wypieki i słodkości domowej roboty

pigwa, oglądałam biały i zadne ajwaj za taką kasę

misa jak misa w zwykłym mikserze z misą, a mi potrzebna misa gigant, bo bez sensu jak mieszam drozdzowe przerzucac do innej do rosniecia a pozniej dzielic na dwa razy by znow mieszac
Ciasto marchewkowe w piekarniku. Ciekawe jakie będzie, bo z lenistwa nie trzymałam się ściśle przepisu.  😀
Moj najulubienszy brownie:
200g czekolady 'gorzkiej'
175g masla
325g cukru
130g maki
3 jaja
cukier puder do posypania
rozmiar blachy 33 na 23 ale tortownica srednia tez jest OK

Czekolade z maslem rozpuscic w misce nad garnkiem z goraca woda, mieszac az bedzie jednolita masa. studzac dodawac cukier maka i ciagle mieszajac  studzic na koncu dodac jaja, mieszac. Masa ma byc jednolita.
Wladowac to do wysmarowanej formy i piec okolo 30min ma byc miekkie na srodku, moze sie rozluszczac skorka na ciescie.
Jak ja niecierpie brownies to ten jest pyycha!
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
29 stycznia 2010 16:57
Przepis na szybki i prosty sernik?  👀 Please...
Mamjeszcze pół godizny i potem muszę zrobic zakupy, więc ozłocę za szybkie pomysły.
I jak, cisawa, wymyśliłaś coś? Jak tak, to się podziel przepisem 🙂
A jeśli można taki koncert życzeń, to potrzebuję jakiś fajny przepis makowcowy. Bo masę mam (puszkową) i trzeba by ją w końcu zużyć...
teo wygooglaj ciasto co sie zwie japoniec
jest super

http://www.wielkiezarcie.com/recipe13308.html
Tysia w ilu stopniach piec Twoje ciasto??
tarta czekoladowa
2,5 tabliczki czekolady, na smietanie
bez dodatku cukru czy masla

jak mi teraz w domu bosko pachnie ...
dempsey   fiat voluntas Tua
30 stycznia 2010 17:16
jutro faworki faworki faworki  😅 😅 😅
(jak byłam mała, moim marzeniem była praca w wytwórni faworków  😀 )
jutro faworki faworki faworki  😅 😅 😅
(jak byłam mała, moim marzeniem była praca w wytwórni faworków  😀 )

takie prawdziwe suche, kruche na samych żółtkach?? czy te dziwne z ciasta pączkowego??
Moja babcia robiła takie kruche i cieniutkie  😍 nigdy nic nie zostało na drugi dzień.
dempsey   fiat voluntas Tua
30 stycznia 2010 18:35
nie nie te suche kruche
wiesz, te co się przełamują zanim je do buzi doniesiesz
ahhh znowu zjem połowę w trakcie robienia  😵
wiesz, te co się przełamują zanim je do buzi doniesiesz
ahhh znowu zjem połowę w trakcie robienia  😵

oj to teeeee  dawaj przepis  :kwiatek:
dempsey   fiat voluntas Tua
30 stycznia 2010 18:47
tak naprawdę naprawdę.... to będę je robić jutro u mojej mamy, zaglądając do jej nieocenionej Kuchni Polskiej, takiej z lat 50-tych. i na pamięć tego przepisu nie znam, aczkolwiek na 99% przepis brzmi tak jak tu:
http://www.wielkiezarcie.com/recipe7784.html

istotą jest wybijanie i pęcherzykowanie i baaaardzo cienkie ciasto. my zawsze z mamą robimy tak, żeby przez ciasto prześwitywały wszystkie słoje z drewnianej stolnicy 🙂
hehe u mnie w srode bedzie wielkie faworkowanie 🙂
w ostatnim odcinku Nigelli Lawson ekspresowo na tvn style był deser pt.  "Bałagan w Eton"

Do tej pory mam ślinotok jak o nim pomyślę  😜
Specjalnie rozmroziłam moje ostatnie zapasy truskawek  😁



750g truskawek (posiekanych)
3 łyżeczki cukru
3 łyżeczki soku z granatów lub octu balsamicznego
750ml śmietany kremówki
kilka dużych bez


Owoce lekko rozgnieć aby puściły sok, posyp cukrem i pokrop octem.
Ubij śmietanę, dodaj pokruszone bezy i truskawek. Wymieszaj. Nałóż porcje do kieliszków. Ozdób pozostałymi truskawkami.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
31 stycznia 2010 12:06
Powiedzcie mi, gdzie moge dostac formy do pieczenia w ksztalcie konia - oprocz allegro - nie chodzi o takie male, do wycinania, tylko takie wieksze, do normalnego ciasta 😉

Z gory dziekuje za pomoc!  :kwiatek:
Ikea
dempsey   fiat voluntas Tua
31 stycznia 2010 12:29
tu jeszcze mały konik, np. z cukru czy marcepana
z tortowni
http://tortownia.pl/produkt.php?kid=104&pid=1326

w ogole polecam tortownie! na zywo jest w Wwie na Pradze. fajne miejsce

edit:

w skali kruchości mają 8,5 na 10 🙂
ja ich nie jem... ja je pochłaniam  😵

aha i naumiałam się przepisu
20 dkg mąki
3 żółtka
szczypta soli
łyżeczka proszku do pieczenia
łyżka stołowa spirytusu (ew. octu, ale wiadomo co lepsze 😉 )
3-4 łyżki śmietany
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
01 lutego 2010 01:21
nie, nic z tym sernikiem.

