Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

gwash dzieki 🙂

Ja próbowałam dodzwonić się i zarejestrować się na fundusz na USG bioderek.Marzenia  👿
Znowu trzeba 100 wybulić 🤔 Na cholerę ja pół pensji oddaje?!?!
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
05 marca 2010 15:44
vill tez mielismy z tym problem bo we wro tylko promyk slonca robi na kase
ale po 3 telefonach czy da sie zarejestrowac, dalo rade i termin mielismy szybko bo po 2 tyg od telefonu - PROBUJ

wawrek z tego co wiem te wszytskie badania ktore wypisala Laguna sa obowiazkowe u dzieci z tym ze jak wszystko ok, to nie mecza rodzicow.

Laguna jak cos dam znac :kwiatek: trzymaj sie bedzie dobrze :kwiatek:
Zairka - będzie dobrze  :kwiatek:

Laguna - moja córa tak samo nie lubi leżeć na brzuszku. W ogóle nie chce na nim leżeć. 

Będzie dobrze, nie martw się  :kwiatek:



Co zrobić, aby dziecko polubiło kąpiel? u nas podczas kąpieli taki wrzask jest, że się dziwię, że sąsiedzi jeszcze policji nie wezwali  😁 a mamy odpowiednią temperaturę wody, przygaszone światło, kołysanki i nic nie pomaga.

i jeszcze jedno pytanie 🙂
jak zniosłyście/zniosłeś szczepienia?? boję się, że zacznę płakać razem z moim dzieckiem  🤔wirek: 😁
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 marca 2010 18:21
Basznia- ale ja nie piję mleka i nie jem żadnych produktów mlecznych od porodu. Jak nawet sobie kaszkę zrobię to tylko na wodzie (fuj!)

heh to chyba faktycznie jakis specyfik....nie pomoge bo znam sie tylko na skazie- u moich dieta zadzialala...
Boże, Boże, czytam i się w duchu cieszę że mam ojca pediatrę. I obawiam się że bedzie moją wyrocznią 😉

A u mnie nadal dół...
laguna trzymaj sie ! Na pewno nie bedzie tak źle. Ja tez polecam na problemy kolkowe Debridat - gabi bardzo pomógł, a Mai podaję tylko espumisan bo biedna de facto nie ma kolki ale problemy z kupą.

Co do napięcia miesniowego to chyba wiekszość dzieciaków je ma, tak samo jak asymetrię. Maja też juz ma spłaszczoną głowę po prawej stronie chociaż nie ma większych problemów z odwracaniem jej na lewo. Z gabi chodizliśmy na rehabilitację metodą NDT i bardzo nam to pomogło. W srode idziemy z Mają na szczepienie i chyba tez poprosimy o skierowanie.

cierpienie a moze spróbuj pokombinować jeszcze z temperatura wody? Ja już zauważyłam że moje dziewczyny wolą jak jest chłodniejsza około 36 stopni. Mam leżaczek do kapieli , kładę na niego pieluszke tetrową i heja 🏇
mój Stasiu ma 2 ząbki już 😅 😅 😅 😅

vill ślinił się od ok 3miesiąca
laguna nie martw się u mojego małego wodogłowie podejrzewali a skończyło się na strachu taka jego uroda:-))0
Kochani rodzice- gdzie można dostać Saab Simplex? Od dwóch dni bezskutecznie walczę z kolkami u małej i już mi ręce opadają. Esputicon, masaże, ciepłe kąpiele, ciepłe okłady, suszarka itd itp nic nie dają. A simplexu nigdzie dorwać nie mogę


miałam krople saab simplex.... od koleżanki, która sprowadzała z niemiec
i doświadczona pracą w firmie farmaceutycznej sprawdziłam skład... na ulotce...
jest IDENTYCZNY jak w Espumisanie (kroplach)
tylko ma większe stężenie

Oto tłumaczenie ulotki SAB-SIMPLEX z niemieckiego SAB SIMPLEX:

Skład Składniki lecznicze: 1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu.
Pozostałe składniki: Carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda

ESPUMISAN krople 30mlEspumisan znajduje zastosowanie w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych. Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy br
Skład:
1 kaps. zawiera 40 mg simetikonu;

Działanie:
Simetikon obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie przez ściany jelit lub wydalenie. Podczas wykonywania badań ultrasonograficznych i radiologicznych: żołądka, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego i nerek zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej na obraz badanych narządów. Simetikon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej.


