Paka :-)

Burza, hehe. Moze, ale to pewnie trzeba byc dobrze zorganizowanym.
Ja to mam takie zdolnosci, ze jak siodlam / rozsiodluje konia to moj sprzet jest nagle wszedzie (na korytarzy, w siodlarni, w szatni ...). Wszyscy sie zazwyczaj zastanawiaja jak ja to robie, ze po dokonaniu takiej "rozsypki" wszytsko znajde od razu i wedruje na konia / do paki i nic nie gubie.
ma ktoś taki wieszak na boks chciałabym go zamontować u siebie w pace ale nie wiem jaką ma długość mógłby mi ktoś zmierzyć ?
darolga   L'amore è cieco
26 lutego 2010 22:42
pamelfa - na jutro Ci zmierzę 🙂 mam taki składany, mniej więcej taki: http://www.konskisklep.pl/zencartpl/index.php?main_page=product_info&products_id=608
jej jaka głupia jestem 🤦 nie wkleilam linka chciałam długość takiego wieszaka na boks

http://www.allegro.pl/item938947866_wieszak_na_boks.html

darolga dzięki za fatygę
darolga   L'amore è cieco
26 lutego 2010 22:56
pamelfa - haha, a taki też mam, ale nie Alfako ;]

A tu masz wymiary tego: http://www.alfako.pl/produkt,pl,wieszaki,wieszak-na-czapraki.html 
70 cm
darolqa dzięki!
darolga   L'amore è cieco
26 lutego 2010 23:16
pamelfa -  :kwiatek:

Ale Alfaco maxi jest za duża na jednego konia- oglądałam bo mam w stajni.

Nieee, nieee, dla mnie byłaby idealna  😁 w dwóch małych + setki skrzynek + szafa z półkami (taka jakby regałowa) na preparaty i kilka bieżących czapraków + 10 szaf w domu  jest dla mnie za małe... dodam, że siodło z osprzętem, ogłowie, napierśnik i futro wożę w samochodzie...
Ale że cena spora, a i trochę tych klamotów u mnie już stoi, to zdecydowałam się na midi na wiosnę.
Maxi wcale nie jest za duża na jednego konia - 🙂. Obserwacje na podstawie koleżanki i jej sprzętu. Mieści się w niej akuratnie - tak, żeby wszystko miało swoje miejsce i nie trzeba było przekopywać pół paki w poszukiwaniach za pierdołą. Przy czym oprócz dwóch siodeł to koleżanka ma raczej niewiele sprzętu...
Te paki ogolnie male sa. Ja sie w moja midi ledwo mieszcze a derki i czapraki mam poza paka.
Ja mam wreszcie aktualna fotke mojej paki 🙂 To ta z allegro za 400zł. Obecnie mieszcze się w niej akurat ale mam drugą małą (ta drewniana za 100zł) i tam trzymam buty, kurtki, derki 😉 Chociaż ja mam nie dużo sprzętu w zasadzie. Ale mimo to wysokie paki wydaja mi się dużo praktyczniejsze jako stacjonarne niz te małe blaszane.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 lutego 2010 19:54
Daniela super!! O coś takiego mi chodzi, tylko ja potrzebuję 3 wieszaki.
Są jeszcze do dostania na allegro?
Niestety chyba nie, ja ją kupiłam ponad rok temu. Ostatnio kujka szukała namiarów na tego sprzedawce ale o ile wiem nie znalazła 🙁 Facet miał tylko kilka sztuk, one są używane. A i były bez wieszaków na siodło - sama sobie przykręciłam i trochę pozmieniałam rozmieszczenia haczyków w środku 🙂
Ja mam taką samą jak Daniela 🙂 Bardzo pojemna i przestronna, nie wyobrażam sobie trzymania wszystkiego w takiej niskiej i blaszanej pace. Fakt, sprzedawca się zwinął, a szkoda. 400 zl to była dobra cena za taką szafę  😎
a nie jest wam niewygodnie z taką paką? przecież ruszyć to przy przeprowadzce to aż serce zamiera.
Ja się na razie raz przeprowadzałam i nie było problemu - tata wrzuciła ją do samochodu ze złożonymi tylniki siedzeniami i już. Wbrew pozorom nie jest zbyt ciężka, no ale oczywiście nie nadaje się na wyjazdy czy często przeprowadzki.
O tak, taka paka z szafy jest najlepsza 😀 Tanią szafę można w Jysku albo na allegro kupić, a wyposażyć wedle uznania 😀
Moja została mi po poprzednich mieszkańcach domu, ja dokręciłam tylko wieszak na siodła (teraz żałuję, że nie dałam go wyżej - byłoby miejsce na więcej czapraków  :emoty327🙂. Trzymam w niej sprzęt dla dwóch koni + kaski, sztyblety i sztylpy. Wszystkie ubrania mam w domu, derki na razie suszą się na rowerach, ale mam zamiar przykręcić na nie wieszak na drzwiach szafy i suszarkę na sznurkach pod sufitem.
Oto moja "paka", tutaj załadowana w połowie (wybaczcie komórkową jakość zdjęcia):


