Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

ushia   It's a kind o'magic
11 stycznia 2010 17:04
Zalezy od organizatora kursu  - topo np jest sie zwolnionym, ale z egzaminu WSTEPNEGO. Nie z egzaminu na koniec kursu
zeby bylo smieszniej, to odkad jestesmy w ue kurs rekreacji ruchowej daje uprawnienia rowniez poza granicami naszego kraju - a wyszkolenia podstawowego nie  😂


Tylko teoretycznie. W Anglii i w Irlandii na pewno się pracy jako instruktor w porządnej stajni nie dostanie, może tylko w jakiejś malutkiej stajence z 3 końmi i marną pensją. To w ogóle nie dosięga do pięt ich standardom i wymogom bezpieczeństwa na punkcie którego mają świra.
ushia   It's a kind o'magic
11 stycznia 2010 19:21
generalizujesz - dwie z moich kolezanek pojechaly do UK na "czerwona ksiazeczke" - obie trafily do duzych osrodkow, moze nie gigantyczncyh, ale powyzej trzydziestu koni. Obydwie prowadzily jazdy.
Zreszta zaden rozsadny pracodawca nie wierzy papierkowi, tylko sadza delikwenta w siodlo i patrzy, potem kaze poprowadzic jazde i dalej patrzy, a na koncu dopiero podejmuje decyzje o przyjeciu do pracy
To jakieś wyjątki potwierdzające regułę. Każdy szanujący się ośrodek w Anglii wymaga uprawnień BHS, czyli PTT (preliminary teaching test).
Ale nieważne, wróćmy do tematu:

Kto wie gdzie są w najbliższych terminach kursy stacjonarne?
Instruktora rekreacji ruchowej oczywiście mam na myśli.
W toporzysku.....16 marzec-03 kwiecien...jade tam, zdac wszystko co tylko mi sie uda 🙂
Julie ja też pracowałam jako instruktor w dość dużej stajni (40koni) w Londynie . przyjmując mnie do pracy osądzano po tym co umiem, później w międzyczasie robiłam brytyjskie uprawnienia.
W KJ BIK koło Białegostoku kompletują grupę na kurs instruktora rekreacji. Chciałabym się zapisać, ale nie wiem jak jest z poziomem i atmosferą tam panującą. Może ktoś robił tam kurs i mógłby się wypowiedzieć w tym temacie??

A może ktoś mógłby polecić inną stajnie gdzie są organizowane kursy w okolicach Białegostoku, Łomży, Ostrowa Mazowieckiego???
Bardzo mi zależy na odpowiedziach. Dziękuję i pozdrawiam.
Julie ja też pracowałam jako instruktor w dość dużej stajni (40koni) w Londynie . przyjmując mnie do pracy osądzano po tym co umiem, później w międzyczasie robiłam brytyjskie uprawnienia.


Ale musiałaś zrobić PTT? Czy mogłabyś dalej u nich pracować bez? I czy od razu pracowałaś jako instruktor samodzielnie prowadzący lekcje?
I jeszcze z ciekawości:
Jak oceniasz swoją wiedzę i umiejętności przed i po szkoleniu systemem BHS?
Bo ja uważam, że przed naprawdę niewiele umiałam, a w trakcie szkoły BHS  moje umiejętności podniosły się o 100%.
Np. wydawało mi się wcześniej, że umiem lonżować, a g... umiałam  😉

Sorki za mały offtopic, ale w sumie to dotyczy poziomu naszych kursów.

Gdzie oprócz Toporzyska są kursy stacjonarne?
[sup]W toporzysku.....16 marzec-03 kwiecien...jade tam, zdac wszystko co tylko mi sie uda[/sup]
Ja też!!!!!
Julie nie wiem czy bym mogła pracować bez ichniego papierka, bo to było 13 lat temu i wtedy pójście na studia i kurs było dla mnie jedyną możliwością dostania pozwolenia na pracę. Trafiłam na fajnych ludzi, którzy mi to umożliwili. Bez powodu. Ot tak.

Mogłam od razu prowadzić jazdy, było to uzgodnione z BHS ze względu na ubezpieczenie.