NIE DAJCIE SIE ZWARIOWAĆ TO TO SAMO co Espumisan!!

google sie kłania ;-)


Cierpienie Różka nie cierpiała kąpieli, pomogło kąpanie jej brzuszkiem w dół- straszył ją odruch Moro gdy wkładało się ją na pleckach i łapki się na boczki rozkładały.
Laguna my też się pieluchowałyśmy, dodatkowo zalecone miałam jak najwięcej układać na brzuszku i noszenie z rozłożonymi nużkami- i tu też chusta się świetnie spisała, pani ortopeda była zachwycona jak na któraś wizytę zamotane wlazłyśmy do gabinetu 🙂.

Natusię urodziłam 11 dni przed terminem, Różkę 10- wprawdzie Różka cc, ale skurcze się tez już zaczęły, więc i tak by już było.
Cierpienie Argento dobrze pisze😀 Tylko u nas problem polegal na tym, ze dla malego woda byla za zimna - raz maz nalal lekko cieplejsza niz powinno byc i chlopak byl w niebie  😁 On cieplolubny jest i jak ma cieplutka wode to lezy jak w spa  z blogim usmiechem na buzce😀  Juz sie mu micha cieszy jak tylko wie, ze bedzie kapany.🙂
Argento - u nas chyba na odwrót, bo zaczyna jeszcze bardziej płakać jak tylko się ochłodzi woda.

mac
- dzięki za radę, dziś spróbuję. Kiedyś gdzieś o tym czytałam.  :kwiatek:

smerfi
- no to u nas jest tak jak u was 🙂 zauważyłam, że jak woda zrobi się chłodniejsza to bardziej płacze, a jak na koniec kąpieli płuczemy ją ciepłą wodą z miski to uspokaja się. W pokoju też jest nagrzane (dogrzewamy farelką ). Chyba ma to po mnie 🙂 ja kocham gorące kąpiele i w ciąży często sobie urządzałam długie kąpiele w wannie z relaksującą muzyką 🙂
Basznia- tak z ciekawości: jeśli dziecko ma nietolerancję laktozy to znaczy że nigdy nie będzie mogło pić mleka czy to mija po jakimś czasie? Bo ja kompletnie zielona jestem w tej kwestii

Cierp1enie- ja się popłakałam jak małej nakłuli piętę do pobrania krwi na bilirubinę. Miała taką podkówkę i z takim wyrzutem na mnie patrzyła, że w towarzystwo przy szczepieniu wrobiłam dziadka 😀iabeł: Poza tym biorę płatne szczepionki skojarzone, żeby kłuli ją raz a nie kilka razy.

Szczepiliście na pneumokoki i rotawirusy? Bo się nad tym zastanawiam


Mnie dzisiaj chyba podmieniono dziecko 😲
W nocy były tylko dwie pobudki- o 1.00 i 5.00. Pospała do 7.45, potem przeleżała GODZINĘ (cud nad Wisłą!) w leżaczku na stole w kuchni podczas gdy ja zmywałam i sprzątałam, a na koniec sprezentowała mi 40 minut na umycie włosów i wyszorowanie żłobów do wysyłki leżąc w łóżeczku i gadając do rysunków na ścianie 😵 A teraz zasnęła ponownie w leżaczku 🤔wirek:
Zaczynam się martwić czy chora nie jest 😉

No i własnie wtedy kiedy moje dziecko dało mi czas na neta na forum cisza 😂

edycja
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 marca 2010 12:36
Laguna,  u mnie minelo dziwczynom w wieku ok 3 miesiecy. Przy czym one mialy nietolerancje bialka mleka krowiego. Nietolerancje laktozy-ktora zdaje sie jest cukrem-mial Igus Any, ona podawala na to enzym, ktorego malemu braklo, i chyba wyrosl z tego , Ana , dopowiedz🙂!

