Siodło skokowe

Ja także jesteem posiadaczką siodła GP Exclusive Daw maga jestem z niego bardzo zadowolona. Jeżdze w nim zarówno na treningach i zawodach bardzo wygodne🙂🙂 no i zakupiłam akurat w czasie likwidacji skllepu więc przy obecnej ejego cenie zapłaciłąm grosze:P🙂
Sankarita Dziękuję bardzo - to już są jakieś wieści. Polubiłam kentaury kilka lat temu (jakieś Medee, Hannulay'e, Romanusy?) ale wtedy z dystrybucją nie było kłopotu. Teoretycznie w UE powinno być łatwiej  🤔
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 grudnia 2009 17:54
[quote author=Ktoś link=topic=1249.msg420714#msg420714 date=1262162833]
Strucelka,no śliczne zdjęcia  🤣 ale jak wrazenia z jazdy/skoków?

poduchy wygladają na takie "puchate",siedzisko chyba tez miękkie?
[/quote]

Skóra bardzo miękka, siedzisko mięciutkie, wygodne, klocki małe, zdecydowanie wystarczające 🙂 Bardzo dobrze mi się jeździło, zdecydowanie lepiej niż w Daw Magu (z którego zostałam z resztą katapultowana 😂 ). Ale nie mam jeszcze dużego doświadczenia w testowaniu siodeł 😉
A ja od dziś jestem szczęśliwą posiadaczką Prestige Joy Jumper 🙂
Już nie mogę doczekać się jazdy 😀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 stycznia 2010 19:55
Morfeusz- no każdemu wg potrzeb jak to mawiają...ale ja bym się bała tego,ze jest dość głębokie i ma dość wysoki tylny łęk,bałabym się strzału w tyłek w wypadku awarii  👀
Halo - masz pw

Ktosina, ale wcale tak nie musi byc, kiedys testowalam stara cobre, ktora byla plaska i nie miala tylnego leku, stare cobry byly tak dziwnie zbudowane ze jakby bez leku, i na kazdym skoku od 50 cm do 130 dostawalam w tylek imialam uczucie ze jestem za siodlem w skoku, a siodlo bez leku, a na siodle moze nie jakism glebokim ale dajmy na to normalnie zbudowanym takiego uczucia mna tym koniu nie mialam..
A właśnie co do siodeł z głebokim siedziskiem iw ysokim tylnym łekiem ostatnio przed przewiezeniem swojego sprzetu vjeździłam w takim siodle jak przyszło co do skoków myslałam ze zwariuje. PRzeszkody nie wysokie do metra a ja wlasnie tylnym łekiem dostawałąm po dupsku tak ze lądowałam strasznie na przodzie. Naszczescie moja skokowka jest plaska i mieciutka🙂
Jeździł ktoś może w Wintecu Close Contact? Jakieś opinie?
Z czego toto jest w ogóle wykonane? Ten materiał nie jest śliski?
I jak z trwałością?
Miał ktoś okazję jeździć w tym modelu ? - kieffer masters league
Proszę o jakieś opinię albo zdjęcia.