Te 13 lat temu różnica między nami a nimi była ogromna, ale lonżować umiałam, bo tu w Polsce trafiłam wcześniej na fanatyków prawidłowego lonżowania i od nich się nauczyłam  🙂

Różnic wiele: podejście do konia, klienta, zasady pensjonatów, o które ciężko nadal u nas, ćwiczenia przeciwpożarowe ze strażakami  😁,  dla mnie wzruszająca była ilość baaardzo starych koni żyjących jeszcze  😉  ❗ i w dodatku używanych w lekkiej rekreacji/hipoterapii, itp, itd. Część tych różnic powoli się zaciera.

Nauczyłam się bardzo dużo
Dziś postanowiłam się dokładnie dowiedzieć gdzie odbywają się kursy instruktora rekreacji ruchowej ze specjalizacją jazda konna.
Zadzwoniłam do Ministerstwa Sportu i podano mi aktualną listę wszystkich ośrodków i organizacji, które takie kursy organizują:
http://msport.gov.pl/fs/paragraph_download/download_file/400/zgody_na_szkolenie_rekreacja_2.12.pdf
Lista niestety zawiera wszystkie możliwe specjalizacje, jest totalnie nieczytelna i nie zawiera danych kontaktowych.

Podjęłam nadludzki wysiłek i przerobiłam ją tak, żeby zawierała wszystko co trzeba i żeby było łatwiej dzwonić i się dowiadywać.
Podzwoniłam prawie wszędzie, podowiadywałam się...
A teraz stwierdzam, że tak praco- i czasochłonnym owocem pracy się podzielę.
Podziękowania i kwiaty proszę przesyłać na adres który chętnie podam w PW  😀

________________________________________________________________________________
UWAGA UWAGA!
🏇  Aktualna lista WSZYSTKICH podmiotów kształcących instruktorów rekreacji ruchowej ze specjalizacją jazda konna:   🏇
Ceny mogą nie zawierać całkowitych kosztów kursu. Oczywiście są bez zakwaterowania i wyżywienia.

1. Katedra Hodowli Koni i Jeździectwa, Wydział Bioinzynierii Zwierzat,
Uniwersytet Warminsko-Mazurski, ul.Prawocheńskiego 2, 10 - 720 OLSZTYN
tel: (89) 523-33-96
tylko weekendowo: 6 lub 7 zjazdów weekendowych, teraz albo za rok dopiero
cena około 1800 zł


2. Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "CENTAUR"
ul. Wolnosci 28, 42 - 674 ZBROSŁAWICE
tel: (32) 233 70 00
tylko stacjonarnie: 17 dni ( http://www.zbroslawice.info.pl/pliki/obozy/kurs_2009.pdf )
cena: 1700 zł

3. Specjalistyczne Centrum Szkoleniowe "JACKPOT"
ul. Jagiellonska 76, pok. 511, 03 - 301 WARSZAWA
tel: (22) 406 05 37 lub 501 97 52 87
tylko weekendowo 6-7 zjazdów, część specjalistyczna w "Łosiu"
cena: 2000 zł

4. "DORTEX" ul. Wysłouchów 11/94, 30 - 611 KRAKÓW
tel: (12) 654-82-53 lub 603 866 113
stacjonarny latem 6-7 dni (?) (przy THK Nawojowa)
2200 zł


5. Wojewódzki Ośrodek Metodyczno-Szkoleniowy Zarzadu Wojewódzkiego
Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej
ul. Winogrady 11, 61 - 663 POZNAŃ
tel: (61) 853 15 41
weekendowo, część specj. na Woli
1900 zł

6. Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie
ul.Harcerska 4, 64 - 700 CZARNKÓW
tel: (67) 255-44-81
weekendowo, około 1000 zł (?) od czerwca


7. Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie
ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 1, 59 - 225 CHOJNÓW
tel: 785 242 849
tylko stacjonarne latem, 2 tyg
około 1800 zł

8. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
ul. Paderewskiego 55, 25 - 950 KIELCE
tel: (41) 378 43 40,