PW poszlo, Laguna!
Laguna- słyszałam, że to zanika ta nietolerancja laktozy.

Moje dziecko dziś poszlo spać o 22😲0 pobudka o 4:15 o 5:30 znowu sen i tak jak u was pobudka 7:45 🙂

Jula cały dzień dziś grzeczniutka 🙂 posprzątałam dom, a w piekarniku piecze się zapiekanka z szynką i serem 🙂

wczorajsza nc i dzień był tragiczny, w ogóle nie spała, marudzłla i była cały czas głodna. Chyba jakiś skok rozwojowy miała. Pierwszy raz tak mieliśmy.
Cierp1enie- to my na odwrót. Normalnie jest taka jak Twoja Julka wczoraj, a dzisiaj ma chyba jakiś skok rozwojowy, że śpi albo zajmuje się sama sobą 🤣

A za godzinkę jedziemy z pierwszą wizytą rodzinną na urodzinową kawę mojego dziadka. Postaram się porobić fotki 😀
Laguna - to czekamy na zdjęcia 🙂 my tylko z wizytą do moich rodziców chodzimy 🙂 jutro 2 raz już będzie jak podrzucamy ją i gdzieś jedziemy 🙂 jutro wsiadam na konia jejejejejje  🏇
A ja dzisiaj wsiadam na konia, je je 🙂 Znalazlam do dzierzawy wielkachnego perszerona i jestem taka zadowolona ostatni tydzien (dzisiaj dopiero pierwsza probna jazda- jeszcze go nie dzierzawie...)

Laguna moze Twoja mala juz zostanie takim malym anioleczkiem? 🙂

Moj maly zaczal wyjadac z lodowki... Przylapalam go na tej focie!!!!!
Laguna moja mała miała nie tolerancję laktozy- stwierdzoną ok 4 miesiąca życia, jedyne mleko które tolerowała to był Nutramigen 1 - (nigdy nie przeszłyśmy na 2 bo go również nie tolerowała), po roczku zaczęłam jej wprowadzać laktozę - jako pierwszy był wiejski biały ser, potem jogurty, serki, masło, a jak skończyła 1,5 roku to zaczęłam wprowadzać "normalne" mleko (wybrałam NAN 3), ale bardzo powoli- co miesiąc o miarkę więcej NAN. Na dwa latka piła już tylko NAN i jadła wszystkie produkty mleczne  🙂 
Horror był tylko przed postawieniem diagnozy o nie tolerancji- co lekarz to inne pomysły  👿 , a maleńką męczyły krwawe biegunki ze śluzem... Namiary na dobrego dziecięcego gastrologa -pediatrę już Ci chyba podawałam?
dempsey   fiat voluntas Tua
06 marca 2010 18:09
popieram mac co do chustowania 🙂 w przypadku kłopotów z bioderkami. ale uwaga: dotyczy to wiazania typu kangurek, czyli w chuscie wiazanej, dziecko pionowo. natomiast nie powinno się w takim przypadku nosić w pozycji kołyski w chuście typu kółkowa, czy pouch.

ciekawe z tym składem Dodo...ale przecież samopoczucie i spokój ducha rodziców jest jednym ze składowych kazdego leku  😀

eh jak nie wsiadam na konia dłuzej niz trzy , cztery dni, to mi bije na głowę i własne dzieci zaczynają mnie irytować  😵
czy któraś z Was używała poduszki Mothercare (opisanej jako "poduszka-kojec"😉 - na allegro jest takie zdjęcie: ? Wrażenia?
Widzisz Laguna że z każdym dniem będzie juz tylko lepiej! Ja własnie w środe idę na szczepienie i tez biorę szczepionki płatne. Rota na 100% biorę. gabi tez podalismy i nigdy nie żałowalismy tej decyzji bo w pewnym momencie w kielcach była jakas plaga rota i gabi nic nie było, a ponadto koleżanki córka która też była zaszczepiona rota  co prawda zachorowała ale zniosła to o wiele lżej.

