazakoni.pl/horse_107407.html )

Mala niedawno skonczyla 7 mcy. Jest przekochana, ale..nie da sobie w kasze dmuchac  😀iabeł:

A tu kilka fotkow  z kolezanka z boksu obok 😉 http://s566.photobucket.com/albums/ss107/black_mamba1926/KIARA/ 
black-mamba 1926- jest prześliczna. I mimo iż sobie nie da w kasze dmuchać nie dźgaj jej kijem po głowie.  😉 😁
tunrida Dziekuje  :kwiatek:

ps.Bacior sluzyl jako przeganiacz, bo inaczej to same fotki w pozycji ''jem siano'' i ''lize snieg'' by wyszly  🤣
asior   -nothing but eventing-
10 lutego 2010 15:57
Znalazlam stare zdjecia Autoryteta (Banita-Azalia/Askar). To tak na dowod, ze jednak go jezdzilam.  😁 Ale na wymienienie w KP i tak nie zasluzylam  👀





Arcon   dążąc do celu.
21 lutego 2010 20:27
No to właściwie też mogę dołączyć do tego zacnego grona ;D
Mimo że nie mam konia na wyłączność, jestem jej oficjalną opiekunką (tak bynajmniej mi mówią) i mam zamiar nia być w najbliższej przyszłości;d
więc przedstawiam Erin:
http://www.bazakoni.pl/horse_41085.html

Jak na małopolankę jest strasznie wysoka. Mam czasami problemy żeby wsiąść, ponieważ jestem po kontuzji kostki.
Jest strasznie kochana, ale lepiej też z nią nie zadzierać.
Jedno zdjęcie dodam ze mną (przerobione troszke ;])
Ja oficjalnie nie jestem posiadaczką konia na własność ale mam do czynienia z końmi młp od dłuższego czasu, pisałam prace mgr na temat rozrodu klaczy młp w SK Udórz, miałam roczne praktyki w tejże stadninie. Czy jest może ktoś kto zna lub bywa w tej stadninie??? załączam kilka fotek  stamtąd 🙂
zna, bywal🙂
Jubilat chudzinek🙂
na zdjęciu ogier Jubilat młp po Diabełek, krył w SK Udórz w 2008/09(najprawdopodobniej)Ja oficjalnie nie jestem posiadaczką konia na własność ale mam do czynienia z końmi młp od dłuższego czasu, pisałam prace mgr na temat rozrodu klaczy młp w SK Udórz, miałam roczne praktyki w tejże stadninie. Czy jest może ktoś kto zna lub bywa w tej stadninie??? załączam kilka fotek  stamtąd 🙂


i jeszcze kilka fotek, które nie załączyły sie w poprzedniej wiadomości 😉

asieczka edytuj posty zanim wpadnei tu moderator🙂
czyli? bo ja bardzo nie wiem jak tu pisac 🤔
czyli? bo ja bardzo nie wiem jak tu pisac 🤔

[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg497141#msg497141 date=1266874706]
asieczka edytuj posty zanim wpadnei tu moderator🙂
[/quote]

Czyli w prawym górnym rogi każdego swojego wysłanego postu masz przycisk "zmień" którego powinnaś używać gdy chcesz do już wysłanego postu coś dodać. Przypominam równocześnie o obowiązku stosowania edycji, dublowanie postów jest zabronione.

p.s. połączyłam podwójne wpisy.

N.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się