Kącik folblutów

Pisałam już chyba ze dwa razy, ale nadal nic, więc nadal mam prośbę o zdjęcia i informacje o młodej klaczy Alafia po Stato King od Albena/Don Corleone (pełna siostra mego Alkazara), ale nie pogardzę zdjęciami i informacjami o rodzicach a nawet o półrodzeństwu mojego konia 🙂
Może też ktoś miał do czynienia z Alkazarem zanim trafił do mnie?
Norquina   Life is too important to be taken seriously
14 lutego 2010 19:39
Wrzucam obiecane wczoraj zdjęcia Cystersa, zwanego Czesiem  😎
jak konia uruchomie w pełni po kastracji wrzucę lepsze zdjęcia 🙂
edit złe zdjęcie wstwiłam
Katharina   "Be patient and trust in the process"
14 lutego 2010 20:28
Może ma ktoś zdjęcia klaczy Indonezja ?  m: Impresja  o: Euro Star
Severus   Sink your teeth into my FLESH
15 lutego 2010 09:20
Norquina - gratulacje, piekny folblutek  😍 Nadal stoicie w Venie? (Mogłabym do was wpaść  😎 )
Norquina   Life is too important to be taken seriously
15 lutego 2010 09:29
Severus
dzięki  :kwiatek:
dalej, dalej w Venie  żadnych zmian stajni nie planuję, tak więc przyjeżdżaj w wolnym czasie.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
15 lutego 2010 09:34
Wpadnę na pewno ale nie jestem w stanie powiedziec kiedy, bo sama jestem jeszcze niezmotoryzowana i musze mamę fatygować...
Myślę że jak śnieg się trochę rozpuści to nie będzie problemu, żebyśmy pojechały. Albo po drodze na działkę...  😉
Norquina- ale cudo  😍
Norquina   Life is too important to be taken seriously
19 lutego 2010 16:36
Dzisiaj byłam na Służewcu i trafiłam do księgi stadnych  🏇
Napisze poki jeszcze pamietam jak tam dojsc,a najlepiej podjechac samochodem (ochroniarze nie wygladaja na zainteresowanych kto wjezdza). Po przejsciu przez bramę odbija sie w lewo w kierunku glownego toru wyscigowego, potem zgodnie ze znakiem nakazu w prawo, idzie sie prosto ok 1km przed siebie, i jak juz widzi sie plot zamykajacy sluzewiec  🙄 po lewej stronie jest potrzebny budynek  😅 dzrzwi te gdzie jest tabliczka PKWK, na piewszym pietrze mieszcza sie ksiegi. maly
🚫 nie zdziwcie sie jak Pani bedzie was traktowala jakbyscie jej przeszkadzali, moze ma to wpisane w zawod albo na taka zolze trafilam. 
A co do dokumentow: paszport, kopia umowy, dowod wplaty kasy na konto, wniosek z ich strony, zaswiadczenie od weta o kastracji (ja zmienialam wpis z ogra na walaszka)  😉
I to tyle moze komus sie to przyda, w razie czego sluze pomoca  😎

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
19 lutego 2010 20:50
nie zdziwcie sie jak Pani bedzie was traktowala jakbyscie jej przeszkadzali, moze ma to wpisane w zawod albo na taka zolze trafilam. 

Pani Karaszewska generalnie 'trzęsie' PKWK 😉

dzięki za wytłumaczenie jak tam dojść  🙇 mnie odsyłano w zupełnie inne miejsce
Ja też bardzo dziękuję!  🙇 Ten opis jest... jak z GPS  😅
Pursat   Абсолют чистой крови
26 lutego 2010 19:53
Ktoś kiedyś pytał o tego ogiera, przypadkiem znalazłam - Secret 'n Classy:





by Z. Kisza


Przy okazji, Jape:





by Z. Kisza

i jedno, które mnie absolutnie zachwyciło:
Ktoś wie, jak to jest z kierunkami biegania na torach w PL? w krajach ościennych? płaskie? płoty?
Kiedyś wiedziałam  😡
dempsey   fiat voluntas Tua
27 lutego 2010 02:53
ups dubel
prosze o skasowanie
dempsey   fiat voluntas Tua
27 lutego 2010 02:58

halo ale na treningach? czy gonitwy?

tu sporo wiadomości - elwira napisała długi i bardzo dokładny  post na stajence
http://www.stajenka.fora.pl/boks-1-biegalnia,3/wyscigi-konne,347.html
Ponieważ tor treningowy również ma kształt przybliżony do okręgu, to treningi odbywają się w określonym kiedunku danego dnia, czyli w prawo lub w lewo. Takie zmiany mają na celu równomierne obciążanie nóg konia.


