Prestige

Lovely a jakie to opinie? 😉 może być na pw
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
14 marca 2010 19:43
rozszerzanie łęku w Prestige'ach jest zawsze płatne 500zł? niezależnie od rozmiaru (aktualnego i docelowego) oraz tego ile siodło mamy?
rozszerzanie łęku w Prestige'ach jest zawsze płatne 500zł? niezależnie od rozmiaru (aktualnego i docelowego) oraz tego ile siodło mamy?


Tak. Ale kosztuje już 570 zł.
Pierwsze rozszerzanie jest gratis, każde następne już płatne
"od dłuższego czasu szukam siodła, teraz są przeceny na prestige i zatanawiam się nad lucky dressage z przedłużaną tybinką, jesli już zdecydowalabym się- gdzie proponujecie kupic? equishop czy ihaha? o equishopie słyszałam bardzo nieciekawe opinie.."

Co za różnica gdzie kupisz?? Chyba interesuje cie siodło nie sprzedawca. Ja jedno mam z equishop drugie z ihaha..

Karutek Skąd masz informacje że pierwsze rozszerzenie jest gratis??  🤔
Ja też tak słyszałam 🙂 Jak się kupi u nich siodło to się pierwsze dostaje gratis poszerzenie czy zwężenie 🙂
U kogo?!
Chyba w ihaha.........ja nie wiem jak teraz. Ale na bank kiedyś któryś sklep tak miał.
Jeżeli podajemy taką informacje warto być pewnym w którym sklepie..
To jak ktoś jest zainteresowany to się może sam dowiedzieć?? Mówię że na bank kiedyś tak było.. bo sama o tym czytałam. A teraz to się może dowiedzieć.
"od dłuższego czasu szukam siodła, teraz są przeceny na prestige i zatanawiam się nad lucky dressage z przedłużaną tybinką, jesli już zdecydowalabym się- gdzie proponujecie kupic? equishop czy ihaha? o equishopie słyszałam bardzo nieciekawe opinie.."

Co za różnica gdzie kupisz?? Chyba interesuje cie siodło nie sprzedawca. Ja jedno mam z equishop drugie z ihaha..


jest różnica, czy przyjadą dopasować, jak to zrobią, jak będzie z kolejnymi pasowaniami itp..

co do  pierwszych darmowych poszerzań to wydaje mi się ze aurelia kiedyś pisała, ze tak jest w ewuishpie
a przynajmniej, ze tak powinno być bo robili różne problemy i nie można był się doprosić- dlatego pisałam ze nieciekawe opinie..
Andre   I am who I am
14 marca 2010 21:28
Dramka- moja znajoma kupowała miesiąc czy dwa temu, nowego Silvera w Equishopie i na bank pierwsze poszerzanie łęku jest gratis 😉 jak jest w ihaha to nie wiem, ale podejrzewam, że tam również 😉 Oczywiście mówię tu o nowych siodłach kupionych w ich salonie bo wiadomo że poszerzanie łęku używanego siodła nie będzie już za darmo 😉
Tylko weźcie pod uwagę - że to jest pierwsze! dopasowanie, czyli jeśli mają na stanie siodło w rozstawie 33, a taki jest standard Prestiga i jeśli siodło nie jest pod klienta konkretnego, to właśnie w takim rozmiarze przychodzi z fabryki, to to pierwsze poszerzanie siodła mamy właśnie przy okazji zakupu. I stąd potem nieporozumienia.
Nie no, tak to raczej nie działa. Mam z Equishopu 2 siodła, nówke i używkę, z czego obydwa przy zakupie musiały mieć zmieniane łęki. I ta zmiana się nie liczyła, potem miałam dodatkowo jedno gratisowe rozszerzanie siodła 😉
btw ta druga gratisowa zmiana była właśnie w siodle używanym
Jak dla mnie to po prostu trzeba ustalić i tyle 🙂. Ja zarówno w Equi jak i Ihaha kupowałam używki, bez problemu dopasowali siodła jeśli chodzi o rozstaw łęku. Natomiast nigdy nie oczekiwałam kolejnej zmiany darmowej - właśnie ze względu na to, że siodła były używane. Jedynie wszechstronne kupowałam u nich nowe (standardowe) i miałam na bank jeszcze możliwość zmiany łęku.

Natomiast co do zmiany pierwszej czy kolejnej - dobrze ustalić to na początku. Ja nigdy nie miałam z nimi problemów z Equishopem - zawsze pomocni, zawsze profesjonalni i kompetentni. Myślę, że jeśli na początku wyjaśni się wszelkie wątpliwości to problemów nie będzie 🙂
Dowiedziałam się od męża który nie dawno kupił sobie nowe siodło w IHAHA i pierwsze dopasowanie łęku jest GRATIS.  😲

Ja swoje pierwsze siodło zamówiłam przez telefon z Equishopu. Póżniej przy reklamacji dostałam gratis czaprak.

