Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)

bjoork - akurat galopowalam sciezka wzdluz jeziora, gdzie nie ma trzymajacego glebokiego sniegu, a nie byly to dzikie galopy. na sniegu galopowac mozna co najwyzej "przez nozke" i wlasnie tak konia jezdze. zdaje sobie sprawe ze stanu jego zdrowia i nogi na biezaco monitoruje i dbam tak jak mi to weterynarz przykazal 😉

Ktos - wcale nie twierdze ze Jurek przez 2 tygodnie przygotowal mnie do wkkw, glupota byloby cos takiego mowic 😉 duzo mi pomogl, duzo powiedzial, ale oczywiscie do wkkw przygotowana nie jestem, wiec jak na razie na zadne tego typu zawody sie nie wybieram, krosow tez nie skacze. niestety brak zaplecza i trenera robi swoje. galop kondycyjny - ok, moze zle napisalam. jak juz powiedzialam wczesniej - stopniowe zwiekszanie dystansu i tempa chyba wyrabia kondycje ? tylko to mialam na mysli. owszem, chcialabym o wkkw sie dowiedziec wiecej i nauczyc sie "z czym to sie je" i mysle ze tez od tego jest forum. chociaz takie podejscie co poniektorych do sprawy wcale nie pomaga ;] ale powiedz mi jeszcze co uwazasz za "meczenie konia"?
wątek zamknięty
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 lutego 2010 11:50
Maddie nie wiem skąd Twoje obawy, on zawsze był grzeczny wśród koni. Stał jak baranek gdy jego jeździec przechodził trasę ścieżki. To jego brat, który niby bardziej ułożony był - bardziej świrował 😉
Przy koniach nigdy nic nie robił, jedynie rżał, ale nie, żeby leciał do nich czy cudował.


A ja dziś na trening, się okaże, czy pojedziemy na zawody czy nie 🏇
wątek zamknięty
a ja bym tak bardzo bardzo chciała jechać na zawody i nie mogę  😕
znalazłam za to zdjęcie z rundy honorowej z zieloną trawką i słoneczkiem w tle -wiem, że trochę ciemne,ale mi się podoba  😉
wątek zamknięty
Trochę mojego obiecanego "wałka"  :kwiatek:





I mina pt: " Dlaczego mi to zrobiłaś, a teraz jeszcze zmuszasz do chodzenia jak tak mnie boli...."



Zabierz mnie stąd, bo już mi sie w głowie kręci  😁




Pozdrawiamy Was cieplutko  😉
wątek zamknięty
stopniowe zwiększanie dystansu i tempa chyba wyrabia kondycje ?
niekoniecznie i nie zawsze...i bynajmniej nie chodzi tu o ryzyko kontuzji.
i ciągle nie precyzujesz jaki parametr chciałaś poprawić tymi galopami, bo słowo "kondycja" ma podobnie szeroki desygnat jak słowo "uroda"
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
19 lutego 2010 13:02
kasztankaijafajne to Twoje klaczysko 😀a ile ma wzrostu?
szamuroczy misiek 😀
Fortaboskie to Twoje rude 😜 ale to juz mówiłam 😡
Aliceuwielbiam siwe i w Twoim jestem wręcz zakochana 😁
Claudiachoc nie przepadam za gniadymi to Twój naprawde ładny i jaki lśniący 🙂
wątek zamknięty
Forta ale fajne letnie zdjęcie.
Tęskniłam do takiego lata jeszcze w grudniu, a teraz...chcę zime jak najdłużej...na złość, bo i tak się tym latem nie nacieszę w tym roku 😎

A ja dziś namówiłam koleżankę i mam teraz konia z irokiem. Takim małym jeszcze, mam nadzieję że za parę dni stanie 😉 Przymierzałam się chyba z rok do tego kroku i w końcu dojrzałam.  💃
wątek zamknięty
aga, zgadzam sie. Nie ma co sie meczyc, ale .... najpierw trzeba pomyslec o zapewnieniu przyszlosci temu pierwszemu koniowi. A niestety z opisow fin wynika, ze rozsadne sprzedanie klaczy jest wlasciwie niemozliwe.

