Stajnie w Warszawie i okolicach

caroline   siwek złotogrzywek :)
15 lutego 2010 20:22
majeczka, ale cieknący dach a pisanie o kałużach, to troszkę chyba zmienia postać rzeczy? zwłaszcza jeśli - jak sama piszesz - kałuż, mimo tego dachu nieszczęsnego, nie było 😉

dach, dach... wentylacja w hali musi byc 😉 (zartuję 😉)


podłoże jest regularnie równane w obu dużych halach, z dachów nigdy nie ciekło tak żeby mogły powstać porządne kałuże - zdarza się czasem (ale rzadko), ze są podmoknięte miejsca w halach - pensjonariusze szybko się ich "uczą", a zawodnicy nie powinni ich obecności zbytnio odczuwać (sa starannie równane i "monitorowane"😉.
najgorsze sytuacje z podłożem w aro jakie pamiętam to zalana hala ujezdzeniowa chyba w maju 2008 roku (ale w końcu doschła 😉), straszliwie ubite podłoże w hali konkursowej w sezonie chyba 2008/2009 (na jednych zawodach, na następne było juz poprawione), i z perspektywy pensjonariusza - przez jakiś czas dość grząskie podłoże w hali lustrzanej (też poprawione). aktualnie z tego co wiem nikt nie ma większych zastrzeżeń do podłoża w halach w aro 🙂

więc wiesz... nie przesadzaj 😉
majeczka   Galopem przez życie!
15 lutego 2010 20:56
caroline, bo stało wiaderko 😁  :kwiatek:
Ja też stałam kiedyś w Aro, mój koń znaczy się i lubię to miejsce i mam sentyment, po prostu właśnie takie mini kałuże były jak oglądałam parkur i tak mi w pamięci zapadły jakoś i jak przeczytałam że w szwadronie są kałuże, gdzie dziennie jeżdżę po tej hali na kilku koniach i jeszcze w ani jedną nie wpadłam to tak wypaliłam z Aro sory za  🚫
Generalnie jak każda stajnia i Szwadron i Aro mają plusy i minusy nikt i nic tego nie zmieni 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
15 lutego 2010 21:08
bo stało wiaderko 😁  :kwiatek:

no ba! 😎 😁

oczywiście, zgadzam się - każda stajnia ma plusy dodatnie i plusy ujemne 😉 aro jak najbardziej tez 🙂
Ja Szwadronu nie skreślam jako stajni, że jest tyle feee. Ale Majeczka napisałaś same superlatywy,więc ja napisałam moje "anty". Apropo błota mokrego w pewnych miejscach w hali jestem pewna na 100%,widziałam,ale tak jak napisałam wyżej nie wiem czy aktualnie są, jak nie to dobrze 😉
A co do rekreacji może ja tak trafiałam, (moze wakacje to byly czy cuś,ale wielokrotnie) ale na rekreacje było conajmniej z 10/12 osób, i pół hali spokojnie zajete tylko dla nich, głównie dziewczynki młode. Ja to rozumiem ale uważam za minus
majeczka   Galopem przez życie!
15 lutego 2010 22:29
W wakacje hala jest raczej mało oblegana no ale cóż... jeśli ktoś lubi w wakacje jeździć na hali
Skoro nie wiesz jak jest teraz na hali to po co odpowiadasz, parę lat temu na miejscu Kuźni było pole i co? Dalej jest?
Nie rozumiem takiego czegoś, dla mnie w tej chwili są tam same superlatywy jestem tam od 20 lat i nie pamiętam żeby tak w porządku jak jest teraz było kiedykolwiek. Jeśli byłaś w wakacje i widziałaś błoto na hali to od zlewania z hydroforu, jak się wojsku zapomniało przestawić to się miało prawo błoto zrobić, hala jest po remoncie i nic tam nie cieknie btw sufit jest podwójny....
Faktycznie szwadron robi dosyć dobre wrażenie teraz.
W tej stajni przy hali dla prywatnych koni jest nawet w miarę czysto w boksach (ale miejsc brak), natomiast w stajni rekreacyjnej - 😲  😵 🤔
Nie miałam na myśli letnich wakacji,tylko zimowe/święta jakieś - coś w tym stylu, nie jasno się wyraziłam. Napewno nie był to środek lata skoro w hali byłam  😎  Chyba późna jesien, jakies wkkw w mniej wiecej tym czasie były rozgrywane ? Ale czy to ma znaczenie? Była duuża rekreacja, i to nie jednego dnia. Jak komus nie przeszkadza to ok, dla mnie in minus.
A to co pisze nie było kilka lat temu, a niedawno np. rekreacja, czworobok,wojsko.
Uczepiłaś się tego kapania z dachu  🙄 A przy nim jako jedynym napisałam ze nie wiem jak jest teraz ale niedawno było. wiec skoro napisałaś ze tak nie ma - to ok - nie mam zamiaru sie o to sprzeczac 😉  Możliwe ze ostatnio jak byłam to "kałuża/błotko" w niektórych miejscach było po polewaniu hali, czy innej przyczynie.
majeczka   Galopem przez życie!
15 lutego 2010 22:52
Arimona, zmień ten podpis bo się rozszeżasz 😉
Nie ma czegoś takiego jak stajnia rekreacyjna, jeśli masz na myśli hangar to stoją tam i konie rekreacyjne i prywatne. Co do tego, że boksy koni rekreacyjnych powinny być w lepszym stanie zgadzam się w 100%
Aventia, nie musisz jeżdzić na hali wtedy, kiedy jest rekreacja przecież, ona nie jest przez cały dzień takie duże grupy zdarzają się maxymalnie 2 razy dziennie po godzinie, sory ale skoro daje sobie rade żeby pojeździć tam 6-7 koni, zrobić normalny trening czy ujeżdżeniowy czy skokowy to jestem pewna, że z jednym koniem tym bardziej się da 😎
I tak na marginesie nie uczepiłam się po prostu bzdurą są dla mnie kałuże z dziurawego dachu 🤔 który jest niedawno po remoncie a po drugie jest podwójny 😵
Majeczka chyba mnie z kimś mylisz, bo nie jeżdże tam jednego konia. Obecnie w ogóle nie tam bywam. Ja wiem ze można jeździc z rekreacjią, jak ktoś ma czas to może przed i po, ale jest to dla mnie minusem i tego nie zmienisz. Moze komus nie przeszkadza, mnie tak. Aczkolwiek nigdzie nie napisałam ze jest to przerażające, i ludzie uciekajcie-  nie rób ze mnie potwora  😜
A co do tych kałuż ,sama napisałaś niedawno po remoncie - czyli jest nowy dach i nie cieknie. I gdzie widzisz problem?  👀 To chyba fajnie ze nie cieknie  😀
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
15 lutego 2010 23:07
pony, w tym mnie 😎
Edytka, czekam z niecierpliwością 😀 Już zbieram na tonę marchewek 😁