Drugie siodło tak samo jak trzecie kupiłam od Kostrzewy z IHAHA. I też nie mam złych wspomnień. Może dlatego że wiedziałam co chce i to otrzymałam.

LOVELY Czy przyjadą dopasować to kwestia czy jesteś w ich okolicy..wiadomo EQUISHOP z Katowic nie przyjedzie do Warszawy siodło ci dopasować.
Dla zainteresowanych to ja łęk w swoim siodle poszerzałam w daw-magu i wyszło sporo taniej niż 570zł  😉
Duża jest różnica w łękach prestige między 33 a 34?
Mierzyłam meredith z łękiem 34 i było minimalnie za szerokie i teraz nie wiem czy celować w 33 czy 34...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 marca 2010 19:18
Ritta, ale Daw-Mag poszerzał Ci Prestige'a?
aw daw-magach można zmieniać rozstaw łęków, bo skoro mają maszynę.. ?
monika jak jest troche za szerokie to z czaprakiem i futerkiem nie bedzie dobre?
aw daw-magach można zmieniać rozstaw łęków, bo skoro mają maszynę.. ?


z tego co wiem to w tych nowszych siodłach już bez problemu poszerzają 🙂
Ano właśnie - w daw magu prestige poszerzali? A to nie jest czasem tak, że co firma to inna maszyna..?

monika., między 33 a 34 jest jakieś... eee.... centymetr różnicy? Może nawet i pół centymetra, te rozmiary między sobą mają naprawdę niewiele różnicy. Jeśli masz możliwość, to spróbuj 33 jeszcze przypasować. Prestige trochę "osiadają" na koniu po dopięciu popręgu [co nie znaczy, że się rozchodzą] i może się okazać, że po 10 minutach jazdy 33 będzie idealnie pasowne [jak w moim przypadku 35, a chciałam brać 36].

a tak nawiasem mówiąc - cholera, zatęskniłam do green stara.  🤔wirek:
Ja jedno siodło mam 34, drugie 33 i prawie identycznie leżało na koniu, gołym okiem nie widać było różnicy.
Samo leżało dobrze, z popręgiem trochę za bardzo siadło wg mnie. z czaprakiem i żelem też mi się wydawało że trochę za blisko kłębu leży.
Pytam bo niedługo będę brała to testów i się waham jaki rozmiar brać 🙂
dzięki za odpowiedzi  :kwiatek:
Monika, dwie sprawy - jeśli z żelem i czaprakiem było za blisko to bierz węższe, ALE Prestige leży trochę inaczej niż inne siodła - bliżej. Przyjęło się, że powinny tam wejść 3 palce, w Prestigu dobrze jest jak wejdą 2.
Natomiast z 2 strony - jeśli na sucho miałaś pewność że 33 leży dobrze także po dociągnięciu popręgu, to po dołożeniu czapraka (szczególnie grubszego) i żelu nie powinnaś widzieć różnicy przy 34 - te rozmiary różnią się minimalnie.
bez popręgu wchodziło 2,5 palca a z popręgiem zarówno z czaprakiem (cienkim) i żelem, jak bez nich 2 palce.
Koń na nic nie narzekał, trochę brykał a ma dość wrażliwe plecy więc jak coś jest nie tak od razu pokazuje.
Poszukam jeszcze wśród znajomych czy ktoś ma 33 i jeśli będzie taka możliwość zmierzę dla pewności.
Na pewno nie kupię w ciemno, ale jak narazie mam opcję mierzenia tylko z wysyłką a wiadomo że chciałoby się od razu wcelować żeby nie odsyłać itp  🤣
Ritta, ale Daw-Mag poszerzał Ci Prestige'a?

Poszerzałam tam Euroriding'a. Z tego co wiem robią wszystkie siodła, które są dostępne na polskim rynku. Popularny na volcie handlarz też z ich usług korzysta 😉
A mi właśnie ten handlarz źle poszerzył Prestiga - łęk jest poszerzony niezgodnie z rozmiarem Prestiga - na tzw. oko. Do tego już po fakcie dowiedziałam się, że to nie do końca jest takie proste - terlice prestiga rozszerzają się bezpiecznie przy jednej, konkretnej temperaturze. W przypadku gdy ta temperatura jest inna niż zalecana terlica może (nie musi, ale może) ulec mikrouszkodzeniom. Poza tym robi się to "po kawałku" a nie na szybko. Dlatego ja już więcej nie dam się skusić na inne niż firmowe korygowanie siodła...
Odważna jesteś bardzo.. 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się