Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)

Sigma
dobrze, że mówisz. Znając moje szczęście, to bym nie sprawdziła i przywaliła na Hipo o 8.30  👀
Qaida
ja Ci mogę wskazać jedną osobę, która nie chce  😎



do listy moich szczęśliwości mogę dodać, że zablokowali mi telefon, mimo że zapłaciłam do marca. Dlaczego? za brak płatności!  🤦
wątek zamknięty
_kate, ja i tak od rana bede bo musze zaplec wszytsko 🙂
mi tak blokuja co miesiac, strzelam ze masz telefon w plusie, oni uwieeeeelbiaja blokowac
wątek zamknięty
Lov, siedzi w klinice. Doktor dziala a ja czekam.

Sigma, no cos Ty?? Tez mam w plusie i nigdy nie mialam takich problemow.
wątek zamknięty
Dzięki w imieniu Paco  :kwiatek:

Lov Dzieciak na zdjęciach to moja córcia. I powiem Ci, że on do dorosłych jest różny, a facetów wręcz nienawidzi  😀iabeł: i jest taki szczypalski czasami aż do bólu  😁 , ale jak podchodzi do niego dziecko to aż mnie czasami zatyka  😲 normalnie nawet nie probuje szczypać ani robić głupich sztuczek, jakiś anioł w niego wstępuje wtedy. Ale oczywiście wszystkie spotkania Pana Ogra z moją Majką mocno pod kontrolą, bo ja mu tam do końca nie wierzę  😁
A jak go kupowałam to mi sie nie bardzo podobał  😁, bo maść nie ta itd, nie do końca mój typ. Ale decyzję o zakupie podjęłam między innymi głównie przez to oko, które było takie spokojne, ale i bystre. Ja już tak mam, że choćby koń był najpiękniejszy, a będzie miał coś nie tak ze spojrzeniem to bym nie kupiła. Tutaj było odwrotnie zupełnie  😎, ale już mnie Ogr przekonał do siebie i teraz już jest dla mnie  😍

Pozdrawiamy z Ogrem i trzymajcie kciuki za przeprowadzkę jutro  🏇

Jestem jakaś taka przejęta tą pogodą, że chyba nie usnę  😲

wątek zamknięty
Ale wam zazdroszczę tych zawodów! Też bym coś pojechała, a jeszcze jak by było na miejscu... Dajcie szybko znać jak poszło 🙂

A mój koń chyba się cieszy, że wrócił do roboty 🙂 Pracuje chętnie, sumiennie i jest do tego strasznie kochany ^^
wątek zamknięty
Nie wytrzymam, muszę się pochwalić 😁 Zrobiłam dzisiaj po raz pierwszy w życiu lotną zmianę nogi! A nawet dwie! 😁 (o ile każda zmiana nogi w galopie bez przejścia do kłusa to lotna :wysmiewa🙂.
Poza tym nie wiem co się z moim kaszlakiem dzieje: im więcej pracuje, tym bardziej mu zadek energia rozpiera (kondycja? 😉). Jeździmy codziennie, stopniowo zwiększam ilość pracy, zwykle to lonża+ jazda. Doszło do tego, że po 1,5 godz dość intensywnej jazdy koń nawet spocony nie jest, a ja go utrzymać momentami nie daję rady. Dzisiaj musiałam go po jeźdzcie wziąć jeszcze raz na lonżę, żeby się wygalopował.
Kaszel praktycznie w ogóle go teraz nie dręczy 😅
wątek zamknięty
wendetta kondycha mu rośnie;] tylko się cieszyć;] i gratulkuję lotnej;]

Kluskowi za to nie rośnie, po dwóch kółkach kłusa mam konia którego można wykręcać, taki jest mokry;/ ale teraz będzie chodził regularnie i częściej więc może do sezonu wiosennego jakoś nabierze kondychy... od przyszłego tygodnia wprowadzę chyba jedną lonżę w tygodniu, to przynajmniej będę widziała co on tymi swoimi girami wyprawia... I po dwóch dniach totalnego olewactwa mój koń wreszcie raczył galopować dłużej niż 3 foulee;D
już się nie mogę doczekać wtorku, żeby się zobaczyć z łaciatą kulką...
wątek zamknięty
wendetta kondycha mu rośnie;] tylko się cieszyć;] i gratulkuję lotnej;]

