Casting- Modeling

Nie wiem gdzie wyczytałaś, że sie oburzam bo oburzeniu zwykle nie towarzyszą wesołe minki 😁 Ja tylko piszę to co widzę i to co ogólnie jest wiadome - modelki są za chude. Jeśli Ty w tym filmiku nie widzisz, że spora ilosc dziewczyn ma kości na wierzchu i nie wygląda na zdrową...no to cóż nie mój problem, nie mój gust 😉
Dla mnie to  w ogóle jest jakaś katastrofa i tylko źle wpływa na rozwój wielu młodych dziewczyn zafascynowanych modelingiem, które zamiast normalnie sie rozwijać popadają w kompleksy i zaczynaja sie odchudzać itd.

ps. Taka budowa ani troche nie jest potrzebna do tej pracy. Udowadniają Ci to chociażby fotki ze strony playboya gdzie kobieta do 2000roku wyglądała jak kobieta.
to, że modelki są za chude to Twoje zdanie- a nie ogólnie przyjęty fakt. Takie są aktualne wymagania zawodu i na razie nic tego nie zmieni, chyba, że wyjdą na jaw jakieś ofiary anoreksji itd. póki co, nie ma o tym informacji, przynajmniej ja o tym nie słyszałem, zresztą po raz kolejny raz to mówię, że aktywnie pracujące modelki, chorujące na anoreksje raczej by nie wyrobiły długo w takiej branży, bo mimo wszystko to nie polega tylko na zrobieniu paru kroków na wybiegu.  Poza tym, nie myślałaś o tym, żeby wziąć pod uwagę to, że niektóre z tych dziewczyn mają po prostu taką budowę? na pewno muszą sobie sporo odmawiać, ale bez przesady, że wszystkie co do jednej to anorektyczki i narkomanki. Niektóre z nich chodzą po wybiegu, a urodziły wcześniej zdrowe dziecko.
Nie wiem jak inni, ale ja widzę różnice pomiędzy reklamowaniem bielizny, czy "modelek" w playboyu a tymi, które reklamują największe domu mody. Chyba to jednak nie to samo i wymagania się trochę różnią? więc zdanie, że taka budowa nie jest potrzebna do takiej pracy chyba jest trochę mylne, przynajmniej ja tak myślę. Co, jak co, pewnie zostanę za to zjechany, ale ubrania najlepiej prezentują się właśnie na wysokich i szczupłych dziewczynach.
Tak na marginesie, jedna z modelek z linków to Polka.
chodzi mi o dzisiejsze realia, poza tym modeling nie obraca sie jedynie wokol playboya i zdjec w bikini, do tego typu zdjec zazwyczaj potrzebne sa modelki o pelniejszej budowie chociaz i one zapewne mieszcza sie w umownych wymiarach. Po prostu nie kazdy ma talie osy, okragle biodra i biust.
Co do tego, ze modelki sa za chude-nie zgodze sie, nie wszystkie(z reszta co ci przeszkadza ich figura?). Ja np nie mam z tym zadnych problemow i nie powoduje to u mnie kompleksow 🤣
Taka budowa, jest wymagana w tej branzy i uwazam, ze albo sie ja ma i mozna pracowac w tym zawodzie, albo nie. Dziewczyny, ktore musza sie glodzic by zachowac "idealna" sylwetke, dlugo nie pociagna.
luke no i wyszlo, ze napisalam prawie to samo
barbor, 😅 wreszcie ktoś się ze mną zgadza 🙂
Ja szczerze mówiąc nie rozumiem tych ataków wszystkich na modelki. Tak jak barbor pisze, czemu tak przeszkadza niektórym jaką kto ma figurę? Póki nie dzieje się krzywda osobom postronnym jak i samym modelkom to po co te ataki? Jasne, każdy ma swój ideał, ale po co dostosowywać wszystkich pod ten wzór? Moim zdaniem pocieszające powinno być chociaż to, że są w modzie pokazane różne rodzaje piękna- bądź "piękna" jak dla co poniektórych, nawet przytoczona tu freja beha erichsen, która według Danieli jest bardziej męska niż damska, no i dla większości za chuda, ale nikt nie pomyślał o tym, że może to być pocieszeniem, że osoby z wyglądem androgenicznym też są na swój sposób piękne.
W żadnym razie nie chodzilo mi o to, że modeling obraca sie w ogół reklamowania bielizny czy playboya. Chodziło mi o to, że są ładne, pełne kształty i dużo lepiej to wygląda niż patyczaki.

