Stajnie w Lublinie

to ja nie wiem jak wy sie umowicie  😁
pony   inspired by pony
04 marca 2010 17:44
ej wez dzieciaku nie rob oftopu
Ty będziesz łacznikiem

a zeby nie bylo ot to poraz kolejny polecam stajnie w Bystrzejowicach😀
Ty Pony juz tak nie polecaj 😉 nadgorliwosc gorsza od faszyzmu  😎

jeszcze tak sie zachwyca ze "dadza wiecej" i bedziemy sobie konie w mieszkaniach trzymac  😂 Ty to przynajmniej masz ogrodek, a jak ja konia bede wciagac codziennie na 4 pietro?  👀

a tak btw, tam przy hali plynie taka rzeczka; ona nam nie wylala? bo troche sie tego obawialam, ale chyba poki co roztopy przebiegaja calkiem sprawnie 😉
Jak już o Bystrzejowicach mowa to poproszę info - czy jest plac zew do jazdy (wymiary, podłoże), jaka jest wielkość hali i jakie jest tam podłoże, czy są pastwiska (ale w rozumieniu pastwiska, dużo dużo trawy, a nie tylko porośnięty zieloną szczecinką wybieg 😉 ) czy jest "służbowa" przyczepa i czy podacie jakiś konktakt do właściciela
Wymiarow nie znam. Plac jest, hala jest, wszedzie piach. Czy duzo duzo trawy jest czy nie to sie okaze jak nastanie wiosna ile jej wyrosnie 😉 ale w zeszlym roku bylo jej co najmniej nie malo. Pastwisko ogromne. I poza nim jeszcze wybieg.
Sluzbowej przyczepy nie ma, ale w ogole jest przyczepa. O kontakt i wymiary placow prosic Pony 😉
łeee, zanim napisałaś zapisałam nową wersję spisu w pdf. Poprawię przy następnym podejściu jak Pony uzupełni jeszcze dane.

Uwaga!
W pierwszym poście zaszły zmiany. Wrzuciłam krótką charakterystykę miejsc. Dokładne informacje w zaktualizowanym pliku w formacie pdf  (gotowe do wydruku) jako załącznik w pierwszym poście.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 marca 2010 21:03
odnośnie zmian w 1 poście- w likwidują sklep. Nie warto byłoby dopisać cen pensjonatu?  😉
w Ostrodze?
nie dopisywałam cen, są w tabelce, wystarczy otworzyć 
Piker jest w Jakubowicach? A nie w Stoczku? 😲 😀
Stajnia Piker znajduje się w miejscowości Stoczek Kolonia, to bardzo blisko Pólka.
Owszem jest też wieś Stoczek ale to jest za Krasieninem.  🙂
Ale jedzie sie praktycznie w jakubowicach 😉
wiesz, do Arizony jedzie sie jak do Lublina, a jednak sama stajnia jest ... w Jakubowicach Koninskich  😁
Pony, bede chyba sie jutro alkoholizowac w archiwum to moge Ci podrzucic :P, a tak na poważnie, to mieszkam niedaleko LKJ, wiec jak cos to dawaj na priv to się umówimy. Jak dostanę od kolegi Okwiat  🤬 - dla Huberta :P, zdjęcia mlodziaka to pokażę jak się ładnie poprawił po kastracji i ok 1,5 miesiąca wcześniejszego ogierzego buntu i rzadkiej kupy :P
co do edycji pierwszego postu można by jeszcze dodać stajnie w Baranie, i stajnie "Famagusta" w Koloni Ostrów ( :cool🙂 koło Kraśnika. A w Pszczelej z tego co się orientuje jest nie Technikum ze specjalnością jeździectwo, a liceum jeździeckie.
A ja jak weszłam ostatnio na halę w Pikerze poczułam nagle, że dostanę ataku klaustrofobii. Dlaczego? Nie wiem  😁
Ale szkoda, że jak p. Marka N. nie ma, to konie stoją na grubym gnoju :/ I szkoda mi było dużych koni w małych boksikach (wiem, że nie ma innych miejsc).


ataku klaustrofobii? to może droga Jasnowata zajrzyj sobie do "hali" w cudownym lkj'ocie? Hala u p. Marka N. nie jest wcale mniejsza od wielu hal w naszym woj. ale JEST, a nie wiem czy zauważyłaś powstającą nową halę? Może na niej też dostaniesz ataku klaustrofobii? jak tak to naprawdę współczuje. Małe boksy? Przepraszam, ale które z tamtych boksów nazywasz małymi? no ale skoro ty na hali dostajesz "ataku klaustrofobii" to co dopiero w boskie! Ciężkie masz życie droga Jasnowata! Proponuje zmienić wymogi unijne na powierzchnię boksu dla konia na coś ok 1 ha   👍

