Poczta Polska

A ja listonosza mam bardzo sympatycznego. Jak ma jakiś ważny list polecony to dzwoni do nas, albo jak nam na czymś zależy to dzwonimy do niego (podał nam swoją komórkę). Jeśli chodzi o paczki to przeważnie przychodzą kurierem więc też nie ma problemu.
Aczkolwiek co do obsługi przy okienkach to się wolę nie wypowiadać, bo znam tylko jedną pocztę, gdzie jest miła obsługa, a resztę pozostawię bez komentarza.
U mnie jest miła obsługa, ale dzisiaj się zawiodłam...

Dzisiaj wysłałam mamę z paczką, żeby wysłała mi priorytet, wysłała itp. Pytam ile zapłaciła, 9,50... kiedy najtańszy priorytet kosztuje 11.. Pojechałam więc na pocztę z kwitkiem, na którym zaznaczony był priorytet, okazało się, że pani NIE ZAUWAŻYŁA... i wysłała zwykły ;/ suppper

Dramka, dokładnie, kiedyś kupowałam derkę na której mi zależało i kobitka napisała w aukcji, ze według cennika koszt wysyłki, więc priorytet powinien być max 15 zł, za polarową derkę.. a po wygranej licytacji ona do mnie pisze, ze 25 zł...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 marca 2010 13:43
Likier, Dlatego ja zawsze wybieram list priorytetowy bo najtańszy 😁

Z tego co mi wiadomo UPS czy kurier poza pocztexem to jedna wielka lipa. Paczki 2/3 drogi i tak przechodzą przez PP, a 1/3 właściwej podróży do odbiorcy przebywają kurierem właściwym. 🙄
Nie ma to jak przepłacać 30 zł na kurierze.

Gopi miejscami ''optymizm'' pań w okienkach jest tak zaraźliwy, że po 15 minutach ciskasz pioruny wzrokiem i pod nosem komntarze puszczasz na temat obsługi i kultury na poczcie. 😤
In.   tęczowy kucyk <3
10 marca 2010 16:58
Kraków: Poczta na miasteczku AGH, pełno ludzi do niej przypisanych, dwa okienka, multum ludzi, poczta mniejsza od klasy szkolnej, na podejście do okienka O KAŻDEJ PORZE DNIA czekasz ponad godzinę, szlag Cię trafia i masz dość. 10min piechotą dalej, poczta przy pętli w bronowicach (nie bronowice małe, tylko bronowice), ogromny budynek, 5 okienek, są numerki w kolejce, czyli można sobie spokojnie usiąść i poczekać, a nie godzinę stać w kolejce jak na w/w poczcie, ale i tak nie ma na co czekać, bo co najwyżej 5 osób jest, po 10min masz załatwioną sprawę.
Gdzie tu sprawiedliwość?!
Zastanawiam się jak mozna odzyskać zaginioną przesyłkę? Czy w ogóle można?
Albo jeszcze inne pytanie: co zrobić jeśli kupiło się rzecz przez internet (z forum) i ma się podejrzenia, że sprzedawca zrobił nas w balona, zapewnia, że wysłał paczkę, mija kilka tygodni i jej nie ma.
Czyli sytuacja jest taka: Kupiłam czaprak, zapłaciłam (czyli posiadam całkowite dane tejże osoby), mija 3 czy któryś tam tydzień, a paczki nie ma. Sprzedawca za każdym razem odpisuje mi, że wysłał przedmiot, czyli mam dwie opcje: albo zaginęła na poczcie, albo sprzedawca mnie oszukuje.
Co zrobić? To niby "tylko" 53zł, ale dla mnie AŻ 53zł.
Po pierwsze poproś o skan kwitka potwierdzającego wysyłkę  🙂 Ja niedawno zostałam oszukana przez pewną osobę o ponad 100zł. Dotyczyło to wymiany więc nie mam co teraz zrobić  😵 A i pamiętaj aby sprawdzić datę na pieczęci jak ci wyśle skan bo mi właśnie to podrobiono...
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 września 2010 12:00
Nie wiedziałam gdzie zapytać,spróbuję tutaj.
Czy ktoś się orientuje jakie są koszty przesyłki z USA do Polski,powiedzmy do kilograma???
Wojenka, link do cennika:
http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
01 września 2010 19:42
list polecony zagraniczny do USA (do 1 kg) kosztuje 43.30, paczka 81.00 (priorytety) - zawsze proponuje polecone bo są tańsze (mozna nadawać do 2 kg), ale jakie są ceny z USA do Polski tego nikt na poczcie Ci nie powie 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 września 2010 22:11
szukam w cenniku ale znaleźć nie mogę
czy poczta polska ma w swojej ofercie usługę doręczania przesyłek po godzinie np. 17 i czy koszt przesyłki może pokryć odbiorca?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
07 września 2010 22:19
Euforia_80, Poczta doręcza paczki w godzinach pracy listonoszów, czyli zazwyczaj 8-15 w porywach do 16. Jeśli paczka dostarczona zostanie do urzędu po 16 to kurier zabiera je dopiero po 15 następnego dnia. Jeśli dasz przed 15 to jest szansa, że paczka dotrze następnego dnia. A tak to po 17 jedynie odbiór osobisty.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 września 2010 22:25
tak też myślałam ale wolałam się upewnić. Mam jakiegoś upierdliwego klienta/kupującego na allegro i zaczyna kombinowac z wysyłką po wygraniu licytacji. Wydaje mi się, że takie sprawy należy uzgadniać wcześniej  😤 .
Domyślam się też, że nie ma czegoś takiego jak opłacenie kosztów przesyłki przez odbiorcę ?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
07 września 2010 22:30
Wtedy bierzesz po prostu opcję za pobraniem. Odbiorca płaci za przesyłkę i towar listonoszowi (chyba, bo nigdy nie brałam tego rodzaju przesyłki), ale moim zdaniem to zawracanie tyłka.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
08 września 2010 07:37
na koszt odbiorcy to jedynie Pocztex (kurier), jeżeli wybierzesz standard do jest doręczany do godziny 20. (jest też poranek do 9 i na popołudnie do 12), ale standard jest najtańszy z tych trzech do pół kilo kosztuje 30 zł, powyżej 40 zł no i oczywiście im większa waga tym jest droższy ale w cenniku można dokładnie obliczyć ile będzie kosztował.