Luke - Takie Twoje zdanie, a moje takie, że lubie oglądać ubrania jak maja na czym leżeć. Na wieszaku widze w sklepie 😉 Co do ogólnej opini, to zaraz zaraz ale mam wrażenie, że całkiem nie dawno nawet w tv głośno mówiono o tym, że modelki są za chude i chcą by zaczeły znikać z wybiegów ustępując miejsca kobietom o miłych kształtach. No i mnie sie nie raz juz obiło o ofiarach anoreksji wśród modelek i pare kampanii przeciwko pozwalaniu na promowanie coraz chudszej sylwetki.

barbor - Co mi przeszkadza? No jak to co, chcą być modelkami tak? Czyli pokazywać się światu. No to chyba mam prawo stwierdzić, że nie podoba mi się to co taki chudzielec próboje prezentować.

A ze swoja figurą nie mam żadnych problemów tak na marginesie - uważam, że jest super 😉 I tak kończę wyrażenie swojej opinii w tym temacie.

ps. Dla tych co lubia czytac pobierznie i nie uważanie - Nie krytykuje całego modelingu - krytykuję jedynie przechodzenie do porządku dziennego nad coraz chudszymi sylwetkami dziewczyn, przyjmowaniu jakis chorych norm ile cm gdzie ma być oraz nie zwracanie uwagi jak takie coś wpływa na rozwój młodych dziewczyn zafascynowanych tym wszystkim. Ponadto nie sledzę modelingu, nie fascynuje mnie, jedyne co widuje to pokazy mody w tv, zdjęcia w jakiś gazetkach i necie. I niestety zazwyczaj nie są to widoki ładnych dziewczyn o fajnej sylwetce. Za chudośc uważam wystające żebra, obojczyki, barki, naciagnięta skórę itd. Jak już raz pisałam chudośc NIE RÓWNA się zgrabność. Dla mnie to dwie odległe sprawy przy czym na to pierwsze patrzeć nie lubie a drugie uważam za bardzo atrakcyjne.

pps. Nie każdą chuda osobe uważam za anorektyczkę jak równiez nałogowo odchudzająca się 🙄 Ale uważam, że trzeba też znac umiar i nie pchać się z tym co nieciekawe do wielkiego świata i zdjęć a zając się podkreślaniem innych swoich atutów.

Pozdrawiam 😉
luke, zgadzam sie, glownie dlatego, ze sama mam taka patyczakowata figure przy wzroscie 177-8, a wcale nie musze sie odchudzac, lub meczyc sie w jakis inny sposob. Juz nie raz spotkalam sie z komentarzami w stylu"wygladasz jak anorektyczka", dlatego tak jak juz pisalam drazni mnie takie podejscie(np. prezentowane przez Daniele). Nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba 😉
Daniela, każdy ma prawo do własnego zdania  😉 choć ja lubię, gdy jest ono w nieobraźliwej formie i poparte czymś, dlatego jeśli uda Ci się znaleźć to jest ciekaw o wiadomościach z ostatnich lat o ofiarach anoreksji wśród modelek. Kampanie były i będą zawsze, choć nie zawsze skierowane są tylko w modelki bo jest mnóstwo innych branży zagrożonych tą chorobą, chociaż nie zawsze najwięcej ofiar jest właśnie tam.
Tak się zastanawiam, że chyba mądrzej byłoby narzekać na projektantów bo to oni zatrudniają te modelki i oni mają takie wymogi, a nie pisać zdania typu " co ten chudzielec chce zaprezentować". Dla niektórych tych "chudzielców" ta praca to była brama do innego życia, bo sporo tych dziewczyn pochodzi naprawdę z biednych rodzin.
barbor, no właśnie! ja nie jestem w stanie pojąć czemu niektórzy nie chcą zrozumieć, że niektórzy mają taką figurę, nawet się bardzo o nią nie starając. Ważne, żeby samemu czuć się ze sobą dobrze, a nie przejmować się zdaniem innych- ilu ludzi tyle opinii 🙂


" Nie każdą chuda osobe uważam za anorektyczkę jak równiez nałogowo odchudzająca się icon_rolleyes Ale uważam, że trzeba też znac umiar i nie pchać się z tym co nieciekawe do wielkiego świata i zdjęć a zając się podkreślaniem innych swoich atutów."