edit: w ogole specyficzny jest ten tekst. z jednej strony dla zupełnego laika, z drugiej strony nawet jak się coś tam wie o torach to się go z zaciekawieniem czyta, a z trzeciej - to taki dosyć hmm różowy obrazek jednak..
Oprócz "łapaczy czasów" wszystko to wiem  🤔. Nadal nie wiem jak z kierunkiem wyścigów na Służewcu, na innych bliskich torach europejskich, w USA? Ogólnie - kiedyś to zależało od toru, ale były jakieś reguły. Właśnie tych reguł nie pamiętam. Domyślam się, że chodzi o ustawienie główna trybuna - meta. Ale metę i start można przemieszczać? Może płoty konie chodzą raz tak, raz tak? To jest wpisywane w program? Słyszałam też, że jeśli płaskie są np. w prawo to płoty w lewo i odwrotnie.
Może ktoś tu udzieli odpowiedzi - nic bardzo pilnego. Jeśli nie - popytam na forum wyścigowym.
Przy okazji tekstu: dlaczego to amatorki piorą ścierki?  😀iabeł: amatorzy nie muszą?
We Wrocławiu tor jest w prawo - i płaskie i płoty. Meta jest stała - na wysokości "budki" sędziowskiej, praktycznie przed główną trybuną. Start jest przestawiany w zależności od gonitwy.

Podobnie na prawo biegało się w Sopocie. Warszawa jest "lewostronna"
My tak nieśmiało, na dobry początek.

Corinto xx
od Cosetta po Gere



ciekawy "przód" 🙂 wrzuć jakieś zdjęcie gdzie widać go więcej.
Jak ja kocham moja Purchawke:

A co powiecie o potomstwie Don Corleone? Słyszałam od kowala, że to straszne wariaty  🤔wirek:
czy ktoś z Was ma może informacje na temat tych koni:
welsh pageant
square note
kirpan

chodzi mi o zdjęcia , może ktoś też wie, jakie mniej wiecej te koniska dawały potomstwo?

:kwiatek:
halo - w Warszawie wszystkie wyścigi rozgrywane są w lewo, zarówno płaskie jak i płoty.
Jeśli chodzi o sąsiadów to Praga, Bratysława, Budapeszt biegają na prawą stronę, Wiedeń na lewo. Generalnie wszystko zależy od budowy toru, ustawienia trybun, tego gdzie jest celownik itd. Z największych torów europejskich to Longchamp (Francja) na prawo, Epsom (Anglia) na lewo, Curragh (Irlandia) na prawo, Baden-Baden (Niemcy) na prawo.
W USA głównie na lewo tak jak w Polsce.
Start oczywiście przesuwa się wraz z zmianami dystansu biegu, ale celownik pozostaje w jednym miejscu.
Natomiast w przypadku płotów jest różnie, często trasa wyścigu "kręci" po torze i zmienia kierunki po przekątnych, ale finisz zwykle jest tak jak finiszują płaskie konie na danym torze. U nas wyścigi płotowe odbywają się po kole, wewnątrz toru płaskiego w tą samą stronę. 

Karolina, epk bardzo dziękuję  :kwiatek: Po prostu podejrzewam, że mam prawostronnego konia, który był jeżdżony na lewo  🙂 I by się zgadzało.
kasieceq Przepiękny profil! Zazdroszczę  🍴
crazy Ech, dajesz nadzieję...
Pursat   Абсолют чистой крови
01 marca 2010 07:17
Katja, Welsh Pageant wystarczy wpisać choćby w grafikach Google.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
01 marca 2010 12:06
CRAZY  🙇 konisko BOSKIE  🙇  😜 jacy rodzice jeżeli można wiedzieć?

Pursat super zdjęcia.. ale Jape to naprawdę eksterierowo tragedia, pomyśleć że to jeden z najlepszych reproduktorów wyścigowo teraz... nawet w półkrwi dał uznanego ogiera  😲

ksiaceq dawaj więcej zdjęć!!

a ja nie mogę się doczekać aż do nas do stajni przyjedzie Lady Gianina  🏇  🏇
M: Czamarka / Intervall
O: All hands on deck.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
01 marca 2010 12:23
jeździcie wkkw? właśnie na wiosnę sprzedaliśmy 2 trzylatki po All Hand i nie mogę sobie tego wybaczyć  🤬
Pursat - dziękuję :kwiatek: tylko moja wyszukiwarka jakoś go nie "wypluła"  🤔wirek:
Indris
Jape- Inguszetia po Winds of Light



Soy Tower
Sorbie Tower- Soya
jeździcie wkkw? właśnie na wiosnę sprzedaliśmy 2 trzylatki po All Hand i nie mogę sobie tego wybaczyć  🤬


Tak jezdzimy wkkw.
To Czarnolas.

A te alle poszly do wkkw? Do sportu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się