Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

a u mnie po 12 latach 😵 bordowy toczek zamieni się na TROXEL DD
Brawo! Witaj w klubie Troxel R-V

A ja dziękuję za rady z kominiarką na narty. Działa świetnie.
Treser dostał taką myśliwską -tylko oczy mu widać. Zaleta -"papiros" się nie mieści w dziurkę. 🏇
asds   Life goes on...
19 stycznia 2010 14:13
To kiedy i gdzie organizujemy zjazd Troxelowców ?  😎 :allcoholic:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 stycznia 2010 14:22
ho ho to widzę , że nas przybywa. Szkoda że ja z drugiego końca świata jestem bo z chęcią przybyłabym  🏇 na zlot Troxelowców
asds   Life goes on...
19 stycznia 2010 14:23
No ja Warszawa...ale mogłabym gdzies dojechac 😀
Przymierzam się do kupna kasku (w końcu) i upatrzyłam sobie kaski marki KEP czy ktoś zna te kaski, użytkuje, jak się sprawują, jaka jest ich jakość, wygoda noszenia itd. itp?
Link do strony: KEP
Podoba mi się szczególnie ten model (black with black grill)

oraz ten model:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 stycznia 2010 22:56
ja mam kask Jabu Volta+ i sobie chwalę lekki i dopasował się do głowy, no i nie wygląda strasznie (o co w moim wypadku trudno) troszku wyblakł, ale jest super, jak do tej pory, podobno wycierają się po dłuższym użytkowniu(dużej ilości upadków) ale mnie to nie spotkało, a obijał i obija się przy użytkowaniu( nie tylko na koniu) i skutków ubocznych nie widać
co do kamizelki, trafiła się większa kasa kupuję, przeglądnęłam oferty i pojechałam do sklepu, pani zachwlała. ja zawsze mam problem z kupnem (biust) ale po chwili kamizelka się dopasowała. wsiadłam na konia i stwierdziłam że jeśli się troszkę zgarbię to zahaczam o tylni łęk. chwalę sobie natomiast zamek z przodu, regulacja pozwala mi jeszcze przytyć bo jest bardzo obszerna 😎
http://www.euroanimals.com/kamizelka-bezpieczenstwa-protecto-doroslych-rozmiar-p-298.html?currency=PLN&language=pl?
ja mam chyba ciutkę inną w środku bo tych plasticzków nie wyczuwam aczkolwiek surowa norma EN taka sama 😉
niestety od zakupu jeździłam raz 😕 i teraz kamizelka wegetuje sobie na wieszaku, ale przyda się na obóz jeździecki 🏇
kask polecam ale kamizelkę niekoniecznie
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
31 stycznia 2010 07:56
a czy ktoś z Was miała/ma ten kask  👀
http://sklepkarina.pl/kask-global-p-2992.html

Chcę sobie kupić kask, ale nie w czarnym kolorze  😁 Najchętniej granatowy, ale takie rzadko można znaleźć  🙄 Dlatego zdecydowałam się na szary  😉

Najpierw chciałam kupić ten kask: http://pasi-konik.pl/pl,product,565529,horze,kask,halorider,pluz.html  ale mi w sklepie powiedzieli, że w moim rozmiarze będą dopiero w marcu  🤔
Monny   bez odbioru .
03 lutego 2010 11:51
Mi koncówka kamizelki troche zachacza o tylni łęk 🙁

a co do kasku mam teraz Tattini Pro

I wszystko pięknie, czuje się w nim mega bezpiecznie i jest mi wygonie, ale mam tendencje do szybkiego pocenia się.
Najszybciej poci mi się głowa.
I jak ściągam kask to mam jakbym z wanny wyszła 🙁
jest to na dłuższą mete bardzo nieprzyjemne i niekomfortowe

znacie jakieś dobre kaski, które by mnie przed tym uchroniły?
Monny- ja mam co prawda Jabu Volta, ale tak samo poci mi się w nim głowa, a zwłaszcza czoło.
Te wszystkie wywietrzniki gucio dają. Za małe są po prostu.
Myślę, że żeby zminimalizować efekt takiego pocenia trzeba się zainteresować innymi kaskami. Tymi plastikowymi, roweropodobnymi, z regulacją na pokrętło.
Raz, że wywietrzniki mają dużo większe, dwa- że dzięki regulacji na pokrętło nie przylegają tak ściśle do głowy, jak te typowe zabudowane kaski.
Myślę, że jest w nich więcej przestrzeni między głową o skorupą kasku.

