Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Albo do Bodzanowa... super warunki, opieka i jedzenia - konie widać że zadbane - dziś z inspekcją byłam  😅
Szarzy mają mini kwaterki i zresztą nie są w użyciu. Chodzi mi o pastwisko, gdzie koń chodzi cały dzień w grupie i jest koniem a nie więźniem.
Bodzanów nie spełnia ostatniego kryterium.

Budują się nowe stajnie - mam nadzieję że wreszcie będę mogła przywieźć konia do Krakowa.
Cobrinha - jakieś 40 km od Krakowa na południe 🙂.
No czyli nie Kraków ani okolice jak dla mnie 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
20 lutego 2010 19:45
Hala, lonżownik (otwarty lub kryty), duże, jasne boksy, całodobowa opieka, czworobok i parkur, duże padoki i trawiaste pastwiska oraz codzienne wypuszczanie na nie koni, myjka zewnętrzna i wewnętrzna, duża, jasna i pojemna siodlarnia, ciepłe (w zimie), przestronne pomieszczenie socjalne z ciepłą wodą, zapleczem 'kuchennym', toaletą, miejscem do siedzenia i przebrania się, mili i życzliwi stajenni.
Oraz przede wszystkim dogodna odległość, a to jak wiadomo dla każdego indywidualna sprawa.
Tyle z wymagań, według mnie 😉
Korastar- polecam Ci Bodzanów- jeśli chcesz, by twój koń miał się naprawdę dobrze  🙂
Co do ostatniego kryterium- proponuję Ci sprawdzić naocznie, a nie posiłkować się zasłyszanymi opowiastkami.
Strucelka, i do tego na miejscu full wyposażony sklep jeździecki, super restauracja i kowal, który kuje złotymi podkowami. O czymś zapomniałam? 😎
Puki co możemy pomarzyć, ale ciesze się, że aktualnie spełnia mi się większość kryteriów.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
20 lutego 2010 20:04
vicodin złotych podków nie potrzebuję, bo moje kucyki boso chodzą 😁 nie mam aż tak dużych zachcianek jak Ty 😂
No dobra, mój też nigdy nie był kuty, póki co z kowala zadowolona jestem, ale jak przyjdzie czas to zastanowię się nad złotymi 🤦
Przeglądając stajniekrk.darmowefora.pl wpadłam na pomysł zrobienia galerii, gdzie dokładnie jest pokazane, jak w danej stajni wygląda to i owo. Wiadomo, że zdjęcia dużo nam mówią. Tam watki są chaotyczne, ciężko doszukać się ceny, zdjęcia porozrzucane po kilku stronach wątku. Można by utworzyć takie konto na Picassie, gdzie będą albumy z danymi stajniami. Zainspirowała mnie strona Kocmyrzowa, gdzie jest wszystko super pokazane [url=http://picasaweb.google.pl/izabelamroz1/StajniaKOCMYRZOW#]http://picasaweb.google.pl/izabelamroz1/StajniaKOCMYRZOW#[/url] . Co o tym myślicie??
Arka   Gniady buntownik :)
21 lutego 2010 10:52
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. W jakiej odleglosci jest Bodzanów od Krakowa?
Co do cen - tutaj nie gra roli na chwilę obecną, chcę się zorientować co i jak wygląda, później będę myśleć o jakiejś selekcji 🙂
Arka , licząc od rogatek Krakowa, odległość wynosi 11 km 😉
ushia   It's a kind o'magic
21 lutego 2010 11:13
Arka, wszystko zalezy z której strony mieszkasz.
Jak z poludniowej to jeszcze jeszcze, jak północna to daleko, dochodzi kwestia przedarcia sie przez miasto.
Przeglądając stajniekrk.darmowefora.pl wpadłam na pomysł zrobienia galerii, gdzie dokładnie jest pokazane, jak w danej stajni wygląda to i owo. Wiadomo, że zdjęcia dużo nam mówią. Tam watki są chaotyczne, ciężko doszukać się ceny, zdjęcia porozrzucane po kilku stronach wątku. Można by utworzyć takie konto na Picassie, gdzie będą albumy z danymi stajniami. Zainspirowała mnie strona Kocmyrzowa, gdzie jest wszystko super pokazane [url=http://picasaweb.google.pl/izabelamroz1/StajniaKOCMYRZOW#]http://picasaweb.google.pl/izabelamroz1/StajniaKOCMYRZOW#[/url] . Co o tym myślicie??