Claudia, jaki przystojniak !!
wątek zamknięty
dziewczyny te Wasze historyjki zdjeciowe sa poprostu boooskie  👍


Claudia
ta fotka z jezykiem na wierzchu mnie poprostu rozwalila  😍
wątek zamknięty
Forta, Zdjęcie obłędne! Kojarzy mi się z takim późnym latem, coś cudownego 🙂
Claudia, Wreszcie 😉 Ale Pan Koń jakiś taki znudzony 😁

A do nas dzisiaj rano dotarło siodło. I powiem jedno: jestem bardzo zadowolona. Nigdy nie widziałam tak dopracowanego siodła syntetycznego. Z daleka wygląda jak skórzane. Niestety widać za to tę długą przerwę i w koniu i we mnie. No nic będziemy się ćwiczyć, bo na olimpiadę i tak nie zdążymy chyba 😉




I mały koń, wielka pańcia 😀 i ta moja mina 😂
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
19 lutego 2010 16:58
Wieści z frontu takie jak przypuszczałam, do koników będę zaglądać jednak jedynie gościnnie i pod postacią fotografa.
Wyzdrowiała dziewczyna na zastępstwo której przyjeżdżałam do stajni, teraz jestem mile widziana ale nie potrzebna a tak nie chcę.
Czas zacząć szukać nowego podopiecznego/podopiecznych  😉
Może ktoś z okolic Gliwic ma o "jednego konia za dużo" ?  😁
wątek zamknięty
Forta rewelacyjne zdjęcie 🙂 Tylko jak na takie letnie fotki patrzę to aż ściska...
U nas raz dobrze raz źle.... Wczoraj dno totalne a dziś miałam ochotę Libla ozłocić 😉 Jak się w końcu zrobi cieplej to wezmę chłopa do stajni, żeby jakieś zdjęcia cyknął...
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
19 lutego 2010 18:16
Alice, kate_, barbor gratuluję startów 😀
Mia ładnie wyglądacie 🙂 A tęczowa lonża rządzi 😁

Ajjj muszę nadrobić kącik... 😡

🏇 STO LAT dla PAULI!!! 🏇
Ty Ciotka wiesz czego Ci życzę :kwiatek:
Wybierz Ogiera o którym marzysz 😎
Bramka nr 1

                                                                        VS.
Bramka nr 2
[img]http://c16.wrzuta.pl/wm3802/92823ea40010969d45d037f3/Żul?type=i&key=6LrUxpjFCx&ft=d[/img]

Czekam w napięciu na decyzję 👀
wątek zamknięty
ninevet, oo szkoda. Ale jak nic zaraz coś znajdziesz!

Raven, jak zwykle padłam wariatko 😀
wątek zamknięty
ninevet, Szkoda, że tak szybko musisz się ze swoimi podopiecznymi rozstać bo byli cudowni. Ale ja z doświadczenia wiem, że jak się zamykają drzwi, to otwiera się okno. Trzeba go tylko poszukać :kwiatek:
Raven, Dziękujemy 🙂 A lonża hand-made (baardzo skomplikowany przepis na własną :hihi🙂

PAULI Najlepszego! A co do bramek to ja na Twoim miejscu nie wiedziałabym na, którą się zdecydować  😀
wątek zamknięty
Dzięki w imieniu konia  :kwiatek:

Mia ciekawe dlaczego taki jakiś niewyraźny jest  😁
wątek zamknięty
Pauli wszystkiego najlepszego!

Co do tego o czym mówiłam na poprzedniej stronie... To nie jest tak, że traktuję Iskrę jako zabawkę, która mi się znudziła i ją zmieniam. Na pewno nie oddałabym jej byle gdzie, a raczej do kogoś znajomego, o którym wiedziałabym jak się nią zajmie. Drugą opcją jest, że będzie na niej jeździła moja siostra. Jest ode mnie młodsza, lżejsza (co będzie dobre dla jej delikatnych plecach) i jest do Iskry równie przywiązana, jak i ja. Powiem tak - to nie są plany na dzisiaj, na jutro, a na conajmniej przyszły rok, jak nie lepiej. Ale dzięki za rady :kwiatek:

Kobylasta wczoraj:

I 'dzień-głupot', z maja:
wątek zamknięty
Pozdrawiamy cały KR, już nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy robotę

wątek zamknięty
Claudia, Nie wiem, może spytaj się czy nie ma przypadkiem depresji?  🏇 . Bo ja już niedługo się chyba nabawię przez tę dołującą pogodę  😵 . A tak serio to nawet nie obejrzysz się jak chłopak odzyska humor 🙂
Fantazja, Pięknie Wam w takich soczystych kolorach! Petrol, teraz ta zieleń. Obłęd 🙂
wątek zamknięty
Mia, dziękujemy, zielony to nasz kolor rozpoznawczy  🤣
wątek zamknięty
salucha   Jutro,jest czyste nieskalane żadnym błędem:P
19 lutego 2010 19:25
Fin kobylasta chodziła fajnie  🙂

I Salina z wczoraj
wątek zamknięty
wrotki,

Kondycja – aktualny stan fizjologiczny organizmu podlegający zmianom pod wpływem czynników środowiska zewnętrznego. Wynika ona ze stanu odżywienia i wytrenowania organizmu, a także zabiegów pielęgnacyjnych.