W związku z tymi moim przemyśleniami zamówiłam Casco Mistrall. Liczę na to, że będę się w nim pocić mniej. A jak będzie? Zobaczymy.

Monny   bez odbioru .
03 lutego 2010 13:27
Fajnie wygląda to czekam na relacje!
Kiedyś miałam taki kask z pokrętłem ale po upadku mi pękł ale już nie pamiętam jak wtedy głowa 🙁
Ale chyba tez sie pociłam
Masakra 🙁
Juz nawet wole zainwestować więcej - lato przyjdzie i bedzie znowu to samo 🙁
Monny- weź mnie nie załamuj, że pociłaś się w kasku z pokrętłem.  😲 Może miałąś za małą przerwę między głową a kaskiem? Cała moja nadzieja w tym, że właśnie w takich kaskach głowa się mniej poci. Tylko dlatego go zamówiłam.  🤔
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
03 lutego 2010 15:58
mógłby mi ktoś coś powiedzieć na temat tego kasku?
http://www.okser.pl/hh-kask-jezdziecki-pro-two-tone-p-208.html

albo ew. jakby ktoś mógł polecić mi jakiś fajny kask, tak ok 300 zł to bym była wdzięczna  :kwiatek:
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 lutego 2010 16:19
do 300zł spokojnie kupisz Tattini Pro/ Tattini Pro Colour
ja mam ten drugi, bardzo sobie chwalę, całkiem niezła wentylacja, wygodny, ładny, wodogłowia brak 😉
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
03 lutego 2010 18:14
Edytka, nie pomyślałam o Tattini wogóle 🤔wirek:
dzięki!
olciiik ja mam kask penty i też jest ok
Mam zamiar kupić mój pierwszy kask więc cena tak do 150 zł mam 3 typy:

http://www.konik.com.pl/sklep,1321,,,03,--zakupinpl--,pl-pln,611406,0.html

http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=6_143&products_id=2076

http://allegro.pl/item897641244_kask_york_libra_z_serduszkiem.html

Na ten kask z amigo jest promocja więc kosztuje ok. 150 zł.
Poradźcie, napiszcie wady i zalety. Proszę o szybką odpowiedź!
Z góry dziękuję 😉 😉 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 lutego 2010 20:20
ja polecam drugi pozostałe też są ok ale mnie po takim "twardym" kasku boli głowa byłam w takim w terenie ciut za dużym i bardziej polubiłam moja miękkką Voltę+ Jabu 😎
A czy on nie wyblaknie?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 lutego 2010 21:08
Volta mi trochę wyblakła, a z twoją propozycją nr2 nie miałam do czynienia, ale to nie przeszkadza za bardzo 🙄
Czy te: http://sklep.horses.pl/product-pol-3066-Airowear-kamizelka-ochronna-Zippa-Plus.html kamizelki można tak dopasowac, żeby ani trochę nie dotykały siodła?
Jaki polecacie kask tak do 150zł? Ale jakiś taki , aby był odpowiedni na ujeżdżenie (czyli jakiś elegancki) i skoki (dobrze chroniący głowę) ?
Posiadam kask Jabu Volta + od ponad 2 lat (dokładnie nie pamiętam), nic sie z nim nie dzieje, nadal jest w bdb stanie, jak najbardziej polecam ;-)
Weronika*Wilga, ja mam Jabu Beta i co do ochrony się sprawdził, ani razu mnie nie zawiódł jeszcze, a użytkuję podobnie jak Marcepana ok. 2 lata. W zasadzie od Volty to on się chyba różni tylko paskiem odblaskowym, który jak wiadomo przydaje się w terenie. Jak na razie nie wyblakł ani nic, więc z czystym sumieniem polecam.  😉

