Jak dbamy o zęby naszych koni?

Chciałam tak ładnie , pełnym zdaniem

EDIT: kurde źle zrozumiałam  😡 , ale co najmniej  3 razy droższe od zwykłego
To znaczy ??
asior   -nothing but eventing-
14 października 2009 18:35
ona_mala_mi, wydaje mi sie mimo wszystko, ze elektrycznym mozna tarnikowac zeby precyzyjniej. I mniej (lub w ogole) kaleczyc policzki. Poza tym, moja kobyla np. ma strasznie twarde zeby. Nie wyobrazam sobie, zeby mozna bylo je dobrze zrobic tarnikiem recznym.
Moze i drozsze, ale precyzyjne, czyli dajace lepsze efekty przy mniejszych szkodach (o czym pisala asior) oraz szybsze, czyli mniej stresu dla konia.
Osobiscie, wole zaplacic za owe zalety. Szczegolnie, ze nie tarnikuje sie czesto.
ok rozumiem , myślałam ,że może z powodu jakiś specyficznych problemow z zębami albo cuś. Na szczęscie u mojej obyło się bez problemów i dodatkowych uspokajaczy wystaryczyła dutka .
nie wiem za bardzo gdzie umieścić moje pytanie, czy w zębach czy w kupnie konia, gdybym jednak źle wybrał to proszę o przeniesienie. Do rzeczy ( to pytanie może się wydać głupie- ostrzegam): czy koń bez dwóch zebów ( 2x cęgi w górnej szczęce) może mieć jakieś problemy czy to tylko wada estetyczna? poszukuję dla siebie konia i jeden, którego mam na oku ma właśnie taki defekt... macie jakieś doświadczenia? technicznie rzecz biorąc nie powinien mieć jakiś problemów pod siodłem? chyba gorzej z pokarmem?
uprzejmie donoszę, że w pomorskim Kacprzycki robi tarnikiem elektrycznym i kosztuje to 200zł.
[quote author=_kate link=topic=462.msg378111#msg378111 date=1258049102]
uprzejmie donoszę, że w pomorskim Kacprzycki robi tarnikiem elektrycznym i kosztuje to 200zł.
[/quote]

🤔 ze kto ??
Literówka. Kacprzyński. Lepiej?
Oj, jaka reakcja. 😉
Bo to wcale a wcale nie jest istotne jak ktos ma na nazwisko ... te wersje sie jadnak znacznie roznia.
reakcja spokojna, możesz mi wierzyć na słowo  😉
owszem, istotne jak ktoś ma na nazwisko. Pomylenie się w nazwisku jednak nie oznacza braku szacunku czy czegokolwiek. Korzystam z usług jego usług zawsze, od początku posiadania Złotka pod opieką i bardzo go sobie cenię.
kate, ale nie o to chodzi. To "lepiej" jakos malo przyjmnie zabrzmialo, ale niewazne (tak na marginesie).
Juz wyjasniam. Otoz intryguje mnie to, poniewaz nie po raz pierwszy widze / slysze ta wlasnie wersje. Powiem Ci, ze jakis czas temu nawet probowalam sie doszukac czy moze istnieje takowa osoba.
słowo pisane jest uboższe o ton, wyraz twarzy i przez to może być różnie odbierane. W każdym bądź razie nie chodziło mi o ten mało przyjemny oddźwięk.