:kwiatek: już zmienione, zapomniałam że nie wszyscy mają mozillę 😉
_kate - jak zmieniałam stajnię to paka została przewieziona bez większych problemów jeden pan +3 dziewczyny do pomocy (asekuracja) + wózek do przewozu mebli 😉 W obecnej stajni jak zrobili siodlarnię i trzeba było moja pake wnieść to po prostu wyjęłam wszystko i 4 panów wniosło ją bez steknięcia 😁

Orzeszkowa - super paka!

edycja  😡  :kwiatek:
Jakie są maksymalne wymiary paki, żeby zmieściła się do przyczepy na dwa konie (bo tak je się transportuje, prawda?)?
Orzeszkowa, zmniejsz foto bo się strona rozjeżdża.
kamykokrowka, to też od przyczepy zależy, od tego czy ładujesz pakę zanim załadujesz konie, czy upychasz ją potem bocznymi drzwiczkami, jakie te drzwiczki są duże...
My zawsze woziliśmy wszystko w busie, który ciągnął przyczepę 😉
Potrzebuję wielkiej paki (na 3 konie) ale właściciel koni powiedział, że musi się mieścić w przyczepie. Na razie nie mam możliwości zmierzenia przyczepy od środka, dlatego pytam Was.
Tak patrząc po wymiarach przyczep i montowanych w nich oryginalnie pak, to myślę że maksymalna głębokość takiej paki nie powinna przekraczać 45-50 cm. Musiałaby być dosyć wysoka, żeby zmieścić trzy siodła... Jeżeli macie przyczepę do własnego utku to może warto byłoby rozważyć nawet prowizoryczne zabudowanie jej przedniej części i zrobienia tam minisiodlarni -> o, tu macie oryginalny patent


Sprytne te rozwiązanie.

Niestety nie mamy przyczepy.

Jak Wy transportujecie na zawody paki typu midi?
ja mam midi alfako i zapakowałam się w nią na wakacje spokojnie,ale na codzień w stajni trzymam w niej tylko ochraniacze (zajmują sporo miejsca), skrzynkę na szczotki i jakieś drbiazgi w szufladach (lekarstwa, nieużywane aktualnie środki do pielęgnacji, witaminki itd).
Problem jest z transportowaniem, bo o ile taka zwykła mała paka mieści się do samochodu przy złożonych tylnych siedzeniach, to midi musi jechać w przyczepie zamiast drugiego konia. Kosztów transportu nie podzieli się już na pół, a jak ktoś ma dwa konie, to w ogóle nie wiem, jak taką pakę przewozi.
Plus, że paka jest dosyć lekka i mobilna, więc nie ma większych problemów z załadunkiem.
Na szczęście mam też przyczepę z siodlarnią, więc na zawody spokojnie wystarcza.
In.   tęczowy kucyk <3
01 marca 2010 10:07
Jak miałam jeszcze pakę z płyty i woziłam ją na miejscu drugiego konia w przyczepie i sie spokojnie mieściła i miała luz jeszcze spory, wymiary miała nie mniejsze niż 60x65cm
_kate, też mam takę pake, przewoziłam w przyczepce obok konia 😉 problem jedynie jest z tym, że żeby ją przenieść, postawić potrzeba co najmniej 2 osób 😉
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
02 marca 2010 20:17
Tak patrząc po wymiarach przyczep i montowanych w nich oryginalnie pak, to myślę że maksymalna głębokość takiej paki nie powinna przekraczać 45-50 cm. Musiałaby być dosyć wysoka, żeby zmieścić trzy siodła... Jeżeli macie przyczepę do własnego utku to może warto byłoby rozważyć nawet prowizoryczne zabudowanie jej przedniej części i zrobienia tam minisiodlarni -> o, tu macie oryginalny patent



Gdzie mogę kupić taki wieszak, jak na pierwszym zdjęciu? Muszę przykręcić wieszak do ściany bocznej i chciałabym, żeby siodło wisiało równolegle do boku paki, a nie prostopadle jak przy zwykłych wieszakach. Inaczej siodło mi się nie zmieści.
Monny   bez odbioru .
16 marca 2010 10:02
Do pełni szczęścia brak tylko wewnętrznych wymiarów...  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się