tona to mi do bagażnika nie wejdzie  😁 ale kon pewno by oszalał ze szczęścia przy takiej ilosci marchewek
majeczka   Galopem przez życie!
15 lutego 2010 23:12
Niedawno hmmm, ta jest to określenie względne. wiesz ten remont był kilka lat temu... Nie ciekł ani przed ani po!
Problem widze w tym, że podważasz to co pisze(dziurawy dach,lipne podłoże, beznadziejni stajenni i wogóle wszystko beeeee) a skoro w ogólę nie bywasz w tej stajni, a ja tam spędzam całe dnie to chyba wiem co pisze. Nie mylę Cię z nikim bo nie wiem kim jesteś, nie pisze że Ty jeździsz jednego konia tylko osoba która trzyma konia w pensjonacie jaka kolwiek Zosia, Marysia czy Kasia, spokojnie sobie poradzi żeby pojeździć, kończę bo to nie ma sensu, ktoś kto będzie zainteresowany niech sobie podjedzie zobaczy stajnie, sprawdzi piasek na hali itd. W każdej stajni w której jest rekreacja jest to problem dla pensjonariuszy ale można tego problemu unikać i uwierz da się z tym żyć. Ludzie nie uciekają jakoś bardzo Ci sami są od wielu,wielu lat... Tyle ode mnie wymiękłam...dobranoc
I o co Ty sie oburzasz ?  🙄 Że śmiałam coś napisać o Twojej idealnej, bez zadnych minusów stajni? Ło matko, dobrze - poddaje sie  🙇  Ale gdyby nie snieg, to moge jechac i zrobic fote podłoża na czworoboku i wstawić tutaj i ciekawe czy inni tez uznaja je za idealne  🤣
I nigdzie nie napisałam że wszystko jest bee i więc mi nie wmawiaj  😜 Koniec tematu, niech każdy jedzie i sam sobie sprawdzi  🚫
mi się wydaje, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia - każdy kto stoi x lat w jakiejś stajni zazwyczaj jest w niej, bo mu się podoba. Myślę, że majeczka widzi dużo plusów, bo jest lepiej niż było kiedyś, a Aventia patrząc z boku widzi raczej niedociągnięcia. Mnie zawsze porażał zaduch w stajniach i podłoże na hali, ale dawno nie byłam
A mnie to, że przy niewielkich nakładach a sporych chęciach byłoby to jedno z lepszych miejsc w okolicy i sama bym o nim poważnie myslała. Tam jest wszystko!
Tam jest wszystko! Szkoda, że nie ma najważniejszego - osoby, która by to z "sercem" poprowadziła....
Kochane, ja się powtarzam po długim czasie, ale... Ale zastanawiam się jak to jest z jazdami indywidualnymi w Hubercie? Wie ktoś jak to wygląda? Czy to na prawdę indywidualne, czy pic na wodę i nie warte swojej ceny?
thaya, to pewnie zależy od tego, na którego instruktora trafisz- i na jakiego konia 😉 Myślę, że warto spróbować.
A ja dzisiaj byłam na Szwadronie i jestem tym miejscem zauroczona 😎 Zwiedziłam sporo stajni, ale ta ma i fajny klimacik i świene zaplecze (super tereny, sporo padoczków, hala z bardzo dobrym podłożem- cieknącego dachu nie uświadczysz). Na jednym koniu jeździła gdy się wojsko wysypało a i tak mi sie fajnie pośmigało, drugiego konia jeździłam w pustej hali.. Wszędzie czyściutko. No i dojazd w jedną i w drugą stronę zajął mi raptem po 20 min z służewia. Także z czystym sumieniem mogę Szwadron polecić! 🏇 A swoją drogą to się zastanawiam jak tam nudno będzie jak się wojsko wyniesie 🙄 
majeczka   Galopem przez życie!
16 lutego 2010 17:14
Aventia,  To nie jest moja stajnia, naucz się czytać ze zrozumieniem-proszę, napisałam pare postów wyżej że podłoże na czworoboku jest do bani i szwadron jak każda stajnia ma swoje minusy. Przeczytaj raz jeszcze swój pierwszy post wszystko na nie i wszystko źle, więc nic Ci nie wmawiam. Daj już spokój proszę bo ja nie robie ze Szwadronu miejsca idealnego, bo nim nie jest ale nie chce bezczynnie potrzeć jak ktoś ją tak na maxa oczernia, bo moje serce jest w miłosnej i mam prawo się z tym nie zgodzić. Nie ma w tej okolicy ani jednej stajni która ma takiej wielkości ogrodzony teren, plac krosowy, hipodrom konkursowy i hale w jednym. Minusem są padoki, podłoże na czworoboku i rekreacja. Niestety live is brutal.
Forta zaduch a nawet coś dziwnego wisi w powietrzu latem w hangarze to bardzo stara stajnia i niestety coś tam jest nie tak jak powinno
Aktualnie remontuje się stajnia nr 1 na 16 boxów, robią kompleksowy remont.
A co do osoby z sercem, tam nie da się zrobić tego co by się chciało zrobić niestety tu już swoje działania mają układy, układziki, cytadele i inne macki... a szkoda, bo mogłaby to być stajnia na miarę XXI w.
_Kalia_ z chłopakami chociaż wesoło jest to prawda 😁
I dlatego jest mi tak bardzo szkoda tego miejsca...Niestety.
Wiem ze to nie Twoja stajnia, napisałam "Twoja" w sensie urzędowania w niej - skrót telegraficzny. Owszem - wszystko co wymieniłam to na minus, ale dlatego ze plusy Ty wymieniłaś. Nie neguje ze ma fajne tereny i padoki - tak jak napisałaś, więc co mam pisać, po co to samo.  Ma je i tyle.  Wiec o co afera ?  🙄 Skoro zgadzamy sie co do rekreacji, wojska, i podloza na czworoboku ?  wyluuuuuzuj  🤣