Ja mylę jego nazwisko, bo jak  go poznałam dwa lata temu, to podczas przedstawiania się tak je usłyszałam, zapamiętałam, zapisałam w telefonie. Potem ktoś mnie uświadomił, że usłyszałam źle i teraz zawsze mam wątpliwości, która z form jest prawidłowa. A że korzystam z jego usług dwa razy do roku, to i utrwalić nie ma jak.  😉
Moja wina, powinnam sprawdzić przed wysłaniem postu.
mam pytanie: czy ktoś może mi dać namiary (może być pw) na kogoś kto zajrzy w zęby mojemu koniowi w okolicach Żor, Jastrzębia, Rybnika? (śląskie) PILNE!
dr Golonka
asior   -nothing but eventing-
10 stycznia 2010 13:31
Siwy i Glut juz po wizycie dentysty. Wyszlo, czemu Mlody zacina sie na lewa strone na jezdzie. Mega ostre zeby, w ogole jedna wielka fala z lewej i prawej strony. Na szczescie nic do wyrywania nie bylo, ale pekl mu jeden przedtrzonowiec, kawalek szkliwa wbil sie miedzy zeby. Musial zjesc jakis kamyk, czy cos. A tego weta uwielbiam, szkoda, ze zajmuje sie tylko zebami, bo podejscie do koni i wiedze ma I klasa.
mam pytanie: czy ktoś może mi dać namiary (może być pw) na kogoś kto zajrzy w zęby mojemu koniowi w okolicach Żor, Jastrzębia, Rybnika? (śląskie) PILNE!


Do nas, do Mikołowa dojeżdża do zębów A.Kucharska. Z dojazdem płacę 200zł (tarnik elektryczny)
Potrzebuję pilnie numer do Pana Olendra ( mam nadzieję, ze dobrze napisałam nazwisko  :oczy2🙂 moZe być na PW  :kwiatek:
Spotkałam sę ostatnio z opinią, że mechaniczne tarnikowanie zębów, powoduje uszkodzenia w szkliwie. Szukałam jakiś informacji medycznych o za i przeciw tarnikowaniu mechanicznym, ale nic nie znalazłam, będę wdzięczna za linki do jakiś artykułów na ten temat, mogą być anglo-języczne 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
10 lutego 2010 11:44
Mój cholerny zwierz nawet ma zdjęcie uzębienia 🤣. Czy ktoś słyszał o chipie w szczęce. Wet. Próbuje na razie zwalczyć to cudo chemicznie bo ten odczyn czy coś tam jest ruchome. Za tydzień kolejna wizyta i nowe zdjęcie 😤
A ile było szukania przyczyny jak zaczęła źle chodzić. Zajęło mi to ponad miesiąc 👿
ash   Sukces jest koloru blond....
15 marca 2010 16:41
W życiu bym nie pomyślała,że u 5 latka jeszcze się zęby zmieniają z mlecznych na stałe!
to normalne?czy mój troszkę opóźniony jest???
Zauważyłam że 2 nowe zęby wypychają stare!
Potrzebuje namiary na weta z mazowieckiego troche od Warszawy, który mi wyrwie wilczaki i drugiemu spiłuje zęby? Napiszcie kto jest sprawdzony robi u was zęby i jakie ceny?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 marca 2010 19:48
nam ostatnio robiła dr Gosia Świderek. zapłaciłam 200zł 😉
Edytka dzięki!  :kwiatek: Daleko od Warszawy wet musiał dojeżdżać?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 marca 2010 20:24
meggii, baaaardzo polecam dra Dziekańskiego! Specjalizuje się w zębach, ceny ma bardzo fajne, gada do rzeczy, a przy tym ja go osobiście uwielbiam jako człowieka 😉
kujka   new better life mode: on
17 marca 2010 20:51
meggii, mojemu robil Hecold, koniom znajomych tez, nie mialam zastrzezen.
meggii, nam zęby 'od zawsze' robi dr Michał Kaczorowski, wilczaki też rwał, bardzo polecam.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 marca 2010 20:58
Edytka dzięki!  :kwiatek: Daleko od Warszawy wet musiał dojeżdżać?

w moim przypadku do okolic Nieporętu, wiec niedaleko. ale myślę, ze w okolice Żyrardowa (dobrze pamiętam?) też dojedzie 😉
Czy ktoś mógłby mi podać namiary na dobrego weta od zębów w Małopolsce (Kraków - Limanowa konkretnie)? Może być na PW  :kwiatek:
Nie chciałabym, żeby ktoś coś spartaczył i niepotrzebnie zestresował mi nadpobudliwą kobyłę.
Orzeszkowa, mojemu koniowi za 2 godziny będzie robił zęby Darek Polakiewicz. Wieczorem zdam relację. Robił zęby koniom w stajni, w której wcześniej dzierżawiłam konia. Było ok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się