Kluskowi za to nie rośnie, po dwóch kółkach kłusa mam konia którego można wykręcać, taki jest mokry;/ ale teraz będzie chodził regularnie i częściej więc może do sezonu wiosennego jakoś nabierze kondychy... od przyszłego tygodnia wprowadzę chyba jedną lonżę w tygodniu, to przynajmniej będę widziała co on tymi swoimi girami wyprawia... I po dwóch dniach totalnego olewactwa mój koń wreszcie raczył galopować dłużej niż 3 foulee;D
już się nie mogę doczekać wtorku, żeby się zobaczyć z łaciatą kulką...

Oczywiście, że się cieszę! Ogromnie! 😀 Mam tylko taką cichutką nadzieję, że dobra kondycja pozwoli mu jakoś lżej przejść okres wiosna/lato z tymi jego płucami... 🙁

A Klusek zobaczysz, też się wyrobi, trochę pracy, potu i będzie ok. Zima nie sprzyja z reguły regularnej robocie 😉
wątek zamknięty
Blądek super, że go dzierżawisz, gratuluję  😅
Gillian, Claudia wszystkiego naj dla kopytnych  :kwiatek:
wątek zamknięty
zima to pikuś... ale ta sesja;/ i wszelkie wstrętne choróbska;/ Klusek nigdy jakiś gigant kondychy nie będzie, chociażby dlatego, ze ja jeździć nie umiem, ale przydałoby się, zeby koń nie wyglądał jak mop po każdej najlżejszej jeździe... Rany chyba przeszłam już etap zwątpienia w naszą współpracę i normalnie ciągle myślę o tym włochatym potworze... I niezmiennie smuci mnie fakt, że kiedyś będę musiała się z nim pożegnać🙁
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
12 lutego 2010 22:05
szam, oj nie mow nie mow bo sie jeszcze kiedys zdziwisz...
wątek zamknięty
i nagle okaże się, że jesteś właścicielką konia, którego miałaś tylko dzierżawić.
z doświadczenia mówię  😉

potem przekraczasz kolejne progi szaleństwa.
najpierw
1. ufff, zamknęłam się w tysiącu za konia
potem
2. oooo, w tym miesiący tylko tysiąc pięćset- ale jestem oszczędna  😀

a choroba postępuje...
wątek zamknięty
kare_szczescie, :kwiatek: Kurcze, Ty sie jakoś anonsuj 😀 Przychodzisz jak duch - nigdy nic nie wiem o Twojej obecności. Fakt faktem, że mnie tam ostatnio więcej nie ma niż jestem, ale chcę mieć wszystkie szkolne sprawy zamknięte do 14 marca. 🙂

_kate, może pośpiewaj na koniu? :> Nie martw się na zapas! 🙂
W ogóle, wszystkie startujące proszone są o pochwalenie się później zdjęciami!

szam, już tu jedna przeszła z poziomu "opieka" w "dzierżawa". Kto wie czy Ty nie przejdziesz poziom wyżej, czyli "kupno i bycie właścicielem" 😉 Nigdy nie mów nigdy.

wątek zamknięty
Powodzenia wszystkim startującym!  😅
wątek zamknięty
[quote author=_kate link=topic=14622.msg483188#msg483188 date=1266013613]
i nagle okaże się, że jesteś właścicielką konia, którego miałaś tylko dzierżawić.
z doświadczenia mówię  😉

potem przekraczasz kolejne progi szaleństwa.
najpierw
1. ufff, zamknęłam się w tysiącu za konia
potem
2. oooo, w tym miesiący tylko tysiąc pięćset- ale jestem oszczędna  😀

a choroba postępuje...
[/quote]