9. Edukacja i serwis komputerowy "PSCom", Paweł Skrobanek
ul.Polna 9/17, 57 - 256 BARDO

10. Ludowy Klub Jezdziecki "OSTROGA"
ul. Wrocławska 172, 45 - 836 OPOLE
tel: (77) 457 23 31,  609 250 754
  🤔trzałka: Kurs finansowany z Unii Europejskiej, może odbędzie się taki za rok.
http://www.ostroga.opole.pl/dp/cms/content.xml?id=1688150&mp=mid146&mi=mid146

11. Ośrodek Jezdziecki "RYWAL"
ul. Warynskiego 63, 86 - 300 GRUDZIĄDZ
http://www.rywal.nks.pl/ramka.htm
tel: (56) 64 253 53, 603 298 485
weekendowo i stacjonarnie
990 zł ( całkowity koszt  ❗ )

12. Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Zarząd Wojewódzki
ul. Lenartowicza 14, 31 - 138 KRAKÓW
(12) 633-26-62

13. Centrum Szkolenia i Doradztwa "PRO-FUTURO"
ul. Rataja 22/2, 36 - 116 RZESZÓW
tel: (17) 85 39 108

14. Pracownia Edukacji - Instutut Studiów Edukacyjnych
ul.Prof.Bohdana Wilamowskiego 10, 10 - 718 OLSZTYN

15. Ludowy Klub Jeździecki "LEWADA"
ul. Parkowa 23, 47-263 ZAKRZÓW
http://www.kjlewada.pl/index.php?artykul=kursinstruktorski.html
tel: (77) 487 54 17
tylko stacjonarne 2,5 tygodnia
1800 zł

16. STAJNIA KOŃ - AK, Hanna Kokocha
ul. Szeroka 23, 83-331 ŻUKOWO, NIESTĘPOWO
tel: 600 870 505
weekendowo
1700 zł
Nowość! Blisko Trójmiasta ❗

17. Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko "TONUS"
ul.Twardowskiego 12 B, 70-320 SZCZECIN
tel: (91) 812 12 34, 604 993 234
stacjonarnie i weekendowo, część specjalistyczna w Białym Borze
1900 zł

18. Toruński Związek Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej
ul. Szosa Chełmińska 75, 87-100 TORUŃ
tel: (56) 663 47 10
weekendowo i stacjonarnie
kurs odbywa się w: http://podolszyna.pl/kursy.html
cena 1600 zł

19. Klub Sportowy "BÓR" Toporzysko Folwark
TOPORZYSKO 454, 34-240 JORDANÓW
tel: (18) 287 38 32, 604 690 489
stacjonarny: 2500 zł
weekendowy: 2700 zł
W tych cenach wliczony całkowity koszt kursu z zakwaterowaniem i wyżywieniem ❗

20. Fitness Profession - Tomasz Gawłowicz
ul. Owsiana 4/1, 61 - 667 POZNAŃ
tel: 728 155 495
weekendowo: 4 tyg. w Jeziorkach koło Leszna
(latem istnieje możliwość stacjonarnie) + 4 tyg. część ogólna w Poznaniu
2000 zł

____________________________________________________________________________________

Jeśli ktoś ma jakieś potwierdzone dane których nie uzyskałam, to dajcie znać, uzupełnię.







Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
09 lutego 2010 02:07
ŁAŁ podziwiam za wysiłek !  👍

W Gałkowie z tego co pamiętam kiedyś wymieniony niżej TONUS organizował kursy.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 lutego 2010 06:55
10. Ludowy Klub Jezdziecki "OSTROGA"
ul. Wrocławska 172, 45 - 836 OPOLE
tel: (77) 457 23 31,  609 250 754
   Kurs finansowany z Unii Europejskiej, może odbędzie się taki za rok.
http://www.ostroga.opole.pl/dp/cms/content.xml?id=1688150&mp=mid146&mi=mid146


dodam, że kurs jest weekendowy, trwa aktualnie od listopada do kwietnia. Jest dla osób pracujących, dorosłych, o minimum średnim wykształceniu, zameldowanych na terenie woj. opolskiego.