To, że Ty coś - a raczej KOGOŚ uważasz za nieciekawe, to nie znaczy, że tak uważa cały świat. Daniela nie jesteś wyrocznią co do kwestii estetyki ( na szczęście) więc może oszczędź sobie takie twierdzenia.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 marca 2010 21:59
Strzygatyle, ze ten artykuł został dodany w 2006 roku
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 marca 2010 22:03
barbor,  a to po 2006 roku juz nie ma anorektyczek a modelki są tłuściutkie jak pulpeciki?
Strzyga, oczywiscie, ze nie, ale myslalam, ze rozmawiamy o terazniejszych przypadkach. Anoreksje kojarzysz tylko z modelingiem? Bo mi sie wydaje, ze to nie jest problem modelek, a glownie dziewczyn, ktore chca je nasladowac.
Daniela, http://kobieta.wp.pl/kat,59114,title,Koniec-z-chudymi-modelkami,wid,8650913,wiadomosc.html tutaj pisza o tej granicy wagowej, ktora miala zostac wprowadzona(75 kg), nie uwazasz, ze to przesada? Przykladowo ja waze 59 kg, wszystkie badania w normie, gdzie mialoby pojsc to 16 kg?
ovca   Per aspera donikąd
01 marca 2010 22:08
Sama znam dwie modelki-jedna z nich pracuje w krajowej agencji, druga robi karier ę międzynarodową, można ją zobaczyć w cosmo, w reklamach kosmetyków, ciuchów...i żadna z nich nigdy o linię nie dbała. Po prostu-miały świetny metabolizm.

znam też dziewczynę, która marzy o byciu modelką. Odchudza się, chodzi po agencjach-ale ma bardzo nieciekawą twarz, o czym jej mówią...a ona z uporem maniaka twierdzi, że to przez tuszę, głodzi się, wygląda jak szkielet i znów zgłasza się do ów agencji.
i sprawa sama się napędza  😵
ze to nie jest problem modelek, a glownie dziewczyn, ktore chca je nasladowac.


Bingo! Dokładnie o tym piszę, do jakich skutków może prowadzić pokazywanie tylko chudych modelek.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 marca 2010 22:12
barbor, chyba nie wgłębiasz się zbytnio w dyskusję...

Daniela, każdy ma prawo do własnego zdania  😉 choć ja lubię, gdy jest ono w nieobraźliwej formie i poparte czymś, dlatego jeśli uda Ci się znaleźć to jest ciekaw o wiadomościach z ostatnich lat o ofiarach anoreksji wśród modelek.



to, że modelki są za chude to Twoje zdanie- a nie ogólnie przyjęty fakt. Takie są aktualne wymagania zawodu i na razie nic tego nie zmieni, chyba, że wyjdą na jaw jakieś ofiary anoreksji itd. póki co, nie ma o tym informacji, przynajmniej ja o tym nie słyszałem, zresztą po raz kolejny raz to mówię, że aktywnie pracujące modelki, chorujące na anoreksje raczej by nie wyrobiły długo w takiej branży



Rozjaśniło Ci się trochę?
Strzyga, przyklady z "ostatnich lat". Mamy 2010 rok ty przytaczasz smierc dziewczyny z 2006, jest to dosc duzy odstep czasu, zwlaszcza, ze niedlugo po 2006 zostala wprowadzona ta granica wagi modelek wybiegowych.
Mi się Strzyga nadal nie rozjaśniło, więc jak możesz to mi pomóż, bo w wysłanych przez Danielę linkach ciągle jest mowa o tych samych 3 dziewczynach ( ta wspomniana przez Ciebie 2006, i śmierć sióstr 2007). Ta francuska, z tego co się orientuje modelką nie była, tylko jak już chorowała na anoreksję, to wzięła udział w głośnej kampanii na rzecz anoreksji, więc stąd nazwanie jej modelką.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 marca 2010 22:18
barbor, dla mnie 4 lata to nie jest okres szalenie długi.