skrytykować to nie sztuka
pony   inspired by pony
05 marca 2010 15:27
rety zuzz,  kazdy moze wyrazic swoja opinie, a Ty tak bronisz Niewiadomskiego i jego stajnie jakby conajmniej los świata zależał od tego, czy jeden uzytkownik na volcie odwazy sie napisac co mysli i byc moze jeszcze przy okazji trafi w sedno;]
bez spinki uzytkowniku zuzz a przy okazji polecam serdecznie edycję postow, anna couzack
a ja właśnie zuzz popieram bo wiem jak tam jest. a co do tego własnego zdania to spoko można mieć ale proszę nie oczerniać ludzi przez jakieś głupie widzi mi sie. 😤 Później wychodzą przez to jakieś same nie przyjemności dla właścicieli stajni... 🤔 bo chyba jej nawet tam nie było jak tak pisze. no ale dzieci drogie mówcie i myślcie sobie co chcecie. dobrze ze inni maja chociaż trochę rozumu  😉
może i trochę za ostro, ale już ręce opadają na to jak każdy w naszym "cudownym" światku jeździecki wszystkich oczernia i zaczyna mi się krew gotować jak słyszę jakieś opowieści wyssane z paluszka. Nie chodzi mi tu tylko o wątek tej stajni ale o cały ogół. Mając do czynienia z paroma "światkami" pasjonatów mogę szczerze przyznać, że jeździecki jest jednym z najgorszych pod tym względem. A jednak wielu ludzi zagląda tu by przeczytać opinie o wielu stajniach i na podstawie tego dokonuje jakiejś oceny, niestety często mylnej i trafia później do miejsca gdzie wszyscy noszą wyżej swoją tylną część od głowy.

co do postu pod postem to przepraszam ale przejrzenie teraz tego tematu  (shoutbox) zajmuje trochę czasu i dopisując drugi post byłam pewna że ktoś już coś wtrącił.    
pony   inspired by pony
05 marca 2010 18:51
Hoga- przestan pisac per 'dzieci drogie' jeśli odnosi się to do mnie;], wiadomo pozatym, że będziesz broniła tej stajni bo w niej stoisz o ile mi wiadomo i masz do tego pełne prawo, tak samo jak kto inny ma prawo wypowiedzieć odmienną opinię. 🙂
zuzzJak ktoś będzie chciał konia wstawić w pensjonat to i tak pojedzie i SAM oceni. a jak nie to jest głupi;]

Ja nie widzę tu oczerniania.to jest FORUM i jest po to, żeby każdy się wypowiedział subiektywnie.
Przeczytajcie proszę cały wątek a zobaczycie, że na temat każdej ze stajni znadziecie coś negatywnego.

.
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
05 marca 2010 20:10
W Fideliusie obecnie nic nie stoi po 2 w boksie  😁 ale czasy takie owszem były i żadna tragedia się nie stała jak źrebak stał z kucem albo matka z córką arabokoniki czy tym podobne. Boksy są przestronne i konie nie ginęły z tego powodu 🙂
W Pikerze byłam nie raz, widziałam wszystko i pana Marka w akcji też widziałam  😁
Wiadomo mi też, że istnieje coś a'la wolność słowa, więc czemu ktoś ma się powstrzymywać od wyrażenia swojego zdania na forum?
I podobnie jak pony nie bardzo wiem do kogo była ta apostrofa 'drogie dzieci'  😁
pony   inspired by pony
05 marca 2010 20:16
ej nuronka, jakie zale?! jak Cię nudzą to po kiego kuca ciągniesz temat? jacie, kazdy tu miło i nagle przychodzą obrończynie Pikera, którego tak naprawdę nie ma przed czym bronić i robi się barbakan;]
ja lubie kucyki pony i swoja stajnie a Ty sobie lub Tołdiego i jego ogry i stajnie Piker nic nam do tego. Tylko daj każdemu się wypowiedzieć i sama przyjmij jakis sensowny ton.;]
olaboga
Peace & Love, ludki :kwiatek:

W całym wątku przewijają się plusy i minusy tych czy innych klubów, więc nie kłućcie się 😉
Dziołszki z Pikera. Nikt nic złego o stajni nie napisał. Jasnowata wyraziła swoje poglądy, że na tej hali ma odczucie klaustrofobii, że boksy jej się nie podobały bo małe. I jej prawo to napisać.
A to takie odpowiedzi jak Wasze wszbudzają niepotrzebną sensację i tworzą niemiłą atmosferę wokół rozmowy o stajni.

Co prawda w Pikerze jakiś czas nie byłam, ale tę halę znam i pamiętam jak wyglądały boksy przy korytarzu prowadzącym na halę i muszę się z Jasnowatą zgodzić. Przypuszczam, że ta "klaustrofobia" to wizualny efekt ciemnych ścian, ciemnej cegły, która optycznie zmniejsza pomieszczania nawet jeśli są one slusznych wielkości. Przyznaję, że mnie też hala Pikerowa "przytłaczała".

Co do Pszczelej to pewnie masz rację zuzz. Zatrzymałam się po na etapie jak było tam tylko technikum. Stajnię w Baranie i w Kolonii Ostrów dodam jeśli będę mieć więcej informacji niż tylko nazwę. Więc zapraszam na PW z danymi wedlug tabelki.  
.
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
05 marca 2010 20:38
A co chciałabyś wiedzieć?  🙂
pony   inspired by pony
05 marca 2010 20:41
ale kiedy my właśnie wymieniamy poglądy na temat stajni.
.
pony   inspired by pony
05 marca 2010 20:59
mnie tam ton Hogi nie zwala z nóg.
Uważam, że jeśli stajnia jest okej to jakieś forumowe plotki jej niegroźne 😉
.
pony   inspired by pony
05 marca 2010 21:10
emm.. nie, nie zwala negatywnie, zwalać  z nóg negatywnie też trzeba potrafić🙂
a co do wolności słowa, że niby tylko do negatywnych a jak ktoś broni to już nie- przeczytaj proszę cały wątek i wtedy się wypwiedz😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się