Ale jeśli idzie o makowiec, to na święta robiłam tort makowy. Cholernie dużo roboty, ale był po porstu przewyśmienity i prze - pelny alkoholu. Jesli teo chcesz, to moge poszukać przepisu.Mase makową robiłam sama. Roboty huk!
my_karen   Connemara SeaHorse
01 lutego 2010 14:21
dempsey w niedziele wyprobuje Twoj przepis, dzieki :kwiatek: Uwielbiam faworki 💘 A te wszystkie przepisy zawsze jakies takie skomplikowane byly... 😁
Tylko stolnice musze skombinowac....

A ja mam przepis na przepyszny i bardzo prosty sernik (jak nie lubie sernika to ten pochlaniam😉jesli ktos by chcial 🙂
Zrobiłam ów makowiec. Ze spodem się zlisiłam i wykorzystałam kruche ciasto mrożone. Górę zrobiłam modyfikując Japońca - dodałam mniej jajek (i cukru w związku z tym), bo się bałam, że mi się jakaś makowa beza zrobi. Najpierw było narzekanie, że co ja robię, jabłko pakuję do makowca, ale potem się okazało, że problemu nie ma, ciasto znika 😉

cisawa, możesz podrzucić to pracochłonne cudo makowe, może kiedyś się zmobilizuję, przy którychś świętach na przykład...
my_karen wrzucaj  przepis na sernik 😀 ja od dłuugiego czasu wątek tylko śledzę i dużo fajnych przepisów już przetestowałam, nic nie przetrwało dłużej niż 2 dni  😜
my_karen   Connemara SeaHorse
01 lutego 2010 21:19
Juz daje 🙂 To taki najprostszy serniczek, ja czasem udziwniam jakimis owocami z puszki np... 
Dopiero teraz doczytalam, ze dziewczyny chwile wczesniej tez chcialy... ale starosc nie radosc, na oczy mi poszlo... 😉

składniki:
1kg twarogu (z wiadereczka)
6 jaj
2/3 kostki margaryny
3 budynie śmietankowe/waniliowe
1,5 szklanki cukru
1,5 szklanki mleka
2 łyzki mąki ziemniaczanej (ja daje na oko troche wiecej i zwykle tortowej)
olejek cytrynowy/migdałowy
3 paczki herbatnikow bebe
bakalie, owoce z puszki, wg uznania

Żołtka utrzeć z cukrem, wlać wystudzony tłuszcz. Nastepnie dodac po trochu twaróg i miksowac. Wlać mleko, wsypać budynie, mąke, olejek, bakalie.
Dodac pianę z białek. Delikatnie zamieszać. Wlać na blache wyłożona pergaminem lub folia i herbatnikami.
Piec ok 1h w 180-200st.

Wychodzi duuza blacha, i proponuje wziac duza miske do zmieszania wszystkiego, ja za pierwszym razem musialam ciasto przelewac w trakcie 😉
Tysia w ilu stopniach piec Twoje ciasto??

O zapomnialm o takim szczegole... 🙄
Ja wszystko pieke w 180 stopniach.
Scottie   Cicha obserwatorka
02 lutego 2010 09:12
Znacie może przepisy na jakieś zabawne z wyglądu ciastka/ciasta? Macie pomysły, jak można nawet muffinki śmiesznie udekorować?

Znalazłam wczoraj w internecie: http://mojewypieki.blox.pl/2008/10/Paluszki-Wiedzmy.html wyglądają cudownie i szukam czegoś podobnego 🙂
a ja mam 4 gorzkie czekolady...

do jedzenia ich tak samych nie za bardzo lubie i myslalam, by cos z nich zrobic... tylko CO?  🤔
Kaprioleczka, brownie wg Nigelli, piekłam w weekend, pyszne, intensywnie czekoladowe ciasto!

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,69746268,69746268.html
Kaprioleczka, co prawda do tego ciasta potzrebana jest tylko jedna tabliczka ale jest pyszne:

100g gorzkiej czekolady (tabliczka)
150g masła
3 jajka
250g białego cukru
1 cukier wanilinowy
100g mąki
szczypta soli
100 ml śmietany 30%
cukier puder do posypania

1) czekolade+masło rozpuścic
2) ubic całe jajka z cukrem i cukrem wanilinowym
1)+2) połączyc dodajemy mąkę, só, śmietanę (można dodac orzech, rodzynki )
piekarnik na 170 stopni (piec ok 30 godz )
fanga, jak bedzie dobre to zrobie wiecej 😉 a mozna to przelozyc potem jakas marmolada, albo powrzucac do jeszcze surowego owoce jakies, np. swieze gruszki?

i jakby mogl mi ktos zwazyc ile sie miesci czegos sypkiego (cukru, maki itp) w 250 ml szklance?  👀 nie mam tu wagi.

moglabym zrobic nawet od razu, skladniki mam wszystkie, poza cukrem-pudrem, ale to akurat do obejscia 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się