Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

ushia   It's a kind o'magic
26 stycznia 2010 11:46

ech wiosna piękna, tylko przed nią jeszcze trzeba będzie przetrzymać te roztopy  🤬




hihi - to jedyne co lubie w zimie - nie mam błota na wejsciu na ujezdzalnie 😉

piękne zdjęcie
[quote author=pawel_asola link=topic=196.msg457981#msg457981 date=1264497236]
blisko Ojcowa w Porębie Laskowskiej , kuligi organizuje Andrzej Sarota, myślę że na Ojców też się z nim mozna dogadać :-) może i ja bym dołączył ze swoimi saniami
[/quote]
A to Sarote to znam bo stała u mnie klacz po jego Cytrusie, ale to napewno nie był on bo jak byłam ostatnio na spacerze to jechał kulig chyba 5 sań i jedne ciagnął jakiś taki malutki chudy arabokonik co ledwo szedł z otworzonym już pyszczkiem, cały mokry i na sztywnych nogach a w saniach było ok 10 osób i zastanawiam sie skad są te konie i co to za inteligentni ludzie
ja dziś wsiadłam i w dwóch parach rękawiczek boleśnie sobie odmroziłam dłonie... mój nos powinien dawno odpaść, a stopą nie mogę ruszać do teraz  🤔wirek:
Oj dzisiaj już wcale tak zimno nie było 🙄 o 12 jak wyruszałam do lasu tylko -12. Toż to upał normalnie.
Goha piękna ta poślubna fotka 😍
Dlatego jestem taka zdziwiona, tocz może przez to, że na górce jeździłam...
A  apropo kuligów wie ktoś kto organizuje kuligi w Ojcowie???

W samym Ojcowie to nie ale zapytaj Basi ze Stajni na Gościńcu w Przybysławicach k.Skały. Oni tam znają chyba wszystkich w okolicy to coś może pomogą.
[quote author=pawel_asola link=topic=196.msg457981#msg457981 date=1264497236]
blisko Ojcowa w Porębie Laskowskiej , kuligi organizuje Andrzej Sarota, myślę że na Ojców też się z nim mozna dogadać :-) może i ja bym dołączył ze swoimi saniami

A to Sarote to znam bo stała u mnie klacz po jego Cytrusie, ale to napewno nie był on bo jak byłam ostatnio na spacerze to jechał kulig chyba 5 sań i jedne ciagnął jakiś taki malutki chudy arabokonik co ledwo szedł z otworzonym już pyszczkiem, cały mokry i na sztywnych nogach a w saniach było ok 10 osób i zastanawiam sie skad są te konie i co to za inteligentni ludzie
[/quote]

No tak, jeśli chodzi o takie tematy to już chyba standard. Byle jołopy dupy powoziły i nieważne jaki koń i sanki. Byle były to i zabawa będzie.

Sanki czy dorożka jeden but.
Ojcow, Rynek Glowny czy Zakopane ta sama bajka.

Człowieka może tylko frustracja brać.
[quote author=Luśka link=topic=196.msg458862#msg458862 date=1264530826]


Człowieka może tylko frustracja brać.
[/quote]
Chill out Lusia 💃 widać, że dawno nie byłaś w lesie pogalopować, od razu humorek by się poprawił. 😁
Tak było dzisiaj w lesie wolskim. Na pierwszym planie uszy Lotnika i Mercury od "tylca"
A  apropo kuligów wie ktoś kto organizuje kuligi w Ojcowie???


http://www.wakacyjnaprzygoda.pl/dla_firm/integracyjne/ojcow/kulig_0.htm

Może po prostu z gospodarstw okolicznych wynajmują sanie?
🙇 🏇 🙇
Drodzy Krakusi - nie macie w stajni jakiegoś bezpańskiego konika, na którym można jeździć w ramach współdzierżawy/podjeżdżenia?
Jestem w stanie sensownie popracować podstawowo z koniem, w zakresie ujeżdżenia do kl.N.
🙇
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
26 stycznia 2010 20:45
kolebka u mnie do wyboru do koloru  😉 ale i warunki wiesz jakie są  😎 za miesiąc będzie jedna klacz za niższą cenę do dzierżawy, ale do pojeżdżenia pod kątem wyścigów ...
U mnie też się pare znajdzie. Niektóre właściciela nie widziały parę tygodni.
Dorcych jak dawno? Jak w piatek. Dla mnie to niedawno :-P
No worries zatoki odkorkuję i bede na starcie.

A kuligów i pseudo-dorożkarzy nie trawie. Więcej w tym złego niż dobrego widzę.
Nielepice o zachodzie słońca  😜
Piękne fotki Kaktus, tylko ciut za duże. Zmniejsz, żeby nie przekraczały 800 pikseli.
Luśka wrzucanie wszystkich do jednego wora może być dla niektórych krzywdzące a na pewno jest niesprawiedliwe. Ja mam dorożki na rynku ale dbam o swoje konie i nie sadzę że dzieje im sie krzywda.  Nie będę opisywać szczegółów bo to nie miejsce zresztą sytuacje moją opisałam w wątku o dorożkach. Mam nadzieję ze zaliczam się do tych nie pseudo 😉. Zapraszam też do stajni na cherbatke każdego kto chce zobaczyć  moje konie i warunki jakie mają. Można też oglądnąć galeryjke...
Piekne Kaktus.

