Mordowanie bezdomnych psów w Osiecku,Wójt dał na to pozwolenie!!

w tej chwili to jest tak samo realne, jak realny jest scenariusz startreka.
przykro mi
wiecie co? ja mam dosc wolno biegających psów. I to nie małych

wczoraj w dzien wyjezdzalismy. Nasze suki są w kojcach. W nocy puszczam, jak zamykam brame.
Wracamy a tu wielki kontener na smieci- otwarty, wokół poszarpane worki, wywalone śmieci jednym słowem fest bałagan

Dzis rano wychodze z dziecmi do samochodu a własnie taki jeden futrzak sobie wychodzi z mojego podwórka... nie wiem czyj... chyba ''nowy''.
Lubie psy ale tych łobuzów mam dosc

nie cierpie tych kundli!!!!!!!
Ciąg dalszy  kłótni i złośliwości wójta w Osiecku

Nie ukrywam że pogrzebałam trochę w ustawach i z tego co się dowiedziałam to wójt nie może odstrzelić żadnego psa tylko może uśpić! I taka forma przyzwolenia jaką wójt zastosował w ogłoszeniu jakie jest na początku daje przyzwolenie do samowolki. Według ustawy powinien 14 dni przed odławianiem albo jakąś taką akcją ogłosić że coś takiego będzie! Moje interwencje i różnych towarzystwach itp dały skutek i biedny wójt miał niestety dziennikarzy na głowie oraz Straż dla zwierząt itp....
I z całą odpowiedzialnością  pod wszystkim się podpisałam imieniem i nazwiskiem. Nie minęły dwa dni i mam pismo w odpowiedzi heheheheheheh! Cytuje!!!!!!

  [font=Verdana][font=Verdana] Urząd Gminy w Osiecki informuje o napływających do tutejszego urzędu zgłoszenia i skargach ze strony mieszkańców wsi Pogorzel, którzy korzystają z publicznej drogi wojewódzkiej Pogorzel-osieck na odcinku w pobliżu pani zabudowań całej działki w kierunku Pogorzeli są narażeni na zagrożenia bespieczeństwa i zdrowia jakie stwarzają należące do pani psy. droga jest bardzo ruchliwa w związku z czym ataki psów na poruszającech się rowerami czy pieszo ludzi stwarzają dodatkowe niebespieczeństwo spowodowania wypadków z udziałem przejeżdżających samochodów. Strach i obawa ludzi przed pogryzieniami jest słuszna, a lekceważenie przez panią wszelkich uwag ze strony ludzi stanowi pełną nieodpowiedzialność i brak znajomości przepisów co do obowiązków ciążących na osobach utrzymujących zwierzęta domowe m.in.psy.
uchwała rady gminy w Osiecku Nr XXXVI/180/06 z dnia 26 kwietnia 2006 roku w sprawie wprowadzenia regulaminu utrzymania czystości i porządków na terenie gminy Osieck wskazuje min obowiąski osób utrzymujące zwierzęta domowe  ,m.in. psy .
Uchwała Rady Gminy w Osiecku Nr XXXVI/180/06 z dnia 26 kwietnia 2006 roku w sprawie wprowadzenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Osieck  zachowanie środków ostrożności zapewniających ochronę przed  zagrożeniem lub uciążliwościami  dla ludzi oraz stały i skuteczny nadzór nad  zwierzętami ,
UCHWAŁA WSKAZUJETAGŻE NA WARUNKI JAKIE POWINNY MIEĆ STWOŻENIA PSY PRZEZ SWOICH WŁAŚCICIELI  , A MIANOWICIE  CHODZI O UNIEMOŻLIWIENIE WYDOSTANIA SIE POZA TEREN NIERUCHOMOSCI  ABY  NIE STANOWIŁY ZAGROŻENIA DLA OSÓBTRZECICH .
Nieprzestrzeganie powyższych obowiązków podlega karze grzywny .
Jednocześnie informuje , że stosowanie do zapisów przywołanej uchwały w przypadku powtarzających się skarg  Wójt Gminy może dokonać zlecenia uśmiercenia zwierzęcia , które powoduje bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia  ludi bądź jest agresywne i pozostaje bez opieki .
Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców zwracam się z prośbą o przestrzeganie obowiązków wynikających z regulaminu pod rygorem skierowania sprawy z urzędu do Kolegium d/w Wykroczeń .[/font][/font]