Biorę w nim udział, jeśli macie pytania o kurs w ramach EFS to chętnie odpowiem.
orientuje się ktoś z Was może, czy jeśli posiadam I klasę sportową to czy do zdawania egzaminu potrzebuję odznaki, czy mogę być zwolniona? lub cokolwiek na ten temat, co rozwieje moje wątpliwości 🙂
Drzonków k. Zielonej Góry organizuje kurs
koszt 1200zł
tu więcej info: http://www.lzj.pl/kurs.pdf
A ja mam pytanko, czy któras z was  była na kursie hipoterapii??? Byłoby miło, gdyby co nieco opowiedziala o czesci teoretycznej, a tym samym poleciła jakies ksiazki i materialy....wiem ze jest tego duzo.....wiec czekam na odpowiedz, bede wdzieczna , buzki :*
majek   zwykle sobie żartuję
24 lutego 2010 10:49
Czy mi się coś przesłyszało, czy przepisy mają się zmienić i to ostatnia szansa, żeby zrobić te kursy (specj: jazda konna), bo ja bym chętnie zrobiła, ale nie teraz...
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
24 lutego 2010 17:04
m4jek, a jak te przepisy maja się zmienić? może coś przybliżysz🙂
tez bym sie chetnie dowiedziala jak maja sie przepisy zmienic...
majek   zwykle sobie żartuję
25 lutego 2010 13:17
haha własnie tak mi coś się obiło o uszy, ale skoro nikt nic nie wie, to może się nie zmieni.
Ja czekam na coś rozsądnego warszawskiego , mam nadzieję, że będę miała lepszą kondycję, bo teraz bym chyba wysiadła
czy słyszał ktoś cokolwiek o kursie organizowanym w najbliższym czasie w Warszawie lub bliskich okolicach? szukam, szukam i nic nie mogę znaleźć  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:
majek   zwykle sobie żartuję
25 lutego 2010 14:40
czekoladaa, w szarży masz kurs, rozpoczęcie przesunięte na połowę marca http://szarza.pl/oferta/kursy_instruktorskie
Wie ktoś może czy będzie gdzieś organizowany stacjonarny kurs najpóźniej w czerwcu?
Na stronach ośrodków nie ma żadnych informacji, zero konkretów a bardzo mi zależy na zdobyciu papierów jeszcze przed sezonem.

Ten kurs w szarży to stacjonarny czy zjazdowy?
majek   zwykle sobie żartuję
01 marca 2010 09:23
zjazdowy chyba, wejdź na stronę, napisz maila
strawberry - w Zbroslawicach jest chyba kolo maja-czerwca stacjonarny. sprawdz na stronie.

ja aktualnie robie kurs na UWM Olsztyn i powiem... cyrk na kolkach :P
czy robił ktoś kurs w Drzonkowie, albo wie coś na ten temat?
strawberry - w Toporzysku od 16 marca do 2 kwietnia. Można się jeszcze zapisać.
Dziękuje za informacje 🙂
Do Szarży pisałam maila ale niestety dostałam bardzo lakoniczną odpowiedź  🤔
Jaki jest poziom kursów w Zbrosławicach? Był ktoś? 🙂

Pozdrawiam
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
03 marca 2010 21:34
UKS SJK Pa-Ta-Taj organizuje we współpracy z WSKFiT w Pruszkowie kurs w systemie wieczorowym (5 dni w tygodniu od 17:30) w terminie: 19.04 - 14.05. 2010 r.

Część jeździecka: - 19.04 -23.04 i 10.05 - 14.05.
Część ogólna: - 26.04 - 30.04.
Egzamin końcowy: - 17.05.

Egzamin wstępny: - 12.04.

[sub]Szerszą informację wrzucam do ogłoszeń.[/sub]
Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z wiekiem uczestników?
Na wszystkich kursach z którymi się spotkałam wymagane jest ukończone 18 lat a w Zbrosławicach ukończone 19 lat. Tzn. w kursie można uczestniczyć ale legitymacja zostanie wydana przez ministerstwo dopiero w dniu ukończenia 19 lat.

Btw, był ktoś na kursie w Zbrosławicach? Bo mam kilka pytań 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się