Nie musisz:
http://stajnie-krakow.prv.pl/stajnie.htm
Proponuję wstawienie jeszcze tego linku

http://stajnie-krakow.prv.pl/pensjonaty.htm

uzupełnia on link podany przez Wistrę,a raczej jest bardziej czytelny dla szukających miejsca dla konia,bo są tam zawarte informacje o stajniach specjalizujących się tylko w ofercie pensjonatowej 🙂

Sama dawno tam nie zaglądałam i widzę,że muszę pozmieniać zdjęcia,bo sporo spraw już nieaktualnych.Zdjęcia były robione jakieś 2 lata temu.Osoby chcące zgłębić temat odsyłam na razie na stronę www

A w ramach info jak daleko czy blisko mamy do Krakowa,to podaję,że z naszej górki widać Wawel,Kościół Mariacki i klasztor na Bielanach więc możemy pomachać w stronę Dorcysi 😅





Gillian   four letter word
21 lutego 2010 12:56
no tak, ale ja np wolałabym zdjęcia typu - widok na boks wewnątrz, korytarz, proporcje stajnia-ujeżdżalnia itd. Konkretniej, co by sobie lepiej zwizualizować 🙂
co do odleglości to jak Ushia mówi, wazne z której czesci Kr sie startuje. To gra bardzo duzą rolę niestety.

Co do tego co kto widzi z okna czy tam górki , ja ze stajni widuje ośnieżone góry, a nie mam najbliżej do Zakopengo  😁 bo nawet rogatek Krakowa nie mijam

wistra, masz racje, tam jest dobry zbiór informacji, chociaż często nie aktualnych. Ale zdjęć jak na lekarstwo. Miałam na myśli takie konkretne zdjęcia, obszerne galerie. I bardziej szczegółowe. Gillian wie o co chodzi :kwiatek:
In.   tęczowy kucyk <3
21 lutego 2010 20:08
Uh, tylko przydałaby się strona taka jak stajnie-krakow.prv.pl, ale na bieżąco uaktualniana...
Myślę, że to również nasza "zasługa", bo nie wysyłamy do autorki strony aktualnych informacji.
A gdybyśmy wysyłali, byłoby okej.

Ja zaraz ślę poprawkę nt cen w Sierczy.
Ale więcej nie wiem. Ktoś z Was wie?
Napiszcie  :kwiatek:

Przecież dziewucha na pewno nie lata co tydzień do wszystkich stajni rozglądać się za aktualnościami  🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
21 lutego 2010 20:51
Ja mogę skrobnąć co nie co o Szarży jak będę miała czas. Jakieś fotki też podrzucę jak znajdę, albo zrobię.
Jak ktoś miałby ochotę podjąć się zrobienia takich galerii, to piszcie na pw. Jest między nami sporo naprawdę dobrych fotografów. np Strucelka, robi przepiękne zdjęcia. Jak nadejdzie piękna wiosna, to można by się zmobilizować i pojeździć po małopolsce   🤣
Gillian   four letter word
21 lutego 2010 21:04
no to ludki aparaty w dłoń i działajcie 🙂
Czy ktoś jeździł może pod okiem pani Badałow z Niepołomic (Pod Żubrem)? Będę wdzięczna za opinie na pw jeśli można 🙂
nika77, też o tym myślałam. Wrzucić mapkę, gdzie dokładnie znajduje się obiekt. A potem każdy może sobie obliczyć dokładną trasę od swojego domu 🏇
No ale przecież to jest możliwe na stronce zrobionej przez Quantę o stajniach. Znajdujesz adres danej stajni na mapie google i wpisujesz jako adres docelowy, a początkowy to adres zamieszkania np, i wyskakuje trasa dojazdu, plus odległość w km  😉
TA-KI, ale na stronie gdzie będą galerie, też może być coś takiego 🙂
To może pogadać z Quantą, żeby dorzuciła możliwość wstawiania zdjęć do swojej stronki, bo strona o stajniach w Krakowie jest bardzo niemiarodajna jeśli chodzi o poszukiwanie pensjonatu  😉. To raczej taka stronka co się ciekawego wydarzyło i kogo lubimy a kogo nie  😉
nie każda stajnie da sie wyguglac ot tak sobie. Ja np nie potrafie zwłaszcza mi sie gugiel gubi jak wpisuje jakis adres typu pipidowo wielkie 234 a po nazwie ośrodka tez nic.
Takie odniesienie w km od jakiegos jednego dla wszystkich punktu też daje pogląd bo kazdy z nas wie wtedy czego sie spodziewac jadąc od siebie a do tego kropka na mapie konkretna i wio.
No można się dogadać, żeby na swojej stronie powstawiała do odpowiednich stajni link z galeria, kiedy już bd gotowa.
Nika77 wszystko się da, nie ma rzeczy niemożliwych! 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się