Wróć, co ja za bzdury napisałam, dopiero co sprawdziłam w necie, pomyliłam Voltę z Alfą. Chodziło mi, że od Alfy się różni paskiem odblaskowym, bo Volta nie ma nawet tego paska wentylacyjnego. Wybacz, dzisiaj jakoś nie myślę.  :kwiatek:
Ponieważ już w sumie 3 osoby pytały na priva o kask Casco Mistrall to odpowiem, co dziś zaobserwowałam.



Kask wyglądem przypomina kaski rowerowe. Jest dość płytki, wycięty po bokach i między czubkiem głowy a skorupą kasku jest przestrzeń. Więc jeśli ktoś szuka kasku o wyglądzie typowo jeździeckim, to ten kask nie spełnia jego wymogów.

Natomiast jeśli ktoś szuka kasku w którym w końcu głowa NIE BĘDZIE się pocić, to TO JEST właśnie to!!
Dziś w terenie nawet słyszałam szum powietrza, które wpadało przodem i wypadało tyłem ( albo mam jakieś głosy w głowie 😉). Po powrocie włosy suchusieńkie, kask suchusieńki. W moim poprzednim kasku po takim terenie jak dziś włosy miałabym mokre! Idealny kask na letnie wypady w upalne dni.
Wygląda się w nim całkiem nieźle. Podoba mi się fakt, że bardzo łatwo i bardzo szybko można dopasować położenie kasku na głowie. Czyli można go sobie zsunąć bardziej na czoło, lub bardziej na tył głowy i nie będzie się przesuwał w osi tył-przód nic a nic. Siedzi jak przyrośnięty.

Jestem zachwycona, a Jabu Volta ląduje w piwnicy.

Hm co do tracenia koloru to chyba kazdy kask pokryty materialm z czasem wyblaknie... ja mam pikeura titium i tattini pro i oba mi wyblakly, mimo ze wcale w kasku czesto nie jezdze😉 Pikeur wyblak na taki granatowy a tattini taki jakis fioletowawy jest:p ale w sumie wygladaja ok😉 Pikeur mogl w sumie kolor stracic od tego ze potraktowalam go pralka:p
Generalnie oba te kaski moge polecic.
Dzięki dziewczyny za pomoc. :kwiatek: A co powiecie o tym? http://animalfarm.bazarek.pl/opis/id,347083/ Ktoś może posiada? Jak się sprawuje?
Mam taki sam, kupiony na allegro. Przesyłam na pw zdjęcia jak wygląda na głowie. Mam 56. Czasem leci lekko do przodu ale to chyba kwestia dobrego wyregulowania  😡. Jednak jest bardzo wygodny, podczas upadku bardzo dobrze chroni głowę, nie zsuwa i nie zmienia polozenia w czasie lotu. Więcej nie powiem, bo mam go dość krótko 😉
Kropa wielkie dzięki za informacje. Bardzo mi pomogły


Ten ładny ,ale niedobry. Nie kupujcie.
Black and white Dublin Onyx riding helmets are being recalled for inspection because of a possible manufacturing fault.
The outer shell is coming away from the foam inner mould due to insufficient gluing at point of manufacture.

This problem affects only the basic Dublin Onyx Helmet in Black and White (item codes: 441218 - 441241) and does not affect Purple Onyx helmets, wick lined or leather harness versions.

The problem only affects stock made in China, not previous stock made in New Zealand. If a helmet was made in China it will have an internal sewn in label with "Made in China" on the reverse side.

The manufacturer says buyers should contact the store of purchase urgently to arrange inspection of their helmet, if it has been bought since December 1, 2009.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się