galeria zdjęć dla forumowiczów-szmatoholików

pewnie ze mogą być zdjęcia w ruchu tylko żeby koń był głównym punktem tego zdjęcia, na czystym tle, WYRAŹNE i nikt nie musi tego oceniać..
no tak miałam już się nie odzywac..
LOVELY, o ile pamiec mnie nie myli pomysł strony był moj i nie miał ewoluowac ku koniom przebranym pozujacym luzem
miał gromadzic nasze foty w roznych zestawach i tyle

zdjęcie powinno być przede wszystkim ostre i nie w gnoju i tyle

na stronie są gorsze zdjęcia niz pokemonowe, jej są przynajmniej ostre...
http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/19/383#i
http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/64/301#i
http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/22/99#i
http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/5/13#i

i kolejne linki
http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/20/45#i
http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/24/137#i




ja wiekszosci rzeczy ktore sa tu na fotach juz nie mam - ba chyba nie mam zadnej, wywalcie bo brzydko siedzę;] i mało lansiarska byłam 5 lat temu...
przecież pisałam zeby nie wywalać tych rzeczy których sie juz nie ma.. ja też nie mam juz białego eskadronaw wiec wrzuciłam jedyne foto które miałam.
dobra nieważne, wrzucajcie foty jakie sobie chcecie..
skoro sznurka wpadła na pomysł strony to moze ona będzie oceniać ?  🙄
To ja może wrzucę bo trochę przerobiłam i moim zdaniem nie jest tragicznie:

LOVELY, ja tylko odwołałam się do tego co napisałaś

najpierw chcecie lansiarską stronę z lansiarskimi markami po czym wrzucanie zjęcia gdzie na tle przeróżnych 'rzeczy' widnieje tyci konik w tyci czapraku...

więc nie wypaczaj mojej wypowiedzi, po prostu zachowajmy trzezwosc bez popadania w paranoję i bez chamskich odzywek gdzie czyjs dom i auto nazywa się syfem... bo dla mnie to swiadczy o poziomie rozmowcy...
mówiłam, ze nie nazwałam syfen ani domu ani auta pokemon!
pisałam ogólnie!
czy na tym zdjęciu w tle nie ma syfu? nawet nie wiadomo na czym wzrok skupić, i gdyby nie to to zdjęcie byłoby super
Sznurka ale twoje zdjęcia akurat są super 🙂 Też nie mówie , żeby nie było w ruchu tylko , że jeśli już w ruchu to ładne ... No to może więcej do usunięcia , bo nie powiększałam każdego żeby sprawdzić czy rozmazane. Foto od Pokemon poprawione przez Mie jest ok IMO.
Choć nie zabieram głosu w takich dyskusjach, a już na pewno nie w tym wątku ale uważam, że sznurka ma racje. Przecież w tej galerii nie chodzi o zrobienie katalogu, tylko o nasze, wasze zdjęcia w różnej kolorystyce. Ja osobiście lubię oglądać wszystkie zdjęcia, bo fajnie porównać jakie odcienie wyglądają ok na danej maści konia, a to czy jest w stój czy podczas jazdy, czy na tle domu, czy drzew to kompletnie nie ma znaczenia, dla mnie ważna jest kolorystyka i maść konia. Czasami nie kumam problemów ludzi na "nowej" volcie 🙄 Proponuje nie robić z tej galerii wyścigów szczurów- kto zrobi bardziej profesjonalne fotki, w droższym sprzęcie. Z góry przepraszam jeśli kogoś uraziłam
zreszta możliwe że nei wszyscy mają możliwość zrobienia zdjęcia idealnego, z świetnym tłem i super jakością. przynajmniej o jakość jako tako można się postarać ale tło nie zawsze uda się uchywcić idealne. nie popadając w paranoję ważne żeby było widać dobrze konia i dobrze czaprak.
😎
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
07 lutego 2010 15:19
" i chciałabym i boje się..." po co te piksele na twarzy?

i dopasuj ogłowie 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 lutego 2010 15:39
Proponuje nie robić z tej galerii wyścigów szczurów- kto zrobi bardziej profesjonalne fotki, w droższym sprzęcie.

