Owijki a ich użytkowanie

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 stycznia 2010 11:06
Skoro podkładki/ owijki bez podkładek dość mocno grzeją, to jak jest z silikonowymi podkładkami? Dla mnie to już jest przegięcie.
Silikon raczej kisi pot i moim zdaniem łatwiej o kłopot niż pożytek.

Chyba, ze coś pominęłam ;-)
asds   Life goes on...
24 stycznia 2010 11:33
Ja sie teraz wyspecjalizowałam w zawijaniu konia na jazde jak tylko zima przyszła. Dla mniej owijki zima na jazde są the best 🙂
ja też teraz zawijam na każdą lonże/jazde, przez śnieg  🤔 a właściwie lód, bo jest: śnieg-warstwa lodu-śnieg (teraz już nie ma dużo bo jest już wydeptane) i nie chcę żeby się pokaleczyly  🙄
asds   Life goes on...
24 stycznia 2010 12:21
Ja po części z tych samych powodów, ale i dlatego że w owijkach nie ma dla konia tego dyskomfortu że śnieg wejdzie pod skorupe ochraniacza, rozpusci sie a potem bedzie mroził noge ;/
Ja po części z tych samych powodów, ale i dlatego że w owijkach nie ma dla konia tego dyskomfortu że śnieg wejdzie pod skorupe ochraniacza, rozpusci sie a potem bedzie mroził noge ;/


właśnie, jeszcze z tego powodu zawijam...

a latem zazwyczaj zakładam ochraniacze
Ja sie teraz wyspecjalizowałam w zawijaniu konia na jazde jak tylko zima przyszła. Dla mniej owijki zima na jazde są the best 🙂


a nie mokną?? Bo tak mi się zawsze wydawało ze jak w śniegu koń chodzi po kolana to owije przemokną i będą właśnie zimne i ciężkie...
mi moknie tylko troszkę wierzchnia warstwa, reszta jest sucha  😉
asds   Life goes on...
24 stycznia 2010 17:48
Tylko zewnętrza warstwa oiwjke jest mokra. Ja jeszcze zakłądma pod owijki podkłądki bawełniane z Decathlonu i jest ok
mi moknie tylko troszkę wierzchnia warstwa, reszta jest sucha  😉


ok 🙂 dobrze wiedziec bo nigdy nie próbowałam. W najbliższym czasie (jak T wzrosnie chociaż do -8) chcę jechać na plażę na spacer to wtedy zwierzątko moje może owinę lepiej 🙂
Mam pytanie do użytkowników owijek.

Które jakościowo i ogólnie owijki najlepiej sie waszym zdaniem sprawują z takich firm:
Euro Star, ANKY, Eskadron???

Chyba, że jeszcze jakieś firmy możecie polecić.

Nie chodzi mi o takie, które po 2 czy 3 praniach będą wyglądać jak szmatki 😉

Dzięki za pomoc  :kwiatek:
Mam pytanie do użytkowników owijek.

Które jakościowo i ogólnie owijki najlepiej sie waszym zdaniem sprawują z takich firm:
Euro Star, ANKY, Eskadron???

Chyba, że jeszcze jakieś firmy możecie polecić.

Nie chodzi mi o takie, które po 2 czy 3 praniach będą wyglądać jak szmatki 😉

Dzięki za pomoc  :kwiatek:


za eskadronami nie przepadam, za to jak kiedyś  nienawidziłam anek tak terez je kocham, rewelacyjnie się zawija! ale jeszcze ich nie pralam, ES nie miałam
Eskadron ma jak dla mnie za długie rzepy. Na 3 różnych koniach końcówki odstają :/ Nie umiem zawinąć inaczej
caroline   siwek złotogrzywek :)
29 stycznia 2010 07:50
Nie umiem zawinąć inaczej

spróbuj na podkładki 😉
Hehe, dokładnie - na podkładki rzepy w eskadronach są ok 😉, szczególnie, że twoja kobyłka to o ile pamiętam drobniutkie nóżki ma 😉 (ale może mnie pamięć myli..)
Ja ostatnio testuję neoprenowe podkładki pod owijki i jak na razie bardzo pozytywne wrażenia - tylko przycięłam je lekko, żeby nie wystawały ponad owijkę.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 stycznia 2010 08:46
Ja osobiście uwielbiam Anky- są szerokie przez co dobrze się je zawija. W Eskadronach mnie zawsze wkurzało to, że są wąskie. ES są w porządku, chociaż w moim odczuciu trochę za "szmaciane" - są bardzo miękkie i trzeba uważać przy zawijaniu, żeby się nie marszczyły i nie zwijały.
Aaa, ja ostatnio przez przypadek odkryłam, że są dwie szerokości eskadronów pony i full (to sie chyba inaczej nazywa, ale sens jest), jedne 10 cm, drugie 12. I ja mam jedne właśnie 10 cm, a pozostałe 3 pary 12 cm.
Przy euro-starach jest jeszcze gorzej, ja zawsze przeszywam te rzepy. Dlaczego takie owijki Anky pasują na grube i chude nogi, a inne firmy, jakoś tego nie mogą pojąć...
Eskadron ma jak dla mnie za długie rzepy. Na 3 różnych koniach końcówki odstają :/

Mi też zawsze odstają, ale moja kobyłka ma ledwie 19,0 obwód, wszytsko z niej zjeżdża  😵

Ja tam lubie eskadrony, bardzo mi pasuje ich polar i świetnie się piorą - nie mechacą się.
W Anky odstrasza mnie to, że polar jest taki "sfilcowany"/zmechacony od samego początku, ale to taka wada "pięknosci" chyba tylko?
epk.w długości chyba też jest różnica z tego co pamiętam.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
29 stycznia 2010 11:32
a mi sie dobrze zawija zarowno eskadrony bez podkladek jak i anky, esy dopiero do mnie jada wczesniej nie mialam stycznosci
ok..
Dzięki kobitki za pomoc.
Czyli będę się decydować między Anky, a Eskadronem w takim razie :kwiatek:
epk masz racje, moja ma bardzo deliaktne nóżki, ale jak zawinę jeszcze z podkładkami to bedzie wyglądać strasznie bufiasto 🙂. Muszę spróbować i obczaić jak to bedzie wyglądało.

Najśmiejsze jest to, że najlepiej zawija mi się owijki HKM (te które maja w sklepach internetowych zdjęcie z duuuużą ilością kolorów). Były bardzo tanie a są idealne jak dla mnie🙂
rtk
wcale nie będzie to źle wygladało moim zdaniem
moje też drobne i cienkonogie (obie mają 163 cm wzrostu)
19,5 wyglada z podkładkami tak:



a 20,0 tak
oo ładnie. Nawet ładniej niż moje bez podkladek :P
Może prowadzić szkolenia z zawijania?  :kwiatek:
Też mi się wydaje, że z podkładkami będzie dobrze - spróbuj, zobaczysz sama 😉
rtk
No wiesz  😡

Trening czyni mistrza  🏇
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
02 marca 2010 16:43
Chciałam kupić podkładki profilowane, ale nie wiem czy te białe (zdjęcie poniżej) nadawały by się do jazdy ? - ew. może ktoś może polecić inne profilowane 😀?
no co ty!
to są podkładki do transportu  🤣

po co Ci profilowane? i w którym miejscu miałby by mieć to profilowanie?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
02 marca 2010 18:23
http://www.okser.pl/hippotonic-podklady-z-gabki-p-1505.html jeszcze takie znalazłam :P - te też do transportu :P?

Wole profilowane niż te normalne tamte mnie do szewskiej pasji doprowadzają przy zawijaniu xD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się