Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

ushia   It's a kind o'magic
14 lutego 2010 13:49
A te co ma w podpisie próbowałaś? 😉
In.   tęczowy kucyk <3
14 lutego 2010 13:53
Te, co ma w podpisie, wpisała sobie po tym, jak kolejny raz coś spieprzyła i stwierdziła, że wypadałoby, żeby ludzie tracili mniej czasu na poszukiwania ; ) (czyli tak z pół h temu : P )
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
15 lutego 2010 13:02
Czy ktoś zna jakąś stajnie w okolicy Krakowa, szczególnie południowa część, która przyjmuje młodzież? szukam wstępnie na wiosnę jakąś stajnie dla roczniaka na wychów.. idealnie by było jakby miał rówieśników i przyzwoite pastwiska...  😉 może być nawet całodobowo na zewnątrz.. nawet by mnie to ucieszyło  🙂 jakby ktoś coś znał to dajcie znać łącznie z ceną może być na pw albo na forum 🙂
Doma,

Co byś powiedziała na Proszówki? Byłam ostatnio i bardzo pozytywne wrażenie 🙂
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
17 lutego 2010 13:36
Proszówki są idealne, koleżanka tam trzymała klacz i źrebaka, niestety trochę daleko żebym wyrabiała czasowo z pracą ze swoimi klaczami w stajni no i z resztą koni u siebie i odwiedzinami o małego, mam już wytypowane 3 stajni w pobliżu siebie, ale jak nic nie wypali to będę myślałam nad Proszówkami 🙂
Cześć

A nie wiecie coś o jakiejś fajnej stajni z pensjonatem na zachód od Krakowa
Bielany, Budzyń (czy tam Cholerzyn)
Budzyń i Cholerzyn to dwie różne stajnie  🙂
Doma Obawiam się że będzie ciężko z miejscami...
Ludzie rezerwują już miejsca. Jednak warto próbować czasami zwalniają się miejsca ja tam stoję i jestem zachwycona.
A stajnia się rozwija w bardzo szybkim tempie.
  🙂
Cześć,

Mam do was wielką prośbę, czy mozecie mi doradzić jakąś stajnie w ok. krakowa, gdzie naucze się jeździć od podstaw i naprawde czegoś bedą uczyć , a nie tylko poklepie pupą o siodło. Mieszkam w Zielonkach, chciałabym trenować pare razy w tygodniu z jakimś ogarniętym trenerem. Bardzo prosze o rade!
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
18 lutego 2010 06:08
polecam to forum, gdzie każda stajnia prawie jest wyszczególniona,
http://www.stajniekrk.darmowefora.pl/index.php?www

Nikodi i tak będę szukać gdzieś za 2 miesiące miejsca, mam nadzieje że mimo wszystko uda mi się gdzieś bliżej znaleźć, a to że ludzie rezerwują miejsca to w cale się nie dziwie  😉
Cześć

A nie wiecie coś o jakiejś fajnej stajni z pensjonatem na zachód od Krakowa


Bielany - ale trzeba czekać na mniesjce
Budzyń - nie ma wolnych miejsc
Cholerzyn - trzymam tu konia. Stajnia ma wady i zalety, ale to raczej miesjce dla osoby, która u konia jest prawie codziennie, albo nie widziwia z paszą i dodatkami 😉 Plusy to regularne padokowanie, duże pastwiska, piękne tereny i kameralna atmosfera (w tej chwili są tylko 4 konie). Siano i owies praktycznie bez ograniczeń.
Czułówek - nowa stajnia wolnowybiegowa. Osobiście  jeszcze nie widziałam
Cześć

A nie wiecie coś o jakiejś fajnej stajni z pensjonatem na zachód od Krakowa


Facimiech - jest 1 boks wolny.

Warunki:
Do dyspozycji duża piaszczysta ujeżdżalnia, zdrenowana i oświetlona.  Mała hala. Padoki. Tereny do jazdy w tym 15ha własnych łąk, tor do galopowania. Pokój socjalny z możliwością noclegów, łazienki itp
Wystawiamy faktury vat. Możliwość wliczenia w koszty firmy.

W budowie:
cross, pastwiska, karuzela - dostępne powinny być na wiosnę.
W przygotowaniu budowa dużej hali.