DOKŁADNIE.

czytam te ostatnie strony i te dyskusje o jakości zdjęć i wielkiej komisji od oceniania i usuwania, i własnym oczom nie wierze. nie wierzę, bo nie sądziłam, ze kogoś tak - sorry za określenie - porąbie 😲
chcecie z tej naprawdę fajnej galerii zrobić przegląd fotek kilku koni w wielu szmatach, na właściwym tle i we właściwej pozie?? 🤔wirek:
łał, coż za elytarność - teraz juz nie wystarczy mieć szmat "właściwych" producentów, żeby trafić do tej cudownej galerii, teraz trzeba jeszcze mieć "właściwy" aparat, "właściwe" tło i ciekawa jestem co jeszcze wydumacie za chwilę. oczywiście odpowiednio "właściwego" 🤔wirek: *

dla mnie wasza pomoc jako osób posiadających oprogramowanie do obróbki zdjęć powinna się ograniczyć do skadrowania, poprawienia balansu bieli, kontrastu, czy rozjaśnienia. i KONIEC.
to jakie ktoś wybrał swoje zdjęcie, jest jego sprawą i ewentualnie on sam jesli uzna, ze ma cos lepszego, poprosi o zmianę. natomiast wy przestancie sobie uzurpować prawo do decydowania czyje i jakie zdjęcia mogą trafić do galerii. przestańcie się po prostu szarogęsić - bo nikt was o to nie prosił. i nie widzę zbyt wielu osób, które by wasza "działalność" cieszyła.


P.S. niestety, ale ja już rzygam tymi pozowanymi fotkami - specjalnie robionymi "do galerii". zwłaszcza kolejnymi konmi w tej samej pozycji - specjalnie ubranymi do zdjęć - BO DO GALERII 🤔 nie dość że takie zdjęcia są zwyczajnie NUDNE, to dla mnie no cóż... świadczą o pewnej infantylności. jak już przyjeżdżacie do konia, to zajmijcie się tym koniem i może na przykład jeździectwem... a nie próbami wirtualnego lansu 🙄 bo to po prostu jest żenujące 🙄 zwłaszcza na taką skalę jaką be trudu da się tutaj zaobserwować...


* obrzydza mnie to, w co próbujecie zamienić te galerię. jak tak dalej pójdzie to po prostu poproszę o usunięcie moich zdjęć - nie chcę widzieć siebie i swoich zdjęć w takiej... właściwej galerii. :/
caroline, Ja tam nie mam żadnych zdjęć w tej galerii ale wypowiem się. Całkowicie się z tobą zgadzam ale z końcówką nie za bardzo. Nie powinno się bronić ludziom robić zdjęć "specjalnie do galerii" bo moim zdaniem to nie jest ŻADEN problem poprosić by ktoś ustawił konia, a samemu cyknąć fotkę (no chyba, że ktoś ma konia bardzo daleko i żadnych rąk do pomocy). Jeżeli ktoś chce, żeby było ładnie i w tzw. postawie zootechnicznej to chyba ok, nie powinno się tego zabraniać ale też nie nakazywać.  Natomiast z całą resztą twojej wypowiedzi całkowicie się zgadzam!
Caroline dokładnie- podpisuję się rękami, nogami i w ogóle wszystkim 👍
Myślę Caroline, że w pewnym sensie masz sporo racji (bo może i faktycznie zaczęłyśmy/zaczęły dziewczyny przeginać) ale troszkę przesadziłaś.
Po prostu, tak jak wszędzie trzeba umieć znaleźć złoty środek.  🙂 I uważać, by nie przegiąć ani w jedną, ani w drugą stronę
Twój post to  taki głos rozsądku, ale moim zdaniem trochę za ostry.  🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
07 lutego 2010 15:58
ja tez uwazam ze zdjecia powinny byc rozne, z jazd, pozowane jak komu sie  podoba
caroline, amen!
caroline, każdym aparatem da się zrobić dobre zdjęcie 😉 To, że przy lustrzance masz większą kontrolę nad głębią ostrości i foty mają większy efekw "wow" - cóż, to normalne.
Ale IMO warto się postarać, żeby fotka w galerii (w końcu to jest galeria - tak?  była bardziej udana niż przypadkowe cyknięcie wykonane przez brata syna kuzyna wujka, który aparat trzyma pierwszy raz w ręku i akurat nacisnął spust migawki ;>

Ja np osobiście wolę foty w ruchu, imo dodają galerii różnorodności. Z profilu albo pod kątem - byle nie foto od frontu kiedy wrzucamy fotę czapraka😉) Przesada w każdym wypadku jest niewskazana...
Ja tylko bierny obserwator galerii, ale popieram po części zdanie Caroline. Z końcówką jednak się nie zgodzę - jeżeli ktoś chce, niech sobie specjalnie konia ustawia i stroi, mi to odpowiada, bo miło na takie zdjęcia popatrzeć 🙂. Dajmy tu przykład Darolgi - moim zdaniem najlepsze zdjęcia w galerii, a są pozowane 😉.
A teraz jeszcze pytanie: czy Waszym zdaniem zdjęcia wstawione przez Paris powinny znaleźć się w galerii? We mnie pozostaje lekki niesmak, jak patrzę na tak ufajdanego konia...  🙄 Co z tego że wystrojony, ja takich zdjęć w galerii oglądać bym nie chciała. Oczywiście to tylko moje zdanie, jako obserwatora 😉.
+ ale mogłoby być lepsiejsze 😉

Nada się ?