Ja mam dwa takie siodełka. Są super, ale wymagają dużo od jeźdźca. Już wyjaśniam. Ma doskonałe wyważenie w skoku, mocno wycofuje, nawet nieudany skok na nim jako tako wyjdzie, bo bardzo zabiera. Jest bezpieczne i zapewnia bardzo dużą swobodę ruchu. Co to znaczy, że duzo wymagają? Trening w takim siodle wymaga duzo siły i kondycji. Ja jeżdżę 5 koni dziennie. Jak przesiadłam się na te siodła, byłam nieżywa po godzinie. Zakwasy na zadku, udach od tyłu i krzyżu. Kolega też jeździ na tym modelu i ma takie same odczucia. Teraz mam już kondycję tych mięsni, więc problemu nie ma. Jest to jedyny model Kieffera ze specjalną terlicą, której nie stosują w żadnych innych siodłach. Te siodła są w dwóch wersjach tybinek - wypuszczonych 2 cm do przodu (ta wersja jest na stronie Kieffera) i normalnej (takie mam, są bardzo podobne do Kieffer Masters League Young). Jesli chodzi o inne modele Kieffera, to mam Norbert Koff AT - nie polecam, bo nie ma w nim żadnej swobody i jest zbyt wysoki tylny łęk do dużych skoków. Jeżdżę w nim młode konie i jedynie tu się sprawdza. Generalnie jest to siodło stworzone z myslą o ludziach nie przekraczających 165 cm wzrostu i pewnie dla tych osób może być fajne. Norbert Koff FL jest lepszy, całkiem przyjemny, ale nie umywa się do Masters League. Ostatni model Kieffera jaki posiadam to Kieffer Hintermayer. Strasznie trudno go zdobyc, bo było wyprodukowane w wersji limitowanej (Kieffer pokłócił się z Hintermayerem, Hintermayer otworzył swoją fabrykę, więc zaprzestali produkcji, bo jeden nie ma patentu, a drugi praw, a bardzo szkoda  😕 ), bardzo niewiele sztuk. Siodło jest nie do podrobienia. Całe tybinki i siedzisko wypełnione żelem. Close contact bez żadnych klocków, a trzyma tak, że wszystko wysiedzisz, bo ciało zapada się w żelu. To siodło jakby wsysa. Ma płaskie łęki i nadaje się do bardzo wysokich skoków. Jest perfekcyjnie wyważone. Pożyczyłam je niezbyt dobrze technicznie skaczącej kumpeli i za pierwszym razem zrobiła na nim licencję, gdzie nikt w to nie wierzył, bo doskonale układa w skoku, nie krępuje ruchu idoskonale układa jeźdźca. Dla mnie ma tylko jedną wadę - już się w nie nie mieszczę  😕, chciałam je sprzedać, ale wiem, że jest tak trudne do zdobycia, że nie znajdę, dlatego mi szkoda. Może kiedyś się zdecyduję. Gdyby ktoś miał 18, to chętnie kupię, albo wymienię na moje. Jak będę miała chwilkę, to zrobię foty siodeł i wrzucę.

Edit:
I znalazłam w sieci zdjęcie Kieffer Hintermayer, ale bardzo brzydkie, więc jutro dodam nowe, które zrobię sama. Całe siedzisko, poduszka kolanowa i ta wypukłość pod udem są wypełnione żelem.


Z serii Norbert Koff

1. Kieffer Norbert Koff AT
2. Kieffer Norbert Koff FL


Mam fotki z neta:

1. Kieffer Young Masters League
2. Kieffer Masters League
3. Kieffer Masters League z wypuszczonymi o 2 cm do przodu tybinkami


Nie mogłam jednak dodać zdjęć, bo były w załącznikach.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Proszę zapoznać się z regulaminem. Pisanie kilku postów pod rząd jest niedozwolone.
a czy ktoś z was miał do czynienia z siodłami Parkura?
mam o tej firmie bardzo dobre zdanie bo kilka produktów które posiadam są nie do zajechania.
ciekawa jestem jak jest z siodłami (jestem na etapie zbierania kasy na nowe i jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji)
np takie siodełko: http://www.allegro.pl/item879727811_siodlo_skokowe_parkur_elbrus_17_5_promocja.html
mialam osobiscie i mam w stajni- brazowe, kilkuletnie ( 3lata moze 3,5) i skora w strzepach z pieknego brazu zrobil sie kolor sra... wytarta mocno,pofaldowana:/ jezdzilam w modelu everest-miekkie, za miekkie jak dla mnie, dziwnie ustawialo lydke, do tego po pol roku skora zaczela sie faldowac, niestety nie bylismy w stanie tez dobrac tego modelu by idealnie lezal na koniu po zmianie na siodlo innej firmy kon zaczal lepiej skakac- za taka cene wole uzywane kieffery lub stubbeny gdzie skora nawet po 1=20latach ciagle bedzie w bdb/db stanie.
dzięki za odpowiedź 🙂 w życiu nie widziałam takiego siodła na żywo dlatego pytam.
Ja osobiście Stubbena ani Kieffera nie trawie, siedziałam w conajmniej kilku modelach młodszych i starszych i nie :P
za to mojego euroridinga (jade s) kocham dozgonnie za wytrzymałość i miękkość
jednak koń mi się wykłębił i siodło jest ciut za szerokie już na niego
pewnie skończy się tak że kupie achat s :]
hmmm ja mam parkura everesta i nie jest jakieś miękkie, więc powiedziałabym że twarde. No 17,5 bo nie mają 17  a niestety dla mnie siedzisko za duże ciut - jak tylko konio wróci do formy to będę zmieniać, mam je 3 lata w sumie jakoś i ze skórą wszystko ok
maxowa wsiadz w 20letniego stubbena to kazde siodlo bedzie dla Ciebie miekkie😉 ale w porownaniu z nowym stubbenem bez biomaxu nawet to masz racje, ze jest twarde, mi to siodlo wogole nie lezalo....
znam takie stubeny  i jeździłam także, ale chodzi mi o to, że mi było miękko w parkurze dopóki nie wsiadłam na inne siodła - w porównaniu nie jest miękkie właśnie, jeździłam w innym parkurze i było a moje nie jest 🙂
ooo to mnie zaciekawilas...moze trafilas jakis lipny model? mhm  w sumie ciekawa historia😀
no nie wiem hehe ale cóż  i tak będę zmieniać na 17 🙂 a wtedy tylko mega wygodne pod mój stary tyłek 😁
KILKA PYTAŃ:
1. daw mag GP fajny ale 17,5 jest za duże - czy 17 robią?
2. 17 jest z milenium - czy odczucia jazdy są takie same jak gp? bo inny krój troszkę, vikcy bardziej przypomina gp ale jest tylko 16
3. jak dokładnie siodło ma leżeć na łopatkach? bo mierzyłam już chyba z 3 i wg mnie źe leżą - tzn za ciasno jest na początku łopatki - może to z wyniku mierzenia ciut za szerokiego siodła
4. daw mag GP łęk XL jest za szeroki - odpowiada ok 34 łękowi prestige, a L w DAW MAGU ?


