Siodło skokowe

Ma ktoś może któreś z poniżej wymienionych siodeł?
Waham się pomiędzy tymi Stubbenami:
-Artus CS
-Roxane S Jump
-Edelweiss Cs
-Latino

i nie wiem, które najlepiej wybrać dla siebie... 😉 do skoków, ale i żeby pracę ujeżdżeniową dało się w nim jakąś zrobić 🤣
Ma ktoś może któreś z poniżej wymienionych siodeł?
Waham się pomiędzy tymi Stubbenami:
-Artus CS
-Roxane S Jump
-Edelweiss Cs
-Latino

i nie wiem, które najlepiej wybrać dla siebie... 😉 do skoków, ale i żeby pracę ujeżdżeniową dało się w nim jakąś zrobić 🤣


Takie, w którym Tobie i koniowi najwygodniej.
Ale nie mam możliwości przymierzenia 🙄
abstrakcyjna ja sobie nie wyobrażam kupienia siodła bez przymiarki na konia i bez jazdy próbnej. Jak wyobrażasz sobie dopasowanie siodła przez internet? Każdy ma inną budowę, każdy koń jest inny. My Ci na forum możemy powiedzieć, czy siodło jest głębsze/płytsze, czy ma większe/mniejsze klocki, jak jest wykonane, ale nie dobrać Ci i Twojemu koniowi siodło!
ewuś,można metodą prób i błędów.Kupiłam z 5 siodeł przez internet i wszystkie sprzedałam,bo za wąskie były🙁
D&A jasne, że można 😉 I nie jedna osoba tak robi. Ale niech Abstrakcyjna nie prosi, żeby jej dobrać siodło przez internet. Jakby przestawiła jakiego siodła mniej więcej szuka, to można by zaproponować kilka modeli, który mogły by pasować 😉
No wiem,wiem.Niestety jak nie ma możliwości przymiarki to trzeba zaryzykować i tyle.
Nie chce dobierania...tylko polecenia, które z tych jest najfajniesze... 🙄
to chyba oczywiste, że jeśli nie będzie koniowi i mi odpowiadać to nie zostanie u mnie...a nie dostanę nigdzie Stubbena Latino na jazdę próbną... 🤔wirek:
ale jakiego siodła szukasz? close contact? Głębszego, bardziej trzymającego? Zupełnie "ortopedycznego"? Łatwiej będzie Ci cokolwiek doradzić 😉 (ja akurat przy Stubbenach nie pomogę, bo nie miałam z nimi kontaktu za bardzo)
nie możemy Ci powiedzieć które jest najfajniejsze nie znając Twojego gustu jedni lubi miękkie siodła inni twarde, jedni trzymające inni nie i tak dalej można by wymieniać do rana.
ja Ci nie doradzę bo nigdy w żadnym stubbenie nie było mi wygodnie  😡
Mam prośbę, czy możecie mi powiedzieć jak to jest z rozmiarami łęków Stubbena, jaki to rozmiar 31? Na jakie konie pasuje?? I czy ktoś z was miał stubbena romanus? Czy jest w miarę fajne dla osoby początkującej w skokach??
Będę wdzięczna za odpowiedzi  :kwiatek:
Poprostu myślałam że ktoś może ma jeden z tych modeli i może się na ten temat wypowiedzieć, ale jeśli nie to spoko i lepiej zakończe ten temat bo tu się ktoś na mnie rzuca, jakby chciała i sobie i koniowi krzywdę zrobić 🙄 😉
Mi bardzo odpowiadał Stubben Edelweiss,jeździło mi się w nim super i gdyby nie to,że strasznie ciężko kupić używane a na nowe mnie nie stać to pewnie bym takie miała.
Jeździ ktoś w Kieffer Europe CT II (skokowym żeby nie było 😉 )? Jakieś opinie?
Nikt nic nie wie na temat Stubbena Romanus MF?? 🙁
Miał ktoś może przyjemność siedzieć w tym siodle ???

Theo Sommer Magnus, jakie opinie na temat siodła ??
Wygodne ?, Jak w skoku? i jak oceniacie jakość skóry ?

Pozdrwm
hallo😉 nikt nic nie napisze na temat siodełka ??
Dureithel Niestety nie zmierzę Ci tego KenTaura bo jakoś nie widzę go w siodlarni, więc nie wiem, czy poszedł do ludzi czy po prostu jest zamknięty w pace/leży gdzieś u właściciela w domu...

Także jeśli dalej Ci na tym zależy, to oczywiście będę na niego polować, ale na razie nie dam rady.
Sierra Dzięki za chęci  :kwiatek: Jak byś go gdzieś dojrzała to zmierz, może mi się to przydać, ale jakoś bardzo sie starać nie musisz 😉 Już piszę dlaczego... Otóż widziałam w ostatnim czasie kilka KenTaur'ów o tym samym rozmiarze łęku (wąskim niestety bo 2) i nie było dwóch które by tak samo leżały na koniu, więc to chyba tak czy siak totolotek. Jasne, że fajnie by było zobaczyć jak szerokie (mniej więcej) są np. 4, ale to i tak nic pewnego nie będzie 🙁
no i co voltowicze😉 w sommerze nikt nie jeździł? napiszcie prosze jeśli zetknęliście sie z tymi siodłami bo mam możliwość zakupu i nie wiem co mam robić..

pozdrwm
:kwiatek:
Coś mnie forumowicze nie lubią 😉

Wiecie może co to za siodełko?
em....mam zamiar kupić sobie siodło skokowe... I kompletnie nie wiem jakie  🤔 najlepiej 17', płytkie siedzisko, z dużymi klockami (przednie i tylne)
Dość lekkie, takie subtelne  😜 no i oczywiście bardzo wygodne  😁
Ktoś coś może poleci?  :kwiatek:
Laga ciężko będzie znaleźć płytkie siodło z dużymi klockami 😉
Może Euroriding Achat S lub Jade S? Z Prestige to Azerro, nowy Golden Star - (stary ma małe klocki), Paris D Wolle. Najlepiej by było gdybyś się umówiła na jazdę próbną i potestowała siodła. Ale z tego co napisałaś to te spełniają Twoje kryteria (mają pół głębokie siedzisko i duże/ średnie klocki). 🙂
ewuś dzięki  :kwiatek: przejrzę te siodełka, może coś wybiore  👀
laga a ja polecę Ci daw-maga grand-prix, którego przy całej stajni innych skokówek z wyższej półki kocham miłością wielką  😍 tylko koń mi z niego wyrósł 🙁
equi.dream Ja o GP nie pisałam  (chociaż sama mam i ogólnie polecam to siodło), bo z żadnej strony nie ma ono dużych klocków - wręcz przeciwnie.

A co do wyrośnięcia, to przecież można poszerzyć 😉
mi się wydaję, że ma spore, w porównaniu np. ze stubbenami. Można, można, ale liczą sobie za tę przyjemność 🙂 Na razię oczekuję na inf ile muszę poszerzyc
To ja wstawię zdjęcie klocków mojego GP, to sobie Laga sama oceni czy duże czy nie 😉
ewuś no dla mnie to są takie średnie. Jeżdżę teraz na Stubbenie skokowym , jakimś starym, i on ma troche większe klocki przednie 😉
W ogóle to tak z wyglądu to uwiodły mnie Prestige...  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się