Nielepice to magiczne i przepiękne miejsce. Szkoda, że P.Basia ma tylko Hucułki. Jakby stajnie mieli to bym zaraz parkowała u nich🙂

Dorcysia wybacz 🙇 tu nic do ciebie 😉 tam wsiadłam pierwszy raz na konia i jakoś tak w serduchu zostało.

[b]enklawa[b]   :kwiatek: bardzo mnie to cieszy i oby takich było jak najwięcej.
A przy okazji wy na rynku stoicie nawet w takie mrozy?? Jak dajecie rade?  Sorry za off topic ale bardzo mnie to ciekawi.
😫 ja nie jeżdżę teraz wytrzymuje do - 5. Może jacyś nawiedzeni są ... przy -5 wyjeżdżam jeśli nie pada deszcz lub śnieg bo mam małą dorożkę z jedną buda więc nie ma sensu. No i na kilka godzin tylko ile dam rade...
[quote author=Luśka link=topic=196.msg459740#msg459740 date=1264577584]


Dorcysia wybacz [/quote]
Wybaczam 😁
Kaktus, ale pięknie 😜
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
27 stycznia 2010 11:56
U mnie też się pare znajdzie. Niektóre właściciela nie widziały parę tygodni.


No niewidziały 🙁 bo niektórzy właściciele nie mogą wyzdrowiec, a jak juz sie lepiej poczują to zaraz jakies kolejne świnstwo ich łapie :/
może w ten weekend sie uda przyjachac do kunia....bo juz mnie lekko roznosi . 😤
Ja chce wiosne!!!!!!!!
Akurat Twój kucyk jeszcze coś pracuje. Piszę tu o biedakach, które z nudów i frustracji rozwalają mi codziennie ogrodzenia 👿
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
27 stycznia 2010 18:38
uff... dzielny kucyk, dzielni jeźdźcy  🏇
ja jestem pod wrażeniem i chylę czoło i chore zatoki przed wszystkmi dzielnymi jeżdżcami, ktorzy w taki mróz dzilenie pomykają na kuniach. Ja do pracy z  auta ledwo dochodze ( 10 min) bo zamarzam i zatoki zaczynają bolec, a co dopiero na konia wsiaść :/
byle do lutego.. bo podobno wtedy ma byc cieplej... chociaż  wtedy z kolei błoto.... ale chyba wole bloto od mrozu....
ech musialam sobie troche ponarzekac, sorki 🙄

a ja słyszałam że luty ma być zimny 😉
/Dziękuję Moderatorce/.

Podziwiam tych co śmigają konno w takie mrozy.To dla mnie nie do przeskoczenia  🤔.Chyba za stara już na to jestem.Z jednej strony lenistwo i wygoda,z drugiej nos nie pozwala.Przemarza bardzo szybko,boli i po kilkunastu minutach na mrozie(zwłaszcza jak wieje)zaczyna mi krew lecieć(i to jak jestem pieszo,nie myślę nawet co by było w siodle).
Konio w kubraczku stoi.. ufff... już się mniej martwię,że mu dupsko przewieje.
Zawsze był "całosezonowo bezderkowy",ale teraz siła wyższa.


Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
27 stycznia 2010 20:02
a ja słyszałam że luty ma być zimny 😉

Goha, ty mnie nawet nie załamuj  🙁
Swoją drogą ja zawsze przewidywałam mroźność zimy po ilości "ubranek" u cebuli, i o dziwo w tym roku cebule maja tylko 2-3 warstwy... czyżby natura sie az tak pomyliła. Konie tez jakos strasznie nie zarosły, chociaż nasze w plaszczykach, wiec to nie miarodajne.
mandi... no wlasnie. Starość.... stawy nie te, po pol godzinie na mrozie kolana bolą :/
może zrobimy jakies wcześniejsze topienie Marzanny w Wiśle...  😀 może to zadziała
Kochanieńkie wygląda na to, że mrozik nie odpuści ale już nie będzie tragedii🙂 Wiec na konio z powodzeniem można wskoczyć będzie.  😅

I zatoki juz mam nadzieje nam nie poodmarzają.
Taki mrozik zdecydowanie lepszy niż błociaro.

zuza   mój nałóg
27 stycznia 2010 20:40
Nasze stoją w otwartej stajni i dopiero w tym tyg. dostały ubranka a też wcale nie bardzo zarośnięte -jak na swoje możliwości.A mój pies zmienił futro-tylko,że i tak cały czas w domu siedzi  😉
Także mam nadzieję,że wiosna tuż ,tuż a przynajmniej w marcu przyjdzie  😉

edit
ja już chce tak  😅
Remedioss   2* Parelli Professional
27 stycznia 2010 20:50
A mi się podoba ta zima 🙂 wymrozi wirusy, larwy i inne badziewia. Nie ma błota 🙂
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
27 stycznia 2010 21:02
ha mnie też  😎 jak myślę o tych koszmarnych upałach i pocących się koniach na wybiegu, w stajni ciut lepiej ale też upał, latanie z wodą z rzeki i oblewanie ich wodą żeby miały większy komfort, nawet zagajnik z cieniem nie pomagał...  👀 a zima śliczna, biało, sucho, no może być mniejszy mróz, ale dzisiaj to mi ciepło w stajni było normalnie  😉 🏇 a jeździło się fantastycznie  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się