Otrzymuje :
1. Komisariat Policji Jeziory
2. TOZ w Warszawie  ul. Noakowskiego 4 00-666 Warszawa
3. a/a


W formie wyjaśnienia , informuje że nikt się do mnie osobiście na moje psy nieskarżył oprucz pani G która pracuje w gminie . Z którą się nie lubię i można powiedzieć że mam z nią wojnę !Bo twardo stanęłam na stanowisku że pani G powinna odejść z gminy jak i dwie innne osoby . Bo się nie nadają do pracy w urzędzie! Trochę mnie to śmieszy w tym momencie!
Ale zastanawiam się czy coś mu na to odpaść!
Jodzi ty masz taki kontener jak ja taki 1200 litrów i mój wojtek pracuje w Błysku i te problemy z śmieciami to nie psy ci wywaliły koszt tylko chodzi taka grupa pseudo bezdomnych i grzebią w śmieciach i wyciągają z niego plastiki i szkło u nas w osiecku jest to samo. ! Sprzedają to pużniej i nieźle na tym zarabiają i to niestety właśnie dzieje się w naszej okolicy!
Poczytałam  trochę  postówi  ja  mam  posrednie  zdanie  na  ten  temat.Zgadzam  się  z  tym,że  psy  powinny  być  usypiane  nie  mordowane lub  trafiać  do  schroniska(aby  nie  stważać  zagrożenia  dla  mieszkańców  jeśli  tworzą  się  w  stada)-skoro  są  na  to  pieniądze .
Jak  juz  nie  jeden  z  mieszkańców gminy  Osieck  mógł  się przekonać-przestrzeganie  prawa  w  tej  gminie  przez  organy  administracji  publicznej  jak  i  radnych  tej  gminy-to  niestety  nierealne.
Jak  się  można  domyślać  to  kolejna  forma  zarobku  dla  radnego ,który  jest  w  tym  kole  łowieckim pana K.
Jeśli  się  chce  zarobić  to  każda  forma  jest  dobra co  dla  niektórych  nie  bacząc,na  to,że  reprezentują  całą  gminę ( dają  świadectwo  o  wszystkich  mieszkańcach)powinni godnie  ten  przykład  dawać  a  nie  pokazywać  jak  tu  kaskę  zgarnąć...nie  bacząc  na  to ,że  łamią  prawo...
Jak  wiadomo  nie  od  dziś  ,ze  kto  ma  wyższy  status  społeczny  ten  ustala  prawo-a  ten  ,który  jest  biedniejszy  może  sobie  bez  skutku  walczyć  o  swoje,w  efekcie  może  być  tylko  mocno  nastygmatyzowany  przez  bogatszego  i  oszkalowany-co  też  jest  łamaniem  prawa-ale  u  nas  jest  to  na  porządku  dziennym  ze  strony  władz  gminnych  i  rady  gminy...
czy  może  ktoś  podać  stronę  gdzie  jest  dużo  więcej , co  z  tym  fantem  zrobić -odnośnie  łamania  prawa  przez  organy  samorządów  wiejskich?
pozdrawiam  wszystkich  forumowiczów
Może myły off ale również o zabijaniu psów.
Czy zabijanie psów i robienie z nich smalcu jest zgodne z prawem?
klaus:Według polskiego prawa jest to zabronione,psy nie są zwierzetami przeznaczonymi do uboju,wiec NIE.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się