Stajnie w Lublinie

Karmelek, nie narzekaj, przynajmniej MASZ halę i konie do jazdy...  🤬 :kwiatek:
Ja nie jeżdżę od października/listopada przez kłopoty zdrowotne i brak konia  😡
Tak a propos zajętej hali. Zawsze we wt. czw. dopchać się na halę w godzinach w których ja jeżdżę "moje" dwie, było istną niemożliwością, a ostatnio przyjeżdżam do stajni i co widzę....? Pustkę, NIKOGO nie było w stajni, to był chyb pierwszy raz kiedy cieszyłam się że jest tak zimno  😁


Poncioch, ja miałam przerwę DO połowy października, 6 mies.  😵  Kłopoty zdrowotne, o tak. Moja kolana mówią stanowczo "NIE" jak skracam strzemiona, gdy szykują się skoki ... Jeszcze nie mogę dojść do siebie po czwartkowych skokach, a za 2 mies. zawody ...
Grafitkowa, no to się rozumiemy :emota200609316:
Piszesz że za 2 miesiące masz zawody, a wcześniej nie wybierasz się do Kaniwoli (27 lutego bodajże )??


Lublinianie, wybieracie się do Kaniwoli?
wybieramy,wybieramy😉
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
01 lutego 2010 06:40
Pooglądać i "pokibicować"  😀
Ja jade 🏇
Mateusz, ja rundy nie jade, bo chyba C czy jeszcze wyzej musialabym jechac  😂 😵 ale pewnie ktorys konkurs bedziemy jechac bo bede jechac L-ki i P-tki.

Mnie najbardziej ciekawi czy Mlody zabije mnie w trakcie wychodzenia z przyczepki czy dopiero na rozprezalni  🏇 😂
ależ się z tego tematu zrobił piękny shoutbox.  🤔
Niestety w Kaniwoli nas nie będzie. W roli widza/luzaka najpewniej tak. Ale niestety, mam dwie młode, jedna raz była na zawodach, 2 lata temu ? podemną .... A druga to nie widziała więcej niż dwóch przeszkód ....Wiec będzie wesoło  😁
Oglaszam wszem i wobec, że własnie dotarły do mnie próbki Blue Grass! Proszę na PW pisać jak ktoś chce dostać do zszamania przez konika, do środy po poludniu jestem już wolniejsza to będe mogła nawet dowieźć, do wyboru do koloru:

10% Horse & Pony Mix
Transform Mix
Cool 'n' Condition
Nice 'n' easy mix
Nice 'n' easy cubes
Hi performance mix
Stamm 30
Prep 14 horse mix
Oat Balancer mix
Releve
Traditional chaff - sieczka tradycyjna
Garlichaff - sieczka z czosnkiem - obie pięknie pachną!

więcej info odnośnie właściwości pasz na www.animalfeeders.pl

Ceny mam niższe niż na stronie... 🙂

P.S

Mam nadzieję, że moderatorzy mi wybaczą, że nie w ogłoszeniach, ale było spore zainteresowanie tymi paszkami min. w kontekscie nagrod na
MW, więc myślę, że warto sprobowac 🙂
jedzie ktos na Konsultacje Ujeżdżeniowe do Pana Jarka Wierzchowskiego ,które odbędą sie w pólku jakos w polowie lutego? 🏇
Jakoś w połowie lutego, czyyyli... jest konkretna data? 🙂
Jasnowata 20-21 😉
znaczy konkretnej daty jeszcze nie ma z tego co slyszalem  😉
jak bede znal to podam jak najszybciej ; )
Tak! Będę na pewno w Kaniwoli! Jak by ktoś mnie szukał to będę się kręcić przy parze Radosław Marciniak & Oryginal Michael - to będzie mój debiut w roli luzaka "z prawdziwego zdarzenia"  😎 jakieś rady dla nowicjusza? hihi Olivko, Ty oczywiście też się pokażesz? Na parkurze!
Okwiatu jedziesz z nami! nie ma to ma to! 😉
Okwiatu to przede wszystkim pilnuje siostrzenca 😉 jak czasu styknie to sie wozi gdzie indziej bo jak nie to  🤬

rady?
- nie zostawiac konia ani sprzetu samopas, nawet na minutke
- nie przywiazywac konia do niczego co potencjalnie moze sie zawalic, nawet jesli wyglada na stabilne; mozna dostac betonowym blokiem po plecach
- nie wkrecac haceli stojac twarza do kopyta; jesli kon kopnie, to nawet pudzian nie utrzyma tej machajacej nogi; za to latanie po kilka metrow po kopie w twarz wyglada niezwykle...widowiskowo
- nie zostawiac niczego na ostatnia chwile
- przed zawodami zrobic liste rzeczy ktore trzeba zabrac, potem dopisac te, o ktorych sie zapomnialo, potem sprawdzic 3 razy czy sie wszystko ma. po dojechaniu kolejny raz sprawdzic, czy sie wszystko ma, jak nie to wolac kogos by dowiozl brakujace rzeczy.

to chyba tyle...  🙄

aha, no i oczywiscie dobrze sie bawic 😉
dziękuję Kaprioleczko :kwiatek:
generalnie obowiązuje mnie zasada, żeby konia nie zostawiać samego! Chyba, że będzie miał boks, ale tego jeszcze nie wiem. Możliwe, że przyjedziemy na sam start, potem pakowanie i do domciu. Ale i tak będzie fajnie  🙂
Parę dni przed zawodami muszę potrenować czyszczenie gwintów i wkręcanie haceli  🤣 chociaż to halówki, więc może hacele nie będą potrzebne. Jakie tam jest podłoże? Wie ktoś? W domu Panowie trenują bez haceli.

