Pensjonaty we Wrocławiu

ja trzymam u prywatnych za 300 zl.
nie wiem czy juz o tym pisalam. 2,5 ha lak, stajnia otwarta, dwa stawy. Zyc nie umierac. 3 x dziennie siano, jak nie czesciej w zimie. W lecie z racji trawy zadziej. Owies 2 x dziennie. Postawilam tam konia i poprostu nie poznaje. Zmienil sie na lepsze.
W maju mam nadzieje, ze drugie dziecko tam trafi 😉

jak sie chce to sie znajdzie. Ja szukalam dlugo...
jednak wlasciciele tej stajni nie prowadza pensjonatu moje trzymaja, bo sie poprostu znamy.

Zairka: ja szukalam, ale u nas ciezko z praca przy koniach. Chyba, ze masz znajomosci.
Teraz szukam dodatkowej pracy jako instruktor... zeby moc cos robic po zwyklej pracy... kasa 🙄
A nie wracasz do Duroku?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 marca 2010 13:41
CZy ktos z was jezdził w Orionie? wiem ze branka trzymała tam konia
W rekreacji chodziła tam siwa Baśka czy ktos moglby cos wiecej o niej powiedziec?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 marca 2010 13:42

Zairka: ja szukalam, ale u nas ciezko z praca przy koniach. Chyba, ze masz znajomosci.
Teraz szukam dodatkowej pracy jako instruktor... zeby moc cos robic po zwyklej pracy... kasa 🙄
A nie wracasz do Duroku?
]
Do duroku nie wracam 😉 chyba ze nie ebde miala innej mozliwosci
CZy ktos z was jezdził w Orionie? wiem ze branka trzymała tam konia
W rekreacji chodziła tam siwa Baśka czy ktos moglby cos wiecej o niej powiedziec?


a co Cię konkretnie interesuje?
Wg poprzedniego własciciela startowala w skokach, ile w tym prawdy - nie wiem.
Znaczyła na któryś tył.
ogółem miły konik do rekreacji 😉
jakiś czas temu po tym jak ulka zamknęła stajnie sprzedała tą kobyłe, podobno jakiejś swojej sąsiadce(?). koń był bardzo spokojny w obsłudze i do jazdy, jeżdziły na niej dzieciaki (pamiętam że skakała na niej taka mała dziewczynka). przy okazji jakichś tam badań wet stwierdził ,że kobyła miała już wcześniej źrebaki i to chyba nawet piątke. to tyle co ja wiem lub obiło mi się o uszy.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
17 marca 2010 08:03
KObyłe kupiła moja kolezanka do małej rekreacji dlatego dowiaduje sie co i jak :kwiatek:
myśle ,że do małej rekreacji baśka nadaje sie jak najbardziej, zresztą właśnie to robił ten kon w orionie.
baśka to dobry zakup🙂
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
28 marca 2010 14:55
Zna ktoś ten pensjonat?http://www.stadniny.pl/oferty/1268404639 jak warunki?jest wszystko to co opisane zostało w ofercie?
Zna ktoś ten pensjonat?http://www.stadniny.pl/oferty/1268404639 jak warunki?jest wszystko to co opisane zostało w ofercie?