A ja się pochwalę!!! Dziś wsiadłam na swojego dzikiego ogra 🏇  Było normalnie bosko pomimo że noga mi gdzies latała w kosmos a jak zeszlam po 30 min to miałam nogi jak z waty. Ciekawe czy jutro będę mogła chodizć:P
No i ja dzisiaj dołączę do grona mam jeżdżących 🙂 dziś wsiadam o 13😲0 😀 trzymajcie kciuki, bym nie spadła  😁 ( chyba nie zapomniałam jak się jeździ ). Mam jeździć na ślicznej folblutce ( nie mojej) albo na cudownym ślązaku imieniem Bandziorek ( mam kilka fotek w galerii na nim).
Wiecie normalnie z racji tej, że w końcu wsiądę nie spałam pół nocy  🤔wirek:
najbardziej się boję zakwasów po tak długim nie jeżdżeniu  😵

kamkaz
- zdjęcie czadowe 🙂 uśmiałam się
ps. zrób fotki i pochwal się koniem
Cierpienie nawet nie wiesz jak ja ci zazdroszczę 🤬 Wsiadaj na bandziora 😜
ta folblutka też jest cudna i nazywa się LEADING SOURCE
to prywatna klacz takiego Pana.
Cerp1enie super! Podziwiam i zazdroszczę - chciałabym po tak krótkim czasie móc wsiąść,  👍
majek   zwykle sobie żartuję
07 marca 2010 11:02
Magdalena, mam taka poduszkę, jest boska. Warto było.
(potem jak się urodził też - można było gniazdko zrobić, i dziecię spało słodko)
dzięki, a takim razie w poniedziałek kupuję  🙂
Czy ona ma jakieś poszewki dodatkowe?
Dworcika   Fantasmagoria
07 marca 2010 14:12
Ta poduszka kusi mnie od dawna, chociaż z ciążą mam niewiele wspólnego 😁

kamkaz, genialna fota! On naprawdę ma minę jak przyłapany na gorącym uczynku!

Tradycyjnie, jak zwykle, przeglądałam sobie demoty i trafiłam na jeden, bardzo fajny obrazek:

😉
Dworcika - świetny demot

magdalena - nim się obejrzysz to i Ty wsiądziesz 🙂



ja już po 🙂 było świetnie ! dostałam właśnie tą angielkę 🙂 jak się okazało 3 miesiące nie chodziła pod siodłem, a wcześniej właściciel wsiadł tylko raz , a przed jego jazdą to 2 lata stała. Więc praktycznie 2,5 roku nie chodziła pod siodłem. Sprawowała się dobrze, choć musieliśmy się troszku rzeczy nauczyć 🙂 były małe bunty 🙂
najgorzej było, że chciała iść na pastwisko do swoich koleżanek, ale bardzo mądra klacz z niej i po jakimś czasie zaczęłyśmy się dogadywać. Mój dosiad niestety do naprawy :P pochylałam się do przodu :/ ale po roku nie jeżdżenia myślałam, że będzie gorzej.
Mam kilka fotek jak wieczorem zgram to dodam choć jedno 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
07 marca 2010 17:52
Magdalena - nie wiem. Zdaje mi się, że są, ale wszystkie tylko różowe i niebieskie i takie cukierkowe. To jeżeli chodzi o kolor. Bo jeżeli chodzi o pranie, to ekspresowo schną...

Cierpienie, ja pamiętam, że też miesiąc minął i już koniecznie chciałam na konia. Gratuluję odwagi - co do wsiadania na dawno nie ruszane konie. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się