DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
06 marca 2010 12:15
Czy ktoś umie robić wypięcie pessoa? Mam co prawda zdjęcia i wszystkie wymiary, ale boję się podjąć, bo wiem że spieprzę.
W zamian mogę zaoferować się opanowanym już prawie do perfekcji robieniem wypinaczy trójkątnych  😁
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
06 marca 2010 12:24
okwiat, a masz te karabinczyki z rolkami?  i takie metalowe łączenia? bo ja nigdzie nie mogę znaleźć  🙄

korski, Ty robiłaś podkładki z wierzchem z polaru. ( o ile nie mylę Cię z kimś  😁 ) nogi Tobie pod nimi nie grzały się?

EDIT: oczywiście nie Tobie, tylko Twojemu pupilowi  😁
ja nie robiłam polarowych właśnie z tego względu, robiłam z froty
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
06 marca 2010 12:58
nie nie, właśnie nie mam i tak pytam czy ktoś może już sobie robił sam pessoa i wie gdzie to wszystko dostać i jest pewien, że pessoa diy wygląda tak jak prawdziwe pessoa  😁 Oczywiście poza tym, że zaoferowałam się trójkątami zapłaciłabym za pessoa, bez obaw  😁
cieciorka   kocioł bałkański
06 marca 2010 13:14
karabińczyki np w zeglarskim można kupic i na allegro. liny tez.
http://www.metfix.com.pl/pl/oferta/category/20/osprzet-zeglarski/kausze,-zaciski-do-lin,-bloczki
nie pamietam jak sie profesjonalnie nazywa ale ludzie juz takie rzeczy robili i tez sie tu chwalili
http://www.voltopiry.pl/forum/index.php?action=search2
http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,10691.30.html
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
06 marca 2010 13:22
bloczki to są, ale chodziło mi o coś takiego (zdjęcie od pamelfy )


ogólnie można kupić same bloczki i zwykłe karabińczyki potem, ale nie wiem jak to wygląda, jeszcze nie dotarłam do castoramy.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
cieciorka   kocioł bałkański
06 marca 2010 13:26
cos takiego można zamówić pewnie. pójść do sklepu i dogadać, u mnie w okolicy sa az dwa metalowe.
na allegro ciezesz szukac, bo nie wiadomo czego w sumie. gdzie dokładnie ta czesc by szła?
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
06 marca 2010 13:31
cieciorku, tam, przy gumach, za zadem, chodzi o późniejszą możliwość regulacji.
Trolinka dziękuje bardzo i czekam na więcej informacji apropo materiału pod pada
bee to są takie "blokady do lin" znalazłam w jednym internetowym sklepie ale nie mieli juz na stanie trzeba szukac najlepiej w sklepach z linami poniwaz w sklepach typu OBI itp sa podobne osemki ale maja zamala srednice i trzebaby bylo ciensza line kupowac co moze powodowac obcieranie konia tak naprawde obliczylam ze jakby sie chcialo zrobic pessoa tak pozadnie z linami z tego samego materialu o tej samej srednicy to wychodzia finansowo na to samo jakby sie kupilo jakies nieorginalne pessoa jak czasami na allegro sa wystawiane po 120-150zł a tak naprawde niczym sie nie roznia od prawdziwego pessoa
Czy ktoś umie robić wypięcie pessoa? Mam co prawda zdjęcia i wszystkie wymiary, ale boję się podjąć, bo wiem że spieprzę.
W zamian mogę zaoferować się opanowanym już prawie do perfekcji robieniem wypinaczy trójkątnych  😁

okwiat - pokaż 😉
cieciorka   kocioł bałkański
06 marca 2010 20:02
a jak myslicie, ile metrów liny do tego potrzeba?
dwa sklepy z linami mam trochę dalej, ale sadze ze bloczki tam tez mogą być.
nawet w ogłoszeniach wisi jedno pessoa
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
06 marca 2010 20:24
proszęęę:



dawno temu chyba milusia wstawiała te zdjęcia, a ja szprytnie zapisałam je sobie na dysku  😁 wiedziałam że wreszcie mi się do czegoś przydadzą  😀iabeł: pisałam w wątku o pessoa że znalazłam w 2sklepach wypięcie za 110zł

http://www.okser.pl/horze-wypiecie-w-typie-wodzy-pessoa-p-4021.html

wygląda na przyzwoite, ale nie wiem czy aby na pewno takie jest  🤔wirek:
Jak coś to okazało się, że mój kolega (cieciorka- kolega Bartek  :hihi🙂 umie robić pessoa, ale odpisał mi że bardziej opłaca się kupić to za 110zł z internetu, bo on może zrobić w bardzo podobnej cenie, albo i droższe, ponieważ same materiały są ponoć bardzo drogie.