Ja mam inne pytanie, jaki trener ujezdzenia dojezdza w okolice Łomianek i okolic ? Do okolicznych stajni ?
Wiem ze to nie Twoja stajnia, napisałam "Twoja" w sensie urzędowania w niej - skrót telegraficzny. Owszem - wszystko co wymieniłam to na minus, ale dlatego ze plusy Ty wymieniłaś. Nie neguje ze ma fajne tereny i padoki - tak jak napisałaś, więc co mam pisać, po co to samo.  Ma je i tyle.  Wiec o co afera ?  🙄 Skoro zgadzamy sie co do rekreacji, wojska, i podloza na czworoboku ?  wyluuuuuzuj  🤣



Tyle, że Majeczka nawet tam nie stoi 🤔 I wcale jej się nie dziwię, że prostuje Twoje wypowiedzi, bo ja jakbym nie znała stajni i przeczytała Twój opis, to napewno bym się nią nie zainteresowała, a to troszkę nie fair..
_Kalia_  kilka postów wcześniej Majeczka sama napisała ze jest tam 20 lat. Nie ja to wymyśliłam, więc wpierw doczytaj dokładnie.  Zreszta widziałam  Majeczke nie raz w hali, więc wiem co pisze.
A o staniu w tej stajni napisała Forta, aczkolwiek chyba nie o Majeczce tylko tak generalnie. Ja nigdzie nie napisałam że Majeczka jest pensjonariuszem więc o co Ci chodzi ?? 
A czy ja napisałam, że Ty napisałać? Eh no cóż, możemy się tak przekamażać, tylko po co. Dla mnie koniec 🚫

No przepraszam Cie bardzo, ale chyba wyraźnie zacytowałaś mój post ? To skoro mnie zacytowałaś i pod tym wstawiłaś swój komentarz pod cytatem to chyba logiczne ze mnie sie tyczy i czuje sie wywołana do tablicy?  Zreszta nie wiem po co, bo nie ma to w ogole zwiazku z tematem, tylko robisz off topa.
majeczka   Galopem przez życie!
16 lutego 2010 22:04
Aventia, od dłuższego czasu tak jest, więc odpuść, wyjaśnione zostało w tym temacie wszystko, nie pasuje Ci szwadron to nie przyjeżdżaj nie ma takiego obowiązku, nam pasuje i będziemy tam jeździć i zapraszam wszystkich serdecznie w odwiedziny/oględziny i na zawody 21 lutego! THE END!!!!!!
O  aco Ty sie tak wsciekasz? Tyle złości, nie ładnie  🤔  Przeciez nie ja jedna potwierdziłam stan czworoboku, takze ze jest wojsko i rekreacja. Wiec w czym wy widzicie problem? Kazda stajnia ma wady - to chyba normalne.  Duzo wczesniej napisałam zeby chetni pojechali i sami obejrzeli a wy sie czepiacie szczegółów i ciagniecie off topa 🙄 Rozumiem obrone stajnie,ale wszytsko ma granice..
majeczka   Galopem przez życie!
16 lutego 2010 22:36
Ma granice więc wkońcu skończ oprócz mnie stanu czworoboku nikt Ci nie potwierdził, wojsko jest zarąbiste a rekreacja przeszkadza tym co nie potrafią jeździć. Ja problem widze w Tobie że proszę Cię skończ a Ty dalej swoje i to Ty ciągniesz off topa jak chcesz jak mała dziewczynka żeby Twoje było na wierzchu napisz sobie co jeszcze tam chcesz i może będziesz szczęśliwa. Złości nie było i nie będzie. Odpuść sobie proszę bo to nie ma sensu nie czytasz tego co kto pisze i sama nie ogarniasz tego co piszesz. Rozumiesz słowo prosze? (pyt. retoryczne nie wymaga odp. a jak koniecznie chcesz to napisz na pw, bo reszta forumowiczów wie) Z mojej strony The End . A jak uważasz że się wściekam to niestety mało o mnie wiesz, bo ktoś taki jak Ty nie jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi.
Averis   Czarny charakter
16 lutego 2010 22:42
Dziewczyny, ale może by tak na PW dokończyć?, Bo od 5 postów macie ten swój end off topic, ale coś końca nie widać 😉
Ja juz nie mialam zamiaru odpisywac, wiec spokojnie.
Niech kazdy jedzie i zobaczy - tyle. Sam ideal  😎 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się