Z tą listą to dobry pomysł! Mamy takie "pudło na zawody" i tam wszystkie niezbędne rzeczy powinny się znaleźć. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomnę... 🙄
haha lista "must have" to podstawa 🙂 pamiętam jak kiedyś zapomniałam popręgu na MPJ i najlepsze jaja były takie, że potrzebuję ujeżdżeniowego 65/70, a w tym czasie kiedy startowałam startowały też wszystkie duże konie, a tak się złożyło, że nikt nie miał zapasowego popręgu, więc musiałam pozyczac od koleżanki, która jechała rundę pony - 55 cm z gumami - w dwie osoby zapinaliśmy ten popręg hihih
Kornelia no to pięknie! Ja na szczęście będę się martwić o wyposażenie konia. Choć to i tak dużo! koniec  🚫  😉
haha lista "must have" to podstawa 🙂 pamiętam jak kiedyś zapomniałam popręgu na MPJ i najlepsze jaja były takie, że potrzebuję ujeżdżeniowego 65/70, a w tym czasie kiedy startowałam startowały też wszystkie duże konie, a tak się złożyło, że nikt nie miał zapasowego popręgu, więc musiałam pozyczac od koleżanki, która jechała rundę pony - 55 cm z gumami - w dwie osoby zapinaliśmy ten popręg hihih


ja nie zapomne jak z 5 czy 6 lat temu jechalam otwarte w trakcie Mistrzostw Warszawy i Mazowsza, jechalam L/P w sobote i L/P w niedziele. w niedziele mialam "swietny" dzien, bo nie dosc, ze zapomnialam ostrog (tak tak, zostawilam je tam gdzie mieszkalam - 35 km od miejsca zawodow i moja mama musiala wlaczyc turbowrotki i po nie pojechac) to jeszcze na dodatek okazalo sie, ze muzyka ktora zgrywal mi kolega do dowolnego z muzyka (do P5 chyba, czy P6 moze?) w ogole sie nie nadaje do tego programu, bo zgral wszystko ZUPELNIE inaczej niz bylo ustalone. Zostalam uratowana przez kompletnie obcych ludzi w ostatniej chwili i swoja muzyke pierwszy raz slyszalam na czworoboku  😂 ale wyszlo calkiem niezle.

jesli ktos z osob wtedy pomagajacych jakims cudem to czyta - nadal jestem maksymalnie wdzieczna!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Kaprioleczko jak widzę często się zapomina o szczegółach, ale jakże istotnych! Ostrogi i bacik też muszą znaleźć się w pudle. Ale o tym nich już Jeździec pamięta. W każdym razie na listę "must have" też to wpiszę  🤣

To jak jest z tym podłożem w Kaniwoli? Nigdy tam nie byłam  🙄
ostrogi czy bat to bardziej pomoc w skokach niz niezbedna potrzeba; a przynajmniej tak powinno byc. Na czworoboku ostrogi sa obowiazkowe (jak mam byc szczera, mi nie robia zadnej roznicy, na codzien jezdze bez, na zawodach tez bym mogla) , wiec moglabym miec problem bez nich  😁 bata akurat nie moglam miec bo mimo, ze jechalam otwarte bylo powiedziane ze nikt nie jedzie konkusu z batem  🤔 dlaczego- do tej pory nie wiem.
W kaniwoli Na hali jest taki jakby piach ;p
hacele nie sa potrzebne;p
Kaprioleczka z tego co słyszałam, to wszędzie poza lubelskim ujeżdżenie bez bata się jeździ  🤔wirek:

Do Kaniwoli wybieram się z Adzisławem, ciekawie będzie  😎
oj bo u nas jest dziwnie jakos 🤔wirek:
np w mazowieckim z batem na czworobok nie wpuszcza, u nas tez tak bylo ale zmienili 🙄
a powiedzciemi jaka stajnie polecacie?
Kaprioleczka z tego co słyszałam, to wszędzie poza lubelskim ujeżdżenie bez bata się jeździ  🤔wirek:

Do Kaniwoli wybieram się z Adzisławem, ciekawie będzie  😎


Co byloby ciekawe bo przepisy stanowia ze konkursy mozna startowac z batem wszystkie, poza tymi w randze mistrzostw i pucharu (chyba)

ale nie jest prawda to co mowisz, bylam w Ksiazenicach we wrzesniu na zawodach, jechalam z batem, zreszta nie tylko ja. normalne otwarte regionalki 😉 Ksiazenice sa jak najbardziej w mazowieckim.
to nie wiem ; p kiedys bylo ze bez bata sie jezdzi.a teraz zmienili przepisy
w przepisach stoi ze mozna z batem regionalki.

a tak na marginesie:
PONY!  👿
gdize moje piekne słitaśne fffffocie mojego roooooszoffego kucysia-jednorozca? toz obiecalas  🤬 🤬 🤬
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
04 lutego 2010 06:10
Może się wybiorę do tej kaniwoli, ale to stoi pod wielkim  ❓  🤣
A na konsultacje ujżdżeniowe jak tylko będą to jak najbardziej ja jadę! 😀

A co do batów na czworobokach -> ja tez słyszałam, że za woj.lubelskim powinno się jeździć bez...
Czytaliście?

http://www.koziolek.pl/news.php?did=2&idnews=81445

z Poligonowej to chyba z Arizony?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się