Paka :-)

Może nie dla Strucelki (bo ta jest na jedno siodło) ale może kogoś zainspiruje moja paka 🙂

Zdjęcie niezbyt korzystne, bo jeszcze w czasie kończenia było robione (dlatego niektóre elementy dodałam w paincie  :hihi🙂 ale z grubsza widać. Specjalnie zaznaczyłam drążek na siodło bo jest dosyć nietypowo, ale moim zdaniem spełnia rolę. Docelowo ma być więcej przegródek na różne duperele, ale wiadomo jak coś jest w planach to ... krótko mówiąc nie wiem czy się doczekam  😉.

Jutro wstawie fotki swojej nowo zakupionej paki 🙂
Dramka, może Unicasa? Pisz coś więcej!
kujka   new better life mode: on
19 lutego 2010 20:17
Mia, fajna! ile ma wysokosci?
kujka, Dzięki, przekażę tacie 😉 Wymiary to o ile pamiętam: 2,10x1,05x0,70 🙂
Burza nie znam producenta, jest metalowa, żółta i wieszaki można przewieszac jak się chce..
caroline   siwek złotogrzywek :)
19 lutego 2010 22:25
Strucelka, może się nadać ta szafa ale jeśli masz możliwość to zrób według własnego projektu i na kółkach. Według mnie 50cm to na styk głębokość, lepiej 60/70.

Ja ze swojej wychodzę górą i od tygodnia przeglądam ogłoszenia ale nic mnie nie satysfakcjonuje, chociaż najbardziej zbliżona do ideału jest ta
[img]http://photos07.allegroimg.pl/photos/400x300/924/17/28/924172864[/img]

Ale może uda mi się załatwić zrobienie mi na wymiar z płyty wiórowej i moje idealne wymiary to wysokość 170 z kółkami, szerokość około 100 < jeszcze nie mierzyłam dokładnie>, głębokość 60/70.
Po lewej wieszak na siodło, na samym dole wielka półka na derki, na samej górze na czapraki trochę mniejsza, po prawej dużo małych półek, na środku mała wnęka na kurtki.


ja mam taką pakę (z dwoma małymi róznicami, ale poprawki nanosiłam na ten model)
bardzo dobra paka na rzeczy potrzebne na bieżąco, ale zupełnie nienadająca się na przechowywanie. a jako przechowywanie rozumiem m.in. derki. do tego sprawdza mi sie bardzo dobrze drewniana paka eve.
caroline, patrząc na tą wyżej myślałam bardziej o układzie półek, bo wymiary zupełnie nie te. Pamiętam, że skrzynia najlepiej się spisywała na derki, i też swoje trzymam w małym kufrze, ale myślę o czymś co pomoże mi zredukować ilość szafek 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
19 lutego 2010 22:32
jak zrobisz tak gigantyczną pake, to nawet kółka ci nie pomogą - stanie się stacjonarnym klamotem. moze w takim razie albo od razu rozważać pakę bez kółek ale większa, albo... redukcję stanu posiadania? to zazwyczaj skutecznie mniejsza ilość skrzynek 😉

edit
stacjonarnym klamotem z paru powodów, m.in. tak ciezka, ze i tak jej nie przesuniesz, tak ciezka, ze kółka nie dadza rady, tak duza, ze nie da sie jej przetransportować inaczej niż w koniowozie, i tak dalej.

to jest już pogranicze mobilności paki: http://www.alfako.pl/produkt,pl,szafki-jezdzieckie--paki,paka-maxi-stalowa.html
a i tak za bardzo miejsca na skladowanie derek w niej nie ma.

plus kwestia paki z płyty wiórowej, składowania i... myszy 😉
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
19 lutego 2010 22:42
caroline zależy jakie kółka kupisz ;P .. moją pakę 190 cmx120cmx80cm spokojnie z załadunkiem kółka unoszą i daje sie przesunąć 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
19 lutego 2010 22:45
wiem doskonale, ze wszystko zależy od kółek. tylko tez pytanie jest czy warto bawić się w kółka robiąc pakę gigant 😉 paki giganty nie potrzebują byc przestawiane co tydzien 😉 kolka sa potrzebne przede wszystkim w tych pakach, które targasz co tydzien na zawody, nieprawdaż? 😉
caroline, moja jest szafowata a jednak kółka ma, i pomagają kiedy trzeba ją przesuwać, przestawiać, jest ze sklejki i myszy nie ma 😉
Ale Alfaco maxi jest za duża na jednego konia- oglądałam bo mam w stajni.