Swieta prawda!!
wątek zamknięty
Chciałam powiedzieć, że dotarliśmy do nowego domku cali i szczęśliwi.
Zanim zapakowaliśmy konia nie obyło się bez przeciwności losu i złośliwości rzeczy martwych, ale w końcu dzisiaj 13  😁

Tak czy inaczej koń dotarł do nowego domku, innym transportem, ale dotarł  😅

Od jutra bierzemy się za robotę  🏇
wątek zamknięty
jestem  😀
ukończyliśmy, było dobrze. Jak na konia, który nigdy i nic nie przejdzie.  😉 I jeźdzca pierdołę  👀

Szczerze? to jestem bardzo zadowolona z przejazdu. Barkas dał się prowadzić, choć wyraźnie mu brakowało mojej inicjatywy. Obydwoje mieliśmy duże oczy  😀 Obyło się przede wszystkim bez ekscesów, bez dębów, bez wyskakiwania z szranek  😅 a tego najbardziej się bałam. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Barki stał półtora miesiąca, potem bardzo powoli był wprowadzany do pracy, to myślę, że mogę być z niego dumna.
Przez większość czasu była między nami rozmowa, która sporadycznie była przerywana dyskusją /bo na sędziów trzeba się pogapić, nie wolno do nich dojechać, bo na pewno to koniojady/
Dostaliśmy dobre noty za wydłużony pierwszy kłus i galop, za stęp pośredni. Spartoliłam drugie wydłużenie w galopie i w ogóle nie zrobiłam w kłusie. No i miałam pomyłkę.
Najważniejsze że wszystko co było źle było moimi błędami, bo jechałam na wdechu i bardzo asekuracyjnie. Z siebie jestem dość zadowolona, mogło być gorzej.  🤣 ale wiem, że potrafię lepiej.

Jak podeszłam do sędziny potem, to mi powiedziała tak miłe rzeczy, że normalnie uwierzyć nie mogę. Powiedziała, że Barki się rewelacyjnie rusza, że ma bardzo elastyczny krok, że ma kocie ruchy (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!). Jak również że widać w nas potencjał. Tak tak moje drogie W NAS !!!  😅 😅 😅 😅 😅
No i że przy tak wrażliwym i nerwowym zwierzęciu muszę ja się dużo nauczyć i pracować nad sobą.
Zrezygnowałam z jechania L, bo doszłam do wniosku, że jak dobrze poszło P to nie ma co przeginać.
wątek zamknięty
Claudia, spóźnione naj dla przystojniaka!  :kwiatek:

_kate, bardzo się cieszę, że daliście radę! Nic tylko czekać na dalsze sukcesy... 😀 Super!!

A jak reszta startujących dzisiaj?


Dziś mój niesforny koń poskakał. Skacze trochę koślawo, ale powoli łapie o co chodzi, co mnie cieszy 🙂
Mógłby jeszcze tylko zacząć drągi szanować 😁

Fotkę mam tylko robioną ze stopklatek z filmów z róznych najazdów na tą samą przeszkodę:



Poza tym jestem z siebie dumna, że przezwyciężyłam strach i nauczyłam się pokonywać skutecznie jego bunty 😅
Ostatnia jazda była miodzio, nawet problemowy galop był luźniutki i wesoły 💃

Dzięki takim chwilom czuję, że dobrze zrobiłam, że wybrałam miejsce, w którym obecnie jesteśmy 🙂