Rodzaje kondycji:
fizyczna (sportowa) - to współczynnik wykorzystania tlenu
hodowlana – pożądana u zwierząt wyselekcjonowanych do reprodukcji, mających dobrze rozwiniętą tkankę mięśniową, słabo rozwiniętą tkankę tłuszczową
opasowa – typowa dla opasów, maksymalnie rozwinięta tkanka mięśniowa i tłuszczowa (nawet w miejscach, gdzie tłuszcz odkłada się najpóźniej – za łopatką, u nasady ogona, w kroczu), kształty zwierzęcia są zaokrąglone
głodowa – włosy matowe (lub pióra bez połysku, nastroszone), widoczne zarysy żeber i zewnętrznych guzów biodrowych i kulszowych, niska wydajność lub dzielność pracy, słaby rozwój tkanek tłuszczowych i mięśniowych
wystawowa – pośrednia między hodowlaną, a opasową, doprowadzone są do niej zwierzęta wytypowane na wystawę lub aukcję, mają szczególnie wypielęgnowaną skórę, okrywę włosową, upierzenie, kiść ogonową, racice, postawią przyjmować ładną postawę.


zrodlo: ciocia wikipedia.
wątek zamknięty
Ale po co koniowi kondycja z galopu w srodku lutego? Spokojnie mozna wyrobic podstawowa kondycje zwykla jazda, badz najlepiej klusem? Po co galop?
wątek zamknięty
odwliż  💃 jeszcze trochę i będzie można pokombinować z jakąś robotą na leśnych piaszczystych drogach  😅

Bartki ściemniające:


niedługo śnieg będzie tylko wspomnieniem, mam nadzieję  😎
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
19 lutego 2010 20:26
Forta, ale cudne zdjecie... rozmarzylam sie!

a dzis Gilek mial 6 urodziny. Wstyd mi, bo nie wyglada ani nie umie tyle co umiec powinien 6latek (nawet jesli troche pozniej zaczal faktycznie pracowac). no ale wyszlo jak wyszlo... dzis z tej okazji Gilek mial tylko pedicure i marchewkowo-jablkowa wyzerke. Na koniec posiedzialam troche u niego i rozplakalam sie ze szczescia...   😡  ze mam takiego konia i ze mnie znosi juz 1,5 roku chociaz popelniam tyle bledow i czasem brak mi wiedzy/umiejetnosci zeby wszystko bylo tak jak byc powinno... i poszlam. Urodziny ma, nie bede go meczyc...
Niestety przed chwila dostalam telefon ze stajni ze hala bedzie caly dzien w remoncie, mialam byc wieczorkiem a tu taki numer... wiec dostanie Gilek gratisowo jeszcze 1 dzien wolnego. Niech ma, 2 tyg grzecznie pracuje to mu sie nalezy.
wątek zamknięty
kujka to już wiem, dlaczego nasze tak podobnie malowane🙂
Elear obchodzi dzisiaj 12-te urodziny  💃
Dostał Likita, którego ma gdzieś, wiadro marchewek i jabłek, bez pedicuru również się nie obyło 🙂

Claudia łączę się z Wami w bólu  😕
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
19 lutego 2010 20:36
espana, noo to wszystkiego najlepszego dla najpiekniejszego ogra volty!!  💃 💃 :kwiatek:
(nie dosc ze podobnie malowane, to tak samo przystojnie wygladaja w meksykancach...  😎 )
wątek zamknięty
kujka, gratulejszyn dla Gila! Kiedy to strzeliło, już 6latek, dorosły chłopak 🙂

espana, ucałuj swojego ślicznego i również sto lat!
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
19 lutego 2010 20:42
kujka, espana Sto lat dla Waszych pięknotków 🥂 :kwiatek:

Burza wiesz, ja w ten sposób odreagowuję stresy 😁 😉
Mia no właśnie zdaje mi się, że dałam Pauli zbyt trudną decyzję do podjęcia... 👀
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
19 lutego 2010 20:43
kujka, espana, - wszystkiego najlepszego dla koninek 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.