Sam prosiłeś o przykłady, zakładając, ze żadna nie umarła. Ta-da. Umarła.
barbor - Dla Ciebie 4 lata do duży odstep czasu 🤔 ? To co uważasz za kilka lat będąc na początku 2010? Ja rozumiem, że mając lat naście 8 to już pół Twojego życia ale wiesz...trzeba spojrzeć mniej subiektywnie  👀  Chcieliście jakiś faktów to wstawiłysmy kilka linków. Wybaczcie nie pasjuja mnie modelki i anoreksja i nie siedzę w temacie a googli dla was przewalać specjalnie nie będę. Linki do artykulów wstawiłam dla poparcia wyrażanego swojego zdania. A tak w ogole jak problemu anoreksji wśród modelek nie ma to skąd te nagłe ogłaszanie norm, głośne oświadczanie, że nie będą juz zatrudniać chudych itd? Czyli jednak problem istnieje...?

luke - Rozumiem, że artykuły uznałeś już za zbyt długie żeby przeczytać?
Daniela, tak, jesli chodzi o ten temat, to dla mnie 4 lata to duzo, i nie jest to zwiazane z tym, ze mam zaledwie 18 lat 😁
Skąd wiesz co zakładałem? Szczerze mówiąc ciekaw byłem jeśli chodzi o rok 2009, bo wtedy zacząłem się trochę interesować tą branżą, a że nie słyszałem z tego okresu żadnych wiadomości to chciałem żeby ktoś mi uświadomił. Nie po to, by coś udowodnić, ale z ciekawości i zainteresowania tym tematem, więc może trochę dystansu.
Tak, 4 lata to nie jest długi okres, ale biorąc pod uwagę, że były wprowadzone różnego typu ograniczenia wagowe i z tego co wiem to wiekowe ( chyba w Paryżu? była jakaś też głośna akcja, że nie chcieli dopuścić polskiej modelki- Moniki Jagaciak do pokazu właśnie ze względu na wiek)- to chyba jest jakaś różnica?

Daniela, a Ty je czytałaś? sama napisałaś przed chwilą, że nie będziesz przewalać googli to poparcia swych tez. Artykuły przejrzałem i jak już napisałem wcześniej dotyczyły 3 tych samych modelek + jednej francuskiej kobiety o której pisałem wcześniej. Były opisane jakieś inne dziewczyny, ale nie wymienione z imienia i nazwiska.
Gdzie my napisaliśmy, że problem nie istnieje? Pisaliśmy, że nie wszystkie modeli to anorektyczki.
Owszem przeczytałam inaczej bym nie wstawiała.

Ja również nie pisałam, że wszystkie modelki to anorektyczki ale, że jest to duży problem i to głównie tu promuje się chudość.
Strzyga - przed przeróbka ładniejsza 😉

barbor - jasne, wszystkie modelki to piękne kształtne dziewczyny nie mające nic wspołnego z anoreksją 😉 Co z tego, że te akurat przykłady okazały się przeróbkami? Na pokazach na żywo też rozumiem chodzą przeróbki  😎 Swoja drogą...rozbawił mnie ten Twój filmik. Przed przeróbką te dziewczyny w większości JUŻ wyglądają TRAGICZNIE i maja anoreksję, po przeróbce to juz krok od śmierci.

Chyba troszke przesadzasz - wcale nie wygladaja tragicznie. Wiekszosc modelek nie ma nic wspolnego z anoreksja, uwierz mi ze znam sporo pracujacych modelek, kilka ktore sa praktycznie stale na miedzynarodowych kontraktach. I wszystkie ktore znam jedza normalne obiady, co najwyzej nie smaza sobie lososia w glebokim oleju i nie opychaja sie czekolada od rana do nocy  🙄 do tego zawodu poza checiami, wzrostem i oryginalna twarza potrzebny jest tez brak predyspozycji do tycia. Taka smutna prawda.
Ale do zawodu informatyka tez potrzebny jest mozg do liczb - a nikt sie nie burzy ze ludzie malo zdolni matematycznie nie moga zostac informatykami  🙄
Jasne, ze wsrod modelek trafi sie kilka anorektyczek, ale generalnie w spoleczenstwie tez sie trafiaja anorektyczki - takie ktore ani nie sa, ani nigdy nie chcialy byc modelkami. Jakis procent moze i zachorowal na anoreksje z tego powodu - ale nie wszystkie  🙄