Opłata 850zł (brutto) obejmuje 3xdziennie karmienie siano, owies, witaminy
Wypuszczanie koni na padoki
treningi 2x w tygodniu z instruktorem PZJ

Możliwość treningów ujeżdżeniowych z Natalią Kozaczką oraz skokowych z Jackiem Wodyńskim - dodatkowo płatne

tutaj można zobaczyć tereny KJ Facimiech

> http://maps.google.pl/maps/ms?source=s_q&hl=pl&geocode=&ie=UTF8&hq=&hnear=Facimiech,+Krakowski,+Ma%C5%82opolskie&t=h&msa=0&msid=111454692003038339125.00047840c95e1d98a0460&ll=49.971348,19.721293&spn=0.003147,0.006899&z=17
Myślałam nad Cholerzynem kiedyś tam byłam oglądać, ale dość  dawno jeśli chodzi o Czułówek to odpada konie stoją pod drewnianą wiatą nie ma boksów tylko stanowiska jeśli chodzi o temperature w stajni to raczej dla chucułów
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
18 lutego 2010 19:41
nie przesadzajmy z tymi temperaturami błagam, konie to nie ludzie.. niegolone konie doskonale się czują w niskich temperaturach, u nas folbluty które są uznawane za wrażliwe i trudne w hodowli mają w stajni po -10 w zimie i naprawdę dużo lepiej się czują niż w lecie, są zdrowe, żwawe, bystre i chętne do pracy...
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
18 lutego 2010 20:51
agin481 bez złośliwości ale co to są " chucuły"  🤔 🤔

P.S. zmień to słowo bo strasznie razi w oczy  😉
Zgadzam się z Domą w 100%

U nas też zimą zimno,za to konie nie są narażone na drastyczne różnice temperatury kiedy wychodzą na padoki.

Wszystkie żwawe,żaden nie jest zasmarkany,a rano lecą w te pędy na wybiegi.

Arka   Gniady buntownik :)
19 lutego 2010 13:54
up ^^

Wyprowadzam się na studia, co za tym idzie - zmiana stajni. Jak teraz wygląda sytuacja ze stajniami w Krakowie i okolicach? Jak cenowo? Czy są jakieś miejsca, które możecie mi polecić? Jakieś strony internetowe? Wypadaloby zasiegnac jezyka już teraz...
Będę w Krakowie w marcu oglądać mieszkania, moglabym od razu pojechać poszukać stajni, tylko ja... wogole nie znam tamtych rejonow! pomocy 🙁
Proponuję już zacząć się rozglądać bo z miejscami bardzo kiepsko... zależy jeszcze gdzie będziesz mieszkać, bo pewnie chciałabyś mieć jak najbliżej do stajni...

Będę w Krakowie w marcu oglądać mieszkania, moglabym od razu pojechać poszukać stajni, tylko ja... wogole nie znam tamtych rejonow! pomocy 🙁


Trochę mało danych. Podaj chociaż przedział cenowy i wymagania (padoki, hala itp.). Będzie prościej coś doradzić.
Arka powtórzę za dziewczynami: to jest świetne źródło informacji www.stajniekrk.darmowefora.pl 😉
Cenowo... cóż... od 500 do mocno w górę 😉 Zależy co chcesz w stajni mieć, napisz jakie warunki Cię interesują to będzie można coś więcej zaproponować.
Arka   Gniady buntownik :)
20 lutego 2010 13:48
mile widziana hala, obowiązkowo wybiegi dla koni, czyste boksy i miejsce gdzie i z kim będzie można potrenować 🙂
Przy hali to ceny zaczynają się od 700zł chyba
Cobrinha nieprawda  😉
Arka - wysłałam pw 🙂
Może gdzieś poza Krakowem... ale w okolicach takie są ceny z halą... a jak się mylę, to chętnie dowiem się, gdzie mają taniej z halą 🙂
Nie zapominajmy o http://re-volta.pl/stajnie/ 😎

Co prawda brak tam subiektywnych ocen, ale na pewno można się zorientować w cenach 😉
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
20 lutego 2010 15:21
Nie przesadzajcie, że tak strasznie jest w Krakowie, miejsca są, oczywiście zależy kto czego szuka i trzeba przyznac że mamy troche fajnych ośrodków, tylko niestety przedział cenowy jest bardzo zróżnicowany...Jak byś nam powiedziala do jakiej kwoty szukasz będzie nam łatwiej...
Jest strasznie!

Ja szukam - bez limitu.
Stajnia bezpieczna, z pastwiskami - konie cały dzień na dużym terenie, dobrej jakości pasza, myjka wewnętrzna, hala, ujeżdżalnia z dobrym podłożem, zaplecze socjalne, siodlarnia z miejscem na dużą pakę. Opieka całodobowa, dobry kontakt z rozsądnym właścicielem.
Korastar
To może zajrzyj do Szarych - Michałowice
ja co prawda konia tam nie trzymam ale z tego co czytam to spełniają większość Twoich warunków.....chociaż...nie mam pojęcia jak teraz jest z wypuszczaniem koni na padok...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
20 lutego 2010 16:36
Ja jestem zdanai, że nie ma w okolicach Krakowa stajni, która byłaby naprawdę na wysokim poziomie.

Z tego co słyszałam u Szarych póki co jest jakiś problem z padokami chyba?
Jeśli nie, to można ich ewentualnie liczyć, choć nigdy tam nie byłam.

Korastar - jak coś znajdziesz, daj znać :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się