DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Figaro2046- ja bym to widziała tak....
Pad taki jak szyje Deborah. Z tej "alcantary", dość cienki, z pikowaniem w poprzeczne pasy. Czyli- taki jak u Deborah.
Na to naszywasz kieszonki z obu stron, nie za grube na szerokość, z górną klapką nakładaną od wierzchu, bez żadnych ozdobników. Klapka zapinana na rzepa od spodu. Taki wiesz...minimalizm. ( mam w swoim klapki na rzepy i nie odpinają się)
Kieszeń wlezie na pikowanie, ale moim zdaniem wcale nie będzie to mocno źle wyglądać.
Pad oczywiście skokowy/wszechstronny na wymiary indywidualne.



Dobrać jakieś piękne kolorki i będzie lans podczas dłuugich terenów.
Ja tam do kieszonki zwykle wsadzam lusterko ( by wydłubywać muchy z oczu), aparat, małą wodę do picia, uwiąz ( ostatnio zdobyłam w tereny ładne ogłowie rajdowe, więc kantara już nie biorę) Ewentualnie ma do kieszonki wejść wędzidło z wodzami kiedy je odepnę od ogłowia.
Aha...no i scyzoryk zacznę brać, po naszej ostatniej przygodzie z wbiciem badyla w kopyto, wyciąganiem go zębami i wyłamanym zębem.  🤔
Telefon i kasę mam przy sobie.

Deborah- dałabyś radę zrobić taki, prawda?
hej, a jakiego materiału szukać na czaprak? Polar? Wolałabym coś innego, coś podobnego do sklepowych. o nazwę  mi chodzi.
I jak robicie te pikowania? Ręcznie dziergacie?
ALKANTARA
a ja bym rajdowy zrobila z kieszonką na zamek, tak aby zamek był na lini pikowania, nie rzucał się w oczy, kieszonke na wysokość dwóch pasów też bym przepikowała tak że z boku nie było by jej widać 😉
Escada- ale kieszonka ma swą grubość, nie? I to pikowanie na kieszonce wcale nie ukryje kieszonki, bo grubość kieszonki będzie temu przeszkadzać. (kieszonka nie może być za płaska bo za mało do niej wejdzie)
A jeśli i tak nie ukryjesz tak dobrze kieszonki, przez tę jej nieszczęsną grubość, to takie pikowanie na kieszonce może być nadmiernym chaosem na padzie.
Tak myślę.
Suwaka też jakoś tak nie widzę.....no chyba, żeby go ukryć pod takim zasłonięciem materiałowym. Takim wzdłużnym wypustkiem....no nei wiem jak to nazwać.

Ale powiem Ci, że musiałabym zobaczyć efekt na własne oczy, bo może dobrze myślisz i w dobrym kierunku idziesz?  😲 Nie wiem...
deborah   koń by się uśmiał...
05 lutego 2010 18:20
tunrida, oczywiście da radę 🙂
tunrida, masz słabą wyobraźnię, nie mówiłam o płaskiej kieszonce 😉 nie wiem jak Ci to wytłumaczyć...

i chciałam pokazać ostatnie zamówienie styczniowe, kolory są takie że aż załuje ze zrobilam ujeżdżeniowy  🤔 ponieważ forumowiczka która zamawiała ten pad zrezygnowała z niego to trafi do ogłoszeń....

Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
05 lutego 2010 18:59
Łaaaa  😜
escada, niech no tylko w marcu będę miała grubszy portfel to też się do Ciebie zgłoszę, ale będzie problem, bo nie będę wiedziała na jakie kolorki się zdecydować  😁
Eskada- śliczny !!
Śmiem twierdzić, że nie mam słabej.  😉 Jeśli już naszyłabym kieszonkę, która byłaby dość gruba na szerokość i po zapakowaniu do niej wędzidła i wodzy dość odstająca i do tego nierównomiernie, to pikowanie na niej wydaje mi się nadmiarem. Zwłaszcza  że linia pikowania na kieszonce pod wpływem ciężaru wypełniającego kieszonkę opadła by pewno niżej niż analogiczna linia pikowania na padzie.
Jeśli byłaby zgrabna i dość płaska- taka na lustereczko i scyzoryk, to faktycznie nie odstawałaby dużo i mogłaby mieć pikowanie.
Nie wiem czy ja potrafię wyjaśnić o co mi chodzi.  😉
Myślę, że mamy na myśli różną wielkość i pojemność kieszonki.
escada- Też chcę taki  😜  JUż marzy mi się taki wszechstronny pony...
Dziękuję wam :kwiatek: pani w mojej hurtowni postanowiła zrobić mi niespodziankę, i sprowadziła całą nową belkę fioletu 😜

Tunrida możliwe 😉 jak będę mniej zawalona zamówieniami to zmaterializuję moją koncepcję bo aż mnie to zaciekawiło czy da się zrobić lanserski pad z kieszonką  😁
escada,
a pokażesz pozostałe zamówienia?  :kwiatek:
te których miałam zdjęcia to wrzuciłam tutaj, reszty nawet nie miałam kiedy zrobić 😵 ale teraz obiecuję robić fotki sumienie. narazie w planach banan/czekolada, cynamon/ecru/ciemny brąz i grafit/biały/fiolet 😉 i zamierzam wyprosić jeszcze alkantarę w kolorze alt rosa  😜
escada, jak zamówisz jakąś bardzo zbliżoną do cobaltu to daj znać xD
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
05 lutego 2010 22:35
to ja jestem tą złą co sobie wymarzyła, wyprosila a potem kupila oryginal i zrezygnowala 😡
ukamieniować  🤦
dzięki tobie kto inny jest szczęśliwy 😉

nie wierze w to ze pad robiony przeze mnie był w ogłoszeniu tylko 4 minuty  😵 😡
to ja też się pochwalę zimówką od Ivett🙂 jest rewelacyjna!
chciałam wczoraj pisać, ze pewnie sobie za długo nie powisi  w tych ogłoszeniach  😁
a moja siostra uszyła mi takie fajne ocieplacze 🙂



armara- fajne 🙂 jaki materiał jest na zewnątrz?
Coś bawełnopochodnego, ale grube i dość śliskie, wiec powinno być praktyczne. Taką mam nadzieję przynajmniej 😉
escada

cynamon/ecru/ciemny brąz  😜

Ile czeka się na takie zamówinie od Ciebie ? ;>
I...i można podać własne wymiary, czy robisz na jakiś konkretny wymiar ?


armara  Świetne  !
Chwale sie po raz kolejny robota mojej mamy.
Jestem zakochana w tym co stworzyła 🙂
Szara krata


Torkusowa krateczka ( nie widac tego na zdjeciach ale cały materiał jest zielony w czarne malenkie romby


Fioletowa krata czaprak w wersji 2


Fioletowo-bakłażanowe pasy  😍


Czarna krateczka  😍


Kwadraty fioletowo-baklazanowe



Jestem w nich zakochana  💘
hypnotize, boskie są. oddaj mi swoją mamę xDD
o rany, rewelka!!!
super, pogratuluj mamie!
Hypnotize, Pasy i pierwsza kratka obłęd! Oddaj mamę! 😁
Hypnotize, ty szczęściaro! 1 i 2 cudowne! 😜 😜 czym są podszyte?
Hypnotize
Ukradniemy Ci mamę  😀iabeł:
Masz strasznie dzielną mamę 🙂 Bardzo ładne są.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się