Ja osobiscie np. nie znosze na zdjeciach modelek wiszacych ud, ogromnych posladkow ani biustow. Mi sie podobaja szczuple modelki - juz nawet odbiegajac od tego, ze ubrania ukladaja sie na nich duzo lepiej. To oczywiscie tylko moja opinia, Wy macie prawo do wlasnej 😉

edit:
luke,  15 sekund szukania. Szczęśliwy?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Osiemnastoletnia-modelka-zmarla-na-anoreksje,wid,8602688,wiadomosc.html?ticaid=19bb7

codziennie umieraja jakies anorektyczki. Nikt nie bebni o tym w mediach. Naprawde, to nie jest tak, ze z tlumu modelek jedna nie ma anoreksji, tylko zdecydowanie odwrotnie.

Jesli juz naprawde MUSICIE miec jakis dowod na to, ze glodzic sie nie trzeba, to ja przy wzroscie 173cm mam wymiary obecnie 83/61/91. Na bierzaco opycham sie ciastkami i czekolada i od 3 tygodni jedyne cwiczenia jakie wykonuje to spacery na uniwerek i z powrotem. A wymiary maksymalne dla modelki to obecnie 90/65/90. Jak nie jem ciastek i czekolady garsciami, biodrami bez problemu mieszcze sie w to 90, mam po 87-88 cm w biodrach. Bez zadnego wysilku.
Ale ja na pewno mam anoreksje, tylko nie zauwazylam jej gdzies miedzy jedna kanapka a druga  🙄
Kaprioleczka,  to mozemy sobie przybic piatke bo ja przy wzroscie 178 mam wymiary 84/62/90, nie robiac nic w tym kierunku. Jem bardzo duzo+slodycze, w tym dosc dzue ilosci czekolady, cwiczen nie robie. Jedynie wykonuje wszelakie prace stajenne i jezdze.
zobaczymy co powiecie, jak będziecie starsze....
Dada, ok, tylko ze w zawodzie modelki pracuje sie chyba nie dluzej niz do 30 roku zycia.
Z reszta chodzilo mi jedynie o to, ze do tego zawodu trzeba miec odpowiednia budowe, ktora nie wymaga na starcie chorej diety i pokaznego zestawu cwiczen.
ja całkowicie abstrahując od zawodu modelki 😉 Większość z nas, gdy miało po kilkanaście lat objadało się do woli. Jednak nic nie trwa wiecznie 😉 A jeśli masz możliwość podjęcia takiej pracy to trzymam kciuki!
A to nie jest trochę tak, że ta burzliwa dyskusja została spowodowana tym, że Daniela napisała, że jej się nie podobają chude dziewczyny i po prostu dziewczyny poczuły się urażone, które taką sylwetkę mają? Tak mi to po prostu wygląda.
Żeby nie było, sama wyglądam jak anorektyczka, te wystające żebra, mostki... Ale anorektyczką nie jestem i rozumiem, że Danieli ja bym się nie spodobała. Na szczęście nie muszę  😀
Hija, nie wiem czy dziewczyny poczuly sie urazone, jesli chodzi o mnie to ani mnie to chłodzi, ani mnie to grzeje. Chodzilo mi raczej o takie uogolnianie.
luke dziewczyna nie jest, wiec chyba tylko mnie mialas na mysli 😉
A ja 100 raz powtórze, że nie każdą modelkę uważam za anorektyczkę jak również każdą chuda dziewczynę bo widzę, że niektórzy nie umieja dokładnie czytać 😉 Sama jestem szczupła, obżeram się słodyczami ile wlezie mam 157 i 83/64/90 ale kości nie wystaja mi nigdzie choć to pewnie zależne od wzrostu 😉 Tak jak napisała Hija Po prostu chodziło mi o to, że nie podoba mi się ta tendencja wśród modelek, że wszystkie maja byc chudziutkie czasem do przesady bo dla mnie te wymiary które ja mam przy 170-180 to jednak za mało 😉 Uważam, że powinna byc większa rozpiętość rozmiarowa dla modelek, w końcu maja prezentować piękne kobiety tak? No to jest masa takich, które nie maja tych 90/65/90.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się