Notarialna, to nie jest tak. Paczki rozwozi specjany człowiek (u nas zwany paczkowym). Jeżdzi do póki wszystkiego nie rozwiezie, jeżeli kogoś nie zastanie lub też np. jest już za późno to zwozi te paczki niedoręczone do urzędu i to są paczki awizowane. Czyli klient na nastepny dzień może je odebrać na urzędzie 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 września 2010 10:37
Zależy kto roznosi. U mnie zazwyczaj roznosi zwykły listonosz, a jakbym chciała kuriera to musiałabym dodatkowo opłacić. Nigdy nie wnikałam w te wszystkie zawiłości poczty, ale aż muszę zapytać ojca, bo jest przewoźnikiem pocztexu (od sortowni do sortowni).
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
08 września 2010 20:54
Zależy kto roznosi. U mnie zazwyczaj roznosi zwykły listonosz, a jakbym chciała kuriera to musiałabym dodatkowo opłacić. Nigdy nie wnikałam w te wszystkie zawiłości poczty, ale aż muszę zapytać ojca, bo jest przewoźnikiem pocztexu (od sortowni do sortowni).


to jakoś dziwnie macie, bo listonosze noszą tylko listy, nawet gabarytowych nie biorą ze sobą najczęściej -.- i pierwszy raz słysze żeby za kuriera się dodatkowo płaciło, nie ma u nas takiej usługi jak "wybierz sobie kogoś do wożenia paczek".
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 września 2010 21:00
Jakoś te pocztowe zawiłości mnie nigdy nie pociągały szczerze mówiąc - ważne by paczka dotarła 😉
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
08 września 2010 21:02
no ja pracuje na poczcie kilka lat to wiem to i owo 😉
Łomasz, a ja nie raz dostawałam paczki pocztowe za pobraniem i nie był to pocztex.
ja mam fajnego listonosza, bo mieszka niedaleko i jak mnie nie zastanie w godzinach pracy to przywozi mi jak już wraca do domu 🙂

a swoją drogą ponad 2 lata przepracowałam na poczcie w Warszawie... i z jednej strony nienawidziłam tej pracy, a z drugiej mi jej brakuje  🤔wirek:
Mam wrażenie, że ostatnimi czasy paczki chodzą strasznie wolno. Jeszcze niedawno po dwóch dniach paczka była u adresata, a teraz? 5-8dni najczęściej 🙄
Wysyłałam niewielką paczkę -do Pragi.
Firma kurierska TNT żądała 560,00 zł za drogę lądową . O lotniczą bałam się spytać.  👀
Na poczcie zapłaciłam 27,00 zł za priorytet.
Mam nadzieję,że dojdzie -ma na to 3 dni.
Ale różnica w cenie ogromna.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
19 listopada 2010 08:25
Potrzebuję waszej porady.

Kupiłam siodło, 8.11 została nadana paczka ekonomiczna. Niby biorąc pod uwagę długi weekend, poślizg jest spory, chociaż nie zatrważający, ale tak czy inaczej zaczynam się martwić. Czy to już czas, żeby interweniować? A jeżeli tak, to jak najskuteczniej?
ushia   It's a kind o'magic
19 listopada 2010 10:07
10 dni i to jeszcze z dlugim weekendem to pikus dla poczty
Jezeli w przyszlym tygodniu by nie dotarla, to trzeba pogonic - ale to musi zrobic nadawca paczki. Idzie na poczte z potwierdzeniem nadania i zglasza reklamacje. Na jej rozpatrzenie poczta ma... miesiac  🙄
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
19 listopada 2010 10:12
Dziękuję.  :kwiatek:
Co prawda nie maluje to najkorzystniejszego obrazu mojej sytuacja, ani poczty w ogóle, ale trochę się uspokoiłam.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 grudnia 2010 18:42
jak teraz* dziala PP?
jeżeli ktoś wyśle mi paczkę priorytetem w poniedziałek (z Lublina), to kiedy można się jej spodziewać w Warszawie?

*teraz- mam oczywiście na myśli warunki pogodowe i zbliżające się święta
Jeśli zmieści się w godzinie granicznej, to powinna najdalej w środę, czwartek być. Moje dochodzą bez komplikacji i zbytnich poślizgów 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 grudnia 2010 18:51
Ja jestem totalnie pozytywnie zaskoczona działaniem PP. Wysyłam bardzo dużo w ostatnim czasie i paczki dochodzą może na 2, max 3 dzień od wysłania. Czasem nawet następnego dnia już są u odbiorcy.

Najlepiej wysyłać przed 15.00 (w Polsce), bo wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że paczka będzie zabrana przez kuriera z poczty tego samego dnia.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 grudnia 2010 18:58
Czyli zima i święta nie zaskoczyły PP? Coś niesamowitego  🤣

Dzięki za informacje :kwiatek:
zaskoczyly dotego stopnia ze dzis sobota a tu paczki rozwoza, a listonosz mowil,ze wlasnie maja problem i dzis pracuja zeby nadgonic
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się