EDIT: Cholera teraz już się gubię. Figaro miałam pokazać pessoa czy trójkąty mojej roboty?  😁
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
06 marca 2010 20:41
ja już mam część materiałów kupioną, więc chyba zrobię po prostu na normalne karabińczyki, tylko z większymi kółkami. i puszczę przez to kółko linkę, ruchome będzie. tylko nie wiem co z tymi 'ósemkami'. można ten element zrobić stały?
mozna zrobić węzeł osemke jak na jednego konia bedziesz stosowac to nie potrzebna jest ta regulacja wsumie i moze byc nieruchoma
beew sklepach typu OBI itp sa podobne osemki ale maja zamala srednice i trzebaby bylo ciensza line kupowac co moze powodowac obcieranie konia tak naprawde obliczylam ze jakby sie chcialo zrobic pessoa tak pozadnie z linami z tego samego materialu o tej samej srednicy to wychodzia finansowo na to samo jakby sie kupilo jakies nieorginalne pessoa jak czasami na allegro sa wystawiane po 120-150zł a tak naprawde niczym sie nie roznia od prawdziwego pessoa


Można spokojnie kupić takie 8 w obi i je dobić młotkiem - jak tak zrobiłam i super się sprawdzają.
Robione też wychodzi taniej niż kupione - nie dużo, ale zawsze coś - ja wszystko zamawiałam przez internet, ale jak ktoś nie musi, to zdecydowanie taniej wyjdzie.
Na końcach linek -  tam gdzie przechodzą te przelotki 8 , najlepiej zrobić supełki, bo wtedy podczas lonżowania patent się nie rozreguluje - i nie polecam ustawiania na stałe wypięcia jak ktoś pisał - pessoa muszą być regulowane nawet jak lonżuje się na nich jednego konia
I jaki wychodzi całkowity  koszt takiego pessoa hand made mniejwiecej??
Nie pamiętam niestety...
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
07 marca 2010 09:24
no to wjadę po 8 do obi dzisiaj. dziękuję za rady  :kwiatek:
A co do tego spodniego materiału to tak jak pisałam może to być siatka dystansowa . Kupuje się ją w sklepach z tzw. ciężkimi materiałami czyli katelniczym (kaletniczym ?) . Jest to taki materiał jak się daje do plecaków więc nie powinien odparzać.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
07 marca 2010 10:41
Trolinka - kaletniczymi  😉
Likier, mojej znajomej rok temu wyszedł 70zł 😉
bardzo dziękuje za info, to teraz mi pozostaje znaleźć taki sklep i materiał 😉
a moze ktoś z Was wie gdzie w Wawie można taki materiał dostać
Hm, tylko  takich sklepach to pewnie drozyzna za metr  :<

Wymiary i pikowanie na moje specialne zamówienie, kolor jest BOOOSKI ^^
Monny   bez odbioru .
09 marca 2010 09:31
Ktoś (przepraszam nie pamiętam 🙁) w tym wątku robił śliczne pokrowce na siodła i ogłowia 😀
Proszę zgłosić się do tablicy
wiadomo, że Ivett  😉
Monny   bez odbioru .
09 marca 2010 09:58
Dzięki  😅
czy ktos mi moze podlinkowac gdzie moge kupic futro medyczne? chyba sie wezme na odnoweinie pewnego czapraka 😉
Mamy nowe dzieło 😉

http://re-volta.pl/galeria/foto/4591

http://re-volta.pl/galeria/foto/4766

Aparat beznadziejny, nie oddaje koloru.
Ale nareszcie na niego coś pasuje, bo beczka okropna 😀
[quote author=Trolinka link=topic=88.msg510530#msg510530 date=1267824988]
a ten materiał pod pady co wstawiała chyba Likier to chyba siatka dystansowa 🙂


a cóż to takiego i gdzie to można znaleźć?
[/quote]
znalazłam sklep który dysponuje taką siatką dystansową ( jest to piankowy oddychający materiał coś takiego stosuje się w dobrych plecakach)
sklep nazywa Berotex i jest w Łodzi, poniżej link do sklepu
http://www.berotex.pl/oferta.php?kat=86,
1mb siatki kosztuje ok 18,50zł( tylko nie iwem czy netto czy brutto)
wysyłają za pobraniem, z tego co rozmawiałam z nimi to małych ilości nie wysyłają tzn ja zamówiłam 4m.
Szukałam w innych sklepach i cienko jest  z tym materiałem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się