Eskadron marzipan na karej 😉

Monny   bez odbioru .
07 lutego 2010 17:20
A ja po ostatnich postach mam wrazenie, że niektórzy kupuja markowe szmatki tylko zeby sie znalesc w szmatoholikach :/
Ludzie opanujcie sie... to ma być galeria, ma być widac kolor konia i kolor czapraka/derki/itp.
Mnie osobiscie nie interesuje co jest w tle.
Nie będę konia ganiać po padoku, żeby się ustawił na ładnym tle.
Wariactwo !! 🤔wirek:
Nie każdego stać na drogą lustrzanke, niektórzy maja czaprak kilka razy i sprzedaja i skad maja wziasc inne fotki? 😵

edit: fajnie jest pooglądać i pozachwycać się fotkami takimi jak Pursat no ale bez przesady nie róbmy elity bo niedługo w szmatoholikach będzie tylko pare koni.
A ja po ostatnich postach mam wrazenie, że niektórzy kupuja markowe szmatki tylko zeby sie znalesc w szmatoholikach :/



Jeżeli to było do mnie kierowane to nie, nie po to kupuję takie szmatki. Wystarczyło powiedzieć NIE  😉 
Jak dla mnie kolor czapraka i maść konia widać na tym foto 😉

Niestety ja nie mam takiej możliwości aby wystawic konia na dwór stanąć trzy metry od niej i pykać fotki ....
A teraz jeszcze pytanie: czy Waszym zdaniem zdjęcia wstawione przez Paris powinny znaleźć się w galerii? We mnie pozostaje lekki niesmak, jak patrzę na tak ufajdanego konia...  🙄 Co z tego że wystrojony, ja takich zdjęć w galerii oglądać bym nie chciała. Oczywiście to tylko moje zdanie, jako obserwatora 😉.


Też nie jestem za "galerią idealną", ale jak widzę zdjęcie konia w padzie za 200zł i w obleśnym sznurkowym popręgu, którego koloru pierwotnego już nie uraczysz, bo jest tak zarośnięty brudem, to mi się nóż w kieszeni otwiera. I nie jest to żadne picie do czyjegoś portfela, bo mnie to guzik obchodzi.


I skromnie dodam, że wg mnie powinna być zachowana jakaś 'sprzętowa' hierarchia. W sensie - najpierw są spełniane potrzeby 'nagłe', czyli wymieniany jest ten sprzęt,  który już nie spełnia swojej funkcji, albo spełnia ją nieprawidłowo, dopiero później, jeśli starczy funduszu - spełniane są zachcianki szmatowo-lansiarkie 😉 Koniowi naprawdę jest obojętne, czy chodzi w szmacie anky czy eskadrona, za to raczej istotny jest fakt, żeby chodził w czystym i sprawnym sprzęcie.
Grafitkowa, To raczej nie było do ciebie 😉
Monny   bez odbioru .
07 lutego 2010 17:40
Grafitkowa, to nie było do Ciebie i owszem uważam, że Twoje zdjęcie jest poprawne i nie przeszkadza mi, że jest robione w stajni.
Pursat   Абсолют чистой крови
07 lutego 2010 17:40
Monny - sorry, ale milion razy już było mówione, że tu nie chodzi o wypasiony aparat. Jak dla mnie można robić nawet komórką, ale niech to zdjęcie będzie estetyczne, ostre i choć trochę przemyślane. Nie byle jakie.
aha, w takim razie sorry za bulwers  😡
😎
Monny   bez odbioru .
07 lutego 2010 18:01
Pursat, Ale to jest stajnia, nie każdy może sobie wyjśc na łączke, na pustą przestrzeń.
I nie każdy ma cierpliwego fotografa, który zrobi setki fotek, z których można przebierać.
Albo na siłe zaczęto upiększać zdjęcia Mia, a przecież są one wporządku !!
Paris, nie pisałam o czystości Twojego konia, bo wiem, że przy siwku w zimę ciężko o idealną czystość. Razi mnie Twój popręg, ja bym czegoś takiego kijem nie dotknęła, co dopiero zakładać na konia. No ale co kto lubi 😉 Dalsza część mojej wypowiedzi tyczy się tego co (niestety) nie raz widać na forum  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się