czy vicky 16 duża jest różnica niż 17 millenium?
jak w jeźzie i skoku?

maxowa  Oxer ma testowego GP 17 na stanie i mi przywozili z rozstawem L.

oooo no ok cofam pytania 🙂

noraka - Twoje siodełko baaardzo wygodne 😅 - w końvci się przestałam garbić 🙂 jeszcze jutro wsiądę  🚫
Od kilku dni przemieszczam się w pożyczonym bardzo starym passierze, coś jak pierwowzór Cometa I. Twardawe, ale to bardzo fajnie zbalansowane siodło, mimo, że tybinka korzystniejsza dla krótszej nogi. Także gdyby ktoś o ograniczonym budżecie się nad takowym zastanawiał, zdecydowanie warto spróbować. Te siodła są niezniszczalne.
Ja posiadam Siodło skokowe Millenium Daw-Mag Exclusive jeżdże na nim prawie rok 🙂i kupiłam jako nówke. Jeżdże, skacze, czasem dłuższe tereny, czasem zawody... i mi odpowiada te siodełki jak nakbardziej 🙂
Czy ktoś z Was widział gdzieś w ogłoszeniach albo ma jakąś orientację ile może być warte używane siodło skokowe Albion?Mam takie,mam na niego kupca,ale kompletnie nie wiem jaką cenę podać,bo nigdzie używki nie widziałam...
Jaki model? Jaki stan?
moge Ci powiedziec ile za 2 letniego K2 (chyba taki to byl model)zaplacilam w stanie bdb-cale 3tyg go mialam😀 bo mi zupelnie nie pasowal
Karla,chętnie każda informacja się przyda.
Lena,właśnie szukam nazwy modelu,ale to siodło ma już kilka lat i chyba nie ma go w aktualnym katalogu...Stan jest dobry,nie jest jakoś zjechane.

2250 z osprzetem i przesylka ( pusliska skorzane, popreg dawmaga skorzany i jakies zwykle strzemiona, plus czaprak no name),moze uda mi sie znalezc fote na kompie rodzicow to wstawie - ocenisz stan itp.
Podobne jest do Albion Legend K2 http://www.advancedsaddlefit.com/legend-k2-jumping-saddle.html Tylko co zdjęcie to inaczej to siodło wygląda.Ma kwadratowy tylni łęk,mocno wysunięte tybinki do przodu,duży klocek z przodu i spory z tyłu,ale nie aż tak wystający jak na zdjęciu z linka.

Jeździł ktoś z Was w siodle Zaldi Royal Event?
ooooo to samo siodlo, tylko moje bylo czarne i dluzsza  ( chyba) tybinke mialo jakos tak mi sie kojarzy
No właśnie ja swoje sprzedaje,bo ta tybinka jakaś taka długa jest i nie mogę w niej nogi ułożyć.Jak znajdziesz fotki tego swojego to przeslij,bardzo proszę :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się