Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Szkoda,że po drugiej stronie Wawy nie ma kursów wieczorowych.Bardzo chętnie bym się zapisała na kurs,ale nie wyobrażam sobie dojazdów na 17.30 do Pruszkowa-masakryczne korki.

Myślałam o kursie w Lewadzie albo Toporzysku ale są w takim terminie,ze za dużo zajęć na uczelni bym straciła:/
Jak to jest w wymaganym wykształceniem?
Wystarczy mieć ukończoną szkołę średnią, czy maturę też?
Wszędzie jest tak samo czy zależy od miejsca kursu?
Wystarczy skończona szkoła średnia. To jest wymaganie ministerstwa, więc wszystkie kursy zatwierdzone przez min. sportu mają te same wymagania.
Skoro te same wymagania to dlaczego na ogół jest wymagane 18 lat a np. w Zbrosławicach 19? :P
ja byłam w Zbrosławicach, ale miałam juz chyba za 22 lata. Pytaj o co chcesz, ale o wiek zadzwoń do nich :P
Czy ktoś z Was brał udział w kursie wieczorowym w Patataju?Jakie macie opinie?Wybiera się ktoś z Was na najbliższy kurs?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 marca 2010 19:20
Skoro te same wymagania to dlaczego na ogół jest wymagane 18 lat a np. w Zbrosławicach 19? :P

jak sie konczy szkole srednią to rocznikowo masz 19, moze o to chodzi 👀
Rocznikowo mam ale w praktyce brakuje mi pół roku 😉 i dopiero wtedy wydadzą papiery. Dzwoniłam i właśnie taką odpowiedź uzyskałam. Zagmatwane trochę to wszystko.
Są jeszcze organizowane kursy w Gałkowie? Bo słyszałam pozytywne opinie i bardzo chciałabym się tam wybrać 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 marca 2010 23:19
[quote author=D&A link=topic=71.msg516559#msg516559 date=1268331444]
Czy ktoś z Was brał udział w kursie wieczorowym w Patataju?Jakie macie opinie?Wybiera się ktoś z Was na najbliższy kurs?
[/quote]

Ja brałam i ukończyłam. Sam kurs ciekawy: lonżowanie, oprzęganie, praca na dwóch lonżach, damskie siodło, które wciągnęło wszystkich, kucyki, żeby zobaczyć, jak to jest być dzieckiem uczącym się jeździć, skoki na parkurze, na crossie, w korytarzu bez wodzy, prowadzenie zajęć dla: dzieci, trudnych klientów, radzenie sobie z wszystkowiedzącymi rodzicami (niezastąpiona w "utrudnianiu" życia kadra trenerska  :hihi🙂, wykłady z p. Konończuk (damskie siodło), z p. Niecko (sędzia), z dr Szpotańskim, pokaz kucia (akurat mieliśmy na kursie kolegę, który się uczy). Do jazdy i konie sportowe i rekreacyjne. Wszystkie naskakane, wiedzące o co kaman.
kto z Was zdawał kurs instruktora (szkolenie podst.)PZJ? Jak wygląda egzamin?
Dzięki za informacje🙂
Potrzebuję dokładny program kursu IRR ze spec. j.k.
Co i ile godzin w części specjalistycznej, co i ile godzin w ogólnej.
I czy to jest ustawowo, czy program może się różnić w różnych ośrodkach jeździeckich?
Chodzi konkretnie o to, czy na części ogólnej może być coś takiego jak biologia i WF?  😲 Tak. WF - każą założyć trampki, dresy i biegać. A jak się nie wzięło to trzeba kupić.  😲
a gdzie tak jest? u mnie na kursie niczego takiego nie mieliśmy 😉
A ja w Zbrosławicach miałam przedmiot rekreacja, na którym uczyliśmy się różnych gier, albo pykaliśmy sobie w siatkę itp. Biologii nie było, ale była anatomia (ludzka :P ), podstawy rekreacji , i jakieś tam inne
a gdzie tak jest? u mnie na kursie niczego takiego nie mieliśmy 😉


Rywal Grudziądz.
Mi szczęka opadła że biologia i WF  😲
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
19 marca 2010 19:48
małaMi, egzamin wygląda tak ze jest część pierwsza ujeżdzeniowa program złotej odznaki przez 15 min musisz pokazać sie z jak najlepszej strony potem masz wykonać jedno ćwiczenie zadane ci. jak sie to zda to są skoki chyba do 100-110cm. potem lonżowanie konia z jeźdźcem a na koniec teoria.
mam pytanie, czy ktoś z was dysponuje konspektem jazdy i mógłby się podzielić? pozdr 🙂
Kornelia- ja nie dysponuję konkretnym aczkolwiek mam trening w pisaniu konspektów na różne zajęcia np gimnastyczne, muzyczne, plastyczne 🙂 Mogę Ci coś podesłać wieczorkiem
Julie, ja byłam w Grudziądzu. Mieliśmy WF. Głównie graliśmy w siatkówkę lub bawiliśmy się w gry dziecięce. Chodzi o to, że gdy masz grupę dzieci np na obozie, to powinnaś sobie przypomnieć gry, aby zorganizować im czas. Na egzaminie  teoretycznym moje pytanie z WF dotyczyło gsy w zbijaka 😉.
Biologia to cykl wykładów z anatomii człowieka, konia i pierwszej pomocy. Takie przypomnienie podstawówki w pigułce. Jak ktoś skończył szkołę średnią nie nie powinien dla niego wgzamin być problemem.
nie no jak specjalnie mialabyś pisać, to może nie 🙂. Trochę się stresuję, bo jednak prowadzenie jazdy rekreacyjnej "według kanonów" to coś zupełnie innego niż prowadzenie treningu komuś kto czai o co chodzi... ostatnio np zaliczyłam wtopę mowiąc "zróbcie zobie w klusie taki wężyk, że trochę odjeżdżacie od ściany, wyginacie konia i znowu do ściany, taki jak się robi przy nauce kontrgalopu"(grupa co prawda zrozumiała, ale dzieci ze szkółki pewnie by nie wiedziały o co chodzi)... więc wolałabym już unikać takich kiksów, chociaż bylo to śmieszne dosyć 🙂
zawsze możesz udawac czołowego z ziemi i unaocznić o co biega. A tak poważnie każda figura na ujeżdżalni ma przecież swoja nazwę i prowadzac grupę warto od razu wprowadzac prawidłowe nazewnictwo.  Jak to było  🤔 Za czołowym kłusem wężyk wzdłuż ściany o dwóch zakrętach marsz!
Konspekt mniej wiecej idzie tak

prowadzący:....
liczba uczestników:....
[center]Scenariusz (konspekt ) zajęć  np dla grupy średniozaawansowanej, dla uczestników szkołki wakacyjnej, obozu jeździeckiego itp[/center]

Cel zajęć:
* doskonalenie półsiadu
* przypomnienie zasad prawidłowego zagalopowania

Osiągnięcia:
* uczestnicy potrafią prawidłowo zagalopować i utrzymać półsiad w trakcie pokonywania drążków
Pomoce (środki dydaktyczne )
*drązki,

Przebieg zajęć:
1. Powitanie uczestników,  przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa.
2. Dociągnięcie popręgów

No i dalej w punktach może być bardziej ogólnie np: Cwiczenia podczas kłusa w lewo np: węzyki, koła, , czy jazda kłusem ćwiczebnym w rozsypce czy co tam akurat do zajęć będzie się nadawało. Na zakończenie w ostatnim punkcie pożegnanie uczestników i cześć pracy rodacy
no to już mi coś świta 🙂. Dzięki 🙂
hej hej
był ktoś może na kursie w Toporzysku lub Pod Olszyną albo w SJ Szarża - Mazury
zastanawiam się nad tymi trzema i byłabym wdzięczna za Wasze opinie 🙂
A gdzie na Dolnym Śląsku będą jakieś najbliższe kursy? :>


No własnie, jest coś bliżej Wrocławia? Bo widzę, że Lewade przegapiłam, a to jedyne w miare blisko Wrocka co mi przychodzi  do głowy... Partynice już chyba instruktorek nie robią?


Czy ktos z Was ma moze info kiedy mniej wiecej i czy beda organizowane kolejne kursy na intruktora ruchowego 🙂 w osrdokach takich jak :
- SK Szarza w Bolecinie( MAL)
- Klub Indeks w Rybniku (SLA)
-KJ Zbroslawice (SLA)  ?

I ile to kosztuje mniej wiecej?
Czy sa jakies inne osrodki wmiare blisko Tych, ktore organizuje takie kursy?

Bede bardzo wdzieczna za wszelkie info  :kwiatek: Moze ktos z Was byl np. w zeszlym roku na takim kursie..albo na wiosne..i moglby cos wiecej na ten temat powiedziec?  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
09 kwietnia 2010 20:33
black_mamba1926, w bolęcinie nie prowadzą kursu, moze chodzi ci o toporzysko 😉
w Toporzysku już sie kurs skonczył nastepny ma być na jesien
W KJ Lewada są organizowane kursy instruktorskie w wakacje
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
09 kwietnia 2010 21:09
W KJ Lewada są organizowane kursy instruktorskie w wakacje

Absolutnie nie w wakacje, wrzesień, listopad i przełom marca i kwietnia...
Jeśli ktoś chce zrobić kurs szybko, tanio i bezstresowo, na zasadzie odbębnić, byle zdobyć papierek, a nie się czegoś nauczyć,
to polecam Rywal Grudziądz.
Mi się zdawało że w wakacje bo znajoma była na kursie...
A może nie była w wakacje...
Ja tam zawsze coś sobie pomyle 😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się