Stoi też u nas paka Unicasa, szeroka i stosunkowo wysoką ale jest niestety naprawdę droga.


Ja jestem ze swojej midi zadowolona 😉
zen, w stajni zostało powiedziane że Twoja jest najlepsza 😉 ale ja bym się tam z niczym nie upchnęła 😉
Ja mam midi dla jednego konia i sie w niej nie mieszcze. :/
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
19 lutego 2010 22:59
Alfako wcale też tanich nie ma 😉 .. Ja ogólnie chciałam moją domową szafe sprzedać na poczet nowej jeździeckiej 😉 bo stara już mi się do niczego nie przydaje po za tym, że właśnie są tam wszystkie graty końskie..

Swoją drogą szkoda żę już pak Eve nie produkują ;/
Upchnęłabyś się. Ale ja w niej derek i czapraków i siodła nie trzymam- gdybym musiała, to byłoby ciężko 😉
Unicasa są trochę tańsze niż Alfako.
Ta już mega szeroka, ale super. Tylko cenowo już konkret, jeśli bym się na taką zdecydowała to muszę uciułać.
http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/924/17/80/924178045_3
W środku układ prawie idealny.
Ile taka paka kosztuje?
zen, 2 449zł. Wymiary szerokość: 140 cm, głębokość: 65 cm, wysokość: 170 cm.
Monny   bez odbioru .
19 lutego 2010 23:28
koło 2 tysiecy, ja dałam projekt ślusarzowi takiej i na dniach będzie gotowa 😀 😀

Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
19 lutego 2010 23:35
Burza Ty się w takiej niebieskiej pomieścisz?  😵 ja nie dała bym rady xD
Medziiik, jak bym już w tej nie dała rady to znaczy, że grozi mi zagłada i zawalenie menelami 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
19 lutego 2010 23:43
i zawalenie menelami 😉

no to rzeczywiście może być problem, takie zawalenie menelami 🤣

menel -> [[a]]http://c.wrzuta.pl/wi4811/49c7bd3a00166d91478231b2/0/menel%20na%20mojej%20klatce%20w%20sylwka[[a]]
manele -> http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2566890

😉
Łaaaaa ale dowaliłam  🤣 właśnie sobie zwizualizowałam  😂 😵
kujka   new better life mode: on
19 lutego 2010 23:54
Burza, dowalilas do pieca teraz, tez sobie wyobrazilam pake zawalona menelami  😂 😂 😂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
20 lutego 2010 00:18
a pamiętacie paki SellaPort? to dopiero są cuda 🙂
http://www.sellaport.com/index.php?s=2&cat_id=68_Unsere+%5BKult%5D+Schr%E4nke

Burza  👍
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
20 lutego 2010 00:46
Edytka do nas to takich przynajmniej z hmm 3-4 xD na jednego konia
kujka, pakę? Ja sobie siebie wyobraziłam 😉

Ufff... piękna ale za takie pieniądze? 2tys euro?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
20 lutego 2010 11:53
wymierzyłam swoja pake pod względem wieszaków 🙂
tak więc wysokość od góry do pierwszego wieszaka 20-25 cm przy czym przy 20 tylni łęk ociera o "sufit"
miedzy wieszakiem 1a 2 i 2 a 3 powinno być ok 30-35cm
między najniższym wieszakiem a podłoga w zależności od siodla ( czy ujezdzeniowe czy skokowe) 55-70cm
szekość najwęższa 55cm ale ciezko włożyć siodlo. optymalna to 60cm
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się