wątek zamknięty
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
13 lutego 2010 16:52
_kate! GRATULACJE  😅
magda wyobrazacie sobie rude arabskie na czworoboku?  😂 Jeśli Twoje rude arabskie choć trochę przypomina rude arabskie voltowej madzia to wyobrażamy sobie go jako araba-mistrza w ujeżdżeniu  😉
ewciaa widzę że już wyżej się jeździcie  😉 No pamiętaj, na przód! Tak żeby nie zostać frajerką  😁 😜 Ja Was wiesz gdzie widzę  😉
wątek zamknięty
_kate, Gratulacje 🙂 Teraz chyba dostałaś pozytywnego "jeździeckiego kopa" do działania, słysząc takie słowa. Jeszcze będziecie podbijać czworoboki! 🙂
m0niSka, A nie szanuje? 😉 z 30-40 cm zapasu jak nic 😁 całkiem nieźle łapki składa, jeszcze będzie skoczek.🙂
wątek zamknięty
Sankaritarina, na wyższych (tzn. takich jak na zdjęciu) to może i składa, ale jakieś małe stacjonatki, albo wyższe drągi to masakra jakaś 😁 :kwiatek:
wątek zamknięty
_kate wielkie gratulacje! 😅 😅 powodzenia na prztyszłość 💃
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
13 lutego 2010 17:24
_kategratuluje! no to czekam na foto/wideo relacje 🙂
wątek zamknięty
_kate ekstra! trzymałam za was kciuki 🙂 Ale musiałaś urosnąć po usłyszeniu takich słów  🙂 🙂 Będą zdjęcia?
mOniSka ale zapas  😁 Jeszcze się chłopak nauczy ekonomicznie skakać. A po co ten ptaszek i czemu bez wskazówki?

A ja dzisiaj miałam pierwszy trening od fiu fiu! Znów 2-godzinny, chyba muszę się przyzwyczaić  😵 Dzionek starał się bardzo bardzo a i mi się podobało - sensownie i z głową poprowadzone 🙂
wątek zamknięty
Dzionka, no póki co śmiesznie wyglądają te skoki, jak tak wyskakuje w górę 😁
Ptaszek, bo młodego ciężko wyprowadzić na środek przeszkody, bez wskazówki, bo to ostatni człon szeregu gimnastycznego 😉
wątek zamknięty
Claudia, Super, a jakie przeboje mieliście?
_kate, cieszę się razem z Wami, są jakieś fotki/filmiki? No i kiedy nastepne zawody  😀
m0niSka, fajnie składa nóżki, moja też niskie przeszkody nie bardzo szanuje
wątek zamknięty
U mnie z kolei tragedia... No, ale to był mój debiut i koń jeżdżony od 3 dni, pierwszy raz w mieście i pierwszy raz od dłuższego czasu na hali.
Byłam maksymalnie zestresowana przed startem, chciałam zostawić konia i uciec  😡
No, ale pojechałam... Moj kucyk tak jak zwykle jest kochanym tuptusiem mułkiem, to teraz diabeł w niego wstapił i robił wszystko żeby zwalić ten przejazd. Szedł bokiem wzdłuz plotków, robił nagłe stopy przez stolikami sędziów i ogólnie starsznie świrował  😤 Jak mi na początku zrobił stop i zaczął sie kręcić to chciałam podziękowac, ale zacisnęłam zęby i jakoś poszło. Miałam świadomośc, że wygląda to tragicznie, ale przewalczyłam go i ukończyliśmy ten czworobok. Sędzina była dla nas baaardzo łaskawa, bo oceniła nas pomimo tych wszystkich dziwactw na 52,6%.
No, ale pierwsze koty za płoty... Wieczorem wsiadłam na kantarku na oklep i przejechałam całe L3 bez żadnych problemów. Niczego sie już nie bał... Nie wiem, może wtedy udzielił się mu mój stres? Zupełnie inny koń. Także mam nadzieję, ze jutro będzie lepiej.

Ale ogólnie podobalo mi się mimo wszystko😉 Nie taki diabeł starszny... . Cieszę się, ze jutro mamy szansę na poprawkę 😉
(No i mam zdjęcia ładne, haha :P )
wątek zamknięty
dziewczyny gratulacje;]
Alice wstawiaj foty;]
wątek zamknięty
Fantazja, :kwiatek: ja bym wolała, żeby jednak szanował, bo jak ja będę na nim skakać? Ja tylko wyższe drągi 'skacze' 😁

Alice, jutro będzie lepiej! Pokaż zdjęcia koniecznie!
wątek zamknięty
_kate, Gratluacje!
Alice, Następnym razem będzie na pewno lepiej 😉 Dawaj zdjęcia! Nie męcz nas! 🙂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.