ja troche wiem o tej stajni. to ich stronka http://www.konie-wroc.pl/. nie prowadza juz rekreacji. sprzedaja konie. wsumie mozliwe jest tez, ze nie ma juz pensjonatu, ale o to trzeba zapytac.
wlasciciele bardzo mili, bardzo duze paswtiska. Jak byłam tam zaobaczyc co i jak, to boksy wygladaly wmiare przyzwoicie, w siodlarni nie bylam. wydaje mi sie, ze wszystko jest zgodne z opisem oferty z linka, ktorego podalas
🙂
Ruda_H   Istanbul elinden öper
28 marca 2010 15:57
a to nie jest czasem ta stajnia, która jest zalewana dość mocno co roku ?
Chyba jest...
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
28 marca 2010 16:23
Z tego co jest napisane to prowadzą sprzedaż koni i dalej,że po kupie konia można go wstawić  w pensjonat za 500zl/mc 😉
dzięki za link 😉
To ta stajnia co jest zalewana co roku. I jakoś nie jestem przekonana żeby tam były jakieś fajne warunki dla koni jednak.
ja bylam i widzialam. kazdemu na czym innym zalezy. jezeli na pastwiskach i terenach - swietnie trafil. w czasie moich odwiedzin boksy byly czyste. moze w tym dniu czyscili boksy? nie wiem, ale wydawalo sie, ze jest tam przyjemnie, tak...wiejsko. na osrodek jezdziecki to nie wyglada, bardziej na gospodarstwo rolno - hodowlane ze stajnia,  ale ja lubie takie klimaty.
ujezdzalnia dosc mala i to jest chyba najwiekszy minus.
jak jest z tym wszystkim w praktyce - nie umiem odpowiedziec
Byłam tam kiedyś, konie jadły dziwne siano i były dość chude. Nie były wypuszczone. Ale to było dawno temu i możliwe, że się coś zmieniło(nie wiem czy się w ogóle właściciel nie zmienił, albo chociaż kierownik ośrodka).
A co w nowej Grobli slychac?? Ktos wie??
w zeszlym roku byla tam niezla afera. zalewalo ich, jakies problemy z ewakuacja byly, konie staly na jakims pagorku czy cos. nawet chyba tu taki watek byl...
zima na Grobli już od jakiegoś czasu działa nowy ośrodek i powiem, że zapowiada się całkiem fajnie, od kiedy śniegi stopniały to robione są porządki i z dnia na dzień wygląda to lepiej, hala się rozbudowuje i będzie całkiem ok, będzie można na niej jakoś konkretniej popracować. Koniczynki wypuszczane na dwór, a jak wiadomo terenu tam nie brakuje. Zwierzaki zadowolone i niczego im nie brakuje. My się właśnie tam za miesiąc przeprowadzamy, z uwagi iż mam tam bliziutko, a kiedy ma się tyle zajęć na uczelni to chce się mieć konia pod nosem. Jakbyś chciała coś więcej wiedzieć to pisz 🙂
Oby wreszcie było tam jakoś konkretnie... Poprzednio też się dobrze zapowiadało i na początku było, ale koniec końców nie wyszło i ośrodek nawet rok nie wytrzymał.
Dizi, ja z ciekawosci pytam, bo w sumie do czasu Oriona bylam z Grobla na biezaco i ciekawi mnie, jak tym razem potoczy sie sytuacja. Ale oczywiscie zycze im powodzenia, bo miejsce jest rewelacyjne, tylko jakiegos pecha wywoluje u dzierzawcow...
ja znam ta babeczke, ktora teraz to wziela. bardzo dobre wrazenie sprawia 🙂
ja tam teraz konie trzymam od miesiąca już prawie. Narazie jest ok nie mam nic do zarzucenia, w boksach czysto, konie nakarmione i napojone tak jak sobie tego zarzyczyłam codziennie wypuszczane na swój własny osobny padok bo też sobie właśnie tego zarzyczyłam🙂  z łąki i ujeżdzalni bardzo szybko spływa woda więc nie ma błota to dobrze robi na moje kopyta no i jest gdzie jeżdzic , remont hali jeszcze chwile potrwa ale z częsci można już korzystac. no i jest zdecydowanie czyściej niż za czasów oriona, wiem to wszystko bo u moich koni jestem prawie codziennie🙂😉
Hendi   Kara księżniczka
29 marca 2010 22:19
Napiszcie proszę ile obecnie płacicie za pensjonat.
darolga   L'amore è cieco
30 marca 2010 09:41
Hendi, ale że na Grobli czy wszędzie? Ile każdy z nas u siebie płaci?
Przecie to trochę bez sensu, są różne standardy = różna cena.
W katalagu masz z resztą wyszukiwarkę, przejrzyj wrocławskie stajnie, są tam też ceny.
Odkad nie ma absoluta, to w sumie chyba zadna stajnia ponad poziom 800 - 850 zl nie wychodzi...
Słyszał ktoś coś o stajni w Kiełczówku?
ktoś się tu ogłaszał ostatnio, ale jak poprosiłam o dodatkowe info, to w sumie nie dostałam konkretnych informacji ani zdjęć
O ile sie nie mylę to nowa stajnia poprzedniej dzierżawczyni Grobli
a to źle?
pamiętacie cenę pensjonatu?
Gdzie to jest? Blisko Absoluta?
Jakieś 2 - 3 km od nas to jest 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się