Derki

Dzięki Burza - problem w tym, że Okser ma braki w rozmiarówce. Jutro zadzwonię jeszcze raz. Pozawracam im głowę, a może akurat się uda. Ale coś mi mówi, że będzie kiszka.
m0niSka, Piorun nosi 155, więc Eskadron L- 145.

Więc jeśli ma być 145 to w sumie M 😉
L/XL. Rudy ma 174 w kłębie, więc M to bym mu tylko dupkę przykryła hihi 🙂. Do Konik.pl jeszcze nie dzwoniłam, może tam się uda  🤔
No właśnie tak się znam na Eskadronie..
Burza Niestety zapowiadają -20.

Amarotsa miałam romby z kolekcji WINE  🙁
Dramka - przez Twoje łapki przechodzi wiele fajnych rzeczy 🙂. Muszę dokładniej śledzić Twoje ogłoszenia.
Burza, a Samu nosi 155 i eskadron polar 155 😉 145 jest przymałe. A 145 w eskadronie to L, 155 to XL.


Amarotsa, mój koń ma też tyle w kłębie i jak pisałam wyżej - 155 jest dobra, 145 - ciut przymała.
Niestety muszę kupić i sprawdzić. Rudego nie mam jeszcze na miejscu u siebie, więc to wszystko takie na oko  👀. Jak już mi kupowanie szmatek dla niego wejdzie w krew to nie będę miała takiego problemu, a teraz ja widać.. Dzięki za rady. Jutro dzwonię do Konika i Oksera. Tfuuu w poniedziałek..
Muszę się Wam pochwalić, że kupiłam młodemu derkę polarową z Jarpolu i wiecie co Wam powiem...zakochałam się w niej. Pół stajni zachwyca się wykonaniem i samym materiałem. 🙂 Dinowi też się chyba spodobała, bo przy zakładaniu innych strasznie się kręcił, a jak zakładałam mu jego własną to stał taki grzeczny*.*
deborah   koń by się uśmiał...
02 lutego 2010 08:32
Wtorkowa,  a gdzie fotki?  👀
Amartosa w Mustangu była ostatnio jeszcze derka w romby z kolekcji nightblue-moon. Spradź tam.
Derka, która wg Debory miała nie dać rady roztapiającemu sie śniegowi, dała radę. Wypuszczone na 3 godziny sypiącego śniegu wróciły suchutkie. Derka zresztą też. W ogóle ta krateczka została moją ulubioną derką padokową. Kobyły chyba też, bo to jest pierwsza derka, w której kobyła się położyła na wybiegu i wytarzała po jeździe.  Kiedyś położyła się w HKM-ie, który ją tak za dupę "złapał", że szybko z brykaniem wstawała. Od tej pory wolała nie ryzykować. do dziś.
Forta - dzwoniłam już wszędzie. Przed chwilą nawet do Mustanga. Derki z tej kolekcji są dostępne, ale jest i podobno będzie problem z rozmiarami. Pozostaje mi niemiecki ebay. Chyba, że przetrzymam i zapoluję na tą w romby z nowej kolekcji co się szykuje, bo przypadła mi do gustu bardzo bardzo.
deborah   koń by się uśmiał...
02 lutego 2010 17:11
pokemon, bardzo się cieszę że się sprawdza nawet w trudnych warunkach.
Gdyby ktoś jeszcze potrzebował tej zimy derkę zimową to widzę niezła okazja chyba na allegro. 110 zł.  😲 I całkiem nieźle wygląda derka (przynajmniej na zdjęciu)
Z tego co pamiętam, to też chyba szyte domowo, nie?

http://www.allegro.pl/item910337073_derka_zimowa.html
luke, liczę na zdjęcia na modelu 🙂


Voilà!






niestety nie miałem jak zrobić zdjęć od razu po założeniu, więc ma "ślady użytkowania"  😡
deborah   koń by się uśmiał...
04 lutego 2010 18:14
luke, super. pierwsze foto czadowe 😉
deborah ale cudo  😵 w jakiej cenie taka przyjemność?  😁  👀
deborah   koń by się uśmiał...
04 lutego 2010 18:20
napisze na PW żeby nie miec na karku moderatorek 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
04 lutego 2010 18:43
zastanawiam sie w jakiej derce przewiezc nieogolonego konia ( niby tylko 20km ale na pewno cos zaloze)

*180g zimowka
*ripstop bez podszycia
*polar
deborah   koń by się uśmiał...
04 lutego 2010 18:46
margaritka, a na codzień w derce stoi? jakie temperatury u Was teraz?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
04 lutego 2010 18:48
margaritka kujka pytała o to w KR  😉 Ja bym założyła ripstopa lub 180 gramów. Ja w zeszłą zimę wiozłam konia ponad 100km i założyłam jej derkę bez wypełnienia ortalion+bawełna od spodu  😉 i kobyła się nie spociła
deborah   koń by się uśmiał...
04 lutego 2010 18:50
ja bym założyła polar i na to ripstop.
polar odciągnie ewentualną wilgoć jeśli koń się spoci, a rip stop zabezpieczy przed owianiem po wyjściu z przyczepy.

sama za kilka dni będę wiozła w zimówce, ale Szogun cały czas w zimówce 200 gram stoi i zmarzłby gdybym cos cieńszego założyła
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
04 lutego 2010 18:52
w dzien cieplo  -5*

w derce tej zimowce stala tylko przez dwa dni w nocy jak temp spadaly ponizej -30

nasturcja kujka pytala o konia golonego😉

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
04 lutego 2010 18:53
deborah w sumie to nie głupie  😉 pośrednie rozwiązanie między samym ripstopem a zimówka  😉
Skoro nie golony, nie derkowany i nie poci się w transporcie to po co jakakolwiek derka zwłaszcza na 20 km ?
Jak stresuje się w transporcie i się poci to faktycznie polar + ripstop, ale prz takiej odległości nie bardzo widzę sens zakładania czegokolwiek .
Monny   bez odbioru .
04 lutego 2010 19:15
margaritka, ja swoją przewoziłam w zwykłym polarze (30 km)
Ja dzisiaj wiozłam niegolonego w 200gr.
margaritka, ja tak wiozłam konia, założyłam mu polar i na to przeciwdeszczówkę i było dobrze🙂
Ja bym założyła polarek, tylko jest taka możliwość że się spoci.
miał ktoś może kiedyś do czynienia z derką treningową villahorse?
konkretnie ta; http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/10359

ma rozmiar uniwersalny i obawiam się, czy nie będzie za duża.

jakieś uwagi